Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi 2023 - ceny?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 03.02.2023 21:20

Będzie dobrze, jak to mówią, lepiej się witać, niż żegnać ;) . Jedna z Twoich miejscówek to Klek, byłem w zeszłym roku, przypadkowy wybór i mega zaskoczenie, kiedyś z pewnością tam wrócę.
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 05.02.2023 23:54

Czytając komentarze odnośnie cen w tym roku to trosze się przeraziłem ale jeden wieczór i rezerwacja zrobiona w Živogošće Blato na apartament 5+2 (80m2)
za 120 euro/doba. W Breli trzy lata temu płaciłem więcej. Dodam że miałem kilka ofert na poziomie 110-130 euro za podobny apartament w Živogošće i Drašnice więc niema co panikować.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 06.02.2023 12:20

Szukając przez booking lub pisząc maile do właścicieli otrzymywałem odpowiedzi z cenami 120-150€. Nie lubię fb ale jestem zapisany na kilku grupach z apartamentami. Na jednej z nich wrzuciłem zapytanie i zostałem wręcz zasypany ofertami 70-100€. Oczywiście nie są to oferty na samej plaży (choć taka jedna też się trafiła) ale raczej mieszczą się w 100-150 metrach. Jasne, to nie ten sam komfort gdy z apartamentu się wychodzi wprost do morza, ale do przełknięcia.
Niestety wygląda na to, że Chorwacja w tym roku u mnie przegra z jakimś AI. Czuję wewnętrzny opór, ale żona strasznie naciska a ja lubię spokój :oczko_usmiech:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.02.2023 12:45

Przeglądnijcie oferty olka i daj znać czy jest wielki szok czy tylko mały ?
Mam kolegę w pracy tuż obok mnie siedzi i od miesiąca trzepie neta i się tylko wpienia na ceny.

Ja sobie zobaczyłem zeszłoroczną Grecję w czerwcu....+40%
Przy 12.500zł w zeszłym roku zrobiła się już niezła kwotka 17.500zł za 4os na 14 nocy (jeszcze ubezpieczeń nie policzyłem).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.02.2023 13:29

All ma dużo więcej składowych niż przy poszukiwaniu noclegu. Duża kwestia (w tym cena) to ilość i różnorodność jedzenia i alkoholu (w tym importowanego), standard zabaw, animacji, basenów czy serwisu plażowego. Jak sam po Rodos wiesz, wybrałeś hotel i byłeś zadowolony, a inny userzy zarzucali Ci, że syf, trzeci świat zarezerwowałeś.
No i w zasięgu tego samego czasu dojazdu co na Hvar/Brać/Peljesac przy samolocie można udać się nawet na Maderę czy Kanarki, co samochodem mało realne, więc przeliczanie cen nie do końca ma sens. I widzę jeszcze jeden plus (choć z niego nie korzystam), mając małe dzieci, w takiej Turcji, mają one często pobyt za darmo, płaci się symbolicznie 300-500 zł, więc przy tym samym budżecie można mieć lepszy hotel.

Mój październikowy Rodos bez wzrostu ceny, ale ja nie byłam na all. Ciężko porównywać cenę, jeśli nie wie się jaka cena za dany hotel była rok temu....
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 06.02.2023 13:35

piekara114 napisał(a):All ma dużo więcej składowych niż przy poszukiwaniu noclegu. Duża kwestia (w tym cena) to ilość i różnorodność jedzenia i alkoholu (w tym importowanego), standard zabaw, animacji, basenów czy serwisu plażowego. Jak sam po Rodos wiesz, wybrałeś hotel i byłeś zadowolony, a inny userzy zarzucali Ci, że syf, trzeci świat zarezerwowałeś.
No i w zasięgu tego samego czasu dojazdu co na Hvar/Brać/Peljesac przy samolocie można udać się nawet na Maderę czy Kanarki, co samochodem mało realne, więc przeliczanie cen nie do końca ma sens. I widzę jeszcze jeden plus (choć z niego nie korzystam), mając małe dzieci, w takiej Turcji, mają one często pobyt za darmo, płaci się symbolicznie 300-500 zł, więc przy tym samym budżecie można mieć lepszy hotel.

Mój październikowy Rodos bez wzrostu ceny, ale ja nie byłam na all. Ciężko porównywać cenę, jeśli nie wie się jaka cena za dany hotel była rok temu....


Małe dzieci to chyba do roku.
Dla nas 2+2 (3 i 5lat) to ceny zaczynają się w Turcji od 12000zl. Ogólnie żeby gdzieś polecieć z biura na all to 12-14 tys bo akurat Żona moja ma urlop tylko w sezonie.
Dlatego kalkulujac koszty najtaniej Chorwacja autem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.02.2023 15:38

Tylko autem i prywatna kwatera to co innego niż hotel w formule all. Nie da się porównywać jeden do jednego.

Sama uwielbiam prywatne małe kwatery i korzystam z tego w różnych krajach, ale widzę też świetne opcje all.
Teraz (kilka dni temu) skończyły się oferty first, więc ceny poszły w górę, trzeba teraz poczekać. W tym roku bardzo dużo ofert sprzedało się w ofertach first (czyli sprzedaż w okresie sierpień-grudzień) i jak czytam jest ogromny wzrost zakupu w porównaniu do roku poprzedniego .
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 06.02.2023 16:03

Tak co innego.
Ale wszystko zależy co szukasz. To teraz musiałbyś sobie wziąć Chorwację all na 2tyg z biura dla porównania. Na dwa tygodnie w sierpniu all inclusiv, hotel 4.5* lot z Poznania do Dubrownika kwota za moje 2+2 to 23 121zł. Czyli bardzo drogo.
Można powiedzieć że w tej kwocie mam dwa razy podróż autem na 10 dni w sezonie.

Ale co kto lubi:)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.02.2023 16:45

Aleś się uczepiła tego olka :D
Tak wpisałem, że wszystko drożeje, a w szczególności zorganizowane wakacje w hotelach.
Te ceny kwater w Chorwacji i podwyżki o 5-10€ to śmiech na sali w porównaniu do kosztów jakie się ponosi na 4os rodzinę (nie mówię o niemowlakach) na all incl samolotem w tym roku.
Mój hotel w Grecji (który wspominam wyżej) to jest lokalna 4*, a wg. internetów to nawet 3,5* - a cena była poza sezonem.
Tak więc Greckie 5* w sezonie to blisko 25-30tys w tym roku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.02.2023 16:58

Grecja w hotelach 5* zawsze była droga. To efekt dużego udziału grupy niemieckich turystów, no i popularności kraju od jakiś 20 lat, a to winduje ceny... No i jak czytam porównania to grecki all jest słaby... więc ja jak korzystam z bp i lecę do Grecji to co najwyżej śniadanie w hotelu, a reszta na mieście...
Pora zacząć szukać noclegów w Grecji na lipiec, dobrze, że choć miejscowość ustalona...

:papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.02.2023 17:18

piekara114 napisał(a):... Jak sam po Rodos wiesz, wybrałeś hotel i byłeś zadowolony, a inny userzy zarzucali Ci, że syf, trzeci świat zarezerwowałeś.
...

Nie zarzucali, tylko ostrzegał (jeden user), wrzucał linki z opiniami, żeby Krystian sprawdził,
co piszą inni o tym hotelu i świadomie podjął decyzję.
Sam później potwierdził, gdy pisał o grzybie w łazience, że Grecy gwiazdki z d... wzięli.
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 07.02.2023 13:50

Co do apartamentów to trzeba szukać, pisać do właścicieli.
Ja z tegorocznego doświadczenia wiem, że można znaleźć nocleg w przyzwoitej cenie. Co do rozbieżności cen to podam przykład Podgory. Apartamenty (2 sypialnie) przy samym morzu cena 80 euro/doba a zaraz obok 140euro/doba. Standardy porównywalne
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.02.2023 14:44

Habanero napisał(a):
piekara114 napisał(a):... Jak sam po Rodos wiesz, wybrałeś hotel i byłeś zadowolony, a inny userzy zarzucali Ci, że syf, trzeci świat zarezerwowałeś.
...

Nie zarzucali, tylko ostrzegał (jeden user), wrzucał linki z opiniami, żeby Krystian sprawdził,
co piszą inni o tym hotelu i świadomie podjął decyzję.
Sam później potwierdził, gdy pisał o grzybie w łazience, że Grecy gwiazdki z d... wzięli.

Tak to prawda, Konrad mnie ostrzegł bo wcześniej opinii na portalach nie czytałem. Miałem pietra szczerze mówiąc.

Wiele razy się przekonałem, że sytuacja na miejscu, a odczucia osobiste to dwie różne rzeczy.
Nam nie przeszkadzała kolejka do baru na 5-10 ludzi, co innych gryzło tak, że wystawiali karygodne oceny.
Nie miałem papieru toaletowego dostarczonego więc sobie poszedłem do recepcji i sam odebrałem.
Ujma na honorze ? Dla niektórych potwarz i 1 w skali 1-10.
Brud w łazience bo sprzątane było z 3x podczas całego 14 dniowego pobytu. Brud w sensie tyle ile nadeptaliśmy.
Zamiotłem sam i poszedłem pić winko nad basenem. Na wieczór zwróciłem uwagę w recepcji. Raz przyszli, raz nie.
Grzyb w sensie na fugach, a nie że oddychać się nie da bo ściany odłażą :)
Grecja to stan umysłu ale nie ma porównania do Egiptu gdzie zgłaszając awarię klimy raz na tydzień to już zbyt często i uchodzisz za męczydruta.
Na tym na czym nam zależało to było. Odlotowe ogrody i baseny z mini aquaparkiem, przepyszne jedzenie, świetne bary z dobrymi drinkami i przede wszystkim wyspa na wyciągnięcie ręki.
Wynajęcie samochodu i przekrój po całej wyspie z pięknymi plażami i miejscami do zwiedzenia (klasztory, miasta i miasteczka).
Tego się nie wlicza w cenę wczasów gdy się samemu trochę ogarnie.
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 12.02.2023 22:13

Koenig napisał(a):Szukając przez booking lub pisząc maile do właścicieli otrzymywałem odpowiedzi z cenami 120-150€. Nie lubię fb ale jestem zapisany na kilku grupach z apartamentami.


Jeśli to nie tajemnica to wrzuć nazwy grup.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 12.02.2023 23:47

NP Chorwacja noclegi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Noclegi 2023 - ceny? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone