Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny ryb i owoców morza na targach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 10.08.2014 20:40

gusia-s napisał(a):W tym roku zaskakująco niskie ceny świerzych ryb zastalismy w Orebic w rybarnicy
Cena zależała od wielkości ryby i tak makrele wielkości takiej jak u nas wędzone były już po 30 kun za kg, dorady od 40 w górę, lubin tak samo podczas gdy w ubiegłym roku za takie dorady w Pagu płaciliśmy po 80. Te rybki po 30-40 kun były akurat na 1 porcję, te większe stanowczo za duże - chyba że 1 na 2 os. ale ładniej wygląda taka rybka w całości na talerzu niż podzielona na części.
Kalmary mniejsze takie do 15 cm długości były po 30 a większe po 40. Dostępne były też ośmiornice ale duże, cena nie była jakaś powalająca ale nie pamiętam kurcze po ile - 8okun/kg??? ale ważyła n apewno z 5.
Muszle w rybarnicy po 15 a w Drace prosto z morza po 10.
Robiliśmy pierwszy raz samodzielnie - pychota :)



A gdzie jest dokładnie ta ribarnica w Orebič? Bardzo proszę o adres.
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 10.08.2014 21:42

Bocian napisał(a):
para-35-38 napisał(a):
Bocian napisał(a):Ja nie zauważam aż takich różnic. Moim zdaniem różnica w produktach spożywczych wynosi ok 10-25% a są rzeczy w cenie jak w PL.


Nie obrażając... jesz chłopie w Polsce świeżą doradę ? My tak. Jeśli Ty nie, to zerknij kilka postów wyżej i porównaj ceny. Zobaczysz różnicę.

Sądzisz, że jeśli nie jem to nie obrazisz? :) Mogę ci powiedzieć choćby to, że takich tanich ryb nie jadam :) I zdecyduj czy piszesz o tym, że
Tanie jedzenie w Cro nigdy nie było

czy stricte o cenach ryb?


Panowie... każdy ma trochę racji , ale bardziej przychylam się do wypowiedzi kolegi Bociana . Nie można porównywać cen żywności w sklepach oraz świeżych ryb nad morzem . Niestety nad naszym morzem też nie jest tanio a powiedziałbym drogo . Każdy chce zarobić w sezonie i nie ma się czemu dziwić . Jadąc na wakacje trzeba się z cenami liczyć , a jak ktoś chce się popluskać tylko to bierze karton chinek i jakoś przeżyje :D . Ponadto w Cro jak płacisz za świeżą rybkę to ją dostaniesz , a nad Bałtykiem niekoniecznie... a cena porównywalna . W Cro dopiero będzie drogo , może nie w przyszłym roku bo po tegorocznych wybrykach aury może to być rok stosunkowo tani , ale za kilka latek...Pozdrav .
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 10.08.2014 21:48

Kobal66 napisał(a):
gusia-s napisał(a):W tym roku zaskakująco niskie ceny świerzych ryb zastalismy w Orebic w rybarnicy
Cena zależała od wielkości ryby i tak makrele wielkości takiej jak u nas wędzone były już po 30 kun za kg, dorady od 40 w górę, lubin tak samo podczas gdy w ubiegłym roku za takie dorady w Pagu płaciliśmy po 80. Te rybki po 30-40 kun były akurat na 1 porcję, te większe stanowczo za duże - chyba że 1 na 2 os. ale ładniej wygląda taka rybka w całości na talerzu niż podzielona na części.
Kalmary mniejsze takie do 15 cm długości były po 30 a większe po 40. Dostępne były też ośmiornice ale duże, cena nie była jakaś powalająca ale nie pamiętam kurcze po ile - 8okun/kg??? ale ważyła n apewno z 5.
Muszle w rybarnicy po 15 a w Drace prosto z morza po 10.
Robiliśmy pierwszy raz samodzielnie - pychota :)



A gdzie jest dokładnie ta ribarnica w Orebič? Bardzo proszę o adres.


Jest w samym centrum prawie przy głównej ulicy. Na terenie takiego ryneczku z warzywami i mydłem i powidłem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.08.2014 22:03

Kobal66 napisał(a):

A gdzie jest dokładnie ta ribarnica w Orebič? Bardzo proszę o adres.

https://www.google.com/maps/@42.975596, ... NlJ0Vg!2e0
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2014 09:42

Bocian napisał(a):
Kobal66 napisał(a):

A gdzie jest dokładnie ta ribarnica w Orebič? Bardzo proszę o adres.

https://www.google.com/maps/@42.975596, ... NlJ0Vg!2e0



Dokładnie :)
A gdyby ktoś szukał w Ston, to w tym roku otworzyli nową rybarnicę tu, w lokalu po wypożyczalni aut, skuterów itd..

Muszle prosto z morza kupowaliśmy tu po 10 kun/kg, ostrygi po 15/szt.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2014 09:45

gusia-s napisał(a):Muszle prosto z morza kupowaliśmy tu po 10 kun/kg, ostrygi po 15/szt.

Tu to ostatnimi czasy jemy w drodze do Borka :)
Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.08.2014 10:13

To też nasze miejsce zakupu muli :)
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 11.08.2014 17:30

Dziękuje wam bardzo :), nawet nie spodziewałem się aż takiego odzewu, o tak dokładnym nawet nie wspomnę.
Bocian może te informacje warto umieścić w klubie miłośników półwyspu peliešac, i dodatkowo podobne info w temacie lokalnego wina ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2014 17:33

Kobal66 napisał(a):Dziękuje wam bardzo :), nawet nie spodziewałem się aż takiego odzewu, o tak dokładnym nawet nie wspomnę.
Bocian może te informacje warto umieścić w klubie miłośników półwyspu peliešac, i dodatkowo podobne info w temacie lokalnego wina ?

Kolejny raz? :mrgreen: :oczko_usmiech:
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 11.08.2014 22:07

Właśnie może trzeba takie informacje dopisać na pierwszej stronie ja przekopywałem się przez klub kilkakrotnie (już prawie 120 str).
Do takich konkretnych informacji nie dotarłem albo nie mogłem ich potem odnaleźć bo gubią się w wątkach.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.08.2014 22:27

Na Korculi w tym roku koszt kilograma ichniejszych ryb wynosił 20 kun. Mniej więcej rozmiar i wygląd naszej makreli, ale na pewno nie był to lubin :D
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 12.08.2014 06:33

para-35-38 napisał(a):Muszle w rybarnicy po 15 a w Drace prosto z morza po 10.
Robiliśmy pierwszy raz samodzielnie - pychota :)


Dobre info, zwłaszcza dla mnie bo za 2tyg jadę do Orebicia, tylko powiedźcie mi co to i gdzie się znajduje ta - Draca?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.08.2014 08:20

rocker napisał(a):
para-35-38 napisał(a):Muszle w rybarnicy po 15 a w Drace prosto z morza po 10.
Robiliśmy pierwszy raz samodzielnie - pychota :)


Dobre info, zwłaszcza dla mnie bo za 2tyg jadę do Orebicia, tylko powiedźcie mi co to i gdzie się znajduje ta - Draca?


O pseprasam to ja napisałam a nie para-35-38 :cry:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.08.2014 08:34

Kobal66 napisał(a):Właśnie może trzeba takie informacje dopisać na pierwszej stronie ja przekopywałem się przez klub kilkakrotnie (już prawie 120 str).
Do takich konkretnych informacji nie dotarłem albo nie mogłem ich potem odnaleźć bo gubią się w wątkach.

No niestety to taki urok dużych wątków :)
Trzeba autorce to podpowiedzieć, choć wątek żyje raczej swoim życiem :)
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010
Re: Ceny ryb i owoców morza na targach w 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.08.2014 17:20

para-35-38 napisał(a):
Bocian napisał(a):Gdzie ta nagonka? :) Piszesz, że teraz jest drogo, to pytam kiedy było taniej? I dlaczego ktoś się spodziewa, że w Cro ma być tanio? Na tak stawiane pytania nikt nie potrafi odpowiedzieć i każdy zaraz pisze o nagonce :)


Tanie jedzenie w Cro nigdy nie było, ale różnice w cenach między PL a Cro w 2000 roku wynosiły ok. 10-20% . W 2007 roku to już tak ok. 20 -30% więcej niż w PL , 2009 ok. 30-40% więcej , a obecnie dobijamy do 100% więcej ... :!:

... To co? Za 2 lata za doradę zapłacimy w Cro 100,- zł /kg i też będzie OK ? 8O


Ale dorada w Cro już tyle kosztuje,co więcej tyle samo kosztowała 15 lat wcześniej.Cena 40-80 kun to za jej hodowlaną podróbę,z doradą mającą niewiele wspólnego.Te które jadasz w PL też są z hodowli,złów(lub poproś gospodarza żeby to zrobił),dziką rybę,dopiero wtedy poznasz smak świeżej ryby w Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny ryb i owoców morza na targach - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone