Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5787
Dołączył(a): 30.05.2010
W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 10:44

Ja niestety już po... Kolejny pobyt za nami. W tym roku była Podgora - w ubiegłym Mandre na Pagu. Niestety ceny tego co najważniejsze (noclegi, obiady) w tym roku o 50 % wyższe. Nie wiem czy podrożała cała Chorwacja, czy to tylko kwestia wyboru miejsca, choć wcześniej wielokrotnie tu na forum czytałem, że czym dalej na południe, tym taniej.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 10.07.2011 10:53

greenrs napisał(a):Ja niestety już po... Kolejny pobyt za nami. W tym roku była Podgora - w ubiegłym Mandre na Pagu. Niestety ceny tego co najważniejsze (noclegi, obiady) w tym roku o 50 % wyższe. Nie wiem czy podrożała cała Chorwacja, czy to tylko kwestia wyboru miejsca, choć wcześniej wielokrotnie tu na forum czytałem, że czym dalej na południe, tym taniej.

50% 8O 8O 8O 8O
ja dla porównania w tym i tamtym roku byłem w Primosten, teraz w czerwcu wtedy we wrześniu i ceny są identyczne.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2011 11:07

Zgodzę się z przedmówcą, ceny w tym roku (czerwiec) identyczne jak w ubiegłym (wrzesień). Dotyczy zarówno apartamentów, restauracji jak i zakupów w sklepach.
Ostatnio edytowano 10.07.2011 11:09 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3654
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.07.2011 11:09

greenrs napisał(a):Ja niestety już po... Kolejny pobyt za nami. W tym roku była Podgora - w ubiegłym Mandre na Pagu. Niestety ceny tego co najważniejsze (noclegi, obiady) w tym roku o 50 % wyższe. Nie wiem czy podrożała cała Chorwacja, czy to tylko kwestia wyboru miejsca, choć wcześniej wielokrotnie tu na forum czytałem, że czym dalej na południe, tym taniej.


W tym roku ceny w górę cca 20% 8O 8O

W Chorwacji jest przysłowie:
"Što južnije to tužnije" - "Czym dalej na południe, tym smutniejsze" :?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5787
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 11:19

W temacie jest pytajnik... :wink:
Konkretnie: ceny apartamentów w Mandre: 35-45 euro, podobne w Podgorze w tym roku 60-75 euro.
Obiad (moje ulubione Lignje :D ) w Mandre 40 kun - w Podgorze 60 kun (inne zestawy podobne relacje). Cen w sklepach nie pamiętam ale piwo też było chyba w Mandre dużo tańsze.
Nie zmieniły się tylko ceny lodów (5 kun) i pizzy. Pizza zresztą jest lepsza i tańsza niż w Polsce.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2011 11:53

Ja zapamiętałem akurat ceny tzw. "artykułów pierwszej potrzeby" czyli chleba i piwa :wink: . Chleb 7,50 kn - tak jak w ubiegłym roku. Karlovacko butelka 0,5l 5,79kn - tak jak w ubiegłym roku. Ceny z małego sklepiku przy plaży
ewela9021
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 12.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewela9021 » 10.07.2011 12:20

ja już po wakacjach w Baśce ,ceny lodów 6 kun ,lignije 55 kun .apartament udało nam się znalezć za 55 e (5 osób) więc nie jest zle. pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 10.07.2011 12:56

takie tematy troche mnie przrażają - jade za 3 tygodnie do Tribunj i sam się przekonam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.07.2011 16:51

greenrs napisał(a):Ja niestety już po... Kolejny pobyt za nami. W tym roku była Podgora - w ubiegłym Mandre na Pagu. Niestety ceny tego co najważniejsze (noclegi, obiady) w tym roku o 50 % wyższe. Nie wiem czy podrożała cała Chorwacja, czy to tylko kwestia wyboru miejsca, choć wcześniej wielokrotnie tu na forum czytałem, że czym dalej na południe, tym taniej.


Chyba kwestia wyboru kwatery, ew miejsc w których się stołowaliście. Ja od 3 lat płace tyle samo za kwaterę a nawet mniej ;) w tym roku w Podgorze właśnie płacilismy w czerwcu 9,5E za osobę.
Z obiadami też nie zauważyłam jakiejś dużej podwyżki - choc przyznam że w sumie na miescie jedlismy z 4 razy albo pizzę (40-51kn - 51kn w Dubrowniku za pizze, którą najadły się 2 osoby), cevapcici+frytki+ sałatka (50-60kn), mix mies dla jednej osoby spory talerz z górką (80kn), mule (spory półmisek - 80kn).

Piwo czy to Pogora, czy Jelsa w sklepie kosztowało tyle samo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2011 18:26

CinnamonGirl napisał(a):
greenrs napisał(a):Ja niestety już po... Kolejny pobyt za nami. W tym roku była Podgora - w ubiegłym Mandre na Pagu. Niestety ceny tego co najważniejsze (noclegi, obiady) w tym roku o 50 % wyższe. Nie wiem czy podrożała cała Chorwacja, czy to tylko kwestia wyboru miejsca, choć wcześniej wielokrotnie tu na forum czytałem, że czym dalej na południe, tym taniej.


Chyba kwestia wyboru kwatery, ew miejsc w których się stołowaliście. Ja od 3 lat płace tyle samo za kwaterę a nawet mniej ;) w tym roku w Podgorze właśnie płacilismy w czerwcu 9,5E za osobę.
Z obiadami też nie zauważyłam jakiejś dużej podwyżki - choc przyznam że w sumie na miescie jedlismy z 4 razy albo pizzę (40-51kn - 51kn w Dubrowniku za pizze, którą najadły się 2 osoby), cevapcici+frytki+ sałatka (50-60kn), mix mies dla jednej osoby spory talerz z górką (80kn), mule (spory półmisek - 80kn).

Piwo czy to Pogora, czy Jelsa w sklepie kosztowało tyle samo.



Też uważam , że kwestia wyboru kwatery. Znajomi dwa lata temu w Mandre za super warunki (bez basenu) płacili 60 -70 eudo za dobę, rodzina cztero osobowa.
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 11.07.2011 07:26

W tym roku jadę najtaniej w 5 letniej karierze wyjazdowej do Chorwacji. 30E za 3 osobowa rodzinę + 5E za psa. Nadmieniam że zawsze jeżdżę z agencji
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2011 07:57

hassanbey napisał(a):W tym roku jadę najtaniej w 5 letniej karierze wyjazdowej do Chorwacji. 30E za 3 osobowa rodzinę + 5E za psa. Nadmieniam że zawsze jeżdżę z agencji

Hmmm, strzelam: październik a miejscowość - nie znajdziesz na żadnej mapie.
Jak jest inaczej - podaj. Cena jest wprost niewiarygodna, na dodatek z agencji.
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 11.07.2011 08:13

8O

no zobacz... a my szaraczki za 75E :D
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 11.07.2011 08:35

Ja w tym roku chciałem na wyspę Murter. Ceny 50-60 euro za apartament dla dwóch osób w okolicy Pod Raduc. W końcu po obserwacji odczytów temp. wody w Adriatyku zrezygnowałem i znalazłem w Rażanj za 24 e. To była druga połowa czerwca. Od połowy lipca cena wynosi 32 euro. Ale trzeba zauważyć, że to jest miejscowość specyficzna.
ankaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 11.07.2011 08:37

Ja w tym roku też mam najtańsze noclegi w porównaniu z poprzednimi wakacjami: wychodzi nam 76 euro za apartament dla dwóch rodzin tj. 10,8 euro na osobę. Jedziemy z Casamundo.
Może nie będzie tak źle :roll: bo to maja być wakacje tzw. biedronkowe :D - z racji oszczędności budowlanych.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone