Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 15.07.2011 18:49

w tym roku 50Euro za 2+1 w sierpniu w Tribunj
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 15.07.2011 19:38

46 euro za 2+2 STARIGRAD PAKLENICA w sierpniu
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.07.2011 07:31

Ceny zakwaterowania faktycznie wyższe niż 1 lub 2 lata temu lecz niewiele ok.5-10E.
Miłym zaskoczeniem w tym roku to ceny artykułów spożywczych które mocno potaniały w stosunku do cen sprzed 2 lat. Dotyczy to Poreća. Konkurencja dla Konzuma w postaci Lidla i Kauflanda poskutkowała.
Jeżeli mówimy o porównaniach i cenach pojedyńczych artykułów należy sprawdzić ich skład tj. np. ile jest masła w maśle oraz wagę, gdyż to robi cenę zarówno u nas jak i w CRO.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.07.2011 09:38

Ale byłem w szoku, ceny w sklepach w Rogoźnicy sporo niższe niż na Krk !
No tak ale tam 4 markety ! Konkurencja.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.07.2011 09:44

Bahama napisał(a):Ale byłem w szoku, ceny w sklepach w Rogoźnicy sporo niższe niż na Krk !
No tak ale tam 4 markety ! Konkurencja.

Miód na serce ... :)

Tak mnie ciągnie i w tym roku w te same rejony.
Coraz więcej argumentów za :D
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.07.2011 10:20

weldon napisał(a):Miód na serce ... :)

Tak mnie ciągnie i w tym roku w te same rejony.
Coraz więcej argumentów za :D


Pewnie dobrze wiesz, ale w razie piszę. Konzum i Studenac oddalony od siebie (przy moście) o 20m. Tak już jest , że niektóe produkty warto kupować w pierwszym, a niektóre w drugim :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.07.2011 12:30

Studenac zawsze miałem po drodze i zawsze tam miejsce parkingowe było,
bo ja zaraz za nim, ostro na lewo, w stronę Lozaca skręcałem.
Konzum tak bardziej w stronę zatoki był i często zastawiony samochodami, bo tam bazarek zaraz obok.
A tego przy Jadrance nie odwiedzałem. Jakoś nie pasowało tam się zatrzymać.

My sporo się przemieszczaliśmy, więc i, przy okazji, żeby sobie tyłka po powrocie tym nie zawracać, to zakupy jak popadnie, od Szybenika, po Split robiliśmy :D

W tym roku chce bardziej statecznie, na spacerach i kąpielach spędzić czas, więc i z zakupami ograniczymy się do miejscowych sklepów.
Może z raz wyskoczę do tego centrum w Szybeniku, bo tam to już widoczne różnice w cenach są, ale to tylko pod warunkiem, że zakotwiczę w okolicy i że będę miał po co, no bo po sklepach się włóczyć w wakacje? :D

A, tak przy okazji, gdzie się stołowaliście?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.07.2011 14:00

weldon napisał(a):
A, tak przy okazji, gdzie się stołowaliście?


We wszystkich możliwych knajpach i pizzeriach, żeby popróbować :)
Ale... sczególnie polecam w Rogoźnicy przy wlocie na wyspę taką konobę z polskim jadłospisem "Laverna" się chyba nazywała, dojdziesz tam takim wąskim przejściem między domami (między innymi konobami), wewnątrz murów ukryty lokal z fajnymi cenami i wielkimi porcjami.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.07.2011 17:45

Ja się zastosowałem w takiej sympatycznej knajpce niedaleko kantoru,
na prawo od grobli, w stronę Mariny i tak jakoś już zostało ...
Ładny widok był stamtąd.

Niemniej, tak mi przyszło do głowy, żeby trochę pozmieniać w tym roku i w różnych się postołować :)

W sumie to zdecydowany jestem na tę Rogoznice, ale pod warunkiem, że gdzieś koło Lozicy coś znajdę.
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 16.07.2011 20:35

A ja dla odmiany - pewnie z lenistwa - w pierwszej konobie na lewo za groblą na wyspie. Jakoś sobie z konobarem podpasowaliśmy, że porozmawiać się dało, i przyniósł zawsze coś od siebie i na zapleczu w kuchni łyknąć ociupinkę za dobre kontakty można było. A że jedzenie przy okazji pierwsza klasa + kakao dla dzieci to i w tym roku pewnie u niego zakotwiczę :-).
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.07.2011 20:50

Na wyspę miałem o jedną groblę za daleko :lol:

Po spożyciu nie jeżdżę, a na wyspie ścigał nas ciągle taki młody od parkometrów :D

Przed groblą było bliżej.
Mirano
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirano » 24.07.2011 12:22

Ja płaciłem za 2 osobowy pokój w Baska Voda 40EUR. Warunki spoko i bardzo blisko plaży w centrum miasta. W Breli chcieli ode mnie 50EUR.

Przykładowe ceny:
zestaw cevapcici w restauracji - 45-50KN
Lignije w restauracji - 50-60KN
Piwo 0,5L w restauracji - 10-16KN
drink na plaży - ok. 40KN
piwo Ozujsko 0,33L puszka w Konzumie - 7,99KN
piwo Ozujsko 0,5L butelka w Konzumie - 6,49KN
woda 6L - 11,99KN
gałka lodów - 6KN
paliwo ON 1L - 8,95KN
deser mleczny 100g - 3KN
treble36
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) treble36 » 25.07.2011 14:43

Witam
Wróciłem wczoraj wieczorem
Moje ogólne odczucia jeśli chodzi o ceny, to nie ma w zasadzie róznicy w porównaniu do ubiegłego roku. Może minimalne na niektórych produktach ale to kwestia raczelj lip a nie kun, wieć tragedii nie ma
Kwatera cena taka sama jak rok temu 60E na 6 osób.
Piwo 5,39 bez kaucji
rakija domaci -od znajomego 30kun rewelacyjna w porównaniu do tej na ryneczkach za 50 kun
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 26.07.2011 09:10

wróciłem z Szimuni 8.07 za 3 osoby 45 euro , w ub roku ..Rogoźnica za 4 osoby -55, Podgora 65 -2 poł. lipca ,ceny na wszystko podobne jak w ub. roku
majciamm
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2008
Ceny w Starigradzie Paklenicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) majciamm » 30.07.2011 10:07

Hej,

Ja niestety już tydzień w Polsce.... Moja obserwacja jeśli chodzi o ceny w Starigradzie - a jeżdże tam od 4 lat. Cena kwatery taka sama jak w poprzednich latach / od 3 lat ten sam apartament/, jedzenie - chleb, masło, mleko, mortadela, pomidory, papryka - około 10 - 15 % droższe w porównaniu z porzednim rokiem, Karlovacko lub Ozujsko lub Coca Cola w barze, restauracji, - od 13 do 15 kun, shake - 20 kun, gałka loda od 5 do 7 kun; 1 kg białej ryby w restauracji 250kun - w ubiegłym roku 160 kun - ta sama restauracja; ceny tatuaży z henny bez zmian :-)
Generalnie jest trochę drożej niż w ubiegłym roku, jednak chyba najbardziej podrożało paliwo :-(
na szczęście nie podrożały autostrady-za dojazd do Paklenicy płacimy 140 kun;
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone