Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi w Chorwacji - ceny od 2008 roku do dziś.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.02.2024 15:58

piekara114 napisał(a):Chatka pustelnika nie spełni moich oczekiwań dot. knajpek,lodziarni, promenady :mg:

Ta z Fuerty mi do tego opisu nijak nie pasuje :oczko_usmiech: .
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.02.2024 16:03

A jak przy promenadzie trafi się kościół czy jakaś kapliczka z dzwonami? :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.02.2024 16:08

Krisv napisał(a):A jak przy promenadzie trafi się kościół czy jakaś kapliczka z dzwonami? :lol:
Ale nocleg ma właśnie nie być przy promenadzie, tylko ta promenada ma być w miejscowości :)

Ja Beatę bardzo dobrze rozumiem, bo robimy podobnie. Ludzi i wakacyjny klimat mam wtedy, kiedy chcę - wieczorami. Potem wracam na kwaterę i lubię mieć święty spokój :) Płacę za to niemałe pieniądze, co roku większe, więc szukam czegoś, co spełnia moje sprecyzowane wymagania 8)

Na szczęście po czterdziestce człowiek wie (a przynajmniej powinien ;)), czego chce i co lubi. A ja się nie godzę na żadne kompromisy, jeśli chodzi o wakacje 8)
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.02.2024 21:43

Nadal wychodzi mi chatka pustelnika tylko z promenadą do pobliskiego miasteczka z lodziarnią, bo tylko wtedy masz zagwarantowany brak hałaśliwych sąsiadów :P

Jak ktoś jedzie w nowe miejsce, to nigdy do końca nie wie, co zastanie na miejscu. Dawno temu zarezerwowałem cały (mały) domek w pobliżu włoskiego Amalfi. Właściciele (starsze małżeństwo) wynajmowali cały swój dom na wakacje poprzez agencję turystyczną, a sami wyjeżdżali na ten czas do córki do Neapolu.

Po przyjeździe na miejsce wydawało się, że ta miejscówka to marzenie - widok z balkonu i sypialni to była bajka - w linii prostej do szczytu klifu było 100m (a potem widok aż na Sycylię przy dobrej pogodzie), ale zejście do plaży to było 300m w dół po kamiennych schodach. Schodziło się fajnie, gorzej było wrócić po całym dniu plażowania :? Innym sposobem dostania się na tą plażę była jedynie taksówka wodna z Amalfi. Jakoś przeżyłem te schody, ale pamiętam je do dzisiaj.

Drugim zaskoczeniem były głośne klaksony od 7:00 rano, które robiły nam pobudkę przez pierwsze 2-3 dni. W kolejnych dniach, już nikogo nie budziły. Nie żeby ich potem nie było - po prostu przestaliśmy je rejestrować jako dźwięk budzika.

A powód tych klaksonów był bardzo prosty - nasz dom był położony w ciasnym zakręcie wąskiej górskiej drogi (o 180%), na którym autobusy musiały wyjechać na przeciwległy pas i w ten sposób ostrzegały nadjeżdżających z przeciwka, bo nasza działka była ogrodzona wysokim kamiennym murem i nie było tam widoczności, co się dzieje za zakrętem. Ot, taka ciekawostka, której nie widać nawet na mapach.

Podsumowując: każdy z nas ma własne oczekiwania/preferencje na wakacje, a potem dostępne oferty i ich cena w naszym terminie brutalnie je weryfikuje :P

P.S. Dla mnie akurat bliskość sklepu ze świeżym pieczywem i konoby z dobrym jedzeniem zawsze była dodatkowym atutem wybieranej miejscówki, ale nigdy nie było to "must have".
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.02.2024 21:55

Krisv napisał(a):Podsumowując: każdy z nas ma własne oczekiwania/preferencje na wakacje, a potem dostępne oferty i ich cena w naszym terminie brutalnie je weryfikuje :P

Oczywiście, że tak :D Często jest jakiś element zaskoczenia, nawet zazwyczaj ;) Zdarzają się "wtopy" (jak to w życiu), ale też kilka razy okazało się, że kwatera była w rzeczywistości lepsza niż wyglądała na zdjęciach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.02.2024 22:44

marze_na napisał(a):Ta z Fuerty mi do tego opisu nijak nie pasuje :oczko_usmiech: .

:lol: To fakt. Na urlop (ten główny leniwy) mam konkretne oczekiwania, na te pozasezonowe nastawione na dużo jeżdżenia jestem mniej wybredna, co do miejscówki, zwłaszcza jak muszę wybierać tydzień przed wylotem, a wybór jest między A, B, C i ceną 200, 400, 600 :lol:

maslinka napisał(a):
Krisv napisał(a):A jak przy promenadzie trafi się kościół czy jakaś kapliczka z dzwonami? :lol:
Ale nocleg ma właśnie nie być przy promenadzie, tylko ta promenada ma być w miejscowości :)
Dokładnie tak :cmok:

maslinka napisał(a):Ja Beatę bardzo dobrze rozumiem, bo robimy podobnie.
:mg:

maslinka napisał(a):Na szczęście po czterdziestce człowiek wie (a przynajmniej powinien ;)), czego chce i co lubi. A ja się nie godzę na żadne kompromisy, jeśli chodzi o wakacje 8)
:lol: :lol: Na lekkie kompromisy mogę iść...
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.02.2024 22:58

piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):Na szczęście po czterdziestce człowiek wie (a przynajmniej powinien ;)), czego chce i co lubi. A ja się nie godzę na żadne kompromisy, jeśli chodzi o wakacje 8)
:lol: :lol: Na lekkie kompromisy mogę iść...

Chciałbym móc podpisać się pod waszymi "kompromisami", ale mój PESEL ma już trochę inne oczekiwania :lol:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 16.03.2024 07:55

Cześć

Ostatni raz w Chorwacji byliśmy 7 lat temu szukam noclegu dla rodziny 2 + 3. Szukamy noclegi w rejonie miejscowości w których byliśmy tj. Brela, Podaca , Podgora. Z tego co widzę ceny teraz w przedziale 70-100 i więcej. Macie coś sprawdzonego w dobrej cenie. Proszę o info na PW.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Noclegi w Chorwacji - ceny od 2008 roku do dziś. - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone