Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziś wróciłem z CRO - Ciovo, Arbanija

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Dziś wróciłem z CRO - Ciovo, Arbanija

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 04.08.2008 22:21

Jak w temacie, jak macie pytania chętnie pomogę.

P.
M.Smoczkiewicz
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smoczkiewicz » 05.08.2008 05:27

Witaj! :D Jakie wrażenia - czysto? spokojnie? super plaża? inne plaże?wycieczki? hałaśliwe towarzystwo - imprezownie? spokój i cisza?taksówki wodne? zaopatrzenie? :?: :?: . Proszę o ciekawą, dwu, trzy stronnicową opowieść :wink: o podróży i pobycie w Arbaniji :D . No może być krócej - nie martw się o ewentualne błędy ortograficzne - Janusz Bajcer wyjechał na urlop, podobno na jakąś wyspę w kraju odległym :wink: Nie będą sprawdzać , dadzą spokój naszym "bykom". A my będziemy Ci bardzo wdzięczni! :D
Pozdrawiam - Marek
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 05.08.2008 06:47

piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 05.08.2008 10:10

No cóż Panowie,

Udzielanie najnowszych informacji z trasy zawsze było pomocne, temat postu chyba jasny, jak kogoś nie interesuje to nie musi czytać.
Rozumiem, że chodzi o nabicie sobie ilości postów przez nowych użytkowników.

Oczywiście dla "normalnych" forumowiczów moje oferta jest aktualna: jak kogoś interesują szczegóły trasy Warszaw-Bratyslava-Graz-Ciovo (przejazd 19-20.07 tam i 03-04.08 z powtem), lub inne informacje, można pytać.

P.
M.Smoczkiewicz
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smoczkiewicz » 05.08.2008 10:15

Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić. Nikt nie może mi narzucać o co mi wolno pytać - zostańmy przy Arbaniji!! :D
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 05.08.2008 12:03

piotr62 napisał(a):No cóż Panowie,

Udzielanie najnowszych informacji z trasy zawsze było pomocne, temat postu chyba jasny, jak kogoś nie interesuje to nie musi czytać.
Rozumiem, że chodzi o nabicie sobie ilości postów przez nowych użytkowników.

Oczywiście dla "normalnych" forumowiczów moje oferta jest aktualna: jak kogoś interesują szczegóły trasy Warszaw-Bratyslava-Graz-Ciovo (przejazd 19-20.07 tam i 03-04.08 z powtem), lub inne informacje, można pytać.

P.

A gdzie i jakich informacji udzieliłeś? Komu pomogłeś? Masz coś do napisania, to napisz (jaką drogą jechałeś, itp). Poza tym jest trochę niżej dział "Nasze relacje z podróży" i tam chyba jest miejsce bardziej właściwe.

P.S. No, ale wtedy musiałaby być relacja, a nie: wróciłem, pytajcie.
robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 05.08.2008 13:50

napisz czy po drodze nocowałeś?
jeśli tak to podaj jakiś namiar
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 05.08.2008 15:06

Noclegi standardowowo w Oekotel (www.oekotel.com):
- tam: Graz (kupa ludzi, o 06:50 kolejka na śniadanie ok. 20 min.)
- z powrotem: Traiskirchen (luzik, ale mimo, że ośrodki identyczne obsługa jakby gorsza)

W obu przypadkach Za 4 osoby (jedna poniżej 12 lat) - 60 Euro

P.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 05.08.2008 15:18

M.Smoczkiewicz napisał(a):Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić.


Jak pewnie czytaleś w innych postach wyspa Ciovo ma często skrajne opinie więc raczej ograniczę się do faktów:

- zalety: Arbanija jest w Chorwacji, jest niezly Market, miałem super apartament 50 Euro na dobę - 4 osoby, super plaże na końcu wyspy ale trzeba dojechać ok. 5 km., dobry punkt wypadowy (od Zadaru po Dubrownik).

- wady: ciasnawo (wąska ulica wzdłuż morza), problem z wydostaniem się z wyspy w godz. 9:00-18:00, na miejscu plaża z nawiezionych okrąglaków lub beton, odległość 200 m od morza może oznaczać 400m ostro pod górę zakosami.

P.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 05.08.2008 20:30

Nie można było było tak od razu?
Brakuje jeszcze informacji: skąd, o której godz., którą trasą, gdzie tankowałeś, czy ominąłeś płatne drogi, czy były korki i gdzie, czy były jakieś inne utrudnienia? Ale po co? Jeszcze z 15 postów wyda z Twojej chęci pomocy innym.
Pozdrawiam "normalnych" dla których Twoja oferta jest aktualna. Porucznik Borewicz mniej pytań zadawał, jak chciał czegoś isę dowiedzieć.

P.S. Skasować licznik postów!
M.Smoczkiewicz
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smoczkiewicz » 06.08.2008 10:04

Dziekuję Piotrze! :D Trochę skrótowo, "w krótkich żołnierskich słowach" - ale i tak świetnie - pisząc o 5km dojazdu do plazy czy miałeś na myśli dojazd do tej która jest przy jakimś kamieniołomie na cyplu za Slatine?
Pozdrawiam - Marek
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 06.08.2008 11:00

Dokładnie, za szlabanem za 10kun.

P.
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 06.08.2008 11:29

Witaj,

Jak trasa do Bratysławy ?
Którędy jechałeś - Cieszyn - Zylina ?
Interesuje mnie jak po słowackiej stronie wygląda teraz dojazd do autostrady ? A konkretnie od Żyliny.

Slawo
Kris1973
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris1973 » 06.08.2008 14:02

Wybieram sie tam własnie w niedziele,możesz powiedziec coś na temat zakupów.
Czy jest tam jakiś targ chodzi mi głównie o owoce,i jeszcze jedno gdzie jadać obiady,może sprawdzone miejsca polecisz
czy jest jakas dobra pizzeria lub coś ala kebab?
Czy w centrum kwitnie życie nocne,gdzie mozna wypić piwko ze znajomymi tak do godz 24.00 chociarz?
Pozdrawiam
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 06.08.2008 14:23

W Arbaniji jest niewiele, kilka knajpek i market, nie ma bankomatu, banku, sklepów z pamiątkami. Za to wszytstko jest w Trogirze (autobus 10 kun, lub samochodem ok. 5 km - parkowanie w przed miastem na poboczu). Jest duży calodzienny bazar owocowy, masa innych sklepów, polecam targ rybny codziennie rano (kolo marketu Konsum).
Knajpki wlaściwie porownywalne, w żadnej nie byłem dwa razy, generanie żywiliśmy sie "we własnym zakresie".
W Trogirze życie kwitnie do późna w nocy.

P.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dziś wróciłem z CRO - Ciovo, Arbanija
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone