Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziś wróciłem z CRO - Ciovo, Arbanija

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 06.08.2008 15:29

Slawo napisał(a): Jak trasa do Bratysławy ?
Którędy jechałeś - Cieszyn - Zylina ?
Interesuje mnie jak po słowackiej stronie wygląda teraz dojazd do autostrady ? A konkretnie od Żyliny.


Tam jechalem przez Zwardoń - nie polecam, zwłaszcz odcinek BB - Żywiec i potem za Lalikami - bardzo wolno szlo, dodatkowo Skalite rozkopane.
Próbowałem wrocić przez Cieszyn ale zgubiłem się na rozjazdach i za wcześnie skręciłem do Polski wyjeżdżając na przejście w Jabłonowcu.
Trzeba było chyba do końca kierować się na Teski Cieszyn.
(sorry za błędy w nazwach ale nie mam pamięci wzrokowej).

Od Żyliny jest juz autostrada z mała przerwą w Powazskiej Bysrticy.

P.
bluecats
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluecats » 07.08.2008 09:38

witam
my 14. 08 wybieramy sie do Arbaniji i chciałabym zapytać gdzie miałeś nocleg , pozdrawiam wszystkich serdecznie
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.08.2008 10:40

(www.toptrogir.com)
50 Euro za świetnie wyposażony, 4-osobowy apartament z klimą.
- niestety trochę pod górę ale i tak jeźdizliśmy na plaże samochodem za Slatine

P.
Kris1973
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris1973 » 07.08.2008 11:53

Jeszcze jedno
gdzie wymienialiście pieniądze i ile dostaje się kun za 100 euro?
My bedziemy mieszkac po drugiej stonie wyspy i poroszac sie samochodem
czy spokojnie przy głównej plaży w Okrug Gorinj dostane miejsce postojowe,na parkingu i czy płaci się za parkingi?
Pzdrawiam
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 07.08.2008 13:32

Kris1973 napisał(a):Jeszcze jedno
gdzie wymienialiście pieniądze i ile dostaje się kun za 100 euro?
My bedziemy mieszkac po drugiej stonie wyspy i poroszac sie samochodem
czy spokojnie przy głównej plaży w Okrug Gorinj dostane miejsce postojowe,na parkingu i czy płaci się za parkingi?
Pzdrawiam


Kris jeżeli chodzi ci o parkingi wzdłuż plaży w Okrug Gornji to są tam parkometry i trzeba płacić, jeżeli nie zapłacisz to spodziewaj się mandatu w wysokości 100 kun. Byłem tam wczoraj pod wieczór i troszkę mandatów się posypało w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o to ile dostaniesz kun za 100 euro - 1 eur=7.16 kuna, jak pożyczałem łódkę to część płaciłem w euro część w kunach zaokrąglonych 1 euro=7 kuna. I ostatnie, jeżeli planujecie poruszać się samochodem to odradzam w Gornji Okrug za dnia panuje straszny chaos, lepiej wypożyczcie sobie skutery - na Ciovo jest pełno RENT SCOOTERS, ceny od 200 kuna za 24 godziny śmigania oczywiście plus minus w zależności jaka pojemność silnika. Polecam sam jeżdziłem po wyspie. Pozdrawiam z Okrug Donji :)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.08.2008 14:24

Kris1973 napisał(a):Jeszcze jedno
gdzie wymienialiście pieniądze i ile dostaje się kun za 100 euro?


Zerknij jeszcze tu na dwa ostatnie posty: forum/viewtopic.php?t=20493&start=30

P.
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 07.08.2008 14:49

Kris1973 napisał(a):Jeszcze jedno
gdzie wymienialiście pieniądze i ile dostaje się kun za 100 euro?
My bedziemy mieszkac po drugiej stonie wyspy i poroszac sie samochodem
czy spokojnie przy głównej plaży w Okrug Gorinj dostane miejsce postojowe,na parkingu i czy płaci się za parkingi?
Pzdrawiam

Pieniadze można wymieniac w Mjenjaćnicy i jest ich pare w Trogirze, zwłaszcza przy targu, czy w Okrug Gornij nie wiem.
Parkowanie przy plaży w Gornij jest płatne , za 5 kuna stalismy 2,5 godziny, za 15 kuna mozna stać 24 godz.Sprawdzaja skrupulatnie czy jest za szyba karteczka z opłatą.Warto pojechac na plażę wczesniej, bo ok 13 z miejscem może byc problem.Ogólnie w Gornij jest ciasnawo.Jest duzy bezpłatny parking koło kościoła,ale to z kolei daleko od plaży.
Życzę udanych wakacji.
Kris1973
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris1973 » 07.08.2008 16:07

kropeczka napisał(a):Parkowanie przy plaży w Gornij jest płatne , za 5 kuna stalismy 2,5 godziny, za 15 kuna mozna stać 24 godz.Sprawdzaja skrupulatnie czy jest za szyba karteczka z opłatą.Warto pojechac na plażę wczesniej, bo ok 13 z miejscem może byc problem.Ogólnie w Gornij jest ciasnawo.Jest duzy bezpłatny parking koło kościoła,ale to z kolei daleko od plaży.
Życzę udanych wakacji.

Dziekuje za informacje,bedziemy mieszkac w dzielnicy Rastica(czy jakos tak),najlepiej wogóle bym sie na plaże autem nie ruszał,bo do 1,5 km to dla nas żaden problem,jestesmy przecież na urlopie i mamy duuuużo czasu,a ruch się przyda :lol:
Może ktoś wie ile czasowo z tej dzielnicy idzie sie na główna plaże i do centrum,bo na mapce nawet jakiś skrót widze!
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 07.08.2008 19:56

piotr62 napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić.


Jak pewnie czytaleś w innych postach wyspa Ciovo ma często skrajne opinie więc raczej ograniczę się do faktów:

- zalety: Arbanija jest w Chorwacji, jest niezly Market, miałem super apartament 50 Euro na dobę - 4 osoby, super plaże na końcu wyspy ale trzeba dojechać ok. 5 km., dobry punkt wypadowy (od Zadaru po Dubrownik).

- wady: ciasnawo (wąska ulica wzdłuż morza), problem z wydostaniem się z wyspy w godz. 9:00-18:00, na miejscu plaża z nawiezionych okrąglaków lub beton, odległość 200 m od morza może oznaczać 400m ostro pod górę zakosami.

P.


Cześć piotr62:-)
Jadę na Ciovo w poniedziłek, do G. (albo Dolny) Okr:-).
Zabierać z Polski (jeszcze nie mam, muszę nabyć) jakieś materace/karimaty na plażę? Może są takie wynalazki na miejscu i nie muszę tego targać z kraju. Jadę pierwszy raz do Cro więc pytam:-).
:D :D m@rcin
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 07.08.2008 21:02

Bosm@n napisał(a):
piotr62 napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić.


Jak pewnie czytaleś w innych postach wyspa Ciovo ma często skrajne opinie więc raczej ograniczę się do faktów:

- zalety: Arbanija jest w Chorwacji, jest niezly Market, miałem super apartament 50 Euro na dobę - 4 osoby, super plaże na końcu wyspy ale trzeba dojechać ok. 5 km., dobry punkt wypadowy (od Zadaru po Dubrownik).

- wady: ciasnawo (wąska ulica wzdłuż morza), problem z wydostaniem się z wyspy w godz. 9:00-18:00, na miejscu plaża z nawiezionych okrąglaków lub beton, odległość 200 m od morza może oznaczać 400m ostro pod górę zakosami.

P.


Cześć piotr62:-)
Jadę na Ciovo w poniedziłek, do G. (albo Dolny) Okr:-).
Zabierać z Polski (jeszcze nie mam, muszę nabyć) jakieś materace/karimaty na plażę? Może są takie wynalazki na miejscu i nie muszę tego targać z kraju. Jadę pierwszy raz do Cro więc pytam:-).
:D :D m@rcin


Marcin z kupieniem karimat i materacy w Okrug Gornji nie ma najmniejszego problemu, stoiska są przy samej plaży ale cenowo? Oni na tym robią kasę, a w markecie masz zawsze taniej, od ciebie zależy czy masz miejsce w bagażniku i troche kun do wydania. Plaża w Gornji jest dodatkowo wyposażona w plastikowe leżaki i parasolki (tego drugiego troche mniej). Dolnji jest już troszkę mniej zaopatrzony nie ma tu kupców więc i tak będziesz musiał jechać na zakupy do Gornji Okrug.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 07.08.2008 21:58

MStoik napisał(a):
Bosm@n napisał(a):
piotr62 napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić.


Jak pewnie czytaleś w innych postach wyspa Ciovo ma często skrajne opinie więc raczej ograniczę się do faktów:

- zalety: Arbanija jest w Chorwacji, jest niezly Market, miałem super apartament 50 Euro na dobę - 4 osoby, super plaże na końcu wyspy ale trzeba dojechać ok. 5 km., dobry punkt wypadowy (od Zadaru po Dubrownik).

- wady: ciasnawo (wąska ulica wzdłuż morza), problem z wydostaniem się z wyspy w godz. 9:00-18:00, na miejscu plaża z nawiezionych okrąglaków lub beton, odległość 200 m od morza może oznaczać 400m ostro pod górę zakosami.

P.


Cześć piotr62:-)
Jadę na Ciovo w poniedziłek, do G. (albo Dolny) Okr:-).
Zabierać z Polski (jeszcze nie mam, muszę nabyć) jakieś materace/karimaty na plażę? Może są takie wynalazki na miejscu i nie muszę tego targać z kraju. Jadę pierwszy raz do Cro więc pytam:-).
:D :D m@rcin


Marcin z kupieniem karimat i materacy w Okrug Gornji nie ma najmniejszego problemu, stoiska są przy samej plaży ale cenowo? Oni na tym robią kasę, a w markecie masz zawsze taniej, od ciebie zależy czy masz miejsce w bagażniku i troche kun do wydania. Plaża w Gornji jest dodatkowo wyposażona w plastikowe leżaki i parasolki (tego drugiego troche mniej). Dolnji jest już troszkę mniej zaopatrzony nie ma tu kupców więc i tak będziesz musiał jechać na zakupy do Gornji Okrug.


A pamiętasz ceny takich wynalazków do wygodnego siedzenia/leżenia/spania na plażach:-)
m@rcin
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 07.08.2008 23:07

Bosm@n napisał(a):
MStoik napisał(a):
Bosm@n napisał(a):
piotr62 napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Piotrze! Nie interesuje mnie co waldis miał na mysli, bardziej interesują mnie Twoje subiektywne oceny miejsca, które i ja mam w planie odwiedzić.


Jak pewnie czytaleś w innych postach wyspa Ciovo ma często skrajne opinie więc raczej ograniczę się do faktów:

- zalety: Arbanija jest w Chorwacji, jest niezly Market, miałem super apartament 50 Euro na dobę - 4 osoby, super plaże na końcu wyspy ale trzeba dojechać ok. 5 km., dobry punkt wypadowy (od Zadaru po Dubrownik).

- wady: ciasnawo (wąska ulica wzdłuż morza), problem z wydostaniem się z wyspy w godz. 9:00-18:00, na miejscu plaża z nawiezionych okrąglaków lub beton, odległość 200 m od morza może oznaczać 400m ostro pod górę zakosami.

P.


Cześć piotr62:-)
Jadę na Ciovo w poniedziłek, do G. (albo Dolny) Okr:-).
Zabierać z Polski (jeszcze nie mam, muszę nabyć) jakieś materace/karimaty na plażę? Może są takie wynalazki na miejscu i nie muszę tego targać z kraju. Jadę pierwszy raz do Cro więc pytam:-).
:D :D m@rcin


Marcin z kupieniem karimat i materacy w Okrug Gornji nie ma najmniejszego problemu, stoiska są przy samej plaży ale cenowo? Oni na tym robią kasę, a w markecie masz zawsze taniej, od ciebie zależy czy masz miejsce w bagażniku i troche kun do wydania. Plaża w Gornji jest dodatkowo wyposażona w plastikowe leżaki i parasolki (tego drugiego troche mniej). Dolnji jest już troszkę mniej zaopatrzony nie ma tu kupców więc i tak będziesz musiał jechać na zakupy do Gornji Okrug.


A pamiętasz ceny takich wynalazków do wygodnego siedzenia/leżenia/spania na plażach:-)
m@rcin


Tak jak napisałem leżaki w Gornji Okrug są plastikowe ale bardzo wygodne z regulowanym oparciem. Stoją sobie poskładane jeden na drugim obok deptaka. Bez problemu można sobie taki wziąć. Część turystów (też polaków) nie odkłada ich na miejsce więc są też na samej plaży.
mac82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac82 » 20.08.2008 16:10

Witam!!
My 23.08 wyjeżdżamy również do Arbanija.
Za apartament 4 osobowy płacimy 70 euro,teraz już wiem,że drogo ale podczas szukania byłem taki podekscytowany wyjazdem,że... pewnie przepłaciłem ;)
Jedziemy w 4 osoby, wyjeżdżamy z podlasia i jedziemy na przejście Barwinek, slowacja, węgry i chorwacja :)
Za wszelkie niezbędne informacje tzn. gdzie kupić winietki,czy brać ze sobą euro czy może karte do bankomatu, gdzie robić zakupy(gdzie znajdę jakiś market w miare przystępnych cenach, co najlepiej zobaczyć, gdzie jest jakaś ładna plaża(czy w Arbanija są wogóle jakieś zadbane plaże), ogólnie wszystkie informacje które będą nam pomocne.
Na wydatki przeznaczamy 1000 euro na 2 osoby(8 dni na chorwacji) , dojazd opłacony, mieszkanie też.

Wszelkie rady na temat Arbanija i Trogir będą jak najbardziej wskazane:)
Arbanija123
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbanija123 » 17.02.2022 20:09

My jeździmy do Chorwacji przeszło 20 lat czwarty rok jesteśmy w Arbaniji jest rewelacja chyba najlepiej ze wszystkich miejsc plaża super ,łagodne zejście do morza,woda kryształ
Mało ludzi polecam
hello.sunshine.love
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) hello.sunshine.love » 20.01.2023 22:48

Witam ciepło :) Szukam porady ... Udało nam się nakłonić rodzinę na wakacje w Cro. Tak z głupot strzeliłam Ciovo i Slatine - koleżanka była - mówiła, że fajnie :) No i ok - blisko Trogir na wieczorne spacerki. W sumie spoko jest to też baza wypadowa. Wszyscy napaleni :D Apartman znaleziony - na uboczu - do plaży chwilka (bo na tym rodzinie zależało, żeby było blisko i pod nosem) ... Ale tak sobie patrzę na google, że ta plaża to tak hmmm ... przy ulicy ... lekko wąska ... idąc dalej na wschód w stronę cypelka droga zamienia się w szutrową ... ale jakby na to nie patrzeć nadal tam będą jeździć samochody (być może sporadycznie ...) plaże wąziutkie ... co prawda przed samym cyplem jest plaża nawet z beach barem ;) , więc chyba nie ma źle ... Tak czy owak wstrzymaliśmy się z rezerwacją. Nie chciałabym, żeby przy pierwszym wyjeździe rozczarowali się Chorwacją :( Przeszukałam forum - opinie różne ... My z mężem wiemy jak piękne mogą być okoliczności przyrody - jesteśmy po pobycie na Pagu (okolice Metajny) i na Visie. Może ktoś był w zeszłym roku w okolicach i się wypowie. Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dziś wróciłem z CRO - Ciovo, Arbanija - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone