Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.08.2019 10:17

Smacznego i pozdrawiam ;)
Załączniki:
CRO_Konoba_01_08_2019.jpg
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2019 10:29

Pivo Karlovacko?
Jeżeli tak, to 30 Kn jest przesadą
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.08.2019 10:36

Garo&Justa napisał(a):Pivo Karlovacko?
Jeżeli tak, to 30 Kn jest przesadą


Ożujsko...
Stolik nad sama woda/zatoka, marina dla jachtow i zaglowek z AUT, GER, HR, PL...
Fajnie podane, kilka dodatkow, duze porcje, dla 3 osob spoko.

Karlovacko w markecie, chyba 1,875 l./21,99 Kn...

pozdrawiam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.08.2019 10:46

robertms napisał(a):Smacznego i pozdrawiam ;)


O taki rachunek to rozumiem. :hut:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2019 10:46

robertms napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Pivo Karlovacko?
Jeżeli tak, to 30 Kn jest przesadą


Ożujsko...
Stolik nad sama woda/zatoka, marina dla jachtow i zaglowek z AUT, GER, HR, PL...
Fajnie podane, kilka dodatkow, duze porcje, dla 3 osob spoko.

Karlovacko w markecie, chyba 1,875 l./21,99 Kn...

pozdrawiam

/290kn / - 165zł za obiad na 3 osoby to niedrogo. Wychodzi raptem 55zł od osoby.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2019 10:53

Zgadzam się ale pivo Ożujsko za 18 zł, nawet fajnie podane nie jest tyle warte.
Reszta cen spoko
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 08.08.2019 13:34

Jeżdżę co roku do Bibinje i widzę nieznaczny wzrost cen w restauracjach, ale rzędu 2-5Kn. Także źle nie jest.
Pivo toceno - 17Kn
Pivo Ozujsko/karlovacko - 17Kn
Cevapi - 55Kn
Lignije - 85-90Kn
Pizza - 37-80Kn
Makarony - 45-75Kn
Rybna plata (2os.) - 325Kn
Mięsna plata (2os.) - 145Kn
Jagnięcina - 100Kn
Stek z tuńczyka - 100Kn
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.08.2019 15:54

...może nie podnoszą cen rekompensując sobie to podawaniem chleba za który trzeba zapłacić 3...6 a nawet 9 kun za porcję co przy trzech osobach daje nawet 27 kun.
I nie piszę tego bo chodzi mi o kasę, nie, ale o "chamskie" przekładanie tacki/koszyczka z chlebem z jednego stolika do drugiego.
W tym roku była to nagminna praktyka stosowana w konobach w których bywałem...już nawet zakładaliśmy się z żoną o to czy podadza bez zamawiania i czy policzą.
Taka sytuacja np:
my weszliśmy do konoby i zajęliśmy stolik, a przy sąsiednim jakaś rodzina właśnie rozliczała się z kelnerką, po czym kelnerka ta podała nam kartę dań i sprzątając tenże sąsiedni stolik przełożyła "służbowy" chleb na nasz stolik (kromek/pajdek było 7 :D )
-...Ocho, będą jaja- myślę sobie patrząc na żonę, która już jest ruszona tym brakiem ...szacunku, higieny potrzebne wpisz.
...ponieważ sam posiłek przebiegał bez jakiś godnych uwagi zastrzeżeń nie ma o czym pisać...no może o tym iż żona non stop łypała na ten nieszczęsny chleb, na koniec moja żona poprosiła o rachunek i ewentualnie menadżera/kierownika/właściciela ...i go zjechała równo, tym bardziej iż podczas naszego pobytu w tej konobie sytuacja tego typu powtórzyła się kilkukrotnie. "Miłym" okazał się być fakt iż do tej całej sytuacji włączyły się jeszcze dwa towarzystwa również oburzone tego typu praktykami.
...dodam na zakończenie iż w drodze powrotnej w jednej z restauracji, a właściwie karczmie w miejscowości Węgierska Górka zostaliśmy POCZĘSTOWANI chlebem i smalcem.
pozdro
fly
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.08.2019 17:56

domi_1 napisał(a):Czy to jest drogo? Zjadłeś kilogram ryb, ośmiornice z grilla i dodatki. Niesadze żebyś taniej takie delicje zjadł w Chorwacji

Nawet 1,5 kg ryba ważyła, podobna do naszego Turbota. :) . Oczywiście masz rację, chodziło mi tylko o to, że często podnoszony jest argument, że Czarnogóra jest znacznie tańsza. Okazuje się, że niekoniecznie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.08.2019 19:29

fly napisał(a):...może nie podnoszą cen rekompensując sobie to podawaniem chleba za który trzeba zapłacić 3...6 a nawet 9 kun za porcję co przy trzech osobach daje nawet 27 kun.
I nie piszę tego bo chodzi mi o kasę, nie, ale o "chamskie" przekładanie tacki/koszyczka z chlebem z jednego stolika do drugiego.
W tym roku była to nagminna praktyka stosowana w konobach w których bywałem...już nawet zakładaliśmy się z żoną o to czy podadza bez zamawiania i czy policzą.
Taka sytuacja np:
my weszliśmy do konoby i zajęliśmy stolik, a przy sąsiednim jakaś rodzina właśnie rozliczała się z kelnerką, po czym kelnerka ta podała nam kartę dań i sprzątając tenże sąsiedni stolik przełożyła "służbowy" chleb na nasz stolik (kromek/pajdek było 7 :D )
8O 8O 8O Gdzie byłam w Grecji to chleb i oliwa nigdy nie był doliczony do rachunku, a jeszcze na koniec niewielki deserek i kieliszek alkh. lub talerz owoców gratis.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.08.2019 19:38

piekara114 napisał(a): Gdzie byłam w Grecji to chleb i oliwa nigdy nie był doliczony do rachunku, a jeszcze na koniec niewielki deserek i kieliszek alkh. lub talerz owoców gratis.

Mnie się ze dwa razy zdarzyło w Grecji, że doliczyli chleb do rachunku... :roll: Ale czasem i deserek gratis dodali. :wink:
A w Chorwacji... Nie pamiętam już... :roll: :? :(
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 08.08.2019 19:38

piekara114 napisał(a):
fly napisał(a):...może nie podnoszą cen rekompensując sobie to podawaniem chleba za który trzeba zapłacić 3...6 a nawet 9 kun za porcję co przy trzech osobach daje nawet 27 kun.
I nie piszę tego bo chodzi mi o kasę, nie, ale o "chamskie" przekładanie tacki/koszyczka z chlebem z jednego stolika do drugiego.
W tym roku była to nagminna praktyka stosowana w konobach w których bywałem...już nawet zakładaliśmy się z żoną o to czy podadza bez zamawiania i czy policzą.
Taka sytuacja np:
my weszliśmy do konoby i zajęliśmy stolik, a przy sąsiednim jakaś rodzina właśnie rozliczała się z kelnerką, po czym kelnerka ta podała nam kartę dań i sprzątając tenże sąsiedni stolik przełożyła "służbowy" chleb na nasz stolik (kromek/pajdek było 7 :D )
8O 8O 8O Gdzie byłam w Grecji to chleb i oliwa nigdy nie był doliczony do rachunku, a jeszcze na koniec niewielki deserek i kieliszek alkh. lub talerz owoców gratis.


Tak samo było w tym roku Baskiej Vodzie ,miedzy innymi w restauracji Bracera
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.08.2019 20:12

No coś takiego :roll: :roll: :roll: Niedługo to i skorzystanie z WC doliczą do rachunki. Co za bezczelność. :evil:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2019 20:16

Bartek81 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
fly napisał(a):...może nie podnoszą cen rekompensując sobie to podawaniem chleba za który trzeba zapłacić 3...6 a nawet 9 kun za porcję co przy trzech osobach daje nawet 27 kun.
I nie piszę tego bo chodzi mi o kasę, nie, ale o "chamskie" przekładanie tacki/koszyczka z chlebem z jednego stolika do drugiego.
W tym roku była to nagminna praktyka stosowana w konobach w których bywałem...już nawet zakładaliśmy się z żoną o to czy podadza bez zamawiania i czy policzą.
Taka sytuacja np:
my weszliśmy do konoby i zajęliśmy stolik, a przy sąsiednim jakaś rodzina właśnie rozliczała się z kelnerką, po czym kelnerka ta podała nam kartę dań i sprzątając tenże sąsiedni stolik przełożyła "służbowy" chleb na nasz stolik (kromek/pajdek było 7 :D )
8O 8O 8O Gdzie byłam w Grecji to chleb i oliwa nigdy nie był doliczony do rachunku, a jeszcze na koniec niewielki deserek i kieliszek alkh. lub talerz owoców gratis.


Tak samo było w tym roku Baskiej Vodzie ,miedzy innymi w restauracji Bracera

To co pisał @fly czy @piekara114 ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2019 20:23

Na Hvarze nigdzie nie doliczali nam chleba do rachunku, a w naszej ulubionej konobie we Vrboskiej po posiłku zawsze dostawaliśmy prošek dla mnie i rakiję dla męża (oczywiście po kieliszku ;)) gratis :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone