Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.08.2020 16:23

benito5 napisał(a):Pojemność 1364 , moc 66 kw i "autko" (nie młode już) śmigało :)

66 kW czyli jakieś 90 KM. Nasza Astra ma 105 KM. Na pokładzie 4 dorosłe osoby, pełen bagażnik i box dachowy. Nie powiem, że śmigała, ale też nie miała żadnego problemu z podjazdem. Wiadomo, kierowca też się liczy. :oczko_usmiech:

Śmigali za to rodacy w Oplu Insignia przed nami. Jechali we dwójkę, auto 200 KM, w automacie. :)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 06.08.2020 14:29

Kolego walp, znowu okazujesz się wielce pomocny:) Nie dość, że Hvar zaplanowany wg i dzięki Twojej relacji to teraz jeszcze droga na Sv. Jure pokazana z dokładnością, co do kamyka:) Czy skuterami ludziska wjeżdżali? Bo taki był plan, ale jakoś nie było okazji podczas brelskich pobytów.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.08.2020 14:38

Wjeżdża wszystko co ma koła. Rowery , skutery - nawet te po 50cm³, motory aż po średnie autobusy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.08.2020 19:11

rzdrozny napisał(a):Kolego walp, znowu okazujesz się wielce pomocny:)

I bardzo się z tego cieszę. :)
Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące skuterów, to potwierdzam to co napisał kolega Bravik.

Wjazd skuterami też brałem pod uwagę, ale ostatecznie postanowiłem, że nasza Astra "Voyager" dołoży do kolekcji jeszcze jedną widokową trasę. A ma już trochę na koncie: włoska Stelvio, rumuńska Transfogaraska, szwajcarska Val Tremola, austriacka Grossglockner Hochalpenstrasse. :)

No tak, czas ruszyć dalej, a tu prace remontowe w pełni, a potem weekendowy wypad nad Bałtyk. :) Ale zagadka będzie. Myślę, że jutrzejszy piątkowy wieczór, będzie dobrą porą na zgadywanie. :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.08.2020 21:50

Sv.Jure.
Bardzo bym chciał.
Niestety mam syndrom niespokojnych nóg kiedy jadę nad przepaścią, tak więc pozostaje mi oglądanie tego co pokazujesz Waldek. :wink:
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 06.08.2020 22:34

Super przygoda podróżować na ten szczyt, mam nadzieję, że w końcu się tam wybiorę i Matiz zdoła wjechać bez problemu. Świetna relacja, widoki przepiękne. :smo:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.08.2020 23:10

anakin napisał(a):Niestety mam syndrom niespokojnych nóg kiedy jadę nad przepaścią, tak więc pozostaje mi oglądanie tego co pokazujesz Waldek. :wink:

W takim razie namawiam Cię tylko do oglądania zdjęć i filmów. :) No właśnie, zapomniałem wstawić film z mijanką.
wojak10 napisał(a):Super przygoda podróżować na ten szczyt, mam nadzieję, że w końcu się tam wybiorę i Matiz zdoła wjechać bez problemu.

Na pewno zdoła wjechać, choć mówiąc szczerze, nigdy Matiza nie widziałem na takich trasach. :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 00:00

walp napisał(a):Śmigali za to rodacy w Oplu Insignia przed nami. Jechali we dwójkę, auto 200 KM, w automacie. :)


Ponoc motoryzacja "skonczyla sie" w poprzednim tysiącleciu..., wiec te 105 kucy moze byc dlugoterminowe do tychże 200tu... ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2020 07:45

Obrazek
To zdjęcie ma chyba każdy zdobywca Jurego :mrgreen:
Tu u mnie trochę po 7 rano 20 lipca 2013 r.
Obrazek


walp napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):A tak z ciekawości - co daje więcej emocji? Wjazd czy zjazd??
Moim zdaniem większe emocje są podczas wjazdu, zwłaszcza jeśli pod maską nie ma 200 KM. :D
Dużo zależy, które miejsce w samochodzie zajmujesz :mrgreen: Bo pasażer większość część drogi to jedzie od strony skał, dość komfortowo, ostatni odcinek jest przy przepaściach. W dół to pilot ma szeroki widok i jeszcze nachylenie robi swoje, no w dół mój kierowca sporo szybciej jechał.... Dla mnie więcej emocji w dół :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.08.2020 19:11

robertms napisał(a):Ponoc motoryzacja "skonczyla sie" w poprzednim tysiącleciu..., wiec te 105 kucy moze byc dlugoterminowe do tychże 200tu... ;)

Byłbym bardzo zadowolony. Biorąc pod uwagę wiek, przebieg i wspinaczki np. na Edelweissspitze - jakieś zadatki na długoterminowca ma. :mrgreen:
piekara114 napisał(a):Dużo zależy, które miejsce w samochodzie zajmujesz :mrgreen:

Słuszna uwaga. Z punktu widzenia pasażera, może to wyglądać inaczej. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.08.2020 19:15

Jednych ludzi podróże fascynują, u innych budzą niechęć a nawet przerażenie? Jedni nie mogą usiedzieć na miejscu, ale znam takich, którzy uwielbiają spędzać urlop w domu twierdząc, że mają wszystko, czego im potrzeba. :roll:

Naukowcy uważają, że ci pierwsi posiadają pewien gen. Ten gen zwany jest "genem odkrywcy". :hut: Podobno posiada go 20-25% populacji. Konkretnie chodzi o receptor dopaminy DRD4-7R na 11 chromosomie ludzkiego DNA. 8O

Ów gen wyzwala ciekawość świata i tęsknotę za podróżami. To on miał sprawić, że pierwsi ludzie opuścili Afrykę i zaczęli zdobywać nowe lądy. To pewnie także on sprawił, że jeszcze nie pojechaliśmy do domu, ale wymyśliłem sobie drugą przygodę na lądzie. :oczko_usmiech:

I oto zapowiadana na początku relacji zagadka z nagrodą. :) Pytanie jest proste i brzmi: co będzie naszą drugą przygodą na lądzie :?: :)
Zwycięzca musi podać dokładne miejsce. Pierwsza podpowiedź: pozostajemy w Chorwacji. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.08.2020 19:37

Zipline w Omiš?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.08.2020 19:40

Crkva Svetog Vida.
Lokva Rogoźnica.

mam jeszcze drugi typ, ale on mi się wydaje zbyt prosty :wink:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.08.2020 19:45

Park Narodowy Paklenica?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.08.2020 19:56

Niestety, żadne z powyższych miejsc.
Musimy oddalić się od wybrzeża. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone