Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy istnieje komunikacja lokalna na wyspie Hvar?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008
Czy istnieje komunikacja lokalna na wyspie Hvar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 15.07.2008 14:30

Witam,

Czy jest coś takiego...autobusy, busy pomiędzy Sucurajem,Stari Gradem , a Hvarem? Czy lepiej wybrać się tam samochodem i zapłacić za przeprawę promową niemałą sumkę?
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 15.07.2008 15:16

Witam!
Oczywiście, że jest komunikacja więc bez problemu można zaplanować sobie podróże autobusami. Było trochę na ten temat na forum. Znalazłam np. taki link:

http://www.stari-grad-faros.hr/info/bus.htm

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.07.2008 15:22

Cześć, jest, ale bardzo kiepska
http://www.stari-grad-faros.hr/info/bus.htm

A planujesz pobyt, czy "wycieczkę"? Bo nie wiem, co ci doradzić...
Zajrzyj też tu...
forum/viewtopic.php?t=19490&postdays=0&postorder=asc&start=0
i tu
forum/viewtopic.php?p=293917&highlight=#293917
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.07.2008 17:30

bogaczykk napisał(a):Witam,

Czy jest coś takiego...autobusy, busy pomiędzy Sucurajem,Stari Gradem , a Hvarem? Czy lepiej wybrać się tam samochodem i zapłacić za przeprawę promową niemałą sumkę?


Najlepiej jest popłynąć promem do miejscowości Stari Grad, potem udać się na początek Rivy

Obrazek
( w dalszym planie widać najlepszą wypożyczalnie samochodów i skuterów), tam skierować sie do sympatycznej Pani Kasi

Obrazek

i wypożyczyć sobie jakiś środek lokomocji. Pani Kasia zna języki obce :D .

Obrazek
Cen nie znam ale aut i skuterów jest dużo. :D
W sezonie biuro czynne jest do godziny 21.00 :wink: :D
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 09.12.2008 17:29

W 1999 r. jechałem rozklekotanym autobusem "starą cestą" ze Stari Gradu do Hvaru - to jest ten typ drogi, jaki na Gran Canarii nazywają "drogą aj aj aj" :-)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.05.2019 16:30

Witam. Chciałem wznowić temat sprzed 10 lat. Czy jest jakaś komunikacja lokalna pomiędzy Sućurajem a Jelsą i Starim Gradem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 19:28

Bravik napisał(a):Witam. Chciałem wznowić temat sprzed 10 lat. Czy jest jakaś komunikacja lokalna pomiędzy Sućurajem a Jelsą i Starim Gradem?

W 2018 roku była ...
http://www.stari-grad-faros.hr/vozni-re ... usa-3.aspx
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 10:45

Janusz Bajcer napisał(a):
Bravik napisał(a):Witam. Chciałem wznowić temat sprzed 10 lat. Czy jest jakaś komunikacja lokalna pomiędzy Sućurajem a Jelsą i Starim Gradem?

W 2018 roku była ...
http://www.stari-grad-faros.hr/vozni-re ... usa-3.aspx


Piękne dzięki. Widzę że na Pana można zawsze liczyć.
Patrick
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrick » 25.08.2022 14:24

Chciałem wstawić link do komunikacji na Hvar, ale jako mało zaangażowany w forum nie można tego zrobić, więc wpiszcie w google >>>>>buscroatia.com<<<<
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2022 16:14

Patrick napisał(a):Chciałem wstawić link do komunikacji na Hvar, ale jako mało zaangażowany w forum nie można tego zrobić, więc wpiszcie w google >>>>>buscroatia.com<<<<

A nie prościej?

https://cazmatrans.hr/hr/novosti/vozni- ... 2-06-2022/
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 27.08.2022 21:55

Bravik napisał(a):
Patrick napisał(a):Chciałem wstawić link do komunikacji na Hvar, ale jako mało zaangażowany w forum nie można tego zrobić, więc wpiszcie w google >>>>>buscroatia.com<<<<

A nie prościej?

https://cazmatrans.hr/hr/novosti/vozni- ... 2-06-2022/


Prościej? (User 3 posty). Dla Ciebie...
Przecież napisał, że nie może wstawić linku...
(no chyba, że ręcznie przy pomocy klawiatury można wpisać link, swoją drogą durne to ograniczenie z linkami i wiadomościami priv, dla nowych).
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.08.2022 05:17

W określeniu "a nie prościej" nie chodzi o techniczną możliwość wstawiania linków. Mój link dotyczy komunikacji autobusowej tylko na Hvarze, a nie wyszukiwarki połączeń po całej Chorwacji i Europie. :papa:
Ostatnio edytowano 28.08.2022 07:02 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 28.08.2022 06:59

Oczywiście tu masz rację i Twój link trafia w sedno tematu.
Patrick
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrick » 28.08.2022 15:05

Bravik napisał(a):
Patrick napisał(a):Chciałem wstawić link do komunikacji na Hvar, ale jako mało zaangażowany w forum nie można tego zrobić, więc wpiszcie w google >>>>>buscroatia.com<<<<

A nie prościej?

https://cazmatrans.hr/hr/novosti/vozni- ... 2-06-2022/


Witam, rzecywiscie mój błąd, dzięki za link do wyszukiwarki, zainstalowałem nawet aplikację na androida, ale mam problem, bo wpisuję Hvar czy Jelsa i nic nie znajduje, chciałbym poznać szczególnie czy są przystanki po drodze i czy po mieście Hvar oprócz tego jeżdżą jakieś mniejsze busy? , nic nie mogę znaleźć, będę wdzięczny za informacje.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.08.2022 21:32

Z tego co się orientuję, w Hvarze nie ma komunikacji, nazwijmy to miejskiej.
Autobusy, których rozkład podałem Ci w linku (nie korzystaj z wyszukiwarki, tylko z rozkładu poniżej) zatrzymują się w każdej miejscowości po trasie.
Trzy lata temu w sezonie jeździły również autobusy ze Starego Gradu do Sv.Nedjelji, przez Zavalę i Ivan Dolac. Nie wiem, czy jeszcze jeżdżą, ale nie mogę znaleźć żadnej informacji.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Czy istnieje komunikacja lokalna na wyspie Hvar?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone