Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na lądzie nudy nie ma. Północna Dalmacja.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 13.02.2024 19:26

maslinka napisał(a):Świetna ta Wasza fauna kąpielowa, sama chętnie bym skorzystała :mg:


Z przykrością muszę przyznać, że jednorożec wkrótce padł. Mam nadzieję, że to nie przeze mnie :grzybki: .

maslinka napisał(a):A Karlowe Wary były naszym celem, nawet mieliśmy tam klepnięte noclegi na majówkę kilka lat temu. Niestety, właściciel dzień przed wyjazdem wysłał nam informację, że jednak nie ma dla nas noclegu :ciska: Nie chciało nam się szukać gdzie indziej i ostatecznie odpuściliśmy wyjazd.
Kiedyś pojedziemy :chytry:


Miła to miejscowość, na pewno kiedyś jeszcze będzie okazja.

Bbee88 napisał(a):Cieszę się, że ta droga powrotna Wam dam sprawnie poszła :oczko_usmiech: i mieliście siłę jeszcze na te Karlove Vary :)


Było nie najgorzej ;) chociaż na okaz wigoru to ja tam nie wyglądam.

Kapitańska Baba napisał(a):Znowu się zagubiłam w Twojej relacji :oops:

Wąwóz-śliczny. Tak patrzyłam na Twoje zdjęcia i doszłam do wniosku, że nic z niego nie pamiętam :rotfl: :lol: Ponad 20 lat od odwiedzin pozacierało wspomnienia.....


Przez 20 lat przyroda mogła się sporo zmienić.
Kapitańska Baba napisał(a):Wstawanie w okolicach trzeciej w dniu wyjazdu-skąd ja to znam...to samo robimy. I o ile kiedyś-jak chodziłam do pracy jak normalny człowiek-dawało radę, tak teraz - no dramat. Dla mnie to nawet nie początek nocy :rotfl: :lol: Jak muszę teraz iść rano do pracy (rano czytaj na dziesiątą) to ledwie się wyrabiam i dwie godziny jestem nietomna :lol: :lol: :lol:


Wstawanie ranne jestem w stanie przeżyć, późnowieczornych powrotów - za Chiny :ysz:
Kapitańska Baba napisał(a):Karlove Vary bardzo ładne :proszedzieki:
Z tłumaczami to tak bywa, też kiedyś dostaliśmy przekomiczny list od Węgra-że wita nas kluczem pod wycieraczką :lol: :lol: :lol:


Jejku ja nie zapomnę jak kiedyś pani chciała kupić u mnie w aptece "krwawe obcasy" :hahaha:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 13.02.2024 19:38

DZIEŃ 12 - 9 SIERPNIA 2023

Odcinek ostatni. Pozostał nam już tylko powrót do domu. W Czechach nic już nie zwiedzamy, ponieważ rano leje. Wymyśliłam w ostatniej chwili, że przerwę na odpoczynek i obiad zrobimy sobie w Dreźnie, więc znowu zgłębiamy meandry zagranicznych autostrad. Głównie czeskiej. Ponieważ jedziemy tylko przez kawałeczek Czech, nie mamy winiety. Wybieramy na GM żeby unikać opłat, coś nam jednak nie pasuje, bo ostatnie ok 10 km drogi oznaczone jest znakiem z monetą. :co: Przejechaliśmy, nikt nas nie zatrzymywał, ale później sprawdziłam, że właśnie ten fragment drogi nr 8 w stronę od Polski jest bezpłatna lecz kierunek Czechy- Polska jest płatny. :? :oczy: No cóż, jak na razie nie ponieśliśmy z tego powodu konsekwencji, pewnie nie opłacało się nas ścigać. :proszedzieki:
W Dreźnie zatrzymaliśmy się na jakimś parkingu koło Netto, na którym można za free stać 2h. Przespacerowaliśmy się w stronę tych wszystkich ładnych budynków, jednak kompletnie nie przygotowując się.

20230809_125534.jpg

20230809_125626.jpg

20230809_130102.jpg

20230809_130430.jpg


Z tego co sprawdziłam byliśmy na Tarasach Brühla, a do Zwingera nie dotarliśmy.

20230809_130528.jpg

20230809_130623.jpg


Rzut oka na Łabę.

20230809_130943.jpg


Oraz na kawałek Starego Miasta.

20230809_130828.jpg


Moi tam stoją na dole :papa:

20230809_130843.jpg


Dość pospieszny powrót.

20230809_130952.jpg

20230809_131420.jpg

20230809_131459.jpg

20230809_131516.jpg


A Netto fajne mają.
Na obiad zatrzymaliśmy się w galerii Elbepark, po czym spokojnie dotoczyliśmy się do domu. :proszedzieki:

To były jedne z fajniejszych wakacji w naszym życiu. Odpoczęliśmy, bo nie mieliśmy wielkich oczekiwań, a mimo tego sporo nowych miejsc udało nam się zobaczyć i doświadczyć (Smocze Oko :peace: , dzwonnica w Splicie, Vransko, Primosten, no i Paklenica). Nie mówiąc o cudownych plażach i spotkaniu z Rodzinką. :listmilosny:

Przed nami tegoroczny wyjazd, który będzie ogromnym wyzwaniem w porównaniu z poprzednimi. Trochę się boję, więc na razie nie zdradzę gdzie się wybieramy. :niepowiem: A to już w czerwcu, tuż po zakończeniu roku szkolnego.

Dziękuję za to że byliście, czytaliście i komentowaliście. Do zobaczenia! :peace: :papa: :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.02.2024 23:40

Drezno to przepiękne miasto. Wpadliśmy tam na jeden dzień 8 lat temu ;) Chętnie wybrałabym się znowu. Zwinger prezentuje się następująco ;):

2016-08-14-13h44m40.jpg

2016-08-14-13h39m51.jpg


Zajrzycie następnym razem :)

Kamilla, dzięki za piękną relację. Bardzo miło tu było u Ciebie :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2024 10:22

Jejku ja nie zapomnę jak kiedyś pani chciała kupić u mnie w aptece "krwawe obcasy" :hahaha:


:lol: :lol: :lol: A czego na serio chciała???

Drezno - obce mi całkowicie - wygląda sympatycznie :tak:

Dziękuję z relację Kamilko :proszedzieki: Jak zawsze u Ciebie było przesympatycznie. No i spotkanie z Rodzinką - fajna sprawa :verryhappy:

Czekam na kolejne Wasze przygody i do zobaczenia!!! :papa:

PS - dokąd Ty się wybierasz??? Zdradź na komunikatorze :bojesie:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 14.02.2024 12:11

Dzięki za relację siostra :)
Miło było obejrzeć wszystkie zdjęcia jeszcze raz, też nie wszystkie sobie przypominałam.
Drezno jest piękne, tak je też wspominam sprzed 10 lat jak byłam, o wiele bardziej warte zwiedzenia niż Berlin!
A też Drezna mam niedosyt, byliśmy tak samo jak Wy tak krótko.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.02.2024 17:34

Kamilla, dzięki za piękną relację , śledziłem ją z przyjemnością :proszedzieki:
Drezno , podobnie jak Chemnitz ( w latach 1953–1990 Karl-Marx-Stadt ) , Gera , Erfurt lata temu były odwiedzane wielokrotnie ( niemal cyklicznie :oczko: ) , nigdy jednak na dłużej niż kilka godzin - takie to były dziwne czasy . . . :lol:
Chyba przyszła pora na ponowne odwiedziny


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 18.02.2024 20:58

maslinka napisał(a):Drezno to przepiękne miasto. Wpadliśmy tam na jeden dzień 8 lat temu ;) Chętnie wybrałabym się znowu. Zwinger prezentuje się następująco ;):


Kamilla, dzięki za piękną relację. Bardzo miło tu było u Ciebie :D


Dzięki za zdjęcia. Nie dotarliśmy, około pół godziny zabrakło. Dzięki też za obecność w relacji. :proszedzieki:

Kapitańska Baba napisał(a):
Jejku ja nie zapomnę jak kiedyś pani chciała kupić u mnie w aptece "krwawe obcasy" :hahaha:


:lol: :lol: :lol: A czego na serio chciała???


Do transakcji w końcu nie doszło, ale podejrzewam, że chodziło o otarcia na piętach. ;)
Kapitańska Baba napisał(a):Dziękuję z relację Kamilko :proszedzieki: Jak zawsze u Ciebie było przesympatycznie. No i spotkanie z Rodzinką - fajna sprawa :verryhappy:

Czekam na kolejne Wasze przygody i do zobaczenia!!! :papa:

PS - dokąd Ty się wybierasz??? Zdradź na komunikatorze :bojesie:


Dzięki wielkie za słowa otuchy :smo:

Bbee88 napisał(a):Dzięki za relację siostra :)
Miło było obejrzeć wszystkie zdjęcia jeszcze raz, też nie wszystkie sobie przypominałam.
Drezno jest piękne, tak je też wspominam sprzed 10 lat jak byłam, o wiele bardziej warte zwiedzenia niż Berlin!
A też Drezna mam niedosyt, byliśmy tak samo jak Wy tak krótko.


Dzięki również. To może wypad do Drezna? :mg:

piotrf napisał(a):Kamilla, dzięki za piękną relację , śledziłem ją z przyjemnością :proszedzieki:
Drezno , podobnie jak Chemnitz ( w latach 1953–1990 Karl-Marx-Stadt ) , Gera , Erfurt lata temu były odwiedzane wielokrotnie ( niemal cyklicznie :oczko: ) , nigdy jednak na dłużej niż kilka godzin - takie to były dziwne czasy . . . :lol:
Chyba przyszła pora na ponowne odwiedziny


Pozdrawiam
Piotr


Dzięki Piotrze za obecność i komentarze. Widzę że Drezno jest lubiane. :D
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 19.02.2024 10:20

To może wypad do Drezna?

Ja już jestem spakowana :spoko: :hut:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Na lądzie nudy nie ma. Północna Dalmacja. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone