Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Północna Hiszpania + Pireneje, Zaragoza, Tarragona

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Północna Hiszpania + Pireneje, Zaragoza, Tarragona

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.07.2023 11:42

1. Pirineos Centrales
Obrazek

2. Ainsa
Obrazek

3. Embalse de Jesa
Obrazek

4. Jaca
Obrazek

5. Pamplona
Obrazek

6. Vitoria-Gasteiz
Obrazek

7. Portugalete - Puente di Bizkaia
Obrazek

8. La Galea de Bizkaia
Obrazek

9. Gorliz
Obrazek

10. Gernika-Lumo
Obrazek

11. Bilbao - Guggenheim
Obrazek

12. San Juan de Gaztelugatze
Obrazek

13. Bermeo
Obrazek

14. Lekeitio
Obrazek

15. San Sebastian
Obrazek

16. Santońa
Obrazek

17. Laredo
Obrazek

18. Santander
Obrazek

19. Santillana del Mar
Obrazek

20. Picos de Europa
Obrazek

21. Comillas
Obrazek

22. Acantilado El Bolao
Obrazek

23. Playa Arrigungako
Obrazek

24. Bilbo
Obrazek

25. Castro-Urdiales
Obrazek

26. Iron Maiden at Bizkaia Arena
Obrazek

27. San Mames - Estadio de Athletic Bilbao
Obrazek

28. Tudela
Obrazek

29. Zaragoza
Obrazek

30. Tarragona
Obrazek

31. Manresa
Obrazek

:papa:
Ostatnio edytowano 26.07.2023 13:31 przez tony montana, łącznie edytowano 4 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.07.2023 11:53

Zerknę :oczko_usmiech:
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 26.07.2023 12:40

Coś słabe banki mają (zdj. 18), brak bankomatu :wink: .

Reszta niczego sobie :D . Duży rozrzut miałeś, od wybrzeża do wybrzeża. To z miesiąc chyba byłeś
( tu zazdrość :twisted: ), żeby to wszystko dla nas zobaczyć.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.07.2023 12:57

Witam, to pooglądamy :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.07.2023 13:01

Łoooo, wyprawa chyba na miesiąc :oczko_usmiech: .
Popatrzę z przyjemnością, może mnie natchnie :mrgreen: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.07.2023 13:22

Kochani, jeno 12 dni, ~3000km :)
Jeden mandat za parkowanie.
Czy coś przyjdzie to się okaże ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.07.2023 14:21

Oczywiście, że będę śledził :) Już kiedyś "łaziłem" mocno po mapach w tym rejonie i planowałem, więc Twoja relacja pewno będzie tylko utwierdzeniem mnie w przekonaniu (już widać po fotkach), że te rejony są boskie 8)

pozdrawiam, Michał :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2023 12:13

Mysza - no zobaczymy, czy będziesz komentować :P


feniks7 napisał(a):Coś słabe banki mają (zdj. 18), brak bankomatu :wink: .

Reszta niczego sobie :D . Duży rozrzut miałeś, od wybrzeża do wybrzeża. To z miesiąc chyba byłeś
( tu zazdrość :twisted: ), żeby to wszystko dla nas zobaczyć.


Hej, rozrzut niejako z musu, bo najpierw planowaliśmy jechać autem, ale osłabłem myśląc o drodze.
Potem kupiliśmy bilety z Gdańska do Barcelony i wyszło po dwa dni więcej "z każdej storny" niż planowany od listopada ub. roku tydzień w Bilbao :)

:papa:
lotnikwsk napisał(a):Witam, to pooglądamy :D


Zapraszam do oglądania :)

marze_na napisał(a):Łoooo, wyprawa chyba na miesiąc :oczko_usmiech: .
Popatrzę z przyjemnością, może mnie natchnie :mrgreen: .



My jak wiesz raczej po łebkach zwiedzamy :)

Ale jak się chce dużo różnorodnych miejsc zobaczyć i ma sie ograniczony urlop to tak się da ;)

majkik75 napisał(a):Oczywiście, że będę śledził :) Już kiedyś "łaziłem" mocno po mapach w tym rejonie i planowałem, więc Twoja relacja pewno będzie tylko utwierdzeniem mnie w przekonaniu (już widać po fotkach), że te rejony są boskie 8)

pozdrawiam, Michał :papa:


Potwierdzam. Bardzo zielono. Odpowiednia temperatura (ok 25 stopni). Fajne miasteczka, pyszne jedzenie (pintxos!) oraz nieco cieplejsza woda, niż się spodziewałem w Zatoce Biskajskiej :)

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2023 12:15

Tony, przepiękna zajawka. Super rejony! :D Będę śledzić oczywiście 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Północna Hiszpania+Pireneje,Zaragoza,Tarragona etc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.07.2023 12:18

tony montana napisał(a):Mysza - no zobaczymy, czy będziesz komentować :P
Przecie napisałam, że ... zerknę :lol: :lol: :lol: :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2023 12:34

I.
W listopadzie 2022 r. Iron Maiden ogłasza kolejną trasę po Europie, tym razem halową. Moja Córka - hardfanka kupuje bilety na 9 czy 10 koncertów. W tym 22 lipca w Bilbao. No to ja też pójdę w dawny Manifest PKWN, no nie?
Dopiero 5 raz, ale pójdę :)
Ostatecznie na miejscu w dzień koncertu dokupiliśmy także bilety dla Żony i Syna, zatem byliśmy w komplecie:
Córka - na barierkach 1st row
Ja - po lewej na trybunach patrząc od sceny
reszta - po prawej na trybunach patrząc od sceny
8O :lol:

Ale po kolei. W listopadzie '22 obczailiśmy fajnie wyglądające mieszkanie w okolicach Bilbao w miejscowości Trapagaran.
Cena dla czwórki - 2300 zł polskich.
Całe szczęście, że zrobiliśmy to wtedy, bo po zakupie biletów lotniczych na ok 2 mce przed lotem, ceny takich apartmanów chodziły od 2-3 razy drożej.
Co innego bowiem, gdy szukasz "dwójki, no ew. "trójki" ale gdy szukać już czegoś w miarę dla 4 osób i chcesz mieć własną łazienkę - podaż znacząco sie ogranicza, a ceny mają tendencję "szalejącą"

Mieszkanie mamy od 16.07-23.07 (22.07 jest koncert w Bizkaia Arena w Bilbo)
No to skoro przylatujemy do Barcelony 13.07, to mamy trzy noce i kawałek drogi

Noclegi:
a. 2 noce rezerwuję na granicy Pirenejów Centralnych w słodkim malutkim miasteczku Roda de Isabena (140 Euro)
b. 1 noc obok Pampeluny (tutaj mamy dwie dwójki - każda po 43 Euro)
c. powrót to nocleg w Saragossie - w samym centrum miasta za ok 70 Euro
d. i ostatni nocleg rezerwowany już na miejscu dwa dni przed nim w Manresa (niedaleko Montserrat) - 85 Euro

Szokujące ceny aut wcześniej zrobiły się nagle do przyjęcia i w maju rezerwuje przez DiscoverCars "Opel Corsa or similar" w wypożyczalni RecordGo, cena za 12 (a właściwie 13) dni to 180 Euro.
Tanio jak na lato, zatem dokupuję za 90 Euro CDW Super Cover na wszystko.

Na miejscu dostaję fajnego niebieskiego Forda Puma (bez dopłat).

Lot z GDN 13.07 lekko opóźniony linią Wizzair (koszt dla 4 osób 1000 PLN z kartą WDC)
Powrót z Barcelony 25.07 lekko opóźniony linią Ryanair (koszt dla 4 osób 1000 PLN.

Wypożyczalna RecordGo (jak i inne car rentale) jeśli lądujesz na Terminalu 2 na El Prat - jest od razu naprzeciwko wyjścia z lotniska, jeszcze w samym terminalu. Zresztą, rzadko się to zdarza, ale przylecieliśmy do hali odlotów i przechodziliśmy przez pół terminalu przy ludziach oczekujących na swój lot :)

15 minut w kolejce do RecordGo - nikt nie namawiał mnie już na dodatkowe ubezpieczenie, co dziwne, bo zawsze to robią ;) Pobierają 1100 Euro blokady na karcie (jeszcze nie zwrócili, ale to może potrwać, bo wpierw oni odblokowują, a potem mój bank, ostatnio po odblokowaniu przez Car rental w Liverpoolu czekałem w banku jeszcze 10 dni aż łaskawie zwolnią)

oraz 85 Euro za bak paliwa - właśnie widzę, że mi już zwrócili (po 2 dniach, czyli ekspresowo szybko)

odbiór auta jest 50 metrów dalej - nie trzeba iść nigdzie kawał drogi. Auto ma niecałe 31 tkm, jak będę oddawał będzie miało niecałe 34 tkm :)

Jedziemy w Pireneje! Z przystankiem w Lleida.

:boss: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.07.2023 13:00

Bilety za 1000 zł za 4 os 8O świetna cena, ale to chyba bez bagaży....

Czy dobrze, zrozumiałam, że mimo iż wykupiłeś full ubez to robili ci jeszcze blokadę na kk na kaucję? 8O

Popatrzę, a co, Bilbao od dawna w planach :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2023 14:09

maslinka napisał(a):Tony, przepiękna zajawka. Super rejony! :D Będę śledzić oczywiście 8)


:) ciesze się, a co Wy tym razem w wakacje?
:papa:

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mysza - no zobaczymy, czy będziesz komentować :P
Przecie napisałam, że ... zerknę :lol: :lol: :lol: :lol:


Czy to oznacza też komentowanie? ;)

piekara114 napisał(a):Bilety za 1000 zł za 4 os 8O świetna cena, ale to chyba bez bagaży....

Czy dobrze, zrozumiałam, że mimo iż wykupiłeś full ubez to robili ci jeszcze blokadę na kk na kaucję? 8O

Popatrzę, a co, Bilbao od dawna w planach :D



Tak, oczywiście, że 250 zł to cena tylko z podręcznym. My co do zasady latamy raczej tylko z podręcznym (oczywiście wtedy apartman musi posiadać pralkę, ten oczywiście posiadał), nawet Na 10 dni na Tene zimą 2014 lecieliśmy tylko z podręcznymi :), rzadko dokupujemy dodatkowy.

powody:

1. niechęć do stania w kolejce do oddania bagażu i konieczność bycia dużo wcześniej na lotnisku
2. niechęć do oczekiwania na bagaż, od razu lecę do car rentala - oczywiście można się rozdzielić, że jedni czekają, inni lecą, ale nie lubimy tego robić
3. okrutne ceny bagażu - teraz płaciłbym 550-600 złotych za jeden 20 czy 23 kilowy - a szczerze mówiąc to ciuchów nie potrzebowaliśmy więcej - co innego na wino i cydr ale olaliśmy to i piliśmy na miejscu :)

CDW kupowałem poprzez DiscoverCars u jakiejś firmy ubezpieczeniowej, a nie w samej wypożyczalni RecordGo
W sumie nie wiem jaka jest praktyka w takiej sytuacji, bo rzadko korzystam z CDW, może RecordGo nie powinno wtedy blokować, a może to zależy od ich regulaminu.
chyba to jednak jest tak, że jak sie cos stanie oni te 1100 Euro biora na poczet naprawy, a potem ja idę do ubezpieczyciela i on mi to zwraca

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.07.2023 15:04

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mysza - no zobaczymy, czy będziesz komentować :P
Przecie napisałam, że ... zerknę :lol: :lol: :lol: :lol:


Czy to oznacza też komentowanie? ;)
Czasem się odezwę, ofkors :oczko_usmiech:
Np teraz skomentuję wyjazd tylko z bagażem podręcznym :smo:
Wyjazd na prawie dwa tygodnie tylko z podręcznym, to dla mnie trochę taka szkoła przetrwania a nie wakacje :smo:
No już nawet nie o same ubrania chodzi :wink: , ale trzeba mieć coś na plażę, jakieś ręczniki, buty do wody, kremy itp :roll:
Wiem, że płyny czy kremy można kupić na miejscu. No ale to tak jakby zapłacić za walizkę :lol:
A moja skóra np jest wrażliwa i potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Nie wyobrażam sobie żeby kupować jakieś kremy na miejscu i potem chodzić z różnymi wypryskami na twarzy. No ale to może tylko taka moja uroda :wink:
No a poza tym, jak już mnie stać na bilet i wakacje, to i na walizkę dorzucę :oczko_usmiech:
Ale każdy ma jakiegoś swojego pierdolca, prawda Potter? :lol:

A co do ceny aut, to chyba się trochę ogarnęli w tych wypożyczalniach, bo za 10 dni na Sycylii, z pełnym ubezpieczeniem zapłaciłam niedawno niecałe 2000pln (Dominika chciała prawie dwa razy tyle :evil: )

Chciałeś komentarza to masz :nice:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.07.2023 15:10

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mysza - no zobaczymy, czy będziesz komentować :P
Przecie napisałam, że ... zerknę :lol: :lol: :lol: :lol:


Czy to oznacza też komentowanie? ;)
Czasem się odezwę, ofkors :oczko_usmiech:
Np teraz skomentuję wyjazd tylko z bagażem podręcznym :smo:
Wyjazd na prawie dwa tygodnie tylko z podręcznym, to dla mnie trochę taka szkoła przetrwania a nie wakacje :smo:
No już nawet nie o same ubrania chodzi :wink: , ale trzeba mieć coś na plażę, jakieś ręczniki, buty do wody, kremy itp :roll:
Wiem, że płyny czy kremy można kupić na miejscu. No ale to tak jakby zapłacić za walizkę :lol:
A moja skóra np jest wrażliwa i potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Nie wyobrażam sobie żeby kupować jakieś kremy na miejscu i potem chodzić z różnymi wypryskami na twarzy. No ale to może tylko taka moja uroda :wink:
No a poza tym, jak już mnie stać na bilet i wakacje, to i na walizkę dorzucę :oczko_usmiech:
Ale każdy ma jakiegoś swojego pierdolca, prawda Potter? :lol:

A co do ceny aut, to chyba się trochę ogarnęli w tych wypożyczalniach, bo za 10 dni na Sycylii, z pełnym ubezpieczeniem zapłaciłam niedawno niecałe 2000pln (Dominika chciała prawie dwa razy tyle :evil: )

Chciałeś komentarza to masz :nice:


Słodko :)
No właśnie dlatego ja pisałem o trzech powodach nie brania rejestrowanego :) nie tylko o kosztach, ale m.in przybyciu na takie duże lotnisko jak w Barcelonie 3h przed - nie chce mi się, wystarczy 1,5h przed :)

My nie potrzebujemy specjalnej pielęgnacji - za 8 Euro kupiliśmy krem 50 :) oraz za 2 Euro szampon do włosów - czyli jakaś 1/10 kosztu bagażu hihi ;) pozostałe rzeczy w płynie jak każdy w litrowym woreczku :)

Ręczniki mamy Decathlona te cienkie, buty do wody? No jak się jeździ do krajów, gdzie są same jeżowce albo kamiory :lool: :lool: :lool: :nice:
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Północna Hiszpania + Pireneje, Zaragoza, Tarragona
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone