Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.12.2016 23:34

Mikromir napisał(a):No chyba że zdecydujesz się... tam pozostać. :oczko_usmiech:

O tym to nie pomyślałem :roll: zawsze by było taniej :mrgreen:
......a warto :?: :roll: :wink:
wwa00
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2020
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwa00 » 20.08.2020 15:11

Jak obecnie wygląda sytuacja w 2020 roku z przeprawą promową z Drvenik na Sucuraj? Jakie koszta itp.? Oficjalna chorwacka strona jest nieaktywna.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.08.2020 15:18

Chyba aktywna, dzisiaj płynąłem, bilet kupiony przez stronę
IMG_20200820_151723.jpg
wwa00
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2020
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwa00 » 20.08.2020 15:29

Jak możesz to podaj link do strony
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.08.2020 15:31

Jak kupujesz bilet na tej stronie? Na dany dzień z wyprzedzeniem? Czy tylko tego samego dnia?
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.08.2020 15:38

jadrolinija.hr ja tutaj zawsze kupuje. Nie ma znaczenie godzina. Kupuje się na dany dzień. Można z wyprzedzeniem można tego samego dnia co się chce płynąć.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.08.2020 21:05

Dzięki.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.08.2020 15:19

A czy ktoś płynął wieczorem z Sucuraj do Drvenika ?
Ściągnąłem dwa aktualne rozkłady jazdy i są różne godziny promów.
Czy jest jakiś o godzinie 19:45 ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.08.2020 18:57

kaeres napisał(a):A czy ktoś płynął wieczorem z Sucuraj do Drvenika ?
Ściągnąłem dwa aktualne rozkłady jazdy i są różne godziny promów.
Czy jest jakiś o godzinie 19:45 ?


Wg rozkładu jest o 18.00 a następny 21.30 ale w sezonie pływają 2 promy na okrągło czyli praktycznie co 30 minut jest kolejny (tak było 8 sierpnia jak nim płynąłem). Jak jest dzisiaj nie wiem.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 27.08.2020 19:05

Może te dłuższe linie mogą stanowić problem ale nie przesadzajcie z jakimiś rezerwacjami biletów na prom, które kursują jak u nas autobusy. Bilet kupuje się w kasie przy porcie.
Rezerwacja on-line nic nie wniesie jeśli się spóźnicie i zostaną zajęte wszystkie miejsca to i tak nie popłyniecie. Nikt tam nie ustala ile samochodów wejdzie na prom i nawet jak będzie wam się wydawało, że wejdziecie na prom to w ostatniej chwili podjedzie ciężarówka chłodnia, dwie straże pożarne albo jakieś karetki i oni popłyną a wy nie :-)
Z drugiej strony kiedyś odpływając z Korculi (Domince) wjechałem do portu jak już prawie była domknięta klapa na prom (nikogo więcej tam nie było) - w akcie desperacji (nie chciało mi się czekać kolejnej godziny) - krzyczę do gości po polsku: „Zaczekajcieeee, jeszcze jaaaa” :-) Lekko zdębiałem jak klapa ponownie opadła na ziemię i nawet zaczekali minutę aż bilet w budce kupiłem :-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.08.2020 20:19

mchrob napisał(a):
kaeres napisał(a):A czy ktoś płynął wieczorem z Sucuraj do Drvenika ?
Ściągnąłem dwa aktualne rozkłady jazdy i są różne godziny promów.
Czy jest jakiś o godzinie 19:45 ?


Wg rozkładu jest o 18.00 a następny 21.30 ale w sezonie pływają 2 promy na okrągło czyli praktycznie co 30 minut jest kolejny (tak było 8 sierpnia jak nim płynąłem). Jak jest dzisiaj nie wiem.

Pływa jeden. Wg. rozkładu oraz infolinii tego o 19:45 nie ma....
Właśnie nim płynę. Dostosowują do ilości samochodów bo na ten 18:00 się nie załapaliśmy ale chętnych samochodów było sporo więc oznajmili, że przypłynie od razu.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.08.2020 20:29

kaeres napisał(a):Pływa jeden. Wg. rozkładu oraz infolinii tego o 19:45 nie ma....
Właśnie nim płynę. Dostosowują do ilości samochodów bo na ten 18:00 się nie załapaliśmy ale chętnych samochodów było sporo więc oznajmili, że przypłynie od razu.

To chyba normalne na tej linii - jak są czekające samochody to pływają bez przerw. Widać wycofali jeden prom bo ruch się już zmniejszył. Ja załapałem się dopiero na trzeci prom w Drveniku. Wracałem już ze Strego Gradu ale tam nie ma problemu z załapaniem się na pokład (zabiera 280 samochodów)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 29.08.2020 15:49

mchrob napisał(a): Wracałem już ze Strego Gradu ale tam nie ma problemu z załapaniem się na pokład (zabiera 280 samochodów)

I tu się kolega grubo myli.
W zeszłym roku, dosłownie przed samym nosem, osoba wpuszczająca na prom, pokazała mi stop. Nie załapałam się na prom odpływający o 7:45, a za mną sznur samochodów, kończący się na drodze do Hvaru. Poczekałam sobie do 11:30, ale byłam pewna, że na ten się zabiorę, bo byłam pierwsza do wjazdu :oczko_usmiech: :mrgreen: . Na ten drugi, też nie wszyscy się zabrali.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.08.2020 16:49

Pisałem o sytuacji tegorocznej, pewnie w normalnym roku zdarza się w szczycie sezonu, że nie wjedzie się na pierwszy prom. W tym roku nie było takich kłopotów, płynąłem promem prawie w połowie pustym (praktycznie całe piętro wolne).
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 01.08.2021 20:22

A jakie ceny w tym roku?
Fajnie byłoby o dane z pierwszego źródła
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone