Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Drvenik Veli i Drvenik Mali

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Wyspy Drvenik Veli i Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 15.07.2017 18:11

Proszę o informacje o wyspach Drvenik Veli oraz Drvenik Mali koło Trogiru:
- gdzie plażować,
- gdzie jeść,
- co zwiedzać (jakieś kościółki, ruiny, wykopaliska),
- jak na miejscu ze sklepami, jak z bankomatami ?

A odnośnie dojazdu: gdzie w Trogirze jest przystań promowa na Drvenik (na mapach googla nie udało mi się zlokalizować tego miejsca)?

Będę kilka dni na większym Drveniku, myślę żeby na jeden dzień popłynąć też na mały, a o obu informacji i w sieci, i na forum, mało.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.09.2017 20:34

Wróciłem, więc odpowiem - może komuś sięprzyda.

- gdzie plażować,
• na Drveniku Wielkim: najsłynniejsza jest uvala Krknjaši (Blue Lagoon), do której organizowane są wycieczki z Trogiru i Splitu, uvala Kokošinja (mała plaża kamienista i sporo płaskich półek skalnych) i uvala Solinska (mała plaża ze sporych kamieni i mocno pochyłe płyty skalne) robią bardzo dobre wrażenie
• na Drveniku Małym: plaża Vela Rina jest najsłynniejsza, na plażowanie pływają tam nawet miejscowi z Drvenika Wlk. i Trogiru, typowo chorwackie kamyki, wejście do wody z początku trochę kamieni, potem w 80% piasek, w 20% wodorosty

- gdzie jeść,
na Drveniku Wlk. są 2 konoby, jedna z jednej, druga z drugiej strony zatoki "portowej", ceny mają identyczne, wysokie

- co zwiedzać (jakieś kościółki, ruiny, wykopaliska),
wyspy raczej nie są z gatunku "do zwiedzania", na Drveniku Wlk. jest ciekawy kościół, po którym widać, że sporo przeszedł i ma ciekawą historię... jaką? tego nie udało mi się ustalić

- jak na miejscu ze sklepami, jak z bankomatami
na obu wyspach udało się namierzyć 2 sklepiki (po 1 na wyspę), zaopatrzenie słabe, ceny wyższe niż na lądzie, nie można płacić kartą,
bankomatów nie ma

- gdzie w Trogirze jest przystań promowa na Drvenik
na nabrzeżu przy twierdzy Kamerlengo (bilety kupuje się"gdzieś" na starym mieście albo przez internet), nie można załadować tam samochodu, auta ładują się dopiero w Seget Donji
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 28.06.2018 20:44

Witajcie,
we wrześniu wybieramy się do Trogiru i właśnie planujemy wycieczki po okolicy. Jako, że bedziemy bez samochodu pozostają wycieczki piesze, komunikacją lokalną lub promy\taksówki wodne :D
I tutaj narodził się pomysł wycieczki na wyspę Drvenik Mali. Wyczytalismy, że linia brzegowa wyspy ma tylko ok. 12 km i pomyślelismy o obejściu jej dookoła na własnych nogach :D
I teraz pytanko do osób znających tą wyspę czy jest to możliwe tzn. czy dookoła jest jakiś szlak\ścieżka, którą można przejść wzdłuż wybrzeża ?
Z góry dziękuję za informacje - pozdrawiam.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 28.06.2018 22:44

.....gdy ktoś lubi ekstremalne wycieczki to może mu się uda , ale ścieżki wzdłuż wybrzeża dookoła wyspy na całej długości nie ma niestety.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Re: Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 28.06.2018 23:17

Dziękuję za info.
Troszkę patrzyłam na google map i faktycznie nie było widać, aby wzdłuż wybrzeża były jakieś ścieżki. A wybrzeże raczej skaliste/kamieniste...
No nic, zerkamy jeszcze obok na Drvenik Veliki i blue lagoon.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 29.06.2018 00:00

.....a myślałem ,że weźmiecie maczetę , liny itp. i spróbujecie. Pewnie byłaby to fajna przygoda. :)
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 16.07.2018 22:23

Witam,
jestem nowa,właściwie we wszystkim ( i nie mam żadnych tutaj praw :roll: musze się gdzieś wcisnąć z pytaniem):od forum do urlopu w Chorwacji :lol:
Wybieramy się z mężem i naszym psem na maleńką wyspę Drvenik Mali.Jesteśmy zmęczeni ludźmi i hałasem,chcemy nudnego,pełnego książek i lenistwa urlopu.
Wybrałam domek,a ponieważ umiem się bardzo dobrze zorganizować,nie boję się braku supermaketu czy innych cywylizacyjnych stresów :D
Okej,przechodzę do sedna,bo tylko tego info mi brakuje ☝

Będziemy jechać z Kassel,Niemcy,potem promem (bardzo chce z tego miejsca,SD)z przystanku Seget Donji do Drvenik Mali z autem.
Czy w Seget Donji się załadujemy? Na stronie "jadroliny" nie ma teraz tego "przystanku" Seget Donji do Drvenik Mali (myślałam o ew.rezerwacji,żeby się nie zdziwić,że nie wejdziemy)


Możemy jechać w ciemno ,wrzesień chyba nie będzie problemem...albo macie radę,gdzie zabukować ew. bilety
Dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 14:42

Przeczytaj poprzedni post.
Są w nim odpowiedzi na Twoje pytania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 14:49

Klara197575 napisał(a):

Czy w Seget Donji się załadujemy? Na stronie "jadroliny" nie ma teraz tego "przystanku" Seget Donji do Drvenik Mali (myślałam o ew.rezerwacji,żeby się nie zdziwić,że nie wejdziemy)


albo macie radę,gdzie zabukować ew. bilety
Dzięki


Coś słabo nowa koleżanka szukała
Obrazek
Tu zarezerwujesz bilet
We Wrześniu bez problemu znajdziesz kwaterę.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 18.07.2018 14:57

Błąd,

Podajesz wyjazd z DM...czego ja nie szukam
I wyjazd w lipcu...


Jeszcze raz:

Ja chce wiedzieć czy bez problemu będzie połączenie z Seget Donji na DM,we wrześniu.Na stronie Javroliny,teraz,nie ma takiego połączenia z SD do DV (3.09.) A kwatery nie szukam,mam wynajęty tam dom :))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 16:04

Klara197575 napisał(a):Błąd,

Podajesz wyjazd z DM...czego ja nie szukam
I wyjazd w lipcu...


Jeszcze raz:

Ja chce wiedzieć czy bez problemu będzie połączenie z Seget Donji na DM,we wrześniu.Na stronie Javroliny,teraz,nie ma takiego połączenia z SD do DV (3.09.) A kwatery nie szukam,mam wynajęty tam dom :))

To chyba nie problem samemu zmienić, tak kliknąłem żeby pokazać że takie połaczenie jest.

We Wrześniu będzie nowy rozkład kursowania promów (nie wakacyjny), więc sprawdź bliżej wyjazdu.
Przecież tam ludzie żyją cały rok i jakoś muszą się dostać na ląd i z powrotem.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.07.2018 18:45

pocztówka28 napisał(a):pomysł wycieczki na wyspę Drvenik Mali. Wyczytalismy, że linia brzegowa wyspy ma tylko ok. 12 km i pomyślelismy o obejściu jej dookoła na własnych nogach :D
I teraz pytanko do osób znających tą wyspę czy jest to możliwe tzn. czy dookoła jest jakiś szlak\ścieżka, którą można przejść wzdłuż wybrzeża ?


Da radę przejść, może nie dosłownie "dookoła" w sensie po plaży, albo tuż przy morzu, ale jest sporo ścieżek i kilka szutrówek. Ja dałem radę przejść prawie całą "dookoła" i jeszcze poopalać się i popływać w morzu.

Szedłem mniej więcej tak: https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.0716415&y=43.4449712&z=14&rc=9k7FzwtI15hC8ezsevqe5qe3dgig3qxh9hhzGgzfhVxfEn&rs=osm&rs=osm&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=osm&ri=121553640&ri=121553640&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=30012989&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=
pod nr 2, 3, 4 przerwy na opalanie, pod 3, 4 można fajnie popływać (3 kamyki, 4 piasek na dnie, na brzegu kamyki).

Szersza relacja tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/island-hopping-weneckie-lwy-rzymskie-kolumny-lato-2017,1504,122886
malyslazak
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.01.2012
Apartamenty wyspa Drvenik Veli

Nieprzeczytany postnapisał(a) malyslazak » 29.08.2018 19:44

Witam szanownych forumowiczów.
Poszukuję trzech apartamentów na owej wyspie. Przeczytałem " całe internety " :) ale nic nie znalazłem poza ceną w jakimś hotelu za 4 osoby na 12 dni 1400 euro (szok). Więc jeśli ktoś był w tych okolicach i może coś polecić będę serdecznie wdzięczny.
Apartamenty dla 5 , 4 , 3 osób. Z pomoc z góry dziękuję,
pozdrawiam Krzysiek
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Re: Wyspa Drvenik Mali

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 02.09.2018 08:15

Raphael napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):pomysł wycieczki na wyspę Drvenik Mali. Wyczytalismy, że linia brzegowa wyspy ma tylko ok. 12 km i pomyślelismy o obejściu jej dookoła na własnych nogach :D
I teraz pytanko do osób znających tą wyspę czy jest to możliwe tzn. czy dookoła jest jakiś szlak\ścieżka, którą można przejść wzdłuż wybrzeża ?


Da radę przejść, może nie dosłownie "dookoła" w sensie po plaży, albo tuż przy morzu, ale jest sporo ścieżek i kilka szutrówek. Ja dałem radę przejść prawie całą "dookoła" i jeszcze poopalać się i popływać w morzu.

Szedłem mniej więcej tak: https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.0716415&y=43.4449712&z=14&rc=9k7FzwtI15hC8ezsevqe5qe3dgig3qxh9hhzGgzfhVxfEn&rs=osm&rs=osm&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=osm&ri=121553640&ri=121553640&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=30012989&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=
pod nr 2, 3, 4 przerwy na opalanie, pod 3, 4 można fajnie popływać (3 kamyki, 4 piasek na dnie, na brzegu kamyki).

Szersza relacja tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/island-hopping-weneckie-lwy-rzymskie-kolumny-lato-2017,1504,122886



Kurczę dopiero teraz zauważyłam, że odniosles się do mijegi posta - dzięki serdeczne za info i mapkę :D
Wylatujemy we wtorek i jeszcze nic straconego :D
Myślę, że to będzie jedna z naszych wycieczek, połączona z plażowaniem.
Pozdrawiam
Jaralf
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaralf » 07.01.2022 01:15

Byłem w lecie 2021 na Drveniku Małym. Pandemia zahamowała budowy wielu apartamentowców. Teraz straszą dociągnięte ściany do połowy domu.
Uwaga na miejscowych kierowców. Jeżdżą bez rejestracji (na wyspie nie ma policji) więc w razie stłuczki masz zero szans na odszkodowanie. Drogi wąskie i nieliczne pomiędzy wysokimi murkami okalającymi domy. Jak nadjedzie na przeciw ciężarówka uciekaj w pierwszy skręt na podwórko.
Na wyspie jest 1 sklepik z chlebem (pekara) na przystani promowej i 1 ogólnospożywczy 100m od portu. Uwaga na oba. W piekarni o 8 rano nic już nie kupisz (chleb przypływa promem z Drvenika Velikiego), a jak przyjdziesz o 7.00 to i tak połowa towaru jest odłożona dla miejscowych. Drugi sklepik prowadzony przez złodziejaszka który jeździ autem na austriackich tablicach. Nigdy nie daje paragonu za zakup a ceny ma wyjątkowo złodziejskie. 1 butelka 1,5l wody mineralnej kosztuje tyle co 6-pak x 1,5l na lądzie. Opłacało się popłynąć promem do Trogiru zrobić zakupy i wrócić pomimo zapłaty za przewóz samochodu.
Plaża Vela Rina przereklamowana, brudna i wodorosty, butelki etc. Codziennie z portu "od trajekta" walą na nią 100 os pielgrzymki głównie Chorwatów i Polaków z Trogiru. Odradzam. 100 m od głównego portu jest konoba z pomalowaną na niebiesko bramą. Tam jest bardzo dobre jedzenie i uczciwy własciciel. Jest drogo, ale przynajmiej dostaniesz rachunek. Ogólnie cała wyspa to skansen z początków XX wieku. Pięknie i dziko, asfalt jest tylko na odcinku 200m, ale nie zazdroszczę tubylcom i zastanawiam się, jak tam w ogóle przeżyli za czasów Jugosławii. Nie ma nic do zwiedzania. Jeden nieczynny kościół i cmentarz i tyle. Czułem się jakbym przyjechał do wsi z czasów Tito.
Dookoła wyspy pływa miejscowy rybak i trąbi jak przypływa z rybami. Można w kilku miejscach na wyspie (tam gdzie dopłynie łodzią) kupić od niego ryby i stare śmierdzące kalmary (raz się naciąłem). Ogólnie byłem tu raz i chyba już więcej nie wrócę. Ciężko też znaleźć porządny apartament z działającą klimatyzacją.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspy Drvenik Veli i Drvenik Mali
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone