Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piast
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 26.02.2006
Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piast » 07.07.2008 13:06

Witam ,czy trzeba wcześniej rezerwować bilet na hvar (drvenik-sucuraj) samochodem w lipcu ?
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 07.07.2008 13:16

Piast napisał(a):Witam ,czy trzeba wcześniej rezerwować bilet na hvar (drvenik-sucuraj) samochodem w lipcu ?
Nie trzeba. Podjeżdżasz, czekasz w kolejce (albo i nie czekasz), przepływasz.
Ale z Drvenika nie opłaca się płynąć (sam płynąłem - to wiem :-)) - lepiej ze Splitu - szybciej, wygodniej, a koszty podobne.
BPKD
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) BPKD » 07.07.2008 19:15

mariush_foto napisał(a):
Piast napisał(a):Witam ,czy trzeba wcześniej rezerwować bilet na hvar (drvenik-sucuraj) samochodem w lipcu ?
Nie trzeba. Podjeżdżasz, czekasz w kolejce (albo i nie czekasz), przepływasz.
Ale z Drvenika nie opłaca się płynąć (sam płynąłem - to wiem :-)) - lepiej ze Splitu - szybciej, wygodniej, a koszty podobne.

Ja również płynąłem zarówno z Drvenika jak i ze Splitu i wcale tak do końca nie jest, że koszty są podobne. Prom ze Splitu dla rodziny 2+1 kosztuje 412 kun, a z Drvenika tylko 134. Czas potrzebny do pokonania trasy Split - Drvenik - Sucuraj - Ivan Dolac to około 3 godzin, z tego promem około 30 minut. A trasa Split - Stari Grad - Ivan Dolac to około 2,5 godzin z tego na promie 2 godziny. Do tego trzeba doliczyć co najmniej przybycie do portu godzinę wcześniej aby załapać się na prom Split - Stari Grad. Komfort na promie do Splitu może jest większy ale wrażenia z jazdy z Sucuraj w głąb wyspy Hvar niezapomniane. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i przy okazji zaoszczędzić na smaczną grillowaną rybkę to wybierz prom Drvenik - Sucuraj. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2008 21:53

BPKD napisał(a):
mariush_foto napisał(a):
Piast napisał(a):Witam ,czy trzeba wcześniej rezerwować bilet na hvar (drvenik-sucuraj) samochodem w lipcu ?
Nie trzeba. Podjeżdżasz, czekasz w kolejce (albo i nie czekasz), przepływasz.
Ale z Drvenika nie opłaca się płynąć (sam płynąłem - to wiem :-)) - lepiej ze Splitu - szybciej, wygodniej, a koszty podobne.

Ja również płynąłem zarówno z Drvenika jak i ze Splitu i wcale tak do końca nie jest, że koszty są podobne. Prom ze Splitu dla rodziny 2+1 kosztuje 412 kun, a z Drvenika tylko 134. Czas potrzebny do pokonania trasy Split - Drvenik - Sucuraj - Ivan Dolac to około 3 godzin, z tego promem około 30 minut. A trasa Split - Stari Grad - Ivan Dolac to około 2,5 godzin z tego na promie 2 godziny. Do tego trzeba doliczyć co najmniej przybycie do portu godzinę wcześniej aby załapać się na prom Split - Stari Grad. Komfort na promie do Splitu może jest większy ale wrażenia z jazdy z Sucuraj w głąb wyspy Hvar niezapomniane. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i przy okazji zaoszczędzić na smaczną grillowaną rybkę to wybierz prom Drvenik - Sucuraj. Pozdrawiam


BPKD
jest dokladnie tak jak piszesz
jak bylem w maju 2007 w Drveniku to poplynalem na wycieczke na Hvar i byla fajna wycieczka z Sucuraju do Hvaru
ale pozniej jak we wrzesniu 2007 plynalem na Hvar do Sveta Nedjelja to po calej nocy jazdy moim znajomy (jechalismy w 3 auta) troche przeszkadzala ta droga i w powrotna droge zdecydowalismy sie plynac do Splitu (tak jak pisales w porcie trzeba byc w zaleznosci od sezonu 0,5-1,5 godziny wczesniej zeby sie zalapac na wybrany prom) i sytuacji jak sie spieszysz to chyba lepiej Spit - Stari Grad (na promie zagralismy sobie jeszcze w karty w tysiaca)
chyba ze ktos jedzie na pobyt do Sucuraj no to tylko z Drvenika
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 08.07.2008 07:25

Tyle tylko, że na trasie Sucuraj-Jelsa jest średnio ciekawie (a jedzie się strasznie długo), szczególnie jeśli ma się w perspektywie zaglądnięcie na południowa stronę wyspy. Jeśli do ceny promu doda się opłatę za autostradę od Splitu na południe, paliwo, czas jazdy (ok. 1,5 godziny - jeśli ruch na magistrali na Makarskiej jest płynny) - jazda przez Drvenik przestaje być sensowna. No ale to moja opinia tylko :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2008 21:18

mariush_foto napisał(a):Tyle tylko, że na trasie Sucuraj-Jelsa jest średnio ciekawie (a jedzie się strasznie długo), szczególnie jeśli ma się w perspektywie zaglądnięcie na południowa stronę wyspy. Jeśli do ceny promu doda się opłatę za autostradę od Splitu na południe, paliwo, czas jazdy (ok. 1,5 godziny - jeśli ruch na magistrali na Makarskiej jest płynny) - jazda przez Drvenik przestaje być sensowna. No ale to moja opinia tylko :-)


dlatego napisalem ze pod wzgledem czasowo/kosztowym lepiej plynac ze Splitu (w celu dotarcia/powrotu na pobyt na Hvar)
ale jak ktos chce sobie zrobic wycieczke jednodniowa na wyspe a jest w Makarskiej albo w tej okolicy to lepiej z Sucuraj
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 09.07.2008 10:06

Przeprawa Drvenik-Sucuraj jest o tyle ciekawa, że przejeżdża się Hvar na odcinku do którego mało kto dociera będąc na wyspie. Dadtkowym plusem jest to, że na prom Split-Stari Grad ciężko się jest "załapać" i trzeba być dużo wcześnie.
Fakt, że droga Sucuraj-Jelsa daje wiele wrażeń :mrgreen: (szczególnie kierowcom) ale jest warta zobaczenia- jak dla mnie piękna.

A koszty... nie wiem jak teraz ale jadąc ze Splitu do Drvenika Jadrańską koszt plaiwa plus promu wychodził taniej niż przeprawa Split -Stari Grad. Ale to jak kto woli :D
Piast
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 26.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piast » 09.07.2008 11:33

Dziękuję wszystkim za odpowiedź ,wybieram opcję Drvenik-Sucuraj (chciałbym zrobić zdjęcie latarni ze statku)
Kubach16
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubach16 » 09.07.2008 15:36

a czy ktos wie od ktorej rano zaczynają kursowac te promy na hvar i mniej wiecej co ile one odpływają ?? chodzi mi o promy Drvenik-Sucuraj oraz Split-Stari Grad
byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 09.07.2008 17:00

Kubach16
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubach16 » 09.07.2008 23:23

aha dzięki juz wiem :)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 10.07.2008 19:03

warto wczesniej potrenować parkowanie "na żyletkę"
Na zdjeciu zaparkowane samochody prom Drvenik-Sucuraj
Obrazek
Thom_S
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.09.2013
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thom_S » 03.09.2013 15:31

Witam. Pierwszy raz na forum, ale myślę,że warto poruszyć temat dotyczący Promów.konkretnie Stari Grad-Split. W piątek 30.08 wybraliśmy się w drogę powrotna do Polski właśnie ze Starego Gradu..planowany prom 14. Choć w pierwszej wersji chcieliśmy się nacieszyć plażą i pojechać na prom o 17.30.Wiedzieliśmy,że o 14 godzinie pierwszeństwo mają ciężarowe, ale Pani w agencji turystycznej, machnęła na to ręką i kazała jechać. Wybraliśmy się wiec wcześniej na miejscu 12.30 i kolejka za szlabanem dłuuuga..my jako 64 auto, przed szlabanem ok 30 aut osobowych,i kilkanaście ciężarowych które nie załapały się na wcześniejszy prom..tym sposobem z kolejki z za szlabanu w której oczekiwaliśmy wjechało na prom zaledwie 15 aut. więc oczekiwanie na prom o 17.30....5 godzin z 2 dwulatkami...i jakże cudowny widok kiedy bez większego problemu na prom wjechały wszystkie auta nawet te na tzw. 5 min przed...a mogłoby się troszkę tyłeczek pogrzać a nie siedzieć w Stari Grad. I w dodatku po wydaniu wszystkich kun na urlopie..duże zdziwienie bo w kawiarniach przy promie nawet karta płacić nie można..wiec alternatywa..wymiana euro na szczęście były :)
Zosia i Piotrek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 10.07.2013
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 04.09.2013 09:06

Witam, właśnie wróciliśmy z Hvaru w drodze na wyspę płynęliśmy z Drvenika natomiast z powrotem do Splitu.
Trudno się nie zgodzić że widoki z Sucuraj są piękne ale w przypadku kiedy jest jeden kierowca i kilkanaście godzin drogi ma już za sobą, jest to trochę męczące, także moje zdanie jest takie że jeśli jedziemy na raz to chyba lepiej ze Splitu, drożej ale odpoczynek na promie bardzo wskazany. jeśli jedziemy z noclegiem to warto jechać do Drvenika ze względu na widoki i koszty przejazdu. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to w naszym przypadku płynąc z Drvenika, byliśmy tam około 10 rano w sobotę, ustawiliśmy się jako 6 auto także bez problemu przepłynęliśmy do Sucuraj. Wyjeżdżając z Sucuraj w stronę wyspy około 11tej kolejka na prom do Drvenika ciągnęła się aż do końca tej miejscowości.
W drodze powrotnej w poniedziałek prom ze Stari Grad odpływał o 11.30 byliśmy o 10.50 staliśmy na 4 linii udało się załapać w zasadzie bez problemu ale warto być jednak wcześniej ponieważ na styk udało się kupić bilety w momencie kiedy zaczęli wpuszczać na prom.
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 02.07.2015 18:34

Temat dawno nie poruszany, więc trochę go odgrzeję.
W tym roku chciałbym chociaż na krótko znaleźć się na Hvarze. Zrobić sobie jednodniową wycieczkę. Pewnie za dużo zobaczyć nie zdołam, ale na pewno zdążę atmosferę Hvaru poczuć... pod warunkiem, że uda mi się tam dotrzeć bez większych problemów.
Początek był obiecujący - zauważyłem, że jest możliwość zamówienia biletów online. Myślę sobie - super, nie będę musiał na miejscu męczyć się z moją słabą znajomością języków obcych:
http://www.jadrolinija.hr/en/ferry-croatia
Niestety przechodząc kolejne etapy zamawiania biletów natrafiłem na taki komunikat:
"IMPORTANT!
Online ticket is valid for any voyage on the selected date, but it doesn't guarantee boarding on a selected departure time."

No i w tym momencie zacząłem się zastanawiać nad sensem zakupu. "Zaklepię" sobie kurs o 7:30 i... co z tego? Nie wiem, czy jestem dobrze zorientowany, ale pewnie jest niemała szansa, że się na wybrany kurs nie załapię, a od 5:00 to nie chciałbym się "czaić" w Drveniku. Pół biedy, gdybym wjechał na kolejny prom o 9.00. Czy istnieje taka możliwość, że jednak nie? Później to wycieczka na Hvar zaczyna tracić sens, biletu nie wykorzystam i.... będzie się trzeba męczyć, żeby zwrócili za niewykorzystany bilet.
A co z podróżą powrotną?
Dopytuję się, bo będę miał pełny wóz w tym dwie osoby +60 i psa, więc wszelkie utrudnienia w przemieszczaniu się raczej na mój spokój wewnętrzny dobrze wpływać nie będą.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone