Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyczepą kempingową z Sucuraj do Jelsy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007
Re: Przyczepą kempingową z Securaj do Jelsy

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 29.09.2023 09:56

Janusz Bajcer napisał(a):Nie ma Securaj - jest >>> http://www.sucuraj.com/pl/


Janusz, już chyba drugi raz mnie ratujesz, dzięki :)
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 29.09.2023 10:22

Witajcie, obiecałem że napiszę dwa słowa po powrocie więc niniejszym dotrzymuję słowa :)

Płynąłem ostatecznie z Drvenika, w tamtą stronę 3 razy musiałem się zatrzymać na mijance, dwa razy przed zakrętem (nie minęlibyśmy się na zakręcie z nadjeżdżającym z przeciwnej strony), trzeci raz mijanka z dużym kamperem na prostej ale na tzw centymetry/milimetry, udało się wyminąć chyba tylko dlatego, że zdjąłem dodatkowe lusterka :) Prowadząca kamperem była lekko przerażona, podobnie zresztą jak moja druga, ta lepsza połowa, która patrzyła w stronę urwiska :) ale ze spokojem zapytała co by się stało, gdyby koło od przyczepy spadło z jezdni, nie odpowiedziałem :)

Powrót dużo łatwiejszy, bez żadnych "ekstremalnych" mijanek :)

Podsumowując, jeżeli jeszcze kiedyś będę jechał na Hvar, niezależnie czy z przyczepą czy bez przyczepy, pojadę przez Sucuraj.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymajmy się ciepło do następnych wakacji :) :papa:
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 29.09.2023 15:56

krzemian napisał(a):Powrót dużo łatwiejszy, bez żadnych "ekstremalnych" mijanek :)

Powrót jest łatwiejszy, bo ruch z Sucuraj reguluje prom. Wszyscy startują o tej samej porze, jak przejadą to robi się pusto. W drugą stronę kierowcy się zjeżdżają do portu już o różnych porach.

Jak wracałem to ten najgorszy odcinek od Poljicja prawie pusty. Później pojawiły się 3-4 grupki samochodów i znowu pusto pewnie jadąc takim zestawem najlepiej zjechać na 10 minut po pojawieniu się pierwszej grupki i ruszyć jak minie nas grupka z kamperami :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2023 12:05

krzemian napisał(a):Witajcie, obiecałem że napiszę dwa słowa po powrocie więc niniejszym dotrzymuję słowa :)

Płynąłem ostatecznie z Drvenika, w tamtą stronę 3 razy musiałem się zatrzymać na mijance, dwa razy przed zakrętem (nie minęlibyśmy się na zakręcie z nadjeżdżającym z przeciwnej strony), trzeci raz mijanka z dużym kamperem na prostej ale na tzw centymetry/milimetry, udało się wyminąć chyba tylko dlatego, że zdjąłem dodatkowe lusterka :) Prowadząca kamperem była lekko przerażona, podobnie zresztą jak moja druga, ta lepsza połowa, która patrzyła w stronę urwiska :) ale ze spokojem zapytała co by się stało, gdyby koło od przyczepy spadło z jezdni, nie odpowiedziałem :)

Powrót dużo łatwiejszy, bez żadnych "ekstremalnych" mijanek :)

Podsumowując, jeżeli jeszcze kiedyś będę jechał na Hvar, niezależnie czy z przyczepą czy bez przyczepy, pojadę przez Sucuraj.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymajmy się ciepło do następnych wakacji :) :papa:


Czyli jak wnioskuję było zgodnie z ostrzeżeniami, ale nie na tyle by się nie spodobało ;)
Najważniejsze, że cali, zdrowi bez "większych" przygód. Nie ma to jak samemu się przekonać.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Przyczepą kempingową z Sucuraj do Jelsy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone