Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W 80 godzin dookoła Dalmacji - sierpień 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.08.2019 16:51

Jestem po dłuższej nieobecności na forum :papa:

Nadrobiłam, i mignęła mi tu Rogoznica 8O

To tam miałyśmy sie spotkać w pierwszej wersji, prawda?
Czyli...zbliża się koniec rejsu ? :? :(
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.08.2019 23:08

Bywają tacy,co mówią :
Zachód słońca,jak to zachód-prawie zawsze taki sam - czym się tu ekscytować...

Zachody które Ty łapiesz w kadr są świetne 8)
Tak samo nad morzem Śródziemnym ,jak i na naszych jeziorach :D

Btw.
Czym można sobie zasłużyć ,żeby się tak u Was pobujać w hamaku ?
Pokład na wysoki połysk,bez poślizgu może być :?:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.08.2019 06:55

CROberto napisał(a):Czym można sobie zasłużyć ,żeby się tak u Was pobujać w hamaku ?
:


Niczym CROberto, trzeba mieć pieniądze :D

P.S.
Nie wiem czy moja rodzina zdecydowała by się na pływanie na jachcie. Damy są zbyt wygodne (toaleta, suszarka do włosów, prysznic, internet, TV, maseczki na twarz itp.). Może gdyby córki były młodsze to bym je przekonał bo pływają, nurkują w wodzie bardzo dobrze. Żeglowanie to piękny sport i wypoczynek. Sam mam patent sternika śródlądowego, ale co z tego jak zrobiony dawno temu gdy byłem kawalerem. Co prawda nawyków się nie traci ale jednak.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 08:59

"travel"]Niezła z Ciebie modelka :smo:


:oczko_usmiech: Dzięki :oczko_usmiech:

Co do mądrości niektórych osób poruszających się różnymi jednostkami po morzu to nieco zmienię pewne powiedzenie słynnego Doktora Štrosmajera:
-gdyby głupota miała skrzydła , to lataliby jak gołębice i niepotrzebne byłyby im np.pontony :mrgreen: :lol:


Oj tak.... aż strach pomyśleć co działoby się wtedy w powietrzu 8O 8O :mrgreen: :mrgreen:

Na koniec o Primoštenie.......
Primošten wzbudza we mnie mieszane uczucia .
Nie lubię go za te zurbanizowane i komercyjne plaże oraz dużą ilość turystów, nawet poza sezonem.
Ale bardzo lubię to miasteczko za jego kompaktowość (wszędzie blisko),dużo knajpek ,mega fajną plażę Porat i kształt przyponinający mi Rovinj . Wprawdzie Primošten nijak się ma do Rovinja..... ale jak się mocno zmruży oczy to są podobne.


My zawsze tylko przepływamy i przepływamy. Promosten jakieś takie omijane przez nas - przez ten tłok jaki wiecznie w nim panuje. Ale w końcu go odczarowaliśmy :hearts: Szczegóły będa w kolejnej relacji :mrgreen:

Polecam okolice Rovinja .A Rovinj od strony morza jest piękny :hearts: Z resztą z każdej strony prezentuje się wspaniale:


Bardzo chciałabym zobaczyć to miasto. Niestety....to chyba najdroższy port w całej Cro :cry: Jak pomyślę o majątku jaki miałabym zostawic za cumowanie w tamtejszej marinie to odechciewa mi się skutecznie wizyty w nim niestety :cry: :cry: :cry:
Moze kiedyś jak znajdę bogatych sponsorów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:03

Ural napisał(a):Hm, hm ...... za to Kapitańskiej Babie niczego nie brakuje :roll: . Bardzo podoba mi się Twoja relacja. Jest żywa, rodzinna, wesoła, kameralna. Ładne zdjęcia, fajne (z poczuciem humoru) opisy. Dobrze się ją czyta i ogląda. Można wiele się dowiedzieć o życiu, wypoczynku i pływaniu na jachcie. :papa: :hut:

Ural.


Dzięki Uralku :oops:
To zawsze niezwykłe miłe słyszeć że to co piszę komuś sprawia przyjemność :D
Tak przymierzając się kiedyś do pisania relacji pomyślałam że ludzie na lądzie nie wiedzą o nas żeglujących nic. Jak wygląda jacht, jak sie na nim żyje, co sie robi całe dnie. Myslę że warto przybliżać Czytelnikom wszystkie aspekty żeglowania bo to naprawdę piękny sport i jakże zmienny w swej istocie - czasem zupełnie luzacki, czasem naprawdę mocno ekstremalny :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:05

sito_zabrze napisał(a):
Też sie dziwie ze przy takiej Kapitance sternik potrafi sie skupić :oczko_usmiech:

No ale ja tak mam ze lubie takie ze szklanką w ręku
Moja Aśka na wakacjach tez sie z nią nie rozstaje :mrgreen:


Wow. I Ty tutaj???? Jak miło :smo:

Wiesz - mój sternik ze mną już 26 lat 8O 8O 8O Chyba się przyzwyczaił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Szklanka musi być - czasem bardziej pełna, czasem mniej, często w niej woda z dodatkiem cyca na smak - człowiek by usechł w tych temperaturach bez niej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:11

gusia-s napisał(a): Jeden żagielek jakby wykręcił się do góry nogami :mrgreen:


Jak nic nacycany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:14

Katerina napisał(a):Jestem po dłuższej nieobecności na forum :papa:

Nadrobiłam, i mignęła mi tu Rogoznica 8O

To tam miałyśmy sie spotkać w pierwszej wersji, prawda?
Czyli...zbliża się koniec rejsu ? :? :(


Masz rację. Miałyśmy się spotkać w Rogoźnicy - byłoby zdecydowanie bardziej klimatycznie niż w marinie :smo:

Rejs nieuchronnie się kończy :cry: :cry: :cry: Nie lubię ostatnich dni, są za smutne - choć jeszcze nie spływamy do mariny, mnie czeka jeszcze cudowny dzień :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:18

"CROberto"]Bywają tacy,co mówią :
Zachód słońca,jak to zachód-prawie zawsze taki sam - czym się tu ekscytować...

Zachody które Ty łapiesz w kadr są świetne 8)
Tak samo nad morzem Śródziemnym ,jak i na naszych jeziorach :D


Dzięki :oops: Śmiem nawet twierdzić że często je jeziorne są ładniejsze niż morskie - choć to mpoja bardzo subiektywna opinia :wink: Zachodzące słońce to bardzo wdzięczny fotograficzny temat, każda sekunda jest inna, uwielbiam :hearts:

Btw.
Czym można sobie zasłużyć ,żeby się tak u Was pobujać w hamaku ?
Pokład na wysoki połysk,bez poślizgu może być :?:


Nawet bez połysku :mrgreen:
Jeśli widzisz nas na brzegu - po prostu mówisz dzień dobry i już :smo: Jeśli hamak będzie pod pokłądem - na prośbę Gościa rozwiesimy :mrgreen: Lubimy kontakt z ludźmi i nasz pokład jest zawsze otwarty dla chętnych nas odwiedzić :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:26

"Ural"]

Niczym CROberto, trzeba mieć pieniądze :D


Żeby popłynąć w rejs oczywiście tak - jak na każdy wyjazd :wink: Chwilowa gościna na pokładzie zawsze mile widziana i nic nie kosztuje (wymaga tylko odwagi odezwania sie do nas :oczko_usmiech: )

P.S.
Nie wiem czy moja rodzina zdecydowała by się na pływanie na jachcie. Damy są zbyt wygodne (toaleta, suszarka do włosów, prysznic, internet, TV, maseczki na twarz itp.). Może gdyby córki były młodsze to bym je przekonał bo pływają, nurkują w wodzie bardzo dobrze. Żeglowanie to piękny sport i wypoczynek. Sam mam patent sternika śródlądowego, ale co z tego jak zrobiony dawno temu gdy byłem kawalerem. Co prawda nawyków się nie traci ale jednak.


Trochę popływania pod czyimś okiem i umiejętności wrócą :wink: Tego się nie zapomina choć trzeba odświeżyc posiadaną wiedzę.
Żeglowanie małym jachtem to niewygoda - tego nie da się ukryć. Jednak daje tyle pozytywnej energii że o luksusach się zapomina :mrgreen:
Nurków nie ciągnie na pokład? Zdecydowanie powinne spróbować, skoro są w stanie nurkować w ciasnych piankach to jachtowe warunki nie powinny przerażać :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 09:51

A tymczasem nasze dziewczynki przystroiły Piccolkę ..... wstęgami papieru toaletowego!!!!

20180830_142302.jpg


20180830_142332.jpg


DSC_7110.JPG


20180830_142515.jpg


Te dekoracje to przygotowania do ślubu Ewy i Stefana 8O .

DSC_7112.JPG


DSC_7113.JPG


DSC_7116.JPG


Asia w tym czasie trenuje węzły.

20180830_142558.jpg


20180830_142952.jpg


20180830_143219.jpg


Na pokładzie pojawił nam się pirat!!!!!

20180830_143428.jpg


Zerkamy przez okno naszego apartamentu – całkiem ładne te okolice.

DSC_7120.JPG


DSC_7125.JPG


DSC_7135.JPG


DSC_7142.JPG


DSC_7144.JPG


No dobra, dość tej nudy, czas się ubrać!!!!

DSC_7149.JPG


DSC_7151.JPG


DSC_7154.JPG


DSC_7163.JPG


Pierwsza próba obciążenia.

Wpadnę do wody czy nie?

DSC_7177.JPG


DSC_7182.JPG


DSC_7183.JPG


DSC_7186.JPG


DSC_7193.JPG


Dziś to były tylko próby trapezowania.

DSC_7227.JPG


DSC_7233.JPG


Kręciliśmy się chwilę z trapezem między Vodicami a Tribunj.

Muszę wracać za ster, płyniemy zajrzeć do Tribunj, mamy ochotę spędzić tam noc.

Niestety cały port jest zarezerwowany.

Pod wieczór ma się spłynąć cała gromada bawiąca się w jakieś regaty.

Nie możemy stanąć w porcie a na nocleg w marinie absolutnie się nie zgadzamy.

Zawracamy w kierunku Vodic.

Ciekawe jak tam jest – będzie dla nas miejsce w porcie czy nie???

Ku naszemu zaskoczeniu port prawie pusty.

Miejsc do wyboru do koloru.

Do tego przesympatyczna obsługa.

Zostajemy.

20180830_162852.jpg
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.08.2019 11:15

Dzięki :hearts: ,zatem od teraz będę przemierzał przystanie
spoglądając tylko w morze :D zacycowany oczywiście (nie pomylić z nacycowanym- oczywiście :oczko_usmiech: )

Tak CUDNEJ PIRATKI jeszcze nie widziałem :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2019 12:31

"CROberto"]Dzięki :hearts: ,zatem od teraz będę przemierzał przystanie
spoglądając tylko w morze :D zacycowany oczywiście (nie pomylić z nacycowanym- oczywiście :oczko_usmiech: )


Dobrze szukaj i wypatruj :D Nacycany to zejdziesz z pokładu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak CUDNEJ PIRATKI jeszcze nie widziałem :hearts:


:hearts: Nie daj się zwieźć pozorom. ŚLiczna ale jak na pirata przystało bywa bardzo GROŹNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.08.2019 16:33

beatabm napisał(a):
CROberto napisał(a):Tak CUDNEJ PIRATKI jeszcze nie widziałem :hearts:


:hearts: Nie daj się zwieźć pozorom. ŚLiczna ale jak na pirata przystało bywa bardzo GROŹNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To bardzo dobrze :idea: Taka Pìękność będzie umiała się obronić przed nikczemnikami... 8) :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2019 21:10

Panna młoda i piratka na jednym pokładzie a do tego akrobatka na trapezie 8O

Wy zawsze macie apartman z tak pożądanym widokiem na morze, codziennie innym w dodatku :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W 80 godzin dookoła Dalmacji - sierpień 2018 - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone