Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.09.2022 12:00

Kapitańska Baba napisał(a):Rok 2020 nie byl miarodajny i fałszował obraz - z racji tego, ze mariny stały pełne i nie było chętnych na czarter mozna było uzyskać wysokie rabaty wszak lepsze coś w kieszeni czarterującego niż nic.

Wszystkie ceny pochodzą z okresów listopad-styczeń, wtedy gdy szukam jachtu dla siebie na następny sezon, czyli w 2020 r. jeszcze sprzed okresu pandemii.
A jak się zaczęła pandemia, to ja wtedy już miałem jacht zadatkowany i miałem dylemat czy jechać, czy zrezygnować i stracić kasę zapłaconą za czarter.
Na szczęście pojechaliśmy, chociaż nerwówka też była, bo po kilku dniach mój Syn dostał telefon z pracy, że jego zmiennik (pracujący na zmianę przy tym samym biurku i używający tej samej klawiatury komputerowej) rozchorował się na Covida i wylądował w szpitalu. Była wręcz sugestia, że to Syn przyniósł Covida do firmy, gdyż pracuje dodatkowo jeszcze w innych firmach.
W pierwszej chwili przerażenie, ale potem konkluzja, że skoro my już od kilku dni jesteśmy na jachcie, a Syn nie ma żadnych objawów, to chyba nie jest źle. I faktycznie tak było; Covid Syna ominął, chociaż jego zmiennik Covida przeszedł bardzo ciężko i wrócił do pracy dopiero po kilku miesiącach.

Trzeba będzie szukać w mniej wysokim sezonie

A propos "mniej wysokiego sezonu", wiadomość z ostatniej chwili:
https://www.facebook.com/watch/?extid=C ... 8749885699
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 07:56

dangol napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a): Trochę podrożało ale Grecja też nie tania.


No niestety...

Jakieś konkrety przekażę, jak wrócimy z rejsu (zaczynamy w najbliższą sobotę). Tyle, że my nie płyniemy w szczycie sezonu, więc u Was trzeba wziąć poprawkę :wink:
Na razie pewna jest cena za czarter : Oceanis 50 - za tydzień 3000 EUR (do podziału na 10 osób). No i cena za bilety na samolot, ale to już zależy od tego, jak komu udało się "upolować" lot do Aten :mrgreen:


O Szczęściarzu!!! Ja też chcę!!!
Danusiu - miałabym do Ciebie prośbę gdyby to nie był kłopot.... zanotuj dla mnie miejsca postoju i koszty - cena za nabrzeże, czy z mediami czy bez i ewentualnie ceny mediów. Będę bardzo wdzięczna :D
I życzę wspaniałej bezpiecznej żeglarskiej Przygody!!! Ahoj!!!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 08:04

Chris_M napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Rok 2020 nie byl miarodajny i fałszował obraz - z racji tego, ze mariny stały pełne i nie było chętnych na czarter mozna było uzyskać wysokie rabaty wszak lepsze coś w kieszeni czarterującego niż nic.

Wszystkie ceny pochodzą z okresów listopad-styczeń, wtedy gdy szukam jachtu dla siebie na następny sezon, czyli w 2020 r. jeszcze sprzed okresu pandemii.
A jak się zaczęła pandemia, to ja wtedy już miałem jacht zadatkowany i miałem dylemat czy jechać, czy zrezygnować i stracić kasę zapłaconą za czarter.
Na szczęście pojechaliśmy, chociaż nerwówka też była, bo po kilku dniach mój Syn dostał telefon z pracy, że jego zmiennik (pracujący na zmianę przy tym samym biurku i używający tej samej klawiatury komputerowej) rozchorował się na Covida i wylądował w szpitalu. Była wręcz sugestia, że to Syn przyniósł Covida do firmy, gdyż pracuje dodatkowo jeszcze w innych firmach.
W pierwszej chwili przerażenie, ale potem konkluzja, że skoro my już od kilku dni jesteśmy na jachcie, a Syn nie ma żadnych objawów, to chyba nie jest źle. I faktycznie tak było; Covid Syna ominął, chociaż jego zmiennik Covida przeszedł bardzo ciężko i wrócił do pracy dopiero po kilku miesiącach.

Trzeba będzie szukać w mniej wysokim sezonie

A propos "mniej wysokiego sezonu", wiadomość z ostatniej chwili:
https://www.facebook.com/watch/?extid=C ... 8749885699


Bardzo dobrze, że pojechaliście :idea: Szkoda było i zaliczki i straconej przygody :wink:

Takie bory się zdarzają ale przecież one nie trwają wiecznie :wink:
Sama bardzo chętnie jeździłabym choćby we wrześniu - ale niestety na tę chwilę zawsze muszę zahaczyć o sierpień. Jeden tydzień szkoły córkom bez problemu odpuszcza, dwa to zwłaszcza w przypadku Ewy byłoby trochę dużo :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 08:38

Po chwili oddechu i toaście za cudowne ocalenie każdy zajmuje się sobą i swoimi obowiązkami – trzeba spakować rzeczy, wynieść je do samochodów.

Nie lubimy tego i prawdę mówiąc nie mogliśmy się z Kapitanem za to zabrać.

Zamiast się pakować włóczyliśmy się po marinie.

20210827_180457.jpg


20210827_180525.jpg


20210827_180530.jpg


20210827_180703.jpg


DSC_2313.JPG


DSC_2314.JPG


DSC_2317.JPG


DSC_2318.JPG


Nad lądem podziwialiśmy tworzący się z chmur wał, który w każdej chwili mógł zamienić się w mocną borę.

DSC_2319.JPG


DSC_2321.JPG


DSC_2323.JPG


Chmury zaczęły się przelewać przez Velebit jak kipiące mleko – wspaniałe widowisko!

DSC_2325.JPG


DSC_2326.JPG


Zerkaliśmy na trening optymistów w zatoce – jeszcze niedawno nasza Ewa na takim pływała a dziś....ważna pani sternik na 420-tce. :mrgreen:

DSC_2307.JPG


DSC_2308.JPG


DSC_2309.JPG


DSC_2310.JPG


DSC_2311.JPG


DSC_2312.JPG


Podziwialiśmy ostatni zachód słońca.

20210827_191404.jpg


20210827_191424.jpg


20210827_192035.jpg


I marzyliśmy o powrocie na morze w październiku :oops: .

Czy się uda?

Nie wiemy – czy znajdziemy chętnych, czy „pandemiczne wariatkowo” nie pokrzyżuje nam kolejny raz planów nawet jeśli zbierze się załoga?

Trzeba wierzyć, że się uda.

Bez tej wiary nic nigdy byśmy nie osiągnęli :idea: .

Siedzieliśmy z Kapitanem na końcu naszego pirsu trzymając się za ręce pełni nadziei, że jednak wrócimy.

Do Betiny czy do innej mariny – nie ważne, byle znowu żeglować!!!

Milczeliśmy ale każde z naszej dwójki miało to samo pragnienie w sercu.....

Potem szybki sen, jakieś śniadanie (niewielkie gdyż jeszcze nie było nawet czwartej rano) i pora opuścić Betinę.

Około 10:30 byliśmy już w Budapeszcie.

20210828_104908.jpg


Na autostradzie spotkaliśmy takie cudo:

20210828_111757.jpg


Po piętnastej obiad w Barwinku i ostatnie godziny drogą przez mękę (bo w budowie) do domu.

To był ciekawy rejs – powrót na dużą łódź, z dużą ilością ludzi na pokładzie.

Udało się odwiedzić fajne porty, po latach znowu zajrzeć do Stari Gradu.

Wspaniałym dodatkiem do żeglugi były trzy cromaniackie spotkania – dziękuje Wam kochani za wspólne wieczory na Corazonie! :hearts:

Było wietrznie mimo szczytu sezonu – każdego dnia morze dawało nam sporo prawdziwej żeglarskiej zabawy.

Corazon – stary jacht Gib Sea sprawdził się bardzo dobrze.

Od razu po powrocie do domu rozpuściłam wici po znajomych o pomyśle październikowej żeglugi.

Czy coś z tego wyszło – dam znać.

Dziękuję za Wasz czas poświecony tej relacji, za motywujące komentarze, za ciepło i uśmiech, za dodanie mi sił gdy już chciałam odpuścić :oops: i być może do zobaczenia na żywo gdzieś w pięknej Chorwacji, której miłośniczką pozostanę z rodziną na zawsze. :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.09.2022 08:47

I ja dziękuję za jak zwykle bardzo fajną relację :)
Wierzę, że niedługo "przeczytamy" się w następnej :)

pozdrawiam serdecznie, Michał :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 08:50

majkik75 napisał(a):I ja dziękuję za jak zwykle bardzo fajną relację :)
Wierzę, że niedługo "przeczytamy" się w następnej :)

pozdrawiam serdecznie, Michał :papa:


Dzięki, że byłeś i za każde dobre słowo :smo:
Zapraszam już jutro - będzie się działo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.09.2022 17:21

Ja też serdecznie dziękuję za relację. I teraz bardzo mnie ciekawi ten październik :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2022 17:25

Dzięki za kolejną ciekawą relację z morza :D I oczywiście czekam na następną 8)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2022 18:49

Nie dziwię się Waszym humorom smutnym.
Dziękuję za piękną podróż i czekam na kolejną :papa: :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 21:00

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ja też serdecznie dziękuję za relację. I teraz bardzo mnie ciekawi ten październik :D


Dziękuję, że byłaś :hearts: Październik...a skąd pewność, że w ogóle był? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Był....spektakularny :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Sama zobaczysz :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 21:01

maslinka napisał(a):Dzięki za kolejną ciekawą relację z morza :D I oczywiście czekam na następną 8)

Dziękuję Maslinko, że tyle lat a Ty wciąż jesteś z nami :hearts: Następna jutro...bo nie umiem żyć bez żagli :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2022 21:06

wiola2012 napisał(a):Nie dziwię się Waszym humorom smutnym.
Dziękuję za piękną podróż i czekam na kolejną :papa: :smo:


Nienawidzę końca! Nienawidzę mariny macierzystej. Te chwile są bez sensu :cry: :cry: :cry:
Dziękuję, że pływałaś z nami i za każde Twoje dobre słowo (za te w trudnych chwilach szczególnie....)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2022 21:52

Kapitańska Baba napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Dziękuję za piękną podróż i czekam na kolejną :papa: :smo:

Dziękuję, że pływałaś z nami i za każde Twoje dobre słowo (za te w trudnych chwilach szczególnie....)

:smo:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.09.2022 06:31

Dziękuję Ci za tą relację i za to, że mogłem być gościem nie tylko tu ale i wcześniej na Corazonie. :D
Czekam na kolejny odcinek waszych przygód :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.09.2022 07:34

mchrob napisał(a):Dziękuję Ci za tą relację i za to, że mogłem być gościem nie tylko tu ale i wcześniej na Corazonie. :D
Czekam na kolejny odcinek waszych przygód :papa:


Michał - wieczór spędzony z Wami był mega, pełen tak bardzo pozytywnych emocji - ufam, że go powtórzymy nie raz :idea: Dziękuję :hearts:
PS - za pyszny prezent także :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone