Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W 80 godzin dookoła Dalmacji - sierpień 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.05.2019 12:53

beatabm napisał(a):Nie rozumiem fenomenu tego miasta.
Nie rozumiem fenomenu portów masowego rażenia.

Tu nie ma nic do rozumienia. Ludzie, a przede wszystkim młodzi ludzie, lubią skupiska, tam gdzie coś się dzieje. Tak jest we Władysławowie czy innym Sopocie. Pustki powodują nudę i depresję.
Co do "miłość w Zakopanem" i innych tego typu zachowań naszych rodaków, pominę to milczeniem. Natomiast frustruje mnie to, że często czuję się jak odludek, dlatego, że nie akceptuję disco polo czy innego g..., którym karmią nas telewizje, podczas koncertów w tv. Wtedy kipię agresją i wychodzi mi słoma z butów ;).
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.05.2019 15:26

Trajgul napisał(a):
beatabm napisał(a):Nie rozumiem fenomenu tego miasta.
Nie rozumiem fenomenu portów masowego rażenia.

Tu nie ma nic do rozumienia. Ludzie, a przede wszystkim młodzi ludzie, lubią skupiska, tam gdzie coś się dzieje. Tak jest we Władysławowie czy innym Sopocie. Pustki powodują nudę i depresję.
Co do "miłość w Zakopanem" i innych tego typu zachowań naszych rodaków, pominę to milczeniem. Natomiast frustruje mnie to, że często czuję się jak odludek, dlatego, że nie akceptuję disco polo czy innego g..., którym karmią nas telewizje, podczas koncertów w tv. Wtedy kipię agresją i wychodzi mi słoma z butów ;).

U mnie wręcz przeciwnie - ale fakt, jednak po dniu na wodzie potrzebuję po prostu odpocząć, zwłaszcza jak warunki były ciut bardziej wymagające :oczko_usmiech:
Co do Twojej reakcji na "tę muzykę" - jakoś wcale Ci sie nie dziwię :oczko_usmiech: TV w domu nie posiadam od ponad 8 lat - więc na szczęście karmiona tym dobrodziejstwem nie jestem :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2019 21:47

Makarską odwiedziłam tylko raz i w sumie bardzo pobieżnie. Wiem, że tam "życie kwitnie" ;) ale brzydka nie jest i chętnie jeszcze do niej wpadnę kiedyś na jakiś spacer :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.05.2019 09:34

gusia-s napisał(a):Makarską odwiedziłam tylko raz i w sumie bardzo pobieżnie. Wiem, że tam "życie kwitnie" ;) ale brzydka nie jest i chętnie jeszcze do niej wpadnę kiedyś na jakiś spacer :)


Miasto jak miasto, nie jest złe, warte poznania i dluższych spacerów również po jej obrzeżach, tam luźniej i bardzo ładnie :smo:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 30.05.2019 09:39

Jejku, Beatko pomieściliście się z Waszymi gośćmi na pokładzie?



beatabm napisał(a):
Trajgul napisał(a):
beatabm napisał(a):Nie rozumiem fenomenu tego miasta.
Nie rozumiem fenomenu portów masowego rażenia.

Tu nie ma nic do rozumienia. Ludzie, a przede wszystkim młodzi ludzie, lubią skupiska, tam gdzie coś się dzieje. Tak jest we Władysławowie czy innym Sopocie. Pustki powodują nudę i depresję.
Co do "miłość w Zakopanem" i innych tego typu zachowań naszych rodaków, pominę to milczeniem. Natomiast frustruje mnie to, że często czuję się jak odludek, dlatego, że nie akceptuję disco polo czy innego g..., którym karmią nas telewizje, podczas koncertów w tv. Wtedy kipię agresją i wychodzi mi słoma z butów ;).

U mnie wręcz przeciwnie - ale fakt, jednak po dniu na wodzie potrzebuję po prostu odpocząć, zwłaszcza jak warunki były ciut bardziej wymagające :oczko_usmiech:
Co do Twojej reakcji na "tę muzykę" - jakoś wcale Ci sie nie dziwię :oczko_usmiech: TV w domu nie posiadam od ponad 8 lat - więc na szczęście karmiona tym dobrodziejstwem nie jestem :mrgreen:


Co do muzyki na fishpikniku, ja się często zastanawiam czy nie ma popularnych piosenek rozrywkowych po chorwacku, czy to nie byłoby może ciekawsze?
Tłumy tak bardzo mi nie przeszkadzają, jeżeli się z góry na nie nastawię. Koncentruję się na tym co chcę zobaczyć a na resztę nie zwracam uwagi. Nie wyobrażam sobie nie odwiedzić Makarskiej, gdy będę za rok w pobliżu. :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.05.2019 09:45

"pomorzanka zachodnia"]Jejku, Beatko pomieściliście się z Waszymi gośćmi na pokładzie?


Ta Piccolka wcale nie taka mała jak sie wydaje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do muzyki na fishpikniku, ja się często zastanawiam czy nie ma popularnych piosenek rozrywkowych po chorwacku, czy to nie byłoby może ciekawsze?
Tłumy tak bardzo mi nie przeszkadzają, jeżeli się z góry na nie nastawię. Koncentruję się na tym co chcę zobaczyć a na resztę nie zwracam uwagi. Nie wyobrażam sobie nie odwiedzić Makarskiej, gdy będę za rok w pobliżu. :wink:


Makarską musisz odwiedzić - i naprawdę warto wypuscić się dalej w stronę morza a nie poprzestać na samym mieście. W tym roku w maju był tam.....cudowny zachód słońca, bez miłości w Zakopanem :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.05.2019 09:49

Po śniadaniu Asia sprząta a Ewa idzie do kółeczka.

DSC_5336.JPG


DSC_5337.JPG


Ale jak skończyła sprzątać nie wytrzymała – i też poszła pływać.

DSC_5343.JPG


DSC_5344.JPG


DSC_5347.JPG


Szmaty wiszą więc można sobie pozwolić na przyjemności.

DSC_5342.JPG


Cóż to???

Biało na wodzie.

Od mew!!!

DSC_5348.JPG


DSC_5349.JPG


DSC_5350.JPG


DSC_5351.JPG


Skąd ich tu tyle??????

Już wiem.

Ktoś wyrzucił małe rybki.

DSC_5352.JPG


DSC_5353.JPG


Prędkość 0,00

Gorąco.

Dziewczyny absolutnie nie chcą wracać na pokład.

DSC_5355.JPG


DSC_5356.JPG


DSC_5357.JPG


DSC_5360.JPG


DSC_5362.JPG


DSC_5363.JPG


DSC_5366.JPG


Też idę – w kółko oczywiście.

DSC_5367.JPG


DSC_5372.JPG


Dobra.

Koniec tych przyjemności.

Kapitan nas brutalnie wyciąga poleceniem z wody.

Idzie wiatr.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.05.2019 11:57

Jak to idzie wiatr 8O
Jak płasko jak na stole :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.05.2019 12:55

travel napisał(a):Jak to idzie wiatr 8O
Jak płasko jak na stole :roll:

Ha, właśnie o to chodzi w żeglarstwie żeby zawsze zauważac wiatr :oczko_usmiech: U nas jeszcze płasko ale kawałeczek dalej już jest. I śmiga do nas :hearts:
Na chorwackim jachcie to mały problem ale na naszej MaBe jeśli nie zauważysz wiatru - masz szansę być mocno mokra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ona nie wybacza zadnych błędów :mrgreen: :mrgreen: :hearts:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.05.2019 15:41

beatabm napisał(a):

Kapitan nas brutalnie wyciąga poleceniem z wody.

.


AleszOnmamoc 8O musi być Jedi
:oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.05.2019 16:40

CROberto napisał(a):AleszOnmamoc 8O musi być Jedi
:oczko_usmiech:


Siła charakteru robi swoje :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.05.2019 09:21

Wreszcie płyniemy.

DSC_5373.JPG


DSC_5374.JPG


DSC_5375.JPG


DSC_5377.JPG


DSC_5378.JPG


DSC_5380.JPG


DSC_5381.JPG


DSC_5383.JPG


DSC_5384.JPG


DSC_5389.JPG


Wspaniały, wysoki klif.

DSC_5391.JPG


DSC_5392.JPG


DSC_5394.JPG


DSC_5395.JPG


O braku wiatru niezwykle szybko zapomnieliśmy.

Śmigamy z bardzo porządną prędkością w kierunku Jelsy.

Jak to u nas często – wieje w dziób, więc halsóweczka.

Prawy hals.....zwrot....lewy hals......zwrot.....prawy hals.....zwrot.....i tak naście razy.

Piccolka niestety nie chodzi zbyt dobrze na wiatr.

Mocno ją gnie.

Efekty przechyłów jak zawsze widać pod pokładem.

Tradycyjnie posprzątało się.

Jednak nam to absolutnie nie przeszkadza.

20180822_165138.jpg


Mijamy piękne okolice.

Zatoczki, robinsonady, małe plażyczki.

DSC_5396.JPG


DSC_5397.JPG


DSC_5393.JPG


Przed zatoką portową obserwujemy ciekawe zjawisko – wiatr w ciągu sekundy prawie całkowicie zgasł.

Jakby go odcięli.

Nie po raz pierwszy zresztą tego roku.

I natychmiast znowu zrobiło się bardzo gorąco i duszno.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 31.05.2019 14:01

Bardzo fajne zakamarki do samotnego plażingu :) I skałki fajne, chętnie bym je wszystkie przeszła wzdłuż brzegu odwiedzając te różne ruinki.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.05.2019 20:22

Katerina napisał(a):Bardzo fajne zakamarki do samotnego plażingu :) I skałki fajne, chętnie bym je wszystkie przeszła wzdłuż brzegu odwiedzając te różne ruinki.

Uważaj z tymi samotnymi spacerami bo jak się zgubisz to kto Cię tam uratuje??? :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.05.2019 20:29

Katerina napisał(a):Bardzo fajne zakamarki do samotnego plażingu :) I skałki fajne, chętnie bym je wszystkie przeszła wzdłuż brzegu odwiedzając te różne ruinki.


Jak zobaczyłam te skałki to od razu pomyślałam o Tobie :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W 80 godzin dookoła Dalmacji - sierpień 2018 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone