Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 25.08.2009 19:55

Nocne zdjęcia Mostaru i Jelsy robią wrażenie. Nam niestety nie udało się w tym roku być wieczorem w jakimś miasteczku, czego bardzo żałuję :cry: . Mam nadzieję, że w następnym roku to nadrobimy. W Blagaju czas nas gonił i nie przechodziliśmy na drugą stronę. Już wtedy wiedziałam, że dużo tracimy. Twoje zdjęcia tylko to potwierdzają. Może kiedyś nam się to uda 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.08.2009 20:39

piotrf napisał(a):Bardzo jestem ciekawy gdzie nabyłaś dokładną mapę , bo / jeżeli nasz wyjazd dojdzie do skutku / mam zamiar powędrowac takimi bocznymi drogami :D
W naszym planie 5 dni zajmuje Hwar

Dokładną (i bardzo dobrą!) mapę Hvaru (z wydawnictwa "Kartograf") kupiliśmy w informacji turystycznej w Starim Gradzie (koło dużego "Kerum") za 30 kun. Dosyć drogo, bo wyglądała mi na początku na taką, którą można by dystrybuować gratis; na pierwszy rzut oka: rozkładana ulotka. Ale mapa, moim zdaniem, warta swojej ceny, zdała egzamin w 100 procentach. Jak się potem okazało, w sklepie w Jelsie kosztowała ona 35 kun, a na straganie w Sućuraju 40 kun! Zrobiliśmy więc dobry interes :wink:
Jeśli chcesz jeździć bocznymi drogami, ta mapa będzie Ci niezbędna :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.08.2009 22:13

Dziękuję Maslinko :D
W Starym Gradzie mam zarezerwowane cztery noclegi . To będzie nasz pierwszy raz :D W ubiegłym roku odwiedziliśmy tylko Sucuraj na Hwarze , więc w tym roku w planie jest reszta wyspy
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy Twojej relacji
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.08.2009 22:34

piotrf napisał(a):Bardzo jestem ciekawy gdzie nabyłaś dokładną mapę , bo / jeżeli nasz wyjazd dojdzie do skutku / mam zamiar powędrowac takimi bocznymi drogami :D
W naszym planie 5 dni zajmuje Hwar


Na wyspie dokładną mapę kupisz bez problemu.
Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.08.2009 22:45

Dziękuję Katarzyno :D
To dla mnie - starego łazika bardzo ważne . Taki mój mały "bzik" , że wolę mapę od elektronicznych zabawek , z których oczywiście też korzystam :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 23:11

Po cichutku sobie czytam tą piękną relację i już się nie mogę doczekać(już za parę dni ruszamy:)

a propo mapy Pan Kasia jeszcze takiego linka kiedyś wkleiła z mapką Hvaru:)
http://www.mein-kroatien.info/karten/split.html
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.08.2009 23:47

No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)
Skodziny dają radę nie ma obawy... :wink:
Jestem pewien, że w 'ciągu dalszym' jednak dotrzecie nad jakąś pikną zatoczkę :)

pozdr
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 26.08.2009 21:26

janusz.w. napisał(a):No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)
Skodziny dają radę nie ma obawy... :wink:
Jestem pewien, że w 'ciągu dalszym' jednak dotrzecie nad jakąś pikną zatoczkę :)

pozdr

Również jestem ciekawa finału tej podróży w nieznane...
gurrru
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gurrru » 27.08.2009 08:42

Serdeczne pozdrowienia! Maslinko - relacja obiecana pojawi się na bank muszę tylko dojść do siebie po zderzeniu z polską rzeczywistością. Dodam, że była to moja pierwsza przygoda z Chorwacją (na 100% nie ostatnia) i dech jeszcze zaparty..... ukłony uściski Marek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.08.2009 09:53

Skoro w tym roku Chorwacja nie dla mnie to może chociaż (z tej rozpaczy) otworzę sobie gołąbki Pudliszki i poczytam od początku... :wink:
Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 19:27

arturac napisał(a):Po cichutku sobie czytam tą piękną relację i już się nie mogę doczekać(już za parę dni ruszamy:)

Witam, Arturac :D Szerokiej drogi i wspaniałego urlopu życzę :D


janusz.w. napisał(a):No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)
Skodziny dają radę nie ma obawy... :wink:
Jestem pewien, że w 'ciągu dalszym' jednak dotrzecie nad jakąś pikną zatoczkę :)

pozdr

Jasne, że Skodziny dają radę :!: A zatoczka już tuż tuż :)


Kasieńka napisał(a):Również jestem ciekawa finału tej podróży w nieznane...

Witaj, Kasieńko, podróż w nieznane trwa... :)


gurrru napisał(a):Serdeczne pozdrowienia! Maslinko - relacja obiecana pojawi się na bank muszę tylko dojść do siebie po zderzeniu z polską rzeczywistością. Dodam, że była to moja pierwsza przygoda z Chorwacją (na 100% nie ostatnia) i dech jeszcze zaparty..... ukłony uściski Marek

Cześć, Marku :D Fajnie, że tu trafiłeś. Odetchnij, dojdź do siebie i czekam na relację. Strasznie jestem ciekawa, dokąd pojechaliście dalej :D


JacYamaha napisał(a):Skoro w tym roku Chorwacja nie dla mnie to może chociaż (z tej rozpaczy) otworzę sobie gołąbki Pudliszki i poczytam od początku... :wink:
Pozdrawiam

Jacku, zrozumiałam delikatną :wink: aluzję... Przez ostatnie dwa dni byłam trochę zabiegana, ale już zaraz następny odcinek :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 19:39

04.08 - wtorek - ciąg dalszy:

Po nieudanej próbie dotarcia do zatoczki, jedziemy w dalszą drogę. Dojeżdżamy do miejscowości Gdinj, gdzie zatrzymujemy się na trochę i "focimy" urokliwy kościółek:

Obrazek

Chwila odpoczynku w pięknym otoczeniu:

Obrazek

Z samego centrum Gdinj skręcamy w prawo w kierunku zatoczek:

Obrazek

Spory wybór, na pewno coś się nam spodoba. Do pierwszej zatoczki zjeżdżamy asfaltem, do samego końca:

Obrazek

"Amatorszczyzna" :wink: - myślimy, ale może będzie fajnie.
Nie łudzimy się, że będziemy tu sami; jest kilka zabudowań i sporo plażowiczów. To uvala Bočac:

Obrazek

Jak na mój gust, za gęsto na plaży, idziemy więc w lewo. Przed nami Veprinova uvala:

Obrazek

Nie jest to "dzika" zatoczka, ale podoba nam się. Rozkładamy karimaty i idziemy nurkować. "Życie podwodne" niestety niezbyt zaskakujące.

Pływamy, wysychamy, focimy i ruszamy dalej; tym razem szutrem :D:

Obrazek

Docieramy do uvali Skozanje. Bardzo nam się tu podoba. Brak ludzi, malowniczo:

Obrazek

Niestety słonko zachodzi za chmurkę, więc nie spędzamy tu zbyt wiele czasu. Postanawiamy odwiedzić jeszcze jedną zatoczkę w tej okolicy (jedną z tych wymienionych na drogowskazie). Droga prowadzi dość stromo w dół, a po prawej urwisko:

Obrazek

Wkrótce dojeżdżamy do najładniejszej (do tej pory) zatoczki - uvali Torac:

Obrazek

Kolor wody niesamowity! Zostajemy tu na dłużej :)

To jednak nie koniec naszego "zatoczkowego zwiadu", ciąg dalszy już wkrótce :)
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:20 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.08.2009 19:58

maslinka napisał(a):To jednak nie koniec naszego "zatoczkowego zwiadu", ciąg dalszy już wkrótce :)

no w takim momencie przerwałaś :wink: :D :D :D Zaraće było po drugiej stronie "Gdyni" - no i nie wiem czy dojechaliście?
Ale nas też korciło, żeby pozwiedzać te małe zatoczki, tylko że lenistwo wygrało, więc tym bardziej jestem ciekawa co też tam było.

pozdrawiam :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2009 20:01

Zatoczki superaśne :) , chociaż pewnie się nie mylę, że te najładniejsze cały czas jeszcze czekają na kolejne odcinki :D .
Jelsa nocą 8) śliczna. Zresztą, każde z miasteczek Dalmacji napiera wieczorową porą szczególnego uroku... Na Hvarze największym sentymentem obdarzyłam Stari Grad :P , bo właśnie tam wieczorem zapuszczaliśmy się (nie licząc jednego nocnego Pitve) z Zaraća. Teraz też tak sobie planuję, aby na ostatnią noc przed powrotem do Kasteli trafić właśnie :idea: na nabrzeże w Starim Gradzie... To już wkrótce :D . Tylko trochę szkoda, że do Twoich zatoczek pewnie nie będzie nam po drodze :(
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 27.08.2009 21:08

czemu tak krótko?
nie masz serca!!!
ledwo przysiadłam a Ty już kończysz...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone