Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 25.08.2009 19:55

Nocne zdjęcia Mostaru i Jelsy robią wrażenie. Nam niestety nie udało się w tym roku być wieczorem w jakimś miasteczku, czego bardzo żałuję :cry: . Mam nadzieję, że w następnym roku to nadrobimy. W Blagaju czas nas gonił i nie przechodziliśmy na drugą stronę. Już wtedy wiedziałam, że dużo tracimy. Twoje zdjęcia tylko to potwierdzają. Może kiedyś nam się to uda 8)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.08.2009 20:39

piotrf napisał(a):Bardzo jestem ciekawy gdzie nabyłaś dokładną mapę , bo / jeżeli nasz wyjazd dojdzie do skutku / mam zamiar powędrowac takimi bocznymi drogami :D
W naszym planie 5 dni zajmuje Hwar

Dokładną (i bardzo dobrą!) mapę Hvaru (z wydawnictwa "Kartograf") kupiliśmy w informacji turystycznej w Starim Gradzie (koło dużego "Kerum") za 30 kun. Dosyć drogo, bo wyglądała mi na początku na taką, którą można by dystrybuować gratis; na pierwszy rzut oka: rozkładana ulotka. Ale mapa, moim zdaniem, warta swojej ceny, zdała egzamin w 100 procentach. Jak się potem okazało, w sklepie w Jelsie kosztowała ona 35 kun, a na straganie w Sućuraju 40 kun! Zrobiliśmy więc dobry interes :wink:
Jeśli chcesz jeździć bocznymi drogami, ta mapa będzie Ci niezbędna :)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.08.2009 22:13

Dziękuję Maslinko :D
W Starym Gradzie mam zarezerwowane cztery noclegi . To będzie nasz pierwszy raz :D W ubiegłym roku odwiedziliśmy tylko Sucuraj na Hwarze , więc w tym roku w planie jest reszta wyspy
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy Twojej relacji
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.08.2009 22:34

piotrf napisał(a):Bardzo jestem ciekawy gdzie nabyłaś dokładną mapę , bo / jeżeli nasz wyjazd dojdzie do skutku / mam zamiar powędrowac takimi bocznymi drogami :D
W naszym planie 5 dni zajmuje Hwar

Na wyspie dokładną mapę kupisz bez problemu.
Pozdrawiam
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.08.2009 22:45

Dziękuję Katarzyno :D
To dla mnie - starego łazika bardzo ważne . Taki mój mały "bzik" , że wolę mapę od elektronicznych zabawek , z których oczywiście też korzystam :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 23:11

Po cichutku sobie czytam tą piękną relację i już się nie mogę doczekać(już za parę dni ruszamy:)

a propo mapy Pan Kasia jeszcze takiego linka kiedyś wkleiła z mapką Hvaru:)
http://www.mein-kroatien.info/karten/split.html
janusz.w.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.08.2009 23:47

No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)
Skodziny dają radę nie ma obawy... :wink:
Jestem pewien, że w 'ciągu dalszym' jednak dotrzecie nad jakąś pikną zatoczkę :)

pozdr
Kasieńka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 26.08.2009 21:26

janusz.w. napisał(a):No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)
Jestem pewien, że w 'ciągu dalszym' jednak dotrzecie nad jakąś pikną zatoczkę :)

pozdr

Również jestem ciekawa finału tej podróży w nieznane...
gurrru
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) gurrru » 27.08.2009 08:42

Serdeczne pozdrowienia! Maslinko - relacja obiecana pojawi się na bank muszę tylko dojść do siebie po zderzeniu z polską rzeczywistością. Dodam, że była to moja pierwsza przygoda z Chorwacją (na 100% nie ostatnia) i dech jeszcze zaparty..... ukłony uściski Marek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.08.2009 09:53

Skoro w tym roku Chorwacja nie dla mnie to może chociaż (z tej rozpaczy) otworzę sobie gołąbki Pudliszki i poczytam od początku... :wink:
Pozdrawiam
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 19:27

arturac napisał(a):Po cichutku sobie czytam tą piękną relację i już się nie mogę doczekać(już za parę dni ruszamy:)

Witam, Arturac :D Szerokiej drogi i wspaniałego urlopu życzę :D

janusz.w. napisał(a):No i się doczekałem :lol: :!: Są szutry :)

pozdr

Jasne, że Skodziny dają radę :!: A zatoczka już tuż tuż :)

Kasieńka napisał(a):Również jestem ciekawa finału tej podróży w nieznane...

Witaj, Kasieńko, podróż w nieznane trwa... :)

gurrru napisał(a):Serdeczne pozdrowienia! Maslinko - relacja obiecana pojawi się na bank muszę tylko dojść do siebie po zderzeniu z polską rzeczywistością. Dodam, że była to moja pierwsza przygoda z Chorwacją (na 100% nie ostatnia) i dech jeszcze zaparty..... ukłony uściski Marek

Cześć, Marku :D Fajnie, że tu trafiłeś. Odetchnij, dojdź do siebie i czekam na relację. Strasznie jestem ciekawa, dokąd pojechaliście dalej :D

JacYamaha napisał(a):Skoro w tym roku Chorwacja nie dla mnie to może chociaż (z tej rozpaczy) otworzę sobie gołąbki Pudliszki i poczytam od początku... :wink:
Pozdrawiam

Jacku, zrozumiałam delikatną :wink: aluzję... Przez ostatnie dwa dni byłam trochę zabiegana, ale już zaraz następny odcinek :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 19:39

04.08 - wtorek - ciąg dalszy:

Po nieudanej próbie dotarcia do zatoczki, jedziemy w dalszą drogę. Dojeżdżamy do miejscowości Gdinj, gdzie zatrzymujemy się na trochę i "focimy" urokliwy kościółek:

Obrazek

Chwila odpoczynku w pięknym otoczeniu:

Obrazek

Z samego centrum Gdinj skręcamy w prawo w kierunku zatoczek:

Obrazek

Spory wybór, na pewno coś się nam spodoba. Do pierwszej zatoczki zjeżdżamy asfaltem, do samego końca:

Obrazek

"Amatorszczyzna" :wink: - myślimy, ale może będzie fajnie.
Nie łudzimy się, że będziemy tu sami; jest kilka zabudowań i sporo plażowiczów. To uvala Bočac:

Obrazek

Jak na mój gust, za gęsto na plaży, idziemy więc w lewo. Przed nami Veprinova uvala:

Obrazek

Nie jest to "dzika" zatoczka, ale podoba nam się. Rozkładamy karimaty i idziemy nurkować. "Życie podwodne" niestety niezbyt zaskakujące.

Pływamy, wysychamy, focimy i ruszamy dalej; tym razem szutrem :D:

Obrazek

Docieramy do uvali Skozanje. Bardzo nam się tu podoba. Brak ludzi, malowniczo:

Obrazek

Niestety słonko zachodzi za chmurkę, więc nie spędzamy tu zbyt wiele czasu. Postanawiamy odwiedzić jeszcze jedną zatoczkę w tej okolicy (jedną z tych wymienionych na drogowskazie). Droga prowadzi dość stromo w dół, a po prawej urwisko:

Obrazek

Wkrótce dojeżdżamy do najładniejszej (do tej pory) zatoczki - uvali Torac:

Obrazek

Kolor wody niesamowity! Zostajemy tu na dłużej :)

To jednak nie koniec naszego "zatoczkowego zwiadu", ciąg dalszy już wkrótce :)
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:20 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Tymona
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.08.2009 19:58

maslinka napisał(a):To jednak nie koniec naszego "zatoczkowego zwiadu", ciąg dalszy już wkrótce :)

no w takim momencie przerwałaś :wink: :D :D :D Zaraće było po drugiej stronie "Gdyni" - no i nie wiem czy dojechaliście?
Ale nas też korciło, żeby pozwiedzać te małe zatoczki, tylko że lenistwo wygrało, więc tym bardziej jestem ciekawa co też tam było.

pozdrawiam :D
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2009 20:01

Zatoczki superaśne :) , chociaż pewnie się nie mylę, że te najładniejsze cały czas jeszcze czekają na kolejne odcinki :D .
Jelsa nocą 8) śliczna. Zresztą, każde z miasteczek Dalmacji napiera wieczorową porą szczególnego uroku... Na Hvarze największym sentymentem obdarzyłam Stari Grad :P , bo właśnie tam wieczorem zapuszczaliśmy się (nie licząc jednego nocnego Pitve) z Zaraća. Teraz też tak sobie planuję, aby na ostatnią noc przed powrotem do Kasteli trafić właśnie :idea: na nabrzeże w Starim Gradzie... To już wkrótce :D . Tylko trochę szkoda, że do Twoich zatoczek pewnie nie będzie nam po drodze :(
kkra
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 27.08.2009 21:08

czemu tak krótko?
nie masz serca!!!
ledwo przysiadłam a Ty już kończysz...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019