Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miasteczek

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miasteczek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 14.05.2022 10:20

Witam wszystkich,
Przyszedł maj , czas planowania kolejnych wakacji również w Chorwacji ale przy okazji planowania i będąc już w iście chorwackim nastroju postanowiłam podzielić się wspomnieniami z wakacji z zeszłego 2021 roku.
Forum czytam od 2010 więc przyszedł również czas żeby coś napisać :D .
Był to nasz w sumie drugi wyjazd do Chorwacji ale tym razem z 8-latką , samochodem dokładnie zaplanowany.
Z racji tego, że mieszkamy praktycznie nad morzem i trochę przerażała nas ilość kilometrów do przejechania postanowiliśmy że wakacje spędzimy na Istrii . Mając w pamięci pierwszy wyjazd do Chorwacji w 2009 roku do Makarskiej trochę obawiałam się tego regionu Chorwacji bo jednak jak sama miejscowość Makarska nie przypadła mi gustu to już klimat południowej Dalmacji był wspaniały 8) .
Na szczęście Istria oczarowałam nas totalnie i o niej postaram się trochę napisać.
Kierunek Istria wybrany , przyszedł czas aby znaleźć miejscowość . Nie był to łatwy wybór ale padło na Rabac . Na pewno ze względu na położenie pięknie , górzyście , z cudownymi widokami.
Załączniki:
2.jpg
widok z apartamentu
1.jpg
widok z apartamentu
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 14.05.2022 10:23

Pierwszy po raz pierwszy!
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 14.05.2022 10:39

Wakacje spędzamy aktywnie , nie dla nas wylegiwanie się na plaży przez całe 2 tygodnie dlatego nie było nam straszne pokonywanie znacznych wzniesień, z którego te miasteczko słynie. I rzeczywiście wynajęcie apartamentu w „wyższych partiach Rabacia” będzie się wiązało lekką wspinaczką pod górę natomiast widoki rekompensują wszystko .
Dużo osób mieszkających wysoko jeździło samochodem na dół Rabacia ale w sierpniu może być problem ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania.
My mieszkaliśmy dosyć wysoko i tak jak szybko zbiegało się na plażę to już powrót zdecydowanie dłuższy .
Plaże w Rabac są zróżniocwane , najmniej podobała nam się Maslenica i na tą plażę wybraliśmy się tylko raz wieczorem idąc promenadą wzdłuż miasteczka.
Załączniki:
3.jpg
Widok z apartamentu
6.jpg
Rabac
4.jpg
Rabac
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 14.05.2022 12:20

Samo miasteczko Rabac jest bardzo przyjemnym i atrakcyjnym miejscem z bardzo długą promenadą od plaży Maslinica aż do końca Girandelli. Więc jest gdzie spacerować wieczorami .
Załączniki:
10.jpg
Rabac
9.jpg
Rabac
8.jpg
Rabac
7.jpg
Rabac
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.05.2022 12:28

No to drugi :)


Edit:szybko lecisz z relacją ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2022 12:51

Na Istrii nie bywam więc z przyjemnością popatrzę na nią u Ciebie :wink:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 14.05.2022 13:44

Dobrze że zdążyłem się na pierwszy rząd załapać. Bo jako że wspomnienia z Istrii mam wciąż żywe i też relacjonuje nasz tegoroczny zimowy wyjazd, to tym bardziej chętnie poczytam o Twoich stamtąd wrażeniach. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.05.2022 17:43

Piękna jest Istria , fajnie będzie poznać Twoje wrażenia , być może zobaczyć coś nowego i zwyczajnie przypomnieć ją sobie :D
Będę śledził



Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.05.2022 19:10

Haczyk w postaci fot połknięty; Rabac kiedyś chodził mi po głowie; zobaczę.
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 16.05.2022 09:14

Ogrom turystów w sierpniu trochę nas na początku przeraził . Przepełnione parkingi, restauracje, plaże... nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości ludzi. Ale co tam nie przyjechaliśmy na wakacje żeby narzekać tylko pełnią życia korzystać z uroków tego miejsca :)

Człowiek jednak do wszystkiego szybko się przyzwyczaja i po 2 dniach ilość turystów też już nam nie przeszkadzała :)

W Rabaciu z uroków morza korzystaliśmy na plaży Girandella . Będąc tam szczególnie w sierpniu polecam wynająć leżaki. Dzięki temu mieliśmy swój „kawałek podłogi” z miejscem do wypoczynku i pięknymi widokami. Na plaży Girandelli leżaki ułożone są kaskadowo na półkach skalnych dzięki temu fundujemy sobie ładne widoki na morze.
To co zwróciło moją uwagę to "kultura plażowania" . Turystów dużo ... a jednak jakiś taki błogi spokój na tej plaży był - bez głośnej muzyki i imprez na plaży . Każdy dbał o porządek. Takie odniosłam wrażenie , że po prostu każdy tu przyjechał wypocząć :D
Załączniki:
18.jpg
Rabac
17.jpg
Rabac
16.jpg
Rabac
15.jpg
Rabac
14.jpg
Rabac
13.jpg
Rabac
11.jpg
Rabac
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 16.05.2022 09:38

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest położony na wzgórzu Labin i jego stara część ( ok 5 km od Rabac ) Jeśli chcecie zjeść kolacje w Labinie lepiej zarezerwować wcześniej stolik .
Labin i jego nowa część służyła nam to tankowania i robienia zakupów . Bardzo polecam PLODINE (dobre sery, wędliny, owoce i można kupić lokalne wina ) , w Lidlu ceny zdecydowanie dużo wyższe.
W Labinie na targu można zaopatrzyć się w świeże owoce, ryby i owoce morza . Dopytujcie się o ceny bo przy płaceniu można się mocno zaskoczyć … generalnie w sierpniu na tym ryneczku drogo
Załączniki:
19.jpg
Labin
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 16.05.2022 10:25

Pora zmienić trochę kolory i z nad turkusowego morza przenieść się w oazę zieleni winem płynącą :wink:
Załączniki:
20.jpg
Motovun
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.05.2022 11:39

Labin to bardzo ładne miasteczko.
Mam wrażenie że niedoceniane.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 16.05.2022 13:18

Witam Agnieszko,
trochę spóźniona, ale jestem :D
Mnie jakoś do tej pory Istria nie przekonała, byliśmy raz i jakoś chyba kiepsko trafiliśmy. Jednakże Twoje zdjęcia pokazują jakąś inną Istrię.... dużo piękniejszą, niż ją pamiętam :mrgreen:
Może czas tam powrócić :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2022 13:24

Na Istrii byłem kilka razy, z przyjemnością zapisuję się na szlak.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miasteczek
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone