Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 24.08.2009 09:51

Widząc Twoje zdjęcia z Mostaru jeszcze bardziej mi smutno że nie udało nam się tam dojechać :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2009 11:51

Witaj, Goniaa, cieszę się, że dołączyłaś do grona czytających :)

Jedziemy dalej...

03.08 - poniedziałek

Wstajemy dosyć wcześnie i zaczynamy szykować się do odjazdu. Ledwo udaje nam się upchnąć nasze rzeczy z powrotem w samochodzie. Widać za mało jeszcze zjedliśmy (i wypiliśmy) z naszych zapasów.

Żegnamy się z sąsiadami. Tu chciałabym pozdrowić Marka (znanego jako gurrru; już Cię wyczaiłam :wink:) z Rodziną. Jestem ciekawa, jak udała Wam się reszta wakacji. Mam nadzieję, że to czytasz i napiszesz obiecaną relację :D
Pozdrowienia kieruję również do Sławka (nicka nie znam niestety), z którym udało mi się uciąć miłą pogawędkę. Niestety nie spotkaliśmy się już potem w campingowym barze... Z tego co widziałam, to się mijaliśmy: albo Wy gdzieś jechaliście na wycieczkę, albo my. Ale może kiedyś napijemy się piwa na jakimś Cromaniackim zlocie :)

Camping "Male ciste" opuszczamy dopiero koło 11:00 (mozolne było to pakowanie) i kierujemy się do Drvenika na przeprawę promową. Z tego co pamiętam, dwa lata temu, jak płynęliśmy na Hvar, od razu załapaliśmy się na prom. Ale popularność wyspy niewątpliwie rośnie z sezonu na sezon; teraz odpływamy drugą turą. Czekając, nie tracimy czasu, nie liczymy samochodów (czy się zmieścimy), tylko idziemy się wykąpać :D
Wjeżdżamy na prom, odpływamy i powoli tracimy z oczu Makarską Rivierę:

Obrazek

Obrazek

Za to pojawia się Hvar z charakterystyczną latarnią morską.

Leszek Skupin wymyślił kiedyś konkurs fotograficzny, którego tematem miała być latarnia morska w Sućuraju. Zostało ustalone, że konkurs odbędzie się po wakacjach :) Licząc na to, nie wrzucam do relacji swoich fotek latarni :wink:

Dobijamy do Sućuraja. Mamy do przejechania jakieś 50 km, do Jelsy. Ten odcinek drogi jest niezwykle emocjonujący, ale jedziemy nim trzeci raz, więc już się nie boimy. Droga mija nam spokojnie i bezpiecznie, a widoki są niezapomniane:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po jakiejś 1,5 godziny jazdy docieramy do campingu "Grebisće", na którym spędziliśmy kilka dni dwa lata temu. Tym razem jednak camp jest pełny; po chwili znajduje się dla nas miejsce, ale okazuje się, że samochód stałby bardzo daleko od namiotu, na parkingu. Auto jest dla nas na wakacjach jak szafa :D Rezygnujemy więc i jedziemy dalej.

Skręcamy w ślepą drogę prowadzącą do centrum Jelsy. Wiemy, że jest tu camping "Mina", postanawiamy go zobaczyć. Najpierw jednak przejeżdżamy obok campu "Holiday" (o którego istnieniu zapomnieliśmy) i zjeżdżamy, żeby go sobie pooglądać dokładnie. Miejsce bardzo nam się podoba: teren całkowicie zacieniony, blisko morza (co o dziwo niedługo okaże się sporym minusem; ale o tym później), sanitariaty porządne i czyste. Decyzja zapada: zostajemy; jak się okazuje na 5 nocy.

A oto zdjęcia z campingu "Holiday". Miejsca są ułożone tarasowato:

Obrazek

ale autko mamy blisko namiotu, taras wyżej.

Nasze miejsce i widok na morze (zatokę Mina):

Obrazek

Niewielka zatoczka przy campie (widok na wyspę Brac):

Obrazek

My chodziliśmy na skałki kawałek dalej.

Toalety :):

Obrazek

Zjadamy gołąbki z Pudliszek i ruszamy na plażę. "Życie podwodne" zaskakuje mnie bardzo pozytywnie; podziwiamy wielkie ryby pływające przy dnie całymi grupami. (Zdjęć podwodnych jeszcze nie wywołałam, ale później umieszczę je w relacji jako suplement :)).
Siedzimy w wodzie (a właściwie pod wodą) dosyć długo. Potem wracamy na camping, prysznic, "wieczorowe stroje" :wink: i idziemy do Jelsy.

Jelsa by night w następnym odcinku :D
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:16 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 24.08.2009 12:10

Chyba już nie doczekam następnego odcinka :(

Ale na pewno nadrobię zaległosci po powrocie, bo dziś w nocy wyruszamy na nasze wakacje :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.08.2009 12:12

maslinka napisał(a):Leszek Skupin wymyślił kiedyś konkurs fotograficzny, którego tematem miała być latarnia morska w Sućuraju. Zostało ustalone, że konkurs odbędzie się po wakacjach

Pamiętam to :D , trzeba go będzie przycisnąć o organizację tego konkursu :wink:
maslinka napisał(a):Auto jest dla nas na wakacjach jak szafa

Do tej pory znaliśmy to tylko do pewnego stopnia, gdy spaliśmy w autku 2-3 noce pod rząd, można było wtedy powiedzieć że jest całym naszym domem :wink: Teraz już wiem, jak to jest, gdy auto faktycznie staje się szafą :D , a częściowo i kuchnią :wink:

Jelsę "by night" chętnie pooglądam, bo jakoś umknęło nam to miasteczko, jednak wciąż czekam na Fabię na szutrach :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2009 12:27

Piękna relacja :D .
Widzę, że odwiedziłaś te same miejsca co i ja w b.r. - i Makarską i Mostar i... Kotisinę oraz wiele innych.
Dołączam się do czytelni i czekam na C.D.
Pozdravki
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 24.08.2009 12:44

Piękne zdjęcia! Czekałam na Mostar, muszę go zobaczyć...kiedyś :D.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2009 12:50

maslinka napisał(a): Miejsce bardzo nam się podoba: teren całkowicie zacieniony, blisko morza (co o dziwo niedługo okaże się sporym minusem; ale o tym później)


Znam ten minus .. i dlatego nigdy później nie stawiałem namiotu nad samym morzem....ale nie uprzedzajmy wypadków :wink: :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 24.08.2009 13:30

nic dodać nie ując :) , śliczny Mostar :) , urocza Maslinka :* :oops: , śliczny odcinek :) , czekam na c.d :) , zapraszam do mnie również :) , jak znajdziesz chwilkę :) Pozdrawiam serdecznie Adam :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2009 14:08

No to jesteśmy na Hvarze. Moje wspomnienia z tegorocznego pobytu na wyspie są wciąż świeże, ale będę tu zaglądać, bo aż się tak ciepło na sercu robi, przy oglądaniu tych krajobrazów ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2009 14:38

JoannaG napisał(a):Chyba już nie doczekam następnego odcinka :(

Ale na pewno nadrobię zaległosci po powrocie, bo dziś w nocy wyruszamy na nasze wakacje :)

Joasiu, szerokiej drogi i wspaniałych wakacji życzę :D


kulka53 napisał(a):
maslinka napisał(a):Leszek Skupin wymyślił kiedyś konkurs fotograficzny, którego tematem miała być latarnia morska w Sućuraju. Zostało ustalone, że konkurs odbędzie się po wakacjach

Pamiętam to :D , trzeba go będzie przycisnąć o organizację tego konkursu :wink:

Przyciśniemy :D
A Fabia po szutrach będzie jeździć już nazajutrz :)


Buber napisał(a):Piękna relacja :D .
Widzę, że odwiedziłaś te same miejsca co i ja w b.r. - i Makarską i Mostar i... Kotisinę oraz wiele innych.
Dołączam się do czytelni i czekam na C.D.
Pozdravki

Cześć, Buber, fajnie Cię widzieć :) Czekam w takim razie na Twoje spojrzenie na te miejsca; mam nadzieję, że niedługo zaczniesz pisać :D


kasia34 napisał(a):Piękne zdjęcia! Czekałam na Mostar, muszę go zobaczyć...kiedyś :D.

Uwielbiam chorwackie starówki, ale Mostar to zupełnie inna sprawa, nie da się tego porównać, trzeba zobaczyć :) Miło mi, że jesteś ze mną w podróży, Kasiu :)


Janusz Bajcer napisał(a):
maslinka napisał(a): Miejsce bardzo nam się podoba: teren całkowicie zacieniony, blisko morza (co o dziwo niedługo okaże się sporym minusem; ale o tym później)


Znam ten minus .. i dlatego nigdy później nie stawiałem namiotu nad samym morzem....ale nie uprzedzajmy wypadków :wink: :D

Nad samym morzem nie stał... ale ciii... nie uprzedzajmy :wink:


Adam.B napisał(a):nic dodać nie ując icon_smile.gif , śliczny Mostar icon_smile.gif , urocza Maslinka :* icon_redface.gif , śliczny odcinek icon_smile.gif , czekam na c.d icon_smile.gif , zapraszam do mnie również icon_smile.gif , jak znajdziesz chwilkę icon_smile.gif Pozdrawiam serdecznie Adam icon_smile.gif

Dzięki, Adaś :) Cały czas Ci towarzyszę i śledzę na bieżąco Twoją relację z Mimic i okolic :)


Roksa_ napisał(a):No to jesteśmy na Hvarze. Moje wspomnienia z tegorocznego pobytu na wyspie są wciąż świeże, ale będę tu zaglądać, bo aż się tak ciepło na sercu robi, przy oglądaniu tych krajobrazów ;)

Roksa, to póki Twoje wspomnienia są świeże, zacznij pisać relację :D Tylko się nie wykręcaj :twisted:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.08.2009 15:27

maslinka napisał(a):Nad samym morzem nie stał... ale ciii... nie uprzedzajmy

To może, licząc na uczciwość TychKtórzyWiedzą mały konkurs :wink: .
Będę pierwszy i, biorąc od uwagę poetykę relacji, stawiam na:

śpiewające ryby

:D

pzdr
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 24.08.2009 16:59

ależ się cieszę, gdy dostaję powiadomienie z forum:)
lubię tę relację:)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.08.2009 17:15

Żeby nie było - ja też jestem od początku :lol:

:papa:
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 24.08.2009 18:33

Zmylił nie troszkę tytuł relacji, ale wreszcie i ja tu dotarłam :)

Jak zwykle rzeczowo i konkretnie pisana relacja Maslinki okraszona dobrymi fotkami.
Czytam i oglądam z dużym zainteresowaniem,
Z niecierpliwością czekam na cd.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.08.2009 20:08

" Jelsa by night . . ."
Tyle ciekawych i gorących tematów / Mostar , Krawica / :)
A już myślałem , że temperatura nie wzrośnie Maslinko :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone