Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.08.2009 18:22

Miło mi Cię widzieć, Lidio :D Do września mogę nie zdążyć "dojechać" na Korculę, bo na Hvarze też czeka nas sporo atrakcji :D Ale świetną relację o Korculi pisze Ognioszki :)

Falubaz, witam nowego Czytelnika :)
Ja niestety rozczarowałam się wodospadami Kravica, ale to chyba tylko dlatego, że nieprzezornie wybraliśmy się do BiH w niedzielę i w wodzie były tłumy ludzi.

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.08.2009 19:56

maslinka napisał(a):Do września mogę nie zdążyć "dojechać" na Korculę

Zdązysz :D, wyjeżdżamy jak zwykle dopiero około połowy tego pięknego miesiąca :D , a nie ukrywam że szutry korculanskie byłyby nie do pogardzenia :wink: więc taki przewodnik na pewno się przyda :lol:

Co do Kravica, spędziliśmy przy nich noc :wink: , zatem rano ani w wodzie, ani w jej okolicach, oprócz nas nie było nikogo :wink: :D

Pociteljem szczególnie zachwycony nie byłem, chociaż trzeba przyznać że to dobrze, że następuje jego rekonstrukcja, a i widok "z góry" na miasteczko i połyskującą wstęgę Neretvy jest nie do pogardzenia.......

A jeszcze słówko o plaży Mala Duba - jak widać na wielu robi ona wrażenie :D . Fajne są też malutkie plażyczki z dużych otoczaków mniej więcej w połowie drogi między Blato a tą plażą w zatoce, schodzi się do nich z tej betonowej ścieżki widocznej na Twoim zdjęciu niepozornymi ścieżynkami wśród zarośli po bardzo stromym zboczu.

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.08.2009 23:59

kulka53 napisał(a):
maslinka napisał(a):Do września mogę nie zdążyć "dojechać" na Korculę

Zdązysz :D, wyjeżdżamy jak zwykle dopiero około połowy tego pięknego miesiąca :D , a nie ukrywam że szutry korculanskie byłyby nie do pogardzenia :wink: więc taki przewodnik na pewno się przyda :lol:

Szutry to były głównie hvarskie, bo na Korculi to asfaltem dało się dojechać do tych zatoczek, do których chcieliśmy. Generalnie Hvar okazał się dla nas bardziej "dziki" niż Korcula.

Chciałabym zobaczyć Kravicę bez tych tłumów, to by było coś...

Pozdrawiam i dzięki za obecność, Kulko :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2009 08:37

maslinka napisał(a):Szutry to były głównie hvarskie, bo na Korculi to asfaltem dało się dojechać do tych zatoczek, do których chcieliśmy. Generalnie Hvar okazał się dla nas bardziej "dziki" niż Korcula.



Uff, to dobrze, że będą te szutry..., bo już myślałem, że tytuł to podpucha jakaś :lol: :wink:

pozdr
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.08.2009 08:52

Chodzi o wodospady w BiH? Jak byliśmy w czerwcu byliśmy jedynymi zwiedzającymi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 22.08.2009 09:58

właśnie tak chciałabym je zobaczyć:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.08.2009 13:31

Ufff no to czytam. My wróciliśmy dziś nad ranem. Też w tym roku mam zamiar zabrać się za relację, ale muszę się zebrać w sobie( i na odwagę, bo przy takich opisach moja pewnie będzie skromna :oops: ).
Narazie potowarzyszę trochę Tobie :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 22.08.2009 13:33

Maslinka super, że piszesz nową relację :)
Ja w tym roku nie byłam pewna czy pojadę do Cro, ale wszystko wskazuje na to, że na początku września ruszymy.
Najpierw kilka dni wyspa Pag i Rab, a później nasz ukochany peljesac i mam nadzieję, że wyspa Korcula :)
Choć tam to już zupełnie nie wiem gdzie się zatrzymać 8O
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2009 15:20

janusz.w. napisał(a):
maslinka napisał(a):Szutry to były głównie hvarskie, bo na Korculi to asfaltem dało się dojechać do tych zatoczek, do których chcieliśmy. Generalnie Hvar okazał się dla nas bardziej "dziki" niż Korcula.



Uff, to dobrze, że będą te szutry..., bo już myślałem, że tytuł to podpucha jakaś :lol: :wink:

No tak, na razie nie ma ani szutrów, ani wysp :lol: Ale to nie żadna podpucha, pojawią się już niebawem :D

MWN, też bym chciała zobaczyć takie wodospady Kravica... My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia.

Roksa, witaj w Polsce :D Bardzo jestem ciekawa Waszych wrażeń. Myślę, że niedługo spotkamy się "w realu" :D

Witaj, Ines :D Nasz tegoroczny wyjazd do Cro też prawie do końca nie był pewny. A jednak Chorwacja wygrała :!: Cieszę się, że w Twoim przypadku również :) Korcula warta jest dokładnego poznania :)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 22.08.2009 16:09

skoro zameldowało się tu tyle Agnieszek to i mnie nie może zabraknąć :wink: Świetna relacja i zdjęcia Pozdrawiam !
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.08.2009 17:13

Krawica była wspaniale odświeżająca; w powietrzu wisiała taka prawie mgiełka z mikroskopijnych kropelek. Super wrażenie.

A Korcula chociaż piękna to zawiodła mnie kiedy po długim wędrowaniu i długiej jeździe zrobiłem kolejną godzinę jazdy by cokolwiek kupić do jedzenia = znaleźć knajpę. Po prostu w porze obiadowej wszystkie były zamknięte. Więc chcąc nie chcąc musiałem jechać do Orebica (skąd zresztą rozpocząłem wycieczkę) by tam porządnie się najeść, tym razem już kolację, choć planowany był obiad.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2009 17:29

Witaj Masmedia (Agnieszko :D). Jedziemy dalej :D

02.08 - niedziela - ciąg dalszy:

Z Počitelj kierujemy się na Čapljinę i dalej na wioskę Studenci, w której skręcamy w lewo na wodospady Kravica. Po kilku kilometrach mijamy duży parking, na którym stoi sporo samochodów, a nawet kilka autobusów. Jedziemy jednak dalej. Serpentynami zjeżdżamy stromo w dół. Na poboczu mnóstwo zaparkowanych aut. I już wiemy, że błędem był przyjazd w niedzielę, bo oprócz turystów jest tu mnóstwo "tubylców". No trudno, nie będziemy się wycofywać. Udaje nam się zaparkować na samym dole.

Z góry wodospady robią na nas ogromne wrażenie:

Obrazek

Jednak w miarę jak się zbliżamy, tracą na swym uroku ze względu na wszechobecne tłumy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodzimy drewnianą kładką na drugą stronę rzeki. Posuwamy się powoli, bo ciągle ktoś się zatrzymuje, żeby zrobić zdjęcie. Mijanki zaczynają być koszmarnie denerwujące, niektórzy ludzie bardzo się przepychają. O mały włos nie lądujemy w wodzie. Powiem szczerze, że w tym momencie przestaje mi się tu podobać...

A oto ilu ludzi zastaliśmy pod wodospadami:

Obrazek

Obrazek

Mimo wszystko idę do wody. Mąż pilnuje rzeczy, głównie aparatów. Zbyt dużo ludzi, żeby zostawić je "bez opieki" i pójść razem pod wodospady. Zimna woda sprawia mi wyraźną przyjemność, już nie czuję się tak zdenerwowana okolicznościami... Mój mąż natomiast, ku mojemu zdziwieniu, całkowicie rezygnuje z kąpieli. Nie lubi tłumów jeszcze bardziej niż ja i marzy o tym, żeby jak najszybciej opuścić to miejsce.

Ruszamy więc z powrotem drewnianym mostkiem. Niektóre lekkomyślne matki sadzają na nim swoje pociechy, co uniemożliwia płynne przemieszczanie się; oprócz mijania się z ludźmi z przeciwka, trzeba jeszcze wymijać siedzące na kładce dzieci. Koszmar :!: Wiemy, że o ile tu kiedyś wrócimy (a pewnie warto; chciałabym zobaczyć takie wodospady jak np. MWN), to na pewno nie w sobotę, ani w niedzielę.

Mój mąż mimo wszystko chce się wykąpać. Idziemy więc w prawo od głównego "basenu" i docieramy do spokojnego miejsca, gdzie jest mało ludzi, można się położyć na trawce i wykąpać w zachęcającej zielonej rzece :D:

Obrazek

Woda baaardzo zimna, ale przyjemnie jest się schłodzić w tak upalny dzień. Po chwili relaksu na "zielonej trawce" wracamy do samochodu i ruszamy w dalszą drogę. Następny punkt programu to Blagaj :)

:papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 18:11 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.08.2009 21:29

Maslinka będzie pomykać szutrami i to na "moich" wyspach, Hvarze i Korculi! No to jestem :D
Mówisz że na Korculi mało szutrów, jak dojedziesz to opowiem o jednym, może nie jakimś ekstremalnym ale prowadzącym w ciekawe miejsce :)
W tym omiśkim Studencu kiedyś kupowałem środki do prania skodzinki jak nam się winiasz wylał :lol:
W Pocitelju i biokowskim ogrodzie jakoś jeszcze nie byłem. W Kravicy też nie ale widzę że jeśli chodzi o popularność to się z niej robi druga Krka...
Fajnie że piszesz!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2009 23:02

Witaj, Kamilu :D Cieszę się, że się "przysiadłeś do ogniska" (jak to ładnie nazwał Franz w swoim wątku o Prowansji), bo lubię "posłuchać Twoich opowieści", zawsze dowiem się czegoś ciekawego :)

zawodowiec napisał(a):Mówisz że na Korculi mało szutrów, jak dojedziesz to opowiem o jednym, może nie jakimś ekstremalnym ale prowadzącym w ciekawe miejsce :)

Bardzo się cieszę, pewnie przyda się na przyszłość :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 23.08.2009 07:48

Mimo tłumów widok piękny, chciałoby się chciało...
mam pytanie, to trochę sie pomieszałam, czy wodospady Krka i Krwawica to są te same wodospady?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone