Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Klub Miłosników Wyspy Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.10.2017 08:24

Ku uciesze jednych, niezadowoleniu innych i całkowitej obojętności znakomitej większości Cromaniaków, pozwalam sobie założyć

KLUB MIŁOŚNIKÓW WYSPY VIS!


vis21.jpg
wyspa_vis_mapa.jpg
vis kolor.jpg


Podstawowe i praktyczne informacje
Położenie: żupania splicko-dalmatyńska, wyspy Środkowej Dalmacji (45 km od stałego lądu)
Powierzchnia: 90 km2 (10. co do wielkości chorwacka wyspa)
Ludność: 3,7 tys.
Stolica: Vis (1,8 tys. mieszkańców)
Gminy: Vis, Komiža
Wyspy wchodzące w skład Archipelagu Vis: Vis, Biševo, Svetac, Veli i Mali Budikovac, Ravnik, Veli i Mali Paržan, Greben, Sanak, Veli i Mali Barjak, Brusnik, Jabuka.
Komunikacja ze stałym lądem: prom samochodowy relacji Split – Vis, katamaran Split-Brać-Hvar-Vis
Znane miejsca: Zatoka Stiniva, Błękitna Jaskinia (na Biševie) Zielona Jaskinia (na Ravniku), plaża Srebrna, pozostałości antycznego miasta Issa (Vis), Cytadela w Komižy, Forteca w Visie, Jaskinia Tito, pozostałości zabudowań wojskowych z czasów II wojny światowej

vis.jpg
Miasto Vis
komiza.jpg
Komiža

Nasze relacje z Visu:

To nie relacja, ale jest tu sporo ciekawych informacji na temat wyspy, polecam przefiltrowanie wątku przez autora mirek111, który służył mi poradą nt. Visu w czasach, kiedy jeszcze na forum niewiele osób miało naoczne doświadczenia z pobytu TAM.
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) (dangol)
Issa AD2010 albo Vis na bis (paszczak)
Zatrzymać czas – Issa (Marsallah)
Peljesac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z Accuweather (Katerina)
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis (Hercklekot)
V2 (Marsallah)
Witam z Vis – Komiza (Wołek)
Brak tytułu ( Rukavac...gdzieś na krańcach Chorwacji) (Stasiek18)
Oddalona Vis, ale jakże bliska (loverosa)
Mój Vis na ziemi (maslinka)
VI3 (Marsallah)
Na obcasach przez Vis, Pelješac i Brač (Katerina)
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) (Katerina

Być może nie są to wszystkie relacje - jeżeli jakąś pominąłem, podeślijcie mi linka prywatną wiadomością.
___________________________________________________________________________________________________________________________

Czemu ma służyć Klub? Po pierwsze, przekazywaniu informacji na temat tego co się dzieje na Wyspie. Jeżeli zauważyliście podczas wakacji coś, czego nie było (nową drogę, konobę, sklep), tudzież spostrzegliście coś, co zniknęło, wrzucajcie foty. Oczywiście to samo tyczy doniesień medialnych i wszelkich ciekawostek.

Last but not least: wpisowe wynosi 1 zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające Otok Vis (lub inne wyspy Viskiego Archipelagu), a jeszcze lepiej, jeśli to będzie Wasze zdjęcie tam wykonane. Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami oraz zdjęciami Waszych ulubionych miejsc na Visie, co jest drugim celem istnienia KMWV.

vis rano.jpg
Ostatnio edytowano 28.02.2018 10:50 przez Marsallah, łącznie edytowano 2 razy
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.10.2017 09:14

Super!

Już niedługo będę się mogła zapisać (jak tylko ruszę z moją relacją) :)

EDIT: dorzucam wpisowe :)
Załączniki:
20170906_101936.jpg
W trakcie rejsu wokół Visu
20170905_163118.jpg
Widok na Vis
20170831_195301.jpg
Nasz pierwszy zachód słońca w Komizie
Ostatnio edytowano 25.10.2017 14:58 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 25.10.2017 11:56

Dzięki za klub proszę mnie zapisać :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.10.2017 13:17

Mam nadzieję, że jedna wizyta wystarczy do statusu "członka" :twisted: - zgłaszam zatem akces i witam się z towarzystwem. Na Vis mam nadzieję wrócić - najpewniej po zaliczeniu Pelješca, mam nadzieję, że "wzmożenie" turystyczne nie zniszczy piękna i klimatu tej wyspy.

Mam takie jedno wspomnienie z Visu, którego nie opisałem w relacji - w jednej z wiosek przy "południowej drodze" kupowałem kapary. Zajechałem przed skromniutką chatkę, drzwi otwarte, wchodzę do środka: a tam dziadek z babinką siedzą, słoje z przetworami na półkach. Gadamy - skąd jesteśmy itp. - uśmiechy, życzliwość... Nagle patrzę - a do środka wlatują jakieś małe ptaszki (chyba jaskółki) i siadają pod powałą. Dziadek mówi: mieszkają tu z nami od lat. Klimat nie do powtórzenia, jakby cofnąć się w czasie.

Zatem Vis kojarzy mi się z naturalnością, brakiem tłumów (byłem w czerwcu), wspaniałymi niezatłoczonymi plażami, najlepszym do tej pory jedzeniem w Chorwacji, nieskażoną przyrodą oraz spokojem i fantastycznym relaksem. Zdjęcia wlepiam trzy, bo się nie mogę zdecydować na jedno :) .

Obrazek
Rukavac

Obrazek
Vis

Obrazek
Komiža
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.10.2017 13:38

Marsallah napisał(a):Last but not least: wpisowe wynosi 1 zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające Otok Vis (lub inne wyspy Viskiego Archipelagu), a jeszcze lepiej, jeśli to będzie Wasze zdjęcie tam wykonane. Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami oraz zdjęciami Waszych ulubionych miejsc na Visie, co jest drugim celem istnienia KMWV.


Moje pierwsze wpisowe :wink:

DSCF3032.JPG


DSCN2962.JPG
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.10.2017 17:23

Bartku, cieszę się, że założyłeś Klub :D

Widzę, że już wrzuciłeś moją relację do spisu, więc tylko dla formalności, zgłaszam akces 8)

Jedno z moich ulubionych:

Obrazek
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 25.10.2017 23:07

W takim klubie nie może mnie zabraknąć :D
Jako wpisowe trzy focie :oczko_usmiech:

Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
:papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.10.2017 08:59

Zapisuję się do klubu :D Cudne wakacje,ekscytująca wyspa,czaruje i nie daje spać po nocach;)

W oddali Komiza się jawi....

Obrazek

:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.02.2018 23:49

Skończyłam właśnie drugą relację z Visu :) Proszę o przyjęcie do klubu.

Moje wpisowe..

P8164143.JPG
Popołudnie w Komiży

P8056722.JPG

P8026185.JPG
Półwysep Stupišće, wyspy Biševo i Sveti Andrija
Załączniki:
P8026269.JPG
Bili Bok i jugo
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.02.2018 08:32

W uvali Parja na północny zachód od miasta Vis ma powstać marina

To dopiero za kilka lat (obecnie opčina szuka inwestora), ale w planie jest także renowacja (hmmmm, być może zabudowa?) istniejącego portu w Luce.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.02.2018 14:14

Zimowa Komiža :mrgreen:
komiza sneg.jpg

W ostatnich dniach padało i w Dalmacji. Chmury śniegowe szły od Splitu przez Brač, Šoltę, Hvar i dotarły aż do Visu. Miejscowi pewnie gromadzą się w kuchni i ogrzewają od pieca, bo kaloryferów w Dalmacji nigdzie nie widziałem...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2361
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.02.2018 19:09

Janusz Bajcer napisał(a):
Marsallah napisał(a):Last but not least: wpisowe wynosi 1 zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające Otok Vis (lub inne wyspy Viskiego Archipelagu), a jeszcze lepiej, jeśli to będzie Wasze zdjęcie tam wykonane. Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami oraz zdjęciami Waszych ulubionych miejsc na Visie, co jest drugim celem istnienia KMWV.


Moje pierwsze wpisowe :wink:

DSCF3032.JPG


DSCN2962.JPG

Janusz, to drugie zdjęcie to chyba Biśevo :P

Masz to z delfinami między Hvarem a Visem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2018 19:36

Tak, to Biševo - a delfinki gdzieś są :wink:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 27.02.2018 20:00

Marsallah napisał(a):Powierzchnia: 90 m2 (10. co do wielkości chorwacka wyspa)

Coś malutka ta wysepka :roll: :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.02.2018 10:50

baunty napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Marsallah napisał(a):Last but not least: wpisowe wynosi 1 zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające Otok Vis (lub inne wyspy Viskiego Archipelagu), a jeszcze lepiej, jeśli to będzie Wasze zdjęcie tam wykonane. Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami oraz zdjęciami Waszych ulubionych miejsc na Visie, co jest drugim celem istnienia KMWV.


Moje pierwsze wpisowe :wink:

DSCF3032.JPG


DSCN2962.JPG

Janusz, to drugie zdjęcie to chyba Biśevo :P


Biševo jak najbardziej należy do Viskiego Archipelagu, więc wszystko zgodnie z Regulaminem :mrgreen:

elka21 napisał(a):Coś malutka ta wysepka

No tak, aż tak mała to ona nie jest...poprawione.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone