Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.07.2018 21:50

W trakcie meczu Rosja - Chorwacja w ćwierćfinałach Mundialu 2018 - chorwaccy i polscy kibice w Komiży.
Zdjęcie ze strony "Moj otok Vis" na FB

36763928_2031511000234804_3366389950651039744_o.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2018 21:54

Katerina napisał(a):W trakcie meczu Rosja - Chorwacja w ćwierćfinałach Mundialu 2018 - chorwaccy i polscy kibice w Komiży.
Zdjęcie ze strony "Moj otok Vis" na FB

Pięknie wyglądają :D
Co to był za mecz! Normalnie nie przepadam za piłką, ale emocje sięgały zenitu, zwłaszcza w karnych :mrgreen:

A ta knajpka to chyba pierwsza na nabrzeżu, obok pekary Kolđeraj :?:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.07.2018 22:14

Nie, to bar Škor na Petit Paris :D

A to teraz - po wygranej :D :boss:

36745588_2031614396891131_7165710186672291840_o.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2018 22:15

Katerina napisał(a):A to teraz - po wygranej :D :boss:

Ale czad! :D Chciałabym tam teraz być!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.07.2018 22:16

maslinka napisał(a):
Katerina napisał(a):A to teraz - po wygranej :D :boss:

Ale czad! :D Chciałabym tam teraz być!


Będzie, będzie się działo...przez całą noc, la,la,la :lol:
Alice49
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alice49 » 12.07.2018 10:35

paszczak napisał(a):
3. Są tu też polskie znaki ostrzegawcze
znak.jpg




Też się na nie natknęliśmy i skończyliśmy robiąc nurkowanie intro w pięknej zatoczce o nazwie Host, z zatopionymi amforami. W hotelu Issa w Visie jest polska baza nurkowa z przesympatyczną ekipą. Teraz zastanawiamy się na kursem nurkowym - to idealny powód żeby wrócić na Vis w najbliższym czasie. :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.07.2018 10:36

Najazd Anglików w tym roku nieunikniony...
https://www.theguardian.com/travel/2018 ... e-go-again
MagdalenaTe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdalenaTe » 15.07.2018 16:13

Witam serdecznie Wszystkich Miłośników wyspy Vis! :D We wrześniu wybieram się na odkrywanie jej wspaniałości i w związku z tym mam pytanie do osób, które były tam w tym roku :) Czy tylko i wyłącznie linia Jadrolinija kursuje na trasie Split-Vis? Na niektórych stronach pojawia się także informacja o Krilo Jet, jednak na liście ich tras Vis nie figuruje :( Lądujemy 17.25 i obawiam się, czy bez problemu zdążymy na ostatni prom o 18.30...Czy w takim wypadku polecacie wybór taxówki czy jednak autobusem też damy radę? :D I odnośnie postu powyżej - mam nadzieję, że w związku z nadchodzącą premierą filmu Mamma Mia 2 spokój na wyspie nie zostanie zakłócony :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.07.2018 14:36

MagdalenaTe, ostatni prom jest o 21 szej, płynęłam nim dwa razy.
O jaki autobus pytasz - z lotniska do portu, czy z Visu do Komiży?

mam nadzieję, że w związku z nadchodzącą premierą filmu Mamma Mia 2 spokój na wyspie nie zostanie zakłócony :)

Ja też :D Kiedy jedziecie? My meldujemy się w Komiży 1 ego września :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 09:36

MagdalenaTe napisał(a):Witam serdecznie Wszystkich Miłośników wyspy Vis! :D We wrześniu wybieram się na odkrywanie jej wspaniałości i w związku z tym mam pytanie do osób, które były tam w tym roku :) Czy tylko i wyłącznie linia Jadrolinija kursuje na trasie Split-Vis? Na niektórych stronach pojawia się także informacja o Krilo Jet, jednak na liście ich tras Vis nie figuruje :(


Tak, tylko Jadrolinija.

MagdalenaTe napisał(a): Lądujemy 17.25 i obawiam się, czy bez problemu zdążymy na ostatni prom o 18.30...Czy w takim wypadku polecacie wybór taxówki czy jednak autobusem też damy radę? :D


Wg mnie nie zdążycie nawet taksówką. Czas przejazdu z lotniska do portu to wg google ok. 45 minut, ale skoro lądujecie o 17:25, to jeszcze trzeba odebrać bagaż, a droga z lotniska do portu lubi się korkować. Ponadto, w porcie musicie jeszcze kupić bilety w tym dużym różowym budynku Jadroliniji, a następnie udać się do odpowiedniego pirsu (różnie to z tymi pirsami ostatnio bywa). Wg mnie szansa na zdążenie na prom jest iluzoryczna. Musiałyby zostać spełnione jednocześnie następujące warunki:

- lądujecie przed czasem
- błyskawicznie odbieracie bagaż i przechodzicie kontrolę dokumentów (granica Schengen)
- chwytacie taxi z postoju
- nie ma korków na Jadrance
- prom odpływa z pirsu innego niż ostatni (wtedy bilety możecie kupić w małej budce przy nim, nie musicie dylać do budynku Jadroliniji)
- prom ma opóźnienie.

Normalnie byłbym spokojny tylko, jeśli miałbym zapas powyżej 2h.

Katerina napisał(a):MagdalenaTe, ostatni prom jest o 21 szej, płynęłam nim dwa razy.

Kasiu, Petar trzy kursy ma tylko w szczycie sezonu (w 2018 jest to między 29.06 a 02.09) i to tylko 6 dni w tygodniu (we wtorki kursy są dwa). Załączam link do rozkładu promu SAMOCHODOWEGO.

Podkreślam słowo samochodowego - Magda, piszesz, że przylatujecie, więc choć jesteście zdani na Jadroliniję, nie musicie ograniczać się do trajektu (tj. promu samochodowego - w przypadku linii 602 Split-Vis jest to prom o nazwie Petar Hektorović). Ze Splitu pływa też osobowy katamaran, z tym że jest to zaledwie 1 kurs dziennie. Kluczowe dla Was jest to, w jaki dzień podróżujecie - jeśli jest to piątek, niedziela lub święto, to macie szczęście.

Jeśli putujecie w inny dzień tygodnia, to sugeruję zorganizowanie sobie noclegu w Splicie i przedpołudniowy rejs Petarem. Jeśli z jakiegoś powodu będziecie woleli spędzić dzień w Splicie, warto wybrać rejs katamaranem, bo podróż nim trwa o godzinę krócej.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 09:41

Paszczak, Katerina - dzięki za wrzuty!

Zobaczymy, jak to będzie z popularnością wyspy wśród Angoli. Tak czy siak, ich bytność ograniczy się raczej do miast, więc na naszym zadupiu nic nam nie grozi :lol: Co najwyżej trudności z rezerwacją stolików w wiejskich konobach/OPG, do których busiki będą dowozić towarzystwo z Visu i Komižy...ale przeżyjemy, zwłaszcza że miłośnicy "Mamma mia" to raczej inny przekrój wiekowo-obyczajowy niż dwudziestoletnie kibolskie ochlejmordy :?:

Co do akcji "mundial w Chorwacji", to będę miał coś do dorzucenia od siebie, ale to już w relacji, albo, hmmm, w nowym Klubie (miłośników takiej jednej wyspy) :?: Tylko najpierw musiałbym go założyć :lol:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.07.2018 10:53

Bartek - zakochałeś się troszkę w Lastovie? Czekam na relację!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 13:15

Oj, Tomku, dłuższy temat, a odpowiedź złożona. Relacja będzie - za parę dni się pewnie do niej zabiorę. Te wyspy (Vis i Lastovo) wiele łączy, ale też wiele dzieli. Czasem myślę, że więcej dzieli niż łączy. Sam nie wiem, to wszystko jest zbyt świeże.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.07.2018 15:36

Nie spiesz się zatem, niech Ci się poukłada a ja będę czekał cierpliwie. Lastova i Šolty brakuje mi do kolekcji, mam nadzieję, że najbliższe 3-4 lata i to załatwię. Ale ciekawość zżera jak tam było...
MagdalenaTe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdalenaTe » 19.07.2018 16:26

Serdecznie dziękuję za miłe powitanie na forum i tak wyczerpujące odpowiedzi! :)
Katerina napisał(a):MagdalenaTe, ostatni prom jest o 21 szej, płynęłam nim dwa razy.
O jaki autobus pytasz - z lotniska do portu, czy z Visu do Komiży?

mam nadzieję, że w związku z nadchodzącą premierą filmu Mamma Mia 2 spokój na wyspie nie zostanie zakłócony :)

Ja też :D Kiedy jedziecie? My meldujemy się w Komiży 1 ego września :)


Na Visie będziemy od 6-go do 13-go września, także może będzie okazja się spotkać :D



Marsallah napisał(a):
MagdalenaTe napisał(a):Witam serdecznie Wszystkich Miłośników wyspy Vis! :D We wrześniu wybieram się na odkrywanie jej wspaniałości i w związku z tym mam pytanie do osób, które były tam w tym roku :) Czy tylko i wyłącznie linia Jadrolinija kursuje na trasie Split-Vis? Na niektórych stronach pojawia się także informacja o Krilo Jet, jednak na liście ich tras Vis nie figuruje :(


Tak, tylko Jadrolinija.

MagdalenaTe napisał(a): Lądujemy 17.25 i obawiam się, czy bez problemu zdążymy na ostatni prom o 18.30...Czy w takim wypadku polecacie wybór taxówki czy jednak autobusem też damy radę? :D


Marsallah napisał(a):Wg mnie nie zdążycie nawet taksówką. Czas przejazdu z lotniska do portu to wg google ok. 45 minut, ale skoro lądujecie o 17:25, to jeszcze trzeba odebrać bagaż, a droga z lotniska do portu lubi się korkować. Ponadto, w porcie musicie jeszcze kupić bilety w tym dużym różowym budynku Jadroliniji, a następnie udać się do odpowiedniego pirsu (różnie to z tymi pirsami ostatnio bywa). Wg mnie szansa na zdążenie na prom jest iluzoryczna.


Bartku:
- podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, więc mamy nadzieję, że nie trafi on do luku bagażowego (do tej pory się udawało :D ) i dzięki temu zyskamy na czasie
-Zdaję sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko zdążyć, ale liczymy na szczęście i brak korków, ponieważ już wcześniej zarezerwowaliśmy noclegi w Visie :( Czas przejazdu samochodem tej trasy Google określa w przedziale między 30-50 minut, będzie to loteria uzależniona od warunków drogowych
- Lądujemy w czwartek, więc jak na złość katamaran (linia 9602) odpływa o 15 :( W piątek ostatni rejs odbywa się o 20.30... niestety będziemy musieli stoczyć walkę z czasem, bo jedyne kursy w czwartki wyglądają następująco: 11.00 prom (linia 602), 15.00 katamaran (linia 9602) i 18.30 prom (linia 602), na który chcielibyśmy zdążyć...
-Co do zakupu biletów, strona Jadroliniji umożliwia ich nabycie przez internet, więc moglibyśmy skorzystać z tej opcji (cena za 2 osoby to 108 kun,więc chyba wychodzi tak jak w porcie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jakimś cudem zdążymy, w przeciwnym razie będziemy na noc uziemieni w Splicie :(

Czy ktoś z Was orientuje się może jak to jest z taxówkami na lotnisku? Czy łatwo je spotkać i czy ceny są astronomiczne? Ubolwam, że musimy się uciec do takiego środka transportu, ale niestety nie mamy innego wyjścia :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone