Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.08.2018 14:31

Nie denerwuj mnie... :evil: :wink: :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.08.2018 08:13

No brawo! A jadłeś u niego? Napisz coś, jeśli tak :)
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 02.08.2018 10:02

no udało się spotkać :) na jedzenie było za wcześnie byliśmy przed południem był tylko poczęstunek wodą i rozmowa ale to taki Chorwat z krwi i kości przesympatyczny chwile i byśmy go nie spotkali bo po nas gdzieś wyjechał co do jedzenia to podaje to co danego dnia ugotuje dla siebie :)
Załączniki:
20180613_122251 (Kopiowanie).jpg
na pewno tam wrócimy na pyszne jedzonko :)
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 12.09.2018 20:18

Chciałbym pozdrowić rodaków z województwa opolskiego, którzy przyjechali we wtorek 28 sierpnia wieczorem na prom, którego w ten dzień akurat nie ma i niestety musieli wracać do apartamentu w Komizy.
To się nazywa pech :-)
Swoją drogą ciekawe czy są czytelnikami cro.pl.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.09.2018 07:03

Yankee napisał(a):Chciałbym pozdrowić rodaków z województwa opolskiego, którzy przyjechali we wtorek 28 sierpnia wieczorem na prom, którego w ten dzień akurat nie ma i niestety musieli wracać do apartamentu w Komizy.
To się nazywa pech :-)


Ja bym tego pechem nie nazwał, jest na to inne określenie, ale nie będę się znęcał nad nieszczęśnikami...z własnego wyboru i winy :lol:
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 13.09.2018 10:08

Były wakacje, stracili orientację czy jest wtorek czy piątek czy tez inny dzień tygodnia :-) Pech chiał, że we wtorki nie kursuje ten ostatni prom o godzinie, na którą przyjechali :-)
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 16.09.2018 19:51

Taka zagadka - znacie to miejsce ? Jest to schron stale użytkowany przez pewne istoty, które dość mocno się zdziwiły jak tam wlazłem im w butach do środka :-) Zgadnie ktoś któż to taki tam zamieszkuje ? :-)
Załączniki:
20180828_140820.jpg
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.09.2018 07:08

Gacki? :P

A tak serio, to bardziej jestem ciekaw, w którym miejscu to jest.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 17.09.2018 14:43

Myślę, że to trudna zagadka bo na piechotę ciężko tam dojść ... chyba że się jest Jezusem :-)
Jest to na wyspie Ravnik, czyli tej gdzie jest zielona jaskinia :-)
Najśmieszniejsze było to, że głęboko w środku chowały się w cieniu owce/barany, które chyba były równie mocno zdziwione moim moją osobą co i ja nimi - stały jak wryte. Dopiero jak wyszedłem z tunelu i przeszedłem kilkadziesiąt metrów dalej to wyrwały z tej dziupli jak szalone stado koni i gdzieś pobiegły w górę wysepki. Ciekawe było to, że było na tej wyspie sporo szkieletów tych zwierząt - klimat jak w jakimś dreszczowcu :-) wyspa bez mieszkańców i domów - same owce ktoś tam zostawił na pastwę losu.
Do wysepki bez problemu dopłynąłem wpław z Rukavaca/Teplusa. Jedynie trzeba "uważać" na pędzące motorówki w tym przesmyku pomiędzy dużą wyspą a tą małą. Czasem się zastanawiałem czy mnie i moją pomarańczową boję widzą czy nie ...

Ravnik to ponoć znana plantacja kaparów. Miejscowi wiosną zbierają tam plony. I faktycznie jak tam chodziłem to było tego zatrzęsienie. występowały na tych krzakach także takie jakby ogórki z nasionami kaparów.

Można też za darmo popatrzyć się do zielonej jaskini przez dziurę w stropie i zasłonić zwiedzającym promienie słoneczne wpadające przez nią :-)
Gdzieś na necie widziałem film jak ktoś wskakiwał do wody w jaskini przez ten otwór.

Pozdr.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.09.2018 07:32

To ci ciekawostka!

Ja z Ravnika (opływanego łódką) pamiętam tylko chmary ptactwa. Co do żartu z otworem, to wiele pomysłów przychodzi do głowy ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.09.2018 07:47

Yankee napisał(a):Do wysepki bez problemu dopłynąłem wpław z Rukavaca/Teplusa. Jedynie trzeba "uważać" na pędzące motorówki w tym przesmyku pomiędzy dużą wyspą a tą małą. Czasem się zastanawiałem czy mnie i moją pomarańczową boję widzą czy nie ...

Miałeś dużo szczęścia bo na 99% nie widzą. Jeśli zobaczą - to przypadkiem. A jeśli jeszcze motorówka coś holuje - np. narciarza - na pewno Cię nie zobaczy.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 19.09.2018 20:40

beatabm napisał(a):Miałeś dużo szczęścia bo na 99% nie widzą. Jeśli zobaczą - to przypadkiem. A jeśli jeszcze motorówka coś holuje - np. narciarza - na pewno Cię nie zobaczy.

Starałem się płynąć rano, kiedy pływa mniej jednostek a do tego wybierałem moment, kiedy w oddali po obu stronach nie było widać zbliżających się motorówek .... a potem szpula kraulem :-) Boję mam wielką dmuchaną i mocno rzucającą się w oczy. Widać miałem szczęście bo dwie spore motorówki mnie zauważyły zwalniając zdecydowanie i omijając. Pełna kultura :-)
No ale faktycznie może następnym razem wybiorę bezpieczniejsze kierunki np wzdłuż brzegu :-)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.09.2018 20:50

Marsallah napisał(a):To ci ciekawostka!

Ja z Ravnika (opływanego łódką) pamiętam tylko chmary ptactwa. Co do żartu z otworem, to wiele pomysłów przychodzi do głowy ;)

Są tam nietoperze , nawet dużo - i bilety od chyba 2 lat :(. 60 kun od osoby.
W zeszłym roku odpuściliśmy wpływanie do jaskini - choć była chętna osoba do " ukradkowego wpłynięcia tam wpław" :)
Janusz Bajcer coś więcej wie o tym :wink: :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.09.2018 10:00

Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 22.09.2018 10:59

PIĘKNE !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone