Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 08.08.2019 18:34

Ja byłam w sobotę 3 sierpnia i chłopak od parkingu powiedział, że biorę opłatę od dwóch dni.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.08.2019 06:43

Jaka droga jest z Baśka Voda do Mostaru. BaskaVoda- Zagvozd- Imotski- Grude- Mostar. To około 90km. Jechał ktoś ?
Czy może lepiej przez Vgorac.

https://goo.gl/maps/ycmBdDVZ2dwcQpb49
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 09.08.2019 07:14

wikol napisał(a):Jaka droga jest z Baśka Voda do Mostaru. BaskaVoda- Zagvozd- Imotski- Grude- Mostar. To około 90km. Jechał ktoś ?
Czy może lepiej przez Vgorac.

https://goo.gl/maps/ycmBdDVZ2dwcQpb49

Ja jechałem 5 dni temu.
Droga ok w/g mnie lepsza niż przez Vgorac.
Na przejściu granicznym na bieżąco.
Tylko uważaj na fotoradary i lepiej jechać przepisowo.
Mostar "szału" na nas nie zrobił ale to zależy co kto lubi...
Polecam jeziora w Imostkach...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.08.2019 07:28

Byłem 6 lat temu ale w Medjugorie i wodospadach Kravica. Teraz czas na Mostar. Chcę zobaczyć most i kupić parę drobiazgów.
No i obowiązkowo knajpa Tima-Irma.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 11.08.2019 15:30

yanek37 napisał(a):Mostar "szału" na nas nie zrobił ale to zależy co kto lubi...


Z ciekawości, jakie były Wasze oczekiwania co do Mostaru, że "szału nie zrobił"? I co w związku z tym lubisz?
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 16.08.2019 14:39

Orientuje się ktoś z Was czy Kajtaz's House Mostar (Dom Turecki) jest otwarty dla indywidualnych turystów? Czy trzeba być z grupą ew. przewodnikiem?

Hvala :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5242
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.08.2019 16:53

yanek37 napisał(a):
wikol napisał(a):Jaka droga jest z Baśka Voda do Mostaru. BaskaVoda- Zagvozd- Imotski- Grude- Mostar. To około 90km. Jechał ktoś ?
Czy może lepiej przez Vgorac.

https://goo.gl/maps/ycmBdDVZ2dwcQpb49

Ja jechałem 5 dni temu.
Droga ok w/g mnie lepsza niż przez Vgorac.
Na przejściu granicznym na bieżąco.
Tylko uważaj na fotoradary i lepiej jechać przepisowo.
Mostar "szału" na nas nie zrobił ale to zależy co kto lubi...
Polecam jeziora w Imostkach...


A jak dojechać do tych ...Imotskach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 16.08.2019 20:44

benito5 napisał(a):Opcja przez Crveni Grm , (Ljubuški) to dla tych co obierają Metkovic .

Polecę jeszcze - dla tych co lubią zjeść trochę - Restoran Kruševo , przetestowana Plata "Kruševo" za 2 osobe Cijena: 30.00 KM - 2 osoby naprawdę mają co robić 8) dodam jeszcze - płatność kartą bez problema :hut:


No niestety ta knajpka jest dla mnie spalona. Zamówiliśmy tam sery panierowane, cielęcinę z grila i danie ,,kebab".
Synowi w trakcie jedzenia z zapiekanego kebaba wyleciała mucha. Poszedłem do kelnera z muchą i kebabem było im głupio ale fakt jest faktem. Finalnie za jedzenie nic nie zaplaciliśmy, kelner stwierdził, że ich wina i że bardzo jest im przykro ale kabab był nie święży można by powiedzieć że nawet śmierdział.

Podsumowując nie polecam Grzesiek
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 08:01

Wrócę jeszcze do tematu parkingu. Parking przy kościele 2 euro, kawałek dalej - przy samej starówce chcieli 100 kun.
Wracając z Mostaru na Makarską, warto zatrzymać się na kolację w Gracine w knajpie Most (jedzenie smaczne i przyjemne widoki, ceny w porównaniu do Chorwacji - rewelacja)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 22.08.2019 09:07

Mostar z autentycznymi dźwiękami... :)

https://www.youtube.com/watch?v=oA_jJZoFmf0


W końcu widea - to nie katastrofa - jak śmieją się moje dzieci - ale patrzę w kierunku morza /2.8 - 3.8.2019/ - co nas czeka - ale ostatecznie było bardzo ciepło i słonecznie... :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 10808
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.08.2019 09:41

Rero napisał(a):Mostar z autentycznymi dźwiękami... :)

Film i dźwięki fajnie oddające [i]klimat i atmosferę Mostaru - trochę egzotyki; aż chciałoby się tam wrócić i pospacerować.
dez
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dez » 25.08.2019 17:04

benito5 napisał(a):Opcja przez Crveni Grm , (Ljubuški) to dla tych co obierają Metkovic .

Polecę jeszcze - dla tych co lubią zjeść trochę - Restoran Kruševo , przetestowana Plata "Kruševo" za 2 osobe Cijena: 30.00 KM - 2 osoby naprawdę mają co robić 8) dodam jeszcze - płatność kartą bez problema :hut:

dzięki za info, jutro wybieram się do Mostaru, to może będzie okazja spróbować?:-)
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 20.09.2019 13:47

Muszę martwić się zamiana na BAM, czy kuny i euro starcza?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1900
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.09.2019 13:54

gosciuwa napisał(a):Muszę martwić się zamiana na BAM, czy kuny i euro starcza?


Wszędzie przyjmą Ci Euro, ale w automacie parkingowym musiałem wrzucić Marki.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 20.09.2019 14:51

gosciuwa napisał(a):Muszę martwić się zamiana na BAM, czy kuny i euro starcza?


Nigdy nie zaszkodzi zapytać przy wejściu do restauracji/sklepu/czegokolwiek gdzie chcesz płacić, czy przyjmą kuny lub euro. My w Semesnicy (ale to nie Mostar) za pstrągi część zapłaciliśmy w EUR a część w kunach bo nie miał jak wydać w EUR :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone