Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.07.2018 19:50

W Mostarze polecam knajpę Hindin-Han,niedaleko mostu.Dobre ceny a żaby palce lizać.
Żaby.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2018 10:34

W panierce wyglądają jak kuciak ;) a w smaku?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.07.2018 10:40

O smaku ciężko mówić,żaby to mięso bez tłuszczu,a więc nie mają swojego smaku(przejmują wszystko od marynaty i przypraw).Za to faktura fajna,jak młody kurczak, i taniocha :D
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.08.2018 17:20

Kochani, wkleję tu mój post z "Drogi przez Bośnię", bo tam od miesiąca nikt się nie odezwał, liczę, że może tu znajdzie się jakaś dobra dusza :mrgreen:

Czy na tej trasie z Mostaru polecacie jakieś fajne miejsca na krótki postój ?
https://goo.gl/maps/aoeobv4Jtiz
Będziemy startować rano 31 sierpnia z Mostaru, wieczorem chcemy zanocować gdzieś koło Budapesztu. Mamy cały dzień na spokojne przejechanie przez Bośnię, Slavonię i Węgry do Budapesztu.
Na pewno zatrzymamy się na chwilę w Jablanicy na kawę (z bólem serca tylko kawę, bo z rana temat jagnięciny nieaktualny :( ) . Może na trasie dalej polecacie jakąś miejscówkę na obiad z jagnięciną w roli głównej właśnie ?
I coś ładnego do zobaczenia ? :wink:
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 05.09.2018 07:04

Witam , piszę ten post aby przestrzec przed taką sytuacją jaka nas spotkała w Mostarze . Robiliśmy zakupy na znanym wszystkim targu . Usiedliśmy aby się napić w pobliskiej knajpce i mąż mój poszedł do toalety , która znajduje się obok tego targu . Na pasie miał saszetkę tzw : nerkę , w której trzymał paszporty i gotówkę . Podeszło do niego dwóch miejscowych z żądaniem aby oddać im torbę . Byli dość napastliwi . Mój mąż ocenił
sytuację i jeden ze złodziei dostał w nos i upadł . W tym czasie mój mąż się oddalił , a oni na szczęście go nie gonili . Ale różnie mogło być. Chyba nie spodziewali się takiej reakcji :D to byli miejscowi , nie Cyganie których sporo się tam tez kręci . Uważajcie i nie chodźcie sami nigdzie , trzymajcie się w kupie ;)
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 09.09.2018 18:55

Planuje jutro rano z okolic Makarskiej jechać (jak google poprowadzi) do wodospadów Kravica. Tam spędzić bliżej nieokreśloną chwilę i udać się (z postojem w Pocitejl - cytadela) do Neum gdzie zamierzam spędzić 2 dni na plażowaniu.

W czwartek pojechać do Sarajewa i po drodze zatrzymać się w Mostarze i zobaczyć mosty oraz zajechać na godzinkę do Blagaju. Popołudniu/wieczorem/nastepnego poranka zwiedzanie stolicy.

Czy coś byście zmienili/dodali? Ogólnie dat i miejsc docelowych bym nie zmieniał ale coś warto dodać lub sobie podarować "po drodze"?

Szczególnie Makarska->Wodospady->Pocitejl->Neum wydaje się do urozmaicenia. Madziugorie chyba mnie nie interesi.

Pytanie może nie o samym Mostarze ale o okolicy ;-)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.09.2018 19:20

jakubk napisał(a):Planuje jutro rano z okolic Makarskiej jechać (jak google poprowadzi) do wodospadów Kravica. Tam spędzić bliżej nieokreśloną chwilę i udać się (z postojem w Pocitejl - cytadela) do Neum gdzie zamierzam spędzić 2 dni na plażowaniu.

W czwartek pojechać do Sarajewa i po drodze zatrzymać się w Mostarze i zobaczyć mosty oraz zajechać na godzinkę do Blagaju. Popołudniu/wieczorem/nastepnego poranka zwiedzanie stolicy.

Czy coś byście zmienili/dodali? Ogólnie dat i miejsc docelowych bym nie zmieniał ale coś warto dodać lub sobie podarować "po drodze"?

Szczególnie Makarska->Wodospady->Pocitejl->Neum wydaje się do urozmaicenia. Madziugorie chyba mnie nie interesi.

Pytanie może nie o samym Mostarze ale o okolicy ;-)


plan OK, aczkolwiek Blagaj zrobiłbym przed Mostarem, i co po Saraj? powrót do PL?

osobiście dorzuciłbym po drodze zaraz po Makarskiej kawkę po turecku w Konobie Kocuša z widokiem na slap o tej samej nazwie, ale to z ciekawości, bo nie dawno pojawiła się ta atrakcja
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 09.09.2018 19:43

Tak, dzięki, dodam do listy. Napalilem sie na kawe w BiH - pierwsza wizyta :-)

Blagaj faktycznie moze być przed Mostarem. Prawde mówiąc miałem go w planach na jutro ale wyrzuciłem na potem bo nie po drodze a skoro kolo Mostaru i tak bede w czwartek...

A po Sarajewie zdradze ze nasz Balkan trip sie konczy w Budapeszcie. Nigdy nie bylismy, jest po drodze i po Sarajewie dluga ciezka droga sie szykuje i nie dojade do Polski na raz...
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.09.2018 09:25

jakubk napisał(a):Tak, dzięki, dodam do listy. Napalilem sie na kawe w BiH - pierwsza wizyta :-)

Blagaj faktycznie moze być przed Mostarem. Prawde mówiąc miałem go w planach na jutro ale wyrzuciłem na potem bo nie po drodze a skoro kolo Mostaru i tak bede w czwartek...

A po Sarajewie zdradze ze nasz Balkan trip sie konczy w Budapeszcie. Nigdy nie bylismy, jest po drodze i po Sarajewie dluga ciezka droga sie szykuje i nie dojade do Polski na raz...



Blagaj bardzo polecam i właśnie przed Mostarem, zresztą jadąc z południa tak najlogiczniej to pasuje. My planowaliśmy tam wpaść na chwilę, a w praktyce zostaliśmy prawie 4 godziny, tak było przyjemnie nad tą rzeką, zjedliśmy obiad, wszystko sobie na spokojnie obejrzeliśmy, kupiliśmy pyszny miód i kilka innych pamiątek (zdecydowanie tańsze niż w CRO!!!, przykładowo w CRO magnesy po 20 kun, w Bośni po 1 EUR, czyli 2 BAM). Było to super przerywnik po wspinaczce w upalnym Počitelj. W efekcie do Mostaru wjechaliśmy dopiero ok. 18:00 i "w miasto" wyszliśmy o 19:00, ale Mostar wieczorem też jest super i przynajmniej nie jest tak gorąco :)

PS Oczywista oczywistość ale pamiętajcie, aby wcześniej ściągnąć sobie mapy offline. Używaliśmy nawigacji googla przez 8 minut, kosztowało nas to w Playu....250 zł ;) Także w Bośni internet koniecznie off ! :)
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 10.09.2018 10:18

No i przeanalizuj sobie czas przejazdu. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że czas jazdy w Bośni nabiera innego wymiaru, tzn. wydłuża się. A tak to warto zobaczyć wszystkie miejsca o których piszesz i moim zdaniem warto zjeść baklave w Sarajewie, tort czekoladowy w cukierni, wypić kawę i zjeść jagnięcine.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.09.2018 11:05

domi_1 napisał(a):No i przeanalizuj sobie czas przejazdu. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że czas jazdy w Bośni nabiera innego wymiaru, tzn. wydłuża się. A tak to warto zobaczyć wszystkie miejsca o których piszesz i moim zdaniem warto zjeść baklave w Sarajewie, tort czekoladowy w cukierni, wypić kawę i zjeść jagnięcine.


My wyjechaliśmy z Mostaru w piątek o 9:00 rano. O 10:00 przystanek w Jablanicy. Jednak okazało się że wszystko mają gotowe już rano, miała być tylko kawa z widokiem a skończyło się na jagnięcinie o 10:00 :lol: ) i tam zleciała nam godzina.
Tego dnia mieliśmy po prostu na spokojnie jechać w kierunku Budapesztu, ale spontanicznie zjechaliśmy jednak z autostrady w prawo do Sarajewa ;) Poniewaz nie było to zupełnie zaplanowane, zleciały nam tam dodatkowo 3 godziny - szybki spacer po uliczkach starówki, obiad tamże, kawa z deserem i tyle. Trochę zeszło na szukanie miejsca do parkowania, im bliżej starówki, tym ciężej, ale może była to wina piątku. Nie chcieliśmy też parkować na ulicy. Przy starówce dużo płatnych parkingów, ale można na nie wjechać tylko wtedy, kiedy zwolni się miejsce, mieliśmy ze 4 auta przed sobą w kolejce, więc zeszło się z 15-20 minut czekania na ten konkretny parking.
Sporo zajął też wyjazd z Sarajewa, bo nagle pojawił się korek przed autostradą, jak się okazało, brak świateł i policja kierująca ruchem..
Do Oekotelu pod Budapesztem dotarliśmy po 22:00.
Jak pewnie pisało wielu poprzedników w tym wąktu i Drodze przez Bośnię - bardzo polecam jechanie przepisowe. Poza autostradą (super) drogi bardzo dobrej jakości, ale dużo ograniczeń do nawert 60 km/h, naliczyliśmy też ok 20 patroli policji na trasie.
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 10.09.2018 20:27

Super cenne informacje, to dobrze że my planujemy na spokojnie nockę w stolicy. Klepnie się wcześniej jakiś hotel z parkingiem na bookingu żeby nie tracić czasu.

A ja dodam od siebie po dzisiejszej wycieczce że: tej kawki "przy slapie" nie wypiłem bo wyczytałem w komentarzach googla, że przejście z którego tam chciałem korzystać (Orah) jest tylko dla lokalsów i wolałem nie sprawdzać :P pojechaliśmy normalnie znakami na Madjugorie.

Wodospady Kravica spoko ale bez szału, twierdza Pocitelj nieco lepsza, widoki piękne ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 12.09.2018 09:19

Kto był w tym roku na RED BULL CLIFF DIVING MOSTAR 2018? Byłem rok temu i było naprawdę fajnie:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 09:36

ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P




A dlaczego nie E73 na Metkovic ?
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 12.09.2018 09:51

bigredone napisał(a):
ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P




A dlaczego nie E73 na Metkovic ?


Tak google poprowadził. Dopóki samemu się nie poprowadzi ścieżki przez granice to on się trzyma kraju.

Teraz już wiem, że z Neum do Mostaru pojadę właśnie 8-mką w Chorwacji i do Metkovic. Czas podróży niby kilkanaście minut mniejszy ale to się pewnie wytraci na przejściu. Choć na pewno lepsza droga!

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej tezie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone