Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 09:22

A tak przy okazji czy warto po drodze z Mostaru do Baśki vody zachaczyc o Neum ? Myślałem o jakimś obiedzie czy strata czasu ?
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.06.2018 09:33

Sadeczanin78 napisał(a):Ze śniadaniem i kawa w Mostarze nie było problemu od rana z tego co pamiętam to koło 9 były już pootwierane kawiarnie a piekarnie to o 6 już serwowały pyszności różne :)
Na Blagaj wystarcza ci spokojnie 2 godziny z przerwą na drugą kawę w którejś z restauracji niedaleko klasztoru ( przy samej rzece z widokiem którego długo nie da się zapomnieć )

Dwie kawy zawsze lepiej niż jedna ;) Z przyjemnością jedna w Mostarze przed wyjazdem, druga w Blagaju ;)

Ale doradźcie proszę, co z tą Jablanicą począć.. :( :roll: Uparłam się na obiad tam, ale jechać specjalnie 45 km i tyle samo wracać do Mostaru, nie licząc wcześniejszej drogi z Hvaru...
Gdyby dało się wyjechać na następny dzień z Mostaru trochę później, tak koło 14:00 chociaż, to tam byśmy już lunch zjedli i pojechali dalej. Ale biorąc pod uwagę, że podobno na przejazd przez samą Bośnię potrzebujemy ok. 8 godzin, to nie wiem, na którą byśmy dojechali w okolice Budapesztu... :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 11:56

My na 100% zatrzymamy się na obiad w Jablanicy tylko że ja będę jechał właśnie od strony Budapesztu więc będzie to po drodze
Mogę ci tylko powiedzieć że jak czasem mnie coś najdzie to będąc w domu potrafię zapakować rodzinkę w auto i jechać do Krakowa 100 km żeby zjeść coś w ulubionej knajpce albo pędzić na Słowację żeby zjeść haluszki z bryndza więc 45 km pojechałbym na jagnięcinę będąc w Bośni :):)
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.06.2018 12:12

Sadeczanin78 napisał(a):My na 100% zatrzymamy się na obiad w Jablanicy tylko że ja będę jechał właśnie od strony Budapesztu więc będzie to po drodze
Mogę ci tylko powiedzieć że jak czasem mnie coś najdzie to będąc w domu potrafię zapakować rodzinkę w auto i jechać do Krakowa 100 km żeby zjeść coś w ulubionej knajpce albo pędzić na Słowację żeby zjeść haluszki z bryndza więc 45 km pojechałbym na jagnięcinę będąc w Bośni :):)

Wiem, też tak kiedyś miewałam ;)
Ale my będziemy jechać z Jelsy na Hvarze, po drodze robiąc kilka przystanków, więc dodatkowe w sumie 90 km trochę może już wkurzyć kierowcę ;)
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.06.2018 14:19

Sadeczanin78 napisał(a):A tak przy okazji czy warto po drodze z Mostaru do Baśki vody zachaczyc o Neum ? Myślałem o jakimś obiedzie czy strata czasu ?

Już nie chcesz jeść w Mostarze? :(
W Neum też byłem na obiadku :mrgreen: :mrgreen: ale to w innym dniu, przy powrocie z Dubrownika. Całkiem smacznie zjadłem w restauracji Laguna :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 15:15

Chcę :) w Mostarze obiadokolacja a na drugi dzień w Neum obiad w drodze do Baśki vody
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 15:16

Chcę w Neum poszukać dobrych owoców morza podobno ostrogi stosunkowo tanio można zjesc
pablonet8
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 28.06.2018 15:59

Możecie polecić jakieś jakieś jedzenie na trasie Sama - Doboj - Zenica ? Ewentualnie fajne parkingi, ciekawe miejsca na tym odcinku ?
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 08:45

Sadeczanin78 napisał(a):Chcę w Neum poszukać dobrych owoców morza podobno ostrogi stosunkowo tanio można zjesc

Proszę, menu:

http://www.restoran-laguna.ba/meni-menu/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 10:40

Dziękuję Ci bardzo. Powiedz mi czy wogole warto jechać do Neum ?
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 29.06.2018 11:08

Czy taki dojazd do Mostaru z Krvavicy przejdzie bez większych niespodzianek ? Droga jest kręta ?

https://tinyurl.com/yb5h3ssn
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 11:10

Sadeczanin78 napisał(a):Dziękuję Ci bardzo. Powiedz mi czy wogole warto jechać do Neum ?

Ja wpadłem tam tylko na obiad, także dużo nie widziałem. Tak tylko pobieżnie mogę stwierdzić, że to miasteczko głównie noclegowe, same hotele, pensjonaty i kwatery. W maju przetaczało się tam sporo autobusów turystycznych. Także chyba nic specjalnego, jedynie jako baza wypadowa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 11:19

To może poszukam jakiegoś innego miejsca....czytałem że sporo w Bośni hodowli muli i ostryg a że wybrzeże nie jest zbyt długie to napewno coś znajdę z jedzeniem 'prosto z wody ' ;)
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2018 11:34

dar37@wp.pl napisał(a):Czy taki dojazd do Mostaru z Krvavicy przejdzie bez większych niespodzianek ? Droga jest kręta ?

https://tinyurl.com/yb5h3ssn

Jechałem tą drogą. Przejazd dobry.
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 28.07.2018 13:57

Sadeczanin78 napisał(a):Zeszłoroczny przejazd przez Bośnię i Hercegowine był delikatnie mówiąc haotyczny ale w tym roku jedziemy na początku lipca i dzięki naszemu forum już trochę lepiej zamierzam się przygotować :)
Napewno
obiad w Jablanicy
Nocleg kolacja i winko w mostarze
Na drugi dzień
Wodospady
Obiad w Neum i.....Baśka voda
Pozdrawiam i polecam jeszcze pyszne winogrona melony arbuzy i brzoskwinie sprzedawane przy drogach przez miejscowych :)

Śniadanko (lub obiadzik) proponuję w Ribnjak Semešnica (wg. mojej "zeszłorocznej wizyty " Jablanica trochę przereklamowana) - ale kto nie był - to powinien tego doświadczyć
IMG_20170830_100203.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Klub miłośników Mostaru - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019