Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam z Vis-Komiza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014
Witam z Vis-Komiza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 11:54

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Od czterech lat przeglądam tę stronę i nie ukrywam, że za każdym razem intensywnie korzystam z zawartych tu informacji przy planowaniu wakacji. Często to właśnie Wasze relacje mają wpływ na wybór przeze mnie miejsca docelowego pobytu. To dzięki Wam z roku na rok coraz bardziej zatracam się w Chorwacji i jej urokach. Podróżuję z mężem i 2-ką dzieci, za każdym razem dokładnie poznając miejsce, w którym przebywamy. Jednocześnie przyjęliśmy zasadę, że co roku jesteśmy w innym miejscu, aby dokładniej poznać ten piękny (k)raj, jego mieszkańców i panujące tu zwyczaje. Chętnie podzielę się moimi subiektywnymi (zaznaczam) spostrzeżeniami z podróży. Byliśmy już w różnych miejscach ale chciałabym zacząć od wyspy Vis.
Wiem, że było już trochę na ten temat, jednak może i moje uwagi komuś się przydadzą, a choćby przypomną wakacyjne klimaty.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2014 11:57

Nie wierzę ......... pierwszy! :D

Tylko czy tu się czyta , czy tylko pyta Doroto?
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 11:59

Ja też nie wierzę, że pierwszy ale może nie ostatni... :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.07.2014 12:01

Dorota, jesteś teraz na Vis-ie ?
Ostatnio edytowano 09.07.2014 12:04 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.07.2014 12:02

Wołek napisał(a):Ja też nie wierzę, że pierwszy ale może nie ostatni... :D


Jasne, że nie ostatni :D Ja też tu będę zaglądać :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2014 12:02

To kto ostatni?

:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2014 12:03

Marzy mi się Vis... więc na pewno będę tu zaglądać :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2014 12:03

agata26061 napisał(a):Ja też tu będę zaglądać :wink:

Ja będę podglądać , jak tu się będzie czytać i dużoooooooo oglądać. :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:13

W zasadzie to zaczęłam planować ten wyjazd już w grudniu. Poprzednio jeździliśmy z południa Polski przez Słowację z noclegiem na Węgrzech, a potem już do celu. Dodam, że nie preferujemy jazdy "na jeden raz". Tym razem "zaryzykowaliśmy" przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię. Nocleg po ok. 8 godzinach jazdy wypadł w Samoborze, w genialnym pensjonacie prowadzonym przez młode małżeństwo. Sam pensjonat znajduje się nie w miasteczku lecz ponad nim, w miejscu bardzo urokliwym, z widokami na góry, doliny, winnice... W pensjonacie gospodarze prowadzą restaurację, gdzie można dobrze zjeść - pyszne regionalne potrawy. Za obiad dla 4-ch osób, z zestawem kilku rodzajów mięs, pieczonymi ziemniaczkami, sosem, napojami dla dzieci, piwem i domową rakiją + naprawdę obfitym śniadaniem następnego ranka zapłaciliśmy 60 EUR. Czy to dużo? Zależy, w każdym razie porcje były na prawdę imponujące, a jedzenie super smaczne. Guesthouse Pavlin - Polecam!!!
(rezerwowałam wcześniej przez booking.com).
Następnego dnia naszym celem była już wyspa VIS!!!
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:17

Tak, jestem jeszcze na Visie!!! Jest jak w raju, jak wszędzie w Chorwacji :D Jestem to od 1.07 ale niestety wyjeżdżam już w najbliższą sobotę :(
Szkoda, bo stwierdziłam, że mogłabym tutaj żyć, cisza i spokój to to, co mi bardzo odpowiada biorąc pod uwagę mieszkanie na co dzień w dość głośnym i dużym mieście.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:26

A zaczęło się już rok temu, gdy byliśmy na wyspie Hvar. Zamówiliśmy wycieczkę na wyspę Bisevo do błękitnej groty + okoliczne klify i jeszcze zielona grota. Zupełnie nie wiedziałam, że po drodze wpłyniemy do Stinivy i odwiedzimy jeszcze na chwilę Komizę. I tu jakby grom z jasnego nieba - zakochałam się na zabój - nie byłam w stanie zapomnieć o Komizie. To jest to, czego tak długo szukałam trochę po omacku ale widać miałam to szczęście i znalazłam! Oczywiście natychmiastowa, nieodwołalna decyzja - w przyszłym roku tylko tu!!!
Od tego czasu przeszukiwałam skrupulatnie to forum, stronę i cały internet, aby zebrać jak najwięcej informacji o tym miejscu. Coraz bardziej nabierałam pewności, że to właśnie tu chcę spędzić chwile wytchnienia od codzienności.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:34

Po drodze znalazłam też ciekawą stronę, która również dostarczyła mi wielu informacji tz-komiza.hr
Polecam.
Wreszcie nadeszła ta chwila, gdy dotarliśmy do Splitu. Gdzieś, już nie pamiętam gdzie, ktoś napisał, że połapanie się w porcie w Splicie, która kolejka jest na Vis jest dość skomplikowane. Z wielką obawą zbliżaliśmy się do portu, a tam - strzałka z napisem "VIS". Co w tym skomplikowanego?? Nie wiem.
Split powitał nas częściowo zachmurzonym niebem ale temperatura oczywiście taka, jak należy :D
Zaraz postaram się wstawić moje pierwsze na tym forum zdjęcie, o ile uporam się z techniką :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2014 12:40

Deszcz pada czy co ? 8O

Na plazing lepiej idż ! :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:43

Załącznik Split.jpg nie jest już dostępny
Załącznik Split.jpg nie jest już dostępny
Załączniki:
Split.jpg
Pochmurny ten Split...
Ostatnio edytowano 09.07.2014 20:07 przez Wołek, łącznie edytowano 1 raz
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.07.2014 12:46

maniust napisał(a):Deszcz pada czy co ? 8O

Na plazing lepiej idż ! :oczko_usmiech:



Teraz siesta, na plażę troszkę później :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone