Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam z Vis-Komiza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.07.2014 12:00

No to ja będę ostatni.. ;)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 10.07.2014 15:06

_IGP7691.jpg
To, co zwróciło naszą szczególną uwagę, to stado wszechobecnych kotów. Są dosłownie wszędzie. Ktoś by pomyślał, że muszą być nieźle wypasione na resztkach jedzenia z knajpek. Tym czasem są chude i często schorowane. Mają tak zaropiałe oczy, że niektóre wyglądają jak z horroru. Ze względów estetycznych nie zamieszczę stosownego zdjęcia.



Plaże Komiży są bardzo klimatyczne, w większości z drobnym żwirem. Ta, która najbardziej nam się spodobała, to ta pod hotelem Bisevo na końcu ul. Ribarskiej, przy małym kościółku. Są drzewa, ławki, leżaki i żwirek, a nawet coś, co może przypominać piasek o nieco grubszej frakcji. Można tam załapać się na niezłe fale, prawie jak nad oceanem ... Można tam wypożyczyć kajak, ponton, materac.
Po przeciwnej stronie miasteczka są plaże z większymi kamieniami, jest też plaża "dogs friendly".
plaża dla psów.jpg

Na tamtych plażach słońce operuje dłużej, bo na tej przy kościółku to szybko się chowa za górę.

Ale przyszła i refleksja - kilka razy zdarzyło nam się widzieć na plaży koty załatwiające swoje potrzeby. OK, normalne, że koty muszą gdzieś się załatwiać ale jak zobaczyłam do tego małe dzieci bawiące się w tym żwirku, to nie trudno sobie wyobrazić, na jaką minę mogą natrafić. Nie wspominając już o kocich pasożytach. Wiem, wiem, niektórzy pomyślą, że to przesada, jednak dla nas ta myśl jest nie do przejścia.
Dlatego plaże miejskie pozostawiamy sobie tylko na spacery, a prawdziwej kąpieli morskiej zażywamy w oddalonych zatoczkach wyspy Vis.
Załączniki:
p2.jpg
Kościółek na plaży przy hotelu
p1.jpg
Plaża pod hotelem
Ostatnio edytowano 05.08.2014 17:21 przez Wołek, łącznie edytowano 7 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 10.07.2014 15:09

Też się melduję :) Ciekawe fotki ;)
Pozdrawiam i czekam na więcej :)
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 10.07.2014 15:26

To ja na końcu, co nie odebrało mi przyjemności czytania i oglądania. :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 10.07.2014 15:45

Zresztą w tym kościółku na plaży spotkaliśmy bardzo sympatycznego starszego człowieka - pilnuje kościółka, czasem zagai. Okazało się, że co nieco wie o Polsce, zna Gdańsk i Gdynię, Solidarność, Kraków. Wspominał oczywiście Karola Wojtyłę i Lecha Wałęsę. Generalnie miło się z nim rozmawiało, zagadywał nasze dzieci, pytał o szkołę, naukę języków itp. A co do języków - otóż ten Pan pochwalił się, że mówi w 6 językach: chorwacki - co jasne więc nie liczę ale i: włoski, niemiecki, angielski, grecki, francuski i hiszpański. Pełen szacunek! Tak sobie dośpiewaliśmy, że z racji wieku musi znać pewnie i rosyjski :lool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.07.2014 15:55

Po fotkach od razu widać, że robi je ktoś kto ma pojęcie.
Kadry łapane książkowo, ostrość jak żyleta.
A o tej wyspie słyszę pierwszy raz.
Boże życia nie starczy na zwiedzenie Chorwacji :/
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 10.07.2014 16:19

Fotki rewelacja,dawaj nowe i pisz dalej.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.07.2014 16:57

Skoro już tu jestem ....
Przeglądam bo .... może na ten Vir, choćby przejazdem też się wybiorę.
Pomyliłem tzn. źle skojarzyłem. Vis .... "pełna" wyspa. Co to, to nie,.... choćby była ze złota, na odcięcie od swobodnego poruszania się nie mam zgody (od siebie samego).

Zdjęcia, tzn. widoki ładne. Jak zresztą wszędzie. :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.07.2014 18:07

Wołek napisał(a):
Plaże Komiży są bardzo klimatyczne, w większości z drobnym żwirem. Ta, która najbardziej nam się spodobała, to ta pod hotelem Bisevo na końcu ul. Ribarskiej, przy małym kościółku.


To kościółek pod wezwaniem Matki Boskiej od Piratów. :D

Komiża śliczna, bardzo nam się tam podobało.

pzdr :wink:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 10.07.2014 20:42

Tak, do nazwy kościółka jeszcze nie doszłam ale cieszę się, że czynnie uczestniczysz w tej relacji. Zawsze chętnie przyjmę każdą uwagę:-)
Z obrazem z tego kościółka zresztą wiąże się taka historia, że został on dawno temu skradziony przez piratów, jednak Ci, którzy podnieśli rękę na obraz, karą boską zostali zatopieni, a obraz morze wyrzuciło na brzeg. Tak przynajmniej słyszałam, a jeżeli się mylę proszę o dodatkowe uwagi.
Kościółek w środku jest bardzo urokliwy, zresztą na zewnątrz również. Uroku dodaje mu sceneria, w której się znajduje.
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 10.07.2014 21:24

Witaj :D , co prawda jestem świeży ale wciągnęło mnie :lol: zazdroszczę :D muszę poczekać jeszcze 5 tygodni... Niemniej nakręcam się pozytywnie...
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 11.07.2014 10:28

cdn. przez najbliższy tydzień nie będę mieć dostępu do internetu, więc dokończenie nastąpi później - zapraszam.
P.S. Dzisiaj znowu pochmurnie ale zobaczcie, co się nam trafiło z rana - czy widać różnicę?
Załączniki:
_IGP8279.jpg
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 11.07.2014 13:21

Cudnie...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2014 13:24

Przez okulary słoneczne ? :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 11.07.2014 15:21

kaeres napisał(a):Przez okulary słoneczne ? :)



Rano kropił deszcz, potem wyszło słońce i na kilka minut pokazała się tęcza nad całą Komiżą. Mięliśmy szczęście ją uchwycić :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Witam z Vis-Komiza - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone