Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam z Vis-Komiza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 30.07.2014 22:01

Byłem na Visie w podobnym terminie i potwierdzam twoje spostrzeżenia . Co do tej plaży za Milą to jest Zaglav . Trzeba dojść jakieś 15 min. Plaża piaszczysta , dużo większa i jest mały barek ( lody , piwo itp. ). Co do Stinivy to prawda , że widoki super ale jak dla mnie za duży ruch jachtów i łódek , ale zobaczyć warto . Nasza cała ekipa ( 4 osoby) zauroczona Visem .Pozdrawiam !
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 31.07.2014 00:00

Katerina napisał(a):czy go nie wydłużyć o dodatkowe parę dni :roll:



Urlop zawsze warto wydłużyć. Tu praca, obowiązki a tam raj... 8)
o.zak
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) o.zak » 01.08.2014 21:28

Witam! Właśnie dziś rano wróciliśmy z Visu. Stacjonowaliśmy w miejscowości Rukavac. Apartament niedaleko plaży Srebrna, właściwie to 300 m w dół i już. Żadnych tłumów, płytka woda, oczywiście czysta, a to że kamienie, w ogóle nam nie przeszkadzało, bo wokół było mnóstwo "półek" skalnych, na których każdy znalazł miejsce dla siebie, z dala od innych. Mojemu dziecku (8 lat) kamienie w ogóle nie przeszkadzały, rewelacyjnie odnalazł się w nowym środowisku. Obudziłam się dziś wczesnym popołudniem, a w głowie mnóstwo niepoukładanych wrażeń, obrazów, dźwięków z ostatnich dni :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.08.2014 23:28

troche późno ale chętnie poczytam :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.08.2014 10:04

o.zak napisał(a):Obudziłam się dziś wczesnym popołudniem, a w głowie mnóstwo niepoukładanych wrażeń, obrazów, dźwięków z ostatnich dni :)


Oooo ,jak ja nie cierpię tych pierwszych dni po powrocie...Zwłaszcza ,że my jeździmy do Cro we wrześniu,
więc wracamy na polską szarzyznę za oknem. Ale w waszym przypadku "post-holiday blues" będzie złagodzony
dalmatyńską pogodą w Polsce.

A ja będę na Visie !4 września :mrgreen: :hut:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 04.08.2014 07:42

A teraz coś dla uważnych! Tak, obok nieba, wody i zieleni - wysypisko śmieci! Koszmar! Jadąc drogą z Komiży do Podsplije, podziwiająć piekne widoki nagle wyłania się czynne wysypisko śmieci. NIe trudno sobie wyobrazić, co tam się dzieje. Ptaki roznoszą śmieci po okolicy, resztę rozwiewa wiatr. Aż trudno uwierzyć, że w takim miejscu na naszych oczach następuje tak koszmarna degradacja.



śmieci.jpg

Wolę jednak popatrzec w drugą stornę, na moją ulubioną Komiżę.
śmieci3.jpg
Załączniki:
śmieci2.jpg
o.zak
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) o.zak » 05.08.2014 10:55

Też mijaliśmy to wysypisko ... Gdzieś śmieci muszą doładować ... Takie życie ....
Kilka słów s propos naszego " miasteczka " jak to było ujęte na jednej ze stron internetowych :-P "miasteczko" okazało się raczej osadą lub po prostu wioską z dwoma konobami :) i tyle O:-) Ciche, spokojne miejsce, bez dyskotek i zbędnego wakacyjnego szumu.Jeżeli ktoś będzie szukał kwatery w tej okolicy, to polecam dwie lokalizacje - ze względu na bliskość morza i widok z tarasu czy balkonu :) Po pierwsze ul. Griže - wszystkie apartamenty na wzgórzu, wszystkie balkony ulokowane w jedną stronę - w stronę morza, dużo apartamentów nowych, do plaży bliziutko - zejście co prawda w dół, ale wcale nie męczące ( mam na myśli oczywiście wejście potem na górę ;-). Po drugie ul. Luka czyli niżej w samym " centrum " Rukovac w okolicy konoby Dalmatino. Jeżeli chodzi o ceny to w granicach 60 - 80 euro dla 4 osób można znaleźć. My znaleźliśmy za 55 dla 3 osób, ale niestety był zajęty w naszym terminie. Zaproponowano nam większy ( dla 4 osób ) za 65. Widoki oczywiście przepiękne :) Ale o tym pisać chyba nie trzeba :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 05.08.2014 17:14

mariusz_77 napisał(a):troche późno ale chętnie poczytam :papa:

Nigdy nie jest za późno, zapraszam:-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 05.08.2014 17:51

Teraz trochę z innej beczki :D

Przechadzając się uliczkami Komiży codziennie natrafialiśmy na wolono puszczonego buldoga. Bywał w bardzo różnych miejscach ale głównie w "centrum".
Okazało się, że jest to pełnoprawny "mieszkaniec" miasteczka, tak oswojony, że nic nie robi sobie z obecności turystów. To jeszcze nic. Buldog ma w głębokim poważaniu nawet wszechobecne koty. Można go pogłaskac, podrapkać itp. Jest bardzo łagodny. Jedynie w upalne dni, a jest ich przecież sporo lubi chłodzić się poprzez idealne przylgnięcie do betonu.
Pies1.jpg

pies1.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 05.08.2014 19:15

Codziennie też obserwowaliśmy mieszkańców Komiży. Zwykle zasiadali na ławeczce na końcu Rivy, tuż nad samym morzem ale czasem ich tam nie było. Zastanawialiśmy się dalczego tak czasem nagle znikają. Odpowiedź przyszła niebawem sama. Pewien turysta połakomił się na to super miejsce, skąd widział całą promenadę, knajpki, przechodzących ludzi oraz łódki. Do tego cieszył się chyba, że znalazł miejsce w cieniu! No cóż, nauka taka, aby obserwować miejscowych. Turysta upajając sie chłodem cienia dostał od morza taki plusk, że szybko zrozumiał dlaczego ta ławka ma być akurat w tym dniu pusta.
Dziadki1.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 06.08.2014 07:49

Oczywiście Vis to nie tylko plaże i morze. Klika razy wybraliśmy się w góry.
Na pierwszy strzał poszedł Sv. Duh. Dojazd bardzo dobry, droga asfaltowa na samą górę. Po drodze mijamy Titową Spliję. Na końcu drogi baza wojskowa (to Hum), zakaz fotografowania, więc cofamy się te 150m i zostawiamy samochód. Teraz już ostatnie 200 m pokonujemy pieszo kamienstą scieżką prosto na Sv. Duh. Na górze oczywiście urocza kapliczka. Wokół widok zapierający dech.
Duh1.jpg
Duh2.jpg
Duh3.jpg
Duh4.jpg
Duh5.jpg
Duh7.jpg

Góry6.jpg
Góry7.jpg
Ostatnio edytowano 06.08.2014 08:03 przez Wołek, łącznie edytowano 1 raz
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 06.08.2014 08:01

Sv. Duh tak nas rozochocił, że postanowiliśmy przejechać Vis samą górą. Mapa wskazywała na przejezdne górskie drogi. W ubiegłym roku tak zwiedzaliśmy góry na Hvarze, więc doświadczenie już mamy. Niestety doznaliśmy straszliwego rozczarowania, gdy okazało się, że przejezdna przez kilka kilometrów szutrowa droga górska nagle kończyła się krzakami, co niestety zmuszało nas do wycofania samochodu. Ale widoki oczywiście bezcenne. Po drodze dość zniszczona i zaniedbana kapliczka. Na wprost wejścia skromny krzyż. W bocznych ścianach umieszczone (to dużo powiedziane) raczej wetkięte wizerunki Marii.

Góry1.jpg
Góry2.jpg
Góry3.jpg
Góry4.jpg

Bezdroża1.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 06.08.2014 08:31

No i oczywiście wyprawa śladami bunkrów. Trzeba było przejechać drogą przez wspomniane już wysypisko, którego pilnuje cieć. Dostaliśmy zgodę na przejazd, jednak pan uprzejmie nas poinformował, że absolutnie nie wolno rozpalać w terenie ognia, gdyż grozi to pożarem. A sucho rzeczywiście strasznie było. (Zresztą podczas wyprawy do miasteczka Vis mijaliśmy obszar, który jakiś czas temu strawił ogień więc wiedzieliśmy w czym rzecz). Teren mocno zapuszczony, pozawalane budynki ale ogólne robi wrażenie. Chceliśmy jeszcze dotrzeć do pobliskiej latarni morksiej ale brakło sił :(

Bunkry1.jpg
Bunkry2.jpg
Bunkry3.jpg
Bunkry5.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.08.2014 15:34

O.... jest coraz ciekawiej..Piękne pocztówki, buldożek i autochtoni jeszcze bardziej podsycają moją ciekawość miejsca.Mam nadzieję ,że zdążę przeczytać Twoją całą relację do mojego wyjazdu :roll:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 06.08.2014 15:44

Katerina napisał(a):O.... jest coraz ciekawiej..Piękne pocztówki, buldożek i autochtoni jeszcze bardziej podsycają moją ciekawość miejsca.Mam nadzieję ,że zdążę przeczytać Twoją całą relację do mojego wyjazdu :roll:

Myślę, że spokojnie zdążysz :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Witam z Vis-Komiza - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone