Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam z Vis-Komiza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.07.2014 13:01

Może ten autostopowicz to słynny Senko Karuza-artysta i filozof z Visu, autor ksiązki "Przewodnik po wyspie?"
A może wszyscy autochtoni z tej wyspy są intelektualistami..
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2014 21:15

kmichal napisał(a):Witam.
Mam pytanie odnośnie piaszczystych plaż na Visie. Czy są i na ile cała wyspa jest oblegana na początku lipca ?
Dzięki i pozdrawiam.


W zasadzie to wszystkich plaż nie udało nam się odwiedzić ale byliśmy na tej w Milnej. Owszem piasek w zatoce jest, zatoka jest płytka i dość rozległa. O tym co tam jeszcze zobaczyliśmy napiszę wkrótce.
Z początkiem lipca nie ma tłumu turystów, owszem ruch jest ale nie taki jak na Hvarze czy na lądzie:-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2014 22:13

Skoro już o plażach mowa, to o kilku postaram się tu napisać.

Osławiona Milna - zatoka jest dosyć rozległa i piaszczysta. Z założenia powinna nadawać się dla małych dzieci. Oczywiście nie jest to piasek jak nad Bałtykiem ale w wodzie brak kamieni i to jest to :)
Co do samej plaży mam kilka uwag. Miejsca do plażowania nie ma zbyt wiele z uwagi na dość wąski skrawek lądu przeznaczony na plażę. Muszę dodać, że z początkiem lipca choć nie było tłumów, to jednak plaża ta była mocno zaśmieciona, co niespecjalnie zachęcało do pobytu w tym miejscu. Może nie zdążyli posprzątać przed sezonem?
Dużo ludzi przechodziło przez Milną dalej, kilkaset metrów dalej była prawdopodobnie bardziej atrakcyjna plaża.
(jakoś nie mogę namierzyć zdjęcia z tej plaży, dołączę jak się odnajdzie).


Duboka - ostrzegam!!! Największe rozczarowanie!!! Postanowiliśmy zostawić auto przy pobliskich zabudowaniach i pytamy miejscowego o drogę do Duboki. A on ani po angielsku, ani po żadnemu innemu. Coś na migi nam pokazuje i wciąż powtarza "woda, woda, woda". Trochę poirytowani mówimy, że mamy wodę i więcej nie potrzebujmy. Pan uprzedził nas jeszcze, że to dość daleko, bo ok. 2,5 km piechotą. O.K. w końcu nastawialiśmy się na przygodę i mamy spory zapas wody :D No i ruszyliśmy ten kawał drogi, zarośnietą kamienną dróżką, w dół, wśród traw po pas, komarów i ostów, oczywiście w klapkach. Nie trudno wyobrazić sobie nasze stopy po tej przechadzce. Ale czego nie robi zapalony odkrywca. Czy trud sie opłacił? Zobaczcie sami, co zastaliśmy na miejscu.
Duboka1.jpg

Duboka2.jpg

Duboka3.jpg

Te śmieci pamiętają chyba jeszcze czasy Tito.

Dla niezorientowanych dodam, że "duboka" to "głęboka" woda, a Pan nas uprzejmie próbował ostrzec, że nie ma tam po co iść, bo woda głęboka i ...szkoda słów 8O
W każdym razie w ogromnym upale, w tych samych klapkach, wśród ostów, traw itp. wyczołgaliśmy się do auta. Nikt z nas nawet nie śmiał się odezwać - nie wiem czy z wyczerpania, czy też z innego powodu :?
Nauczka jest taka - ucz się języka migowego :smo:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2014 22:21

Magdalena S. napisał(a):Jestem pod wielkim wrażeniem Waszego autostopowicz...
Fajnie piszesz, czekam na więcej :)

Cieszę się, że sie podoba:-) Zapraszam do dlaszej lektury - dopisuję sukcesywnie:-)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.07.2014 08:30

Bardzo cenna informacja o tej Duboce-na pewno ominę szerokim łukiem we wrześniu.
Pisz więcej-maniakalnie sprawdzam Twoją relację 2 razy dziennie, bo mój wyjazd n Vis juz całkiem niedługo..
Czy możesz odpowiedzieć na moje wcześniej zadane pytanie-które miejsce Vis czy Komiża lepsze do stacjonowania pod kątem plaża + konoba+ urokliwe otoczenie w zasięgu ,tzn na nogach, bez konieczności dojeżdzania autem? Dzięki.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 29.07.2014 08:41

Katerina napisał(a):Bardzo cenna informacja o tej Duboce-na pewno ominę szerokim łukiem we wrześniu.
Pisz więcej-maniakalnie sprawdzam Twoją relację 2 razy dziennie, bo mój wyjazd n Vis juz całkiem niedługo..
Czy możesz odpowiedzieć na moje wcześniej zadane pytanie-które miejsce Vis czy Komiża lepsze do stacjonowania pod kątem plaża + konoba+ urokliwe otoczenie w zasięgu ,tzn na nogach, bez konieczności dojeżdzania autem? Dzięki.


Moim zdaniem nie da się jednoznacznie określić, czy lepszy Vis, czy Komiża. Każde miejsce ma w sobie wiele uroku, sporo kwater, knajpek i w pobliżu plaże. W każdym z tych miasteczek pospacerujesz, odpoczniesz. Może dodam, że Vis ma port, do którego kilka razy dziennie przypływają promy. W związku z tym te kilka razy dziennie w okolicach portu robi się małe zamieszanie :) Komiża wydaje się trochę spokojniejsza, do "centrum" raczej nie wjedziesz samochodem ale z drugiej strony jest tak malutka, że wszędzie dojdziesz pieszo.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 29.07.2014 08:57

cd plażowania...

Pritiścina - to jedna z naszych ulubionych zatoczek! Dojazd długą, szutrową drogą ale za to z pięknymi widokami. Na miejscu jest gdzie zostawić samochód! Kilka letnich domków i niewielka ilość plażowiczów. Zatoczka nie jest duża ale bardzo urokliwa. Po bokach - klify ale spokojnie można się na nie wdrapać i posiedzieć w cieniu drzew przy okazji doglądając z góry swoich pociech.
Nie zauważyłam żadnej konoby więc polecam zaopatrzyć się w prowiant i napoje. Fajna sprawa, gdyż klify i rosnące na nich drzewa zapewniają w pewnym momencie cień, dlatego można sobie poplażować cały dzień bez obawy o przegrzanie.
No i co najważniejsze, nie zauważyłam śmieci!

Pritiścina1.jpg

Pritiścina2.jpg

Pritiścina3.jpg
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.07.2014 09:14

... dzięki za info o plażach ... będę notował, które ewentualnie odwiedzić a od których trzymać się z daleka jeżeli przyjdzie mi za rok spędzić wakacje na tej uroczej wyspie ... :D
Pozdrawiam.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 29.07.2014 09:34

No i przyszedł czas na Stinivę. Chyba nie trzeba reklamowac, bo każdy kto się wybiera na Vis musi tam zajrzeć.
Zejście jest rzeczywiście dość strome, nie polecam klapek! Zresztą jak informuje tablica - schodzisz na własną odpowiedzialność. Podczas schodzenia widoki zapieraja dech w piersi! Na miejscu jest możliwość kupienia napojów oraz kanapek. Ceny oczywiście plażowe :lol:
Za to wyjście pod górę to prawdziwe wyzwanie. Raczej nie polecam dla malutkich dzieci.
Plaża bardzo urokliwa ale z powodu obleżenia tu i tam natkniemy się na śmieci.
I trzeba dodac najważniejsze - dość duży ruch w zatoczce generują turyści odwiedzajacy ją od strony morza. To główny punkt każdej wyprawy morskiej, więc trzeba się nastawić na ciągłą rotację plażowiczów oraz ciekawskie spojrzenia tych, co właśnie nadpływają łódkami.


Stiniva1.jpg

Stiniva2.jpg

Stiniva3.jpg

Stiniva4.jpg

Stiniva5.jpg

Stiniva6.jpg

Stiniva7.jpg


A propos tych co nadpływają od strony morza - widok bezcenny! Para niemieckich emerytów na wakacjach - stać ich było na luksusowy jacht, który zacumowali zaraz za klifem, a do zatoczki wpłynęli pontonem. Niestety niemiecka emerytura nie wystarczyła na zakup wioseł, więc zobaczcie sami ...
W każdym razie ja bym dużo dała i za taką "skromną" niemiecką emeryturę :hut:

s2.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.07.2014 12:13

Pritiścina śliczna-masz więcej zdjęć z tej plaży?
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 29.07.2014 12:40

cdn
Sebrna - Bardzo ładna, dość rozległa plaża żwirowo/kamienista. Leżaki, jakiś bar, przebieralnie. Niestety dość oblegana. Z jednej strony magiczne kamienne tarasy, środkiem kamyki, a idąc dalej kolejna, niewielka plaża trochę bardziej kameralna. Warto tam zajrzeć! My byliśmy pod wieczór więc ludzi ubywało.
Dobry dojazd, dużo miejsca do zaparkowania samochodu. Łagodne dojście od parkingu, niezbyt daleko.
Srebrna9.jpg

Srebrna2.jpg

Srebrna4.jpg

Srebrna5.jpg

Srebrna6.jpg

Srebrna7.jpg

Srebrna8.jpg



Na Srebrnej coś takiego mieszka w wodzie, uważajcie! :roll:
Srebrna1.jpg



A poniżej to ta mnejsza plaża po prawej od Srebrnej.
boczna1.jpg

boczna2.jpg
Ostatnio edytowano 04.08.2014 06:35 przez Wołek, łącznie edytowano 3 razy
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 29.07.2014 12:43

Katerina napisał(a):Pritiścina śliczna-masz więcej zdjęć z tej plaży?

Najlepiej pooglądaj plaże na stronie tz-komiza.hr/plaze/
Warto tam zajrzeć, bardzo dużo ciekawych informacji.

Ja mam bardzo dużo zdjęć ale na wielu występują moi bliscy, a nie jestem przekonana do publikowania ich w necie:-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.07.2014 12:52

Nie każdego Niemca stać na taki jachcik.
Stiniva jednak rządzi :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 29.07.2014 21:15

Dzięki Twojej relacji, Vis staje się coraz bardziej kuszący... :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.07.2014 12:18

Dzięki za link do plaż..Weszłam tam...i wymiękłam :o Planowałam większą część wakacji na moim ukochanym Peljeścu, a na Vis poświęcić około 4 dni.Teraz jednak zastanawiam się,czy nie zmienić proporcji tego urlopu.
Oraz, czy go nie wydłużyć o dodatkowe parę dni :roll:

Czekam na ciąg dalszy!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Witam z Vis-Komiza - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone