Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 21:12

Tymona napisał(a):
maslinka napisał(a):To jednak nie koniec naszego "zatoczkowego zwiadu", ciąg dalszy już wkrótce :)

no w takim momencie przerwałaś :wink: :D :D :D Zaraće było po drugiej stronie "Gdyni" - no i nie wiem czy dojechaliście?
Ale nas też korciło, żeby pozwiedzać te małe zatoczki, tylko że lenistwo wygrało, więc tym bardziej jestem ciekawa co też tam było.

pozdrawiam :D

Tymono, uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że z "Gdyni" (też tak mówiliśmy na tą miejscowość :lol:) pojechaliśmy do uvali Zaraće. Ale, żeby nie było tak dobrze, to powiem też, że czekała tam na nas niespodzianka... :twisted: Nic więcej na razie nie zdradzę, taka podła jestem :lol:


dangol napisał(a):Zatoczki superaśne :) , chociaż pewnie się nie mylę, że te najładniejsze cały czas jeszcze czekają na kolejne odcinki :D .
Jelsa nocą 8) śliczna. Zresztą, każde z miasteczek Dalmacji napiera wieczorową porą szczególnego uroku... Na Hvarze największym sentymentem obdarzyłam Stari Grad :P , bo właśnie tam wieczorem zapuszczaliśmy się (nie licząc jednego nocnego Pitve) z Zaraća. Teraz też tak sobie planuję, aby na ostatnią noc przed powrotem do Kasteli trafić właśnie :idea: na nabrzeże w Starim Gradzie... To już wkrótce :D . Tylko trochę szkoda, że do Twoich zatoczek pewnie nie będzie nam po drodze :(

Danusiu, najładniejsze zatoczki będą pojutrze, jeśli chodzi o czas wakacyjny, nie o moje (ostatnio bardziej niemrawe :wink:) pisanie. Dzisiejsze "uvale" to taki przedsmak :D Było tam bardzo ładnie, ale szkoda, że się zachmurzyło, bo już kolory nie te. To był jeden z chłodniejszych dni na Hvarze i nawet parę kropli deszczu spadło, ale o tym też niebawem... :)
Ze Starego Gradu będziecie mieć bliżej do zatoczek Półwyspu Kabal. Zwiedziliśmy tylko dwie z nich, ale myślę, że jest sporo interesujących :)

Kkra, cierpliwości... będą i inne zatoczki :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio edytowano 27.08.2009 21:13 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2009 21:12

Jakim autem byliście bo jakieś ciemne kombi na gliwickich numerach mało mnie nie rozjechało na jadrance w okolicach Marusici.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 21:18

zebik napisał(a):Jakim autem byliście bo jakieś ciemne kombi na gliwickich numerach mało mnie nie rozjechało na jadrance w okolicach Marusici.

Ktoś tu nie czyta zbyt uważnie :twisted:

maslinka napisał(a):Aby dotrzeć do tych (często odludnych) miejsc niejednokrotnie trzeba było pokonać szutrowe drogi; jedne lepsze, inne prawie nieprzejezdne. Ale co to dla nas i naszego Fabiaka (Skody Fabii :wink:):!: Chociaż czasami miałam wyrzuty sumienia, że go tak eksploatujemy, bo on był dla nas bardzo dobry i wcale się nie zbuntował i nie popsuł :D



Skoda Fabia, nie ciemna, tylko srebrna (na zdjęciu trochę widać :)). Gliwice to 200-tysięczne miasto, nie tylko my jeździmy do Cro :wink: Poza tym nie piracimy jakoś strasznie.

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 27.08.2009 21:22 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.08.2009 21:21

maslinka napisał(a): Poza tym nie piracimy jakoś strasznie.


;) :twisted:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.08.2009 21:44

Lucica faktycznie wygląda zachęcająco , ale odnoszę wrażenie , że masz dla nas więcej niespodzianek :lol: w postaci baaaardzo urokliwych miejsc
:lol:
Pozdrawiam i oczywiście czekam na dalszy ciąg
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 22:00

Uważnie czytam i oglądam i czuję się jak na dobrym filmie :D
Napięcie rośnie...
Już wiesz dlaczego jestem TORAC :!: to od tej zatoczki :)
Ale czemu teraz mam reklamy :cry:
czekam...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 22:05

maslinka napisał(a):04.08 - wtorek - ciąg dalszy:

Wkrótce dojeżdżamy do najładniejszej (do tej pory) zatoczki - uvali Lučica:

Obrazek



Postawiłbym Karlovaćko że to Torac uvala
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 22:08

maslinka napisał(a):01.08 - sobota



Po jakimś czasie docieramy do miejsca, z którego roztacza się taki niesamowity widok:

Obrazek




:


Velika duba :!: Celowałem w to miejsce w tym roku ale paskudne dojście do tego Croraju mnie zniechęciło
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 22:34

Torac, masz rację, oczywiście, że to była uvala Torac :D Już mi się trochę pomieszały te zatoczki :oops: Sprawdzałam z mapą i coś źle sprawdziłam.

Torac napisał(a):Już wiesz dlaczego jestem TORAC :!: to od tej zatoczki :)

Teraz już wszystko rozumiem :D

P.S. Piszę sprostowanie do odcinka (w sprawie u. Torac oczywiście :)).
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 22:39

Lepiej przewieź mnie po zatoczkach :D czekam zniecierpliwiony :cry:
sprostować można później .
Zazdroszczę tego uvala-tour :!:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.08.2009 23:11

Maslinko odkrywasz prawdziwe skarby Hvaru :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 23:17

i jeszcze je publikujesz... :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 23:26

mkm napisał(a):Maslinko odkrywasz prawdziwe skarby Hvaru :D

Hvar ma wiele skarbów :D


Torac napisał(a):i jeszcze je publikujesz... :D

Właśnie zaczynam się zastanawiać, czy dobrze robię :wink: Wkrótce będzie tam mnóstwo ludzi :lol:
Cóż, myślę, że jest jeszcze wiele nieodkrytych skarbów na Hvarze, moja skromna "uvala tour" to tylko kropla w morzu (Jadranie oczywiście :D) zatoczek... :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.08.2009 23:34

[/quote]Właśnie zaczynam się zastanawiać, czy dobrze robię :wink: Wkrótce będzie tam mnóstwo ludzi :lol:
Cóż, myślę, że jest jeszcze wiele nieodkrytych skarbów na Hvarze, moja skromna "uvala tour" to tylko kropla w morzu (Jadranie oczywiście :D) zatoczek... :D[/quote]

Wydaje mi się że przeceniamy siłę Cro.pl
Ile może być procentowo Cromaniaków w stosunku do "masy" turystycznej z Polski. Nie sądzę, że więcej niż 3%.
Na forum zagląda-jest , turystyczno-szperająca ekstrema :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2009 23:56

Torac napisał(a):Ile może być procentowo Cromaniaków w stosunku do "masy" turystycznej z Polski. Nie sądzę, że więcej niż 3%.
Na forum zagląda-jest , turystyczno-szperająca ekstrema :D

Myślę, że zarejestrowanych użytkowników cro.pli jest stosunkowo mało w porównaniu z liczbą Rodaków corocznie odwiedzających Chorwację. Ale ile niezalogowanych osób codziennie "nawiedza" forum, to pewnie wie tylko Admin :D Myślę, że jak ktoś się wybiera do Cro na własną rękę, to wcześniej czy później tu trafi, bo trudno nie trafić. Google pokażą na pewno, często jako pierwsze trafienie.

A tak swoją drogą to są "zagłębia Cromaniaków", do których należą m.in. campingi: "Male ciste" i "Pod maslinom" czy niektóre miejsca na Hvarze, a w tym roku bardzo popularny zrobił się Pag :D
Coś w tym jednak jest, że korzystamy z doświadczeń innych forumowiczów i jeździmy w te same miejsca. Ma to swoje plusy (wybór lokalizacji okazuje się trafiony), ma i minusy (miejsce staje się zbyt popularne). Wtedy pozostaje szukać kolejnej wspaniałej "miejscówki" i w ten sposób odkrywamy Chorwację :D

Wniosek z tego taki, że trzeba poznawać, a potem to opisywać, bo jak opisane miejsce stanie się zbyt zatłoczone, popchnie to opisującego do dalszego odkrywania :D Ot taki bodziec, żeby poznawać wciąż nowe i nowe...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone