Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POGODA TERAZ lipiec 2010

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 22.07.2010 12:07

My niestety jeszcze praca do 17-ej, chociaż mam nadzieję, że zerwę się wcześniej bo nie będę mogła wysiedzieć :lol:
Pozdrawiam również i pięknej pogody!! :D
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 22.07.2010 12:38

A jak z temperaturą wody w okolicy Splitu? Orientuje się ktoś z Was? :D
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 22.07.2010 12:48

Nigdy nie sprawdzałam temp. wody, ale byłam dwukrotnie w Kasteli, niedaleko Splitu i woda zawsze była baaaardzo ciepła, w końcu to zalew :D
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 22.07.2010 12:52

PakoG napisał(a):A jak z temperaturą wody w okolicy Splitu? Orientuje się ktoś z Was? :D

jezeli bedzie taka temperatura powietrza jak dzis to oby woda byla jak najchlodniejsza :lol: w zeszlym roku bylam wlasnie w taki upal,to nawet woda w pewnym momencie stawala sie za ciepla :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.07.2010 13:06

PakoG napisał(a):A jak z temperaturą wody w okolicy Splitu? Orientuje się ktoś z Was? :D


Na poprzedniej stronie podawałam link... (w tym temacie juz co najmniej kilka razy ... czy ktoś to w ogóle czyta???)
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n&param=
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 22.07.2010 13:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
PakoG napisał(a):A jak z temperaturą wody w okolicy Splitu? Orientuje się ktoś z Was? :D


Na poprzedniej stronie podawałam link... (w tym temacie juz co najmniej kilka razy ... czy ktoś to w ogóle czyta???)
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n&param=


Czyta, oczywiście,że czyta :D Tylko niezbyt uważnie :D :D :D
W imieniu tych niezbyt uwaznie czytajacych dziekujuę Ci za iście anielska cierpliwość :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2010 22:04

Nawałnice w Austrii,na Węgrzech i Słowacji
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8173219,Zalamanie_pogody_w_Europie__Temperatura_spada_z_35.html

Tym,ktorzy w trasie, życzymy powodzenia.
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 24.07.2010 00:18

Ja mogę powiedzieć, że wczoraj wróciłem z Baśki Vody i temperatury były na poziomie 36-38 st. Dane z termometru auta, woda była zdecydowanie za ciepła jak na ten upał. Ratowały prysznice na plaży z zimną wodą. Byłem w Splicie i nie było żadnej różnicy. Padało zero dni i było zero chmur od 10/07.
Zero wiatru w Baśce Vodzie. Tylko klima w pokojach, albo nie wiem, wiatraki jakieś bo inaczej się utopisz we własnym pocie jak ja. Sporo większy piekarnik miałem tylko w Egipcie ale tam przynajmniej coś powiewało oraz zawsze i wszędzie była klima.
Wniosek taki że jak nie masz na pokój z klimą lepiej jedź nad Bałtyk bo w CRO masz efekt taki że bierzesz prysznic żeby zmyć z siebie pot i zanim się wytrzesz jesteś znów zlany potem.
Ps. Polecam wypić gorącą herbatę albo zjeść gorącą zupę. Moja żona miała problemy z widzeniem bo jej pot oczy zalewał.
Jednym słowem jak bez klimy i wiatru to jest i powietrze i woda na tyle ciepła że nie chcesz tam jechać (Riwiera Makarska a konkretnie Baśka Voda).
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 24.07.2010 01:01

Wróciłem dziś. Przebywałem w okolicach Plominu, Rabac, Pula, Labin. Temperatury na poziomie 38 stopni. Pokój mieliśmy bez klimy i było całkiem fajnie, ale to chyba dzięki naturalnej zabudowie domostwa, w którym mieszkaliśmy. Grube, kamienne ściany robiły swoje. Może też (nie obrażając nikogo) wiek robi swoje i upał nie robi aż takiego wrażenia. Generalizując czad był. Nie pasuje mi jednakże zbyt słony Adriatyk, ale to kwestia gustu.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 25.07.2010 10:38

witam,
http://galijula.izor.hr/web/guest/pokre ... e-s-kamere
no to się porobiło !
pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.07.2010 10:57

Wróciliśmy w piątek wieczorem, od 1 do 23 lipca piękna słoneczna pogoda, temperatury powyżej 30 stopni, woda dość ciepła ale bywały dni , że "przyszły" zimne prądy i była chłodniejsza. Niestety zapomniałem zabrać "rybkę-termometr" i nie podam dokładnych temperatur. :D
Pakostane - między Zadarem a Szybenikiem.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 25.07.2010 15:42

Witam,
Jesteśmy w Marusici. Obecnie 24 stopnie. Silny wiatr na oko tak z 4-5 B.
W nocy porwało nam materac z balkonu Dobrze, ze mieliśmy drugi. :lol: :lol: :lol:
Janusz777
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 06.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 25.07.2010 18:23

Do zobacznie na trasie być może. Startuję też 30-ego. Nie ma obaw. W Cro pogoda jest gwarantowana.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 26.07.2010 09:52

Na Pagu i w Pagu temperatury (z termometru w aucie)
w dzień do 36stC
wieczorem (ok 23:00) ok 30st

Woda zupa (2 dni tylko jak zawiało to wręcz zimna, czytaj orzeźwiająca). Ale Woda w mieście Pag to w zasadzie zamknięte jezioro.

Jest to też, jak mówią miejscowi, jedyne specyficzne miejsce odnośnie pogody. jego położenie powoduje, że w zasadzie pogody może nie być TYLKO wtedy, gdy jest wiatr od strony Zadaru i tam właśnie nie ma pogody. Od morza rzadko coś przywieje a od lądu pogody pilnują wysokie góry. I najczęściej wygląda to tak jak na zdjęciach. Na Pagu pogoda na lądzie porażka.

Obrazek

Obrazek

Temperatury lookałem tutaj
http://www.meteo-info.hr/

i tam jest zakładka z miastami "HR gradovi"
Sprawdzało się u nas.
Ostatnio edytowano 26.07.2010 13:58 przez jackiller, łącznie edytowano 1 raz
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 26.07.2010 12:09

Janusz777 napisał(a):Do zobacznie na trasie być może. Startuję też 30-ego. Nie ma obaw. W Cro pogoda jest gwarantowana.

ja jtez startuje z moja rodzinka 30-ego :lol: pogoda po prostu musi byc,nie ma w ogole innej OPCJI!!!! pozdrawiam i zycze szerokiej drogi wszystkim wyjezdzajacym :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
POGODA TERAZ lipiec 2010 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone