Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POGODA TERAZ lipiec 2010

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monisiowata
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monisiowata » 12.07.2010 21:13

witajcie

mam w planach wyjazd do Pakostane / obok Biogradu
od 22-23.07 na 10 dni tylko troche sie obawiam upalow
teraz jest tam podobno 36C i bardzo duszno.... (nie mam klimy w pokoju)
czy jest ktos kto byl tam moze w takie upaly ???


moze ktos zna tak namiary na kwatery z klimatyzacja?

pozdrawiam,
Monika
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2010 21:18

http://www.accuweather.com/world-foreca ... T&metric=1
W zeszłym roku sprawdziły się prognozy z tej stronki- w tym roku pewno jest tak samo
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 12.07.2010 21:40

artur77 napisał(a):wg różnych przewidywań prognozowych od 25 lipca pogoda w rejonie Splitu ma się pogorszyć, mamy z żoną zaplanowany pobyt na wyspie Brać we wiosce Sutivan od 26.07 do 02.08, żona martwi się o pogodę .
To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji, dla mnie pogoda nie jest najważniejsza byleby nie lało non stop)
Z drugiej strony wiem też że ze sprawdzalnością prognoz różnie bywa )
Jak uspokoić żonę?
Proszę poradzcie :wink:


Nie ma sensu się zamartwiać. Z jako taką dokładnością prognozować można max. na 3 dni. Później to wróżenie z fusów, czyli albo trafią albo i nie.

Co do prognoz na accuwether, to w naszym wypadku sprawdzalność była właśnie taka: będąc w Marusici pogode sprawdzałem codziennie, i codziennie za trzy dni miała już być super pogoda, i ta super pogoda codziennie przesuwała o kolejny dzień. I tak codziennie. Kiedy nie spojrzysz, to za trzy dni już ma być pięknie ;)

Co więcej, pogoda na accuwether na tyle była błędna, że któregoś dnia po całym dniu zachmurzonego nieba sprawdzałem pogodę na dzień następny i co zobaczyłem ?? Że na zakończenie ówczesnego dnia wg tejże stronki miałem cały dzień patelnie i ani jednej chmurki :lol:

Mimo to jak dotąd były to nasze najlepsze wakacje :) Wirus przenoszony drogą Cro-pelkową zadziałał :D
senior111
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) senior111 » 13.07.2010 07:35

monisiowata napisał(a):witajcie

mam w planach wyjazd do Pakostane / obok Biogradu
od 22-23.07 na 10 dni tylko troche sie obawiam upalow
teraz jest tam podobno 36C i bardzo duszno.... (nie mam klimy w pokoju)
czy jest ktos kto byl tam moze w takie upaly ???


moze ktos zna tak namiary na kwatery z klimatyzacja?

pozdrawiam,
Monika


Jak będzie 36 stopni to troche wspólczuje. Z Viniem wrócilismy 7.07.10. i ostatnie 4 dni było ok 30 stopni - na plaży pali, pogoda do zwiedzania nie najlepsza a w pokoju jak nie ma klimy to tragednia - a o spaniu juz nie wpomnę. My akurat mieliśmy klimę ale ze wględu na dzieci, które spały w pokoju gdzie klima wisiała to włączaliśmy sporadycznie.
Doszliśmy do wniosku, że dopuki szkraby małe to w sezonie się nie wybieramy do Chorwacji...
pzdr
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 14.07.2010 14:55

dzięki za słowa otuchy) :wink:
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 17.07.2010 07:24

Witam
Jestem od 10.07 w Mlini. Od samego początku praktycznie bez chmur i około 33 stopni łącznie z dzisiejszym porankiem który zapowiada kolejny upalny dzień. Pozdawiam

PS
Byłem wczoraj z rodzinką zobaczyć
Zatokę Kotorska w Czarnogórze. Powala na kolana. Bajka
Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.07.2010 13:01

Koniec Świata 33 st. C 8O



Obrazek

To tylko marzenia :wink:

Obrazek


:roll:
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 17.07.2010 19:19

przy takich upałach lepszy jest namiot pod drzewem na kempingu przy plaży ;)
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 18.07.2010 00:52

Wczoraj wyjeżdzaliśmy z CRO na termometrze było 39 stopni.Na plaży super.W pokoju bez klimy dało się wytrzymać.Niestety zwiedzanie w taką pogodę to jedna wielka porażka. Pojechaliśmy do Dubrownika i jedyne marzenie to wracać do samochodu ,bo tam klima działa :D
Przemyslaw
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemyslaw » 18.07.2010 16:22

Bylismy w Starigrad od 3.07.10 do 17.07.10r piekna pogoda temperatura codzienie powyrzej 30 stopni morze cieplutkie apartament Amari super i Chorwaci bardzo mili ludzie napewno tam wrocimy.
radziu1974
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) radziu1974 » 18.07.2010 17:52

Pozdrowienia na żywo z Primosten.Pogoda piękna od rana około 30 paru stopni ,woda cieplutka . Na niebie parę chmurek . Pozdrawiam.
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 18.07.2010 20:35

monisiowata napisał(a):witajcie

mam w planach wyjazd do Pakostane / obok Biogradu
od 22-23.07 na 10 dni tylko troche sie obawiam upalow
teraz jest tam podobno 36C i bardzo duszno.... (nie mam klimy w pokoju)
czy jest ktos kto byl tam moze w takie upaly ???


moze ktos zna tak namiary na kwatery z klimatyzacja?

pozdrawiam,
Monika

Witaj
tam jest duszno inaczej... 8)
Adriatyk łagodzi, przy tej samej temp. u nas jest okropnie duszno. W nocy okna otwierac, rano zamknąc, zasłonic, zaroletowac i nie otwierac do 19.
Mirella
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 05.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirella » 20.07.2010 09:02

Hej troszkę się zmartwiłam prognozą pogody dla Splitu
http://pogoda.interia.pl/miasta?id=12373&sw=1
Akurat jak zaczyna się nasz urlop czyli od 24 lipca widzę ze nad Split nadciągną ciemne chmury :( Jestem ciekawa czy to się sprawdzi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 09:11

mada10000 napisał(a):Wczoraj wyjeżdzaliśmy z CRO na termometrze było 39 stopni.Na plaży super.W pokoju bez klimy dało się wytrzymać.Niestety zwiedzanie w taką pogodę to jedna wielka porażka. Pojechaliśmy do Dubrownika i jedyne marzenie to wracać do samochodu ,bo tam klima działa :D


Ja też zawsze zwiedzam w taką pogodę i nie sądzę, że to porażka...co do klimy to nie pieję z zachwytu nad tym urządzeniem, szczególnie kiedy ciało jest nagrzane słońcem...to dopiero jest porażka, wchodzenie do chłodnego wnętrza samochodu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 09:13

Mirella napisał(a):Hej troszkę się zmartwiłam prognozą pogody dla Splitu
http://pogoda.interia.pl/miasta?id=12373&sw=1
Akurat jak zaczyna się nasz urlop czyli od 24 lipca widzę ze nad Split nadciągną ciemne chmury :( Jestem ciekawa czy to się sprawdzi.


Na pewno się sprawdzi...ma lać przez 2 tygodnie, lepiej zmienić kierunek...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
POGODA TERAZ lipiec 2010 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone