Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tu i teraz. W tym momencie. Cres online.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2022 10:30

Cześć Roxy, również śledzę Wasze przygody.
Pomyślnych wiatrów.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.06.2022 21:48

Habanero napisał(a):Cześć Roxy, również śledzę Wasze przygody.
Pomyślnych wiatrów.


Cześć. :D
No to lecimy dalej.

Odcinek 3: Nie ma odpoczynku.

Nie ma odpoczynku.
Pobudka przed godziną 7 i ogarnianie łódki. Na 9 jesteśmy umówieni w Osorze na slipowanie.
Przy campie Bijar co prawda jest slip, ale dojazd do niego jest dosyć stromy, a przy samym slipie jest bardzo wąsko. Kiedyś udało nam się tam zrzucić łódkę na wodę, ale kosztowało nas to sporo nerwów i od tego czasu jeździmy do Osoru.

Oczywiście to, że byliśmy umówieni na konkretną godzinę, wcale nie oznacza, że Dragoslav przyjedzie na czas. :twisted:
Na miejscu zresztą czekamy razem z innymi motorowodniakami. Ucinamy sobie ponad półgodzinną pogawędkę i w końcu możeny zacząć wodowanie.

Można skorzystać z żurawia albo zeslipować się w sposób tradycyjny. Przez chwilę zastanawiamy się nad opcją mechaniczną...

IMG_2515.JPG


... ale w rezultacie robimy to, tak jak zawsze. ;)

IMG_2514.JPG


Teraz czas na przejażdżkę do Mali Losinj do Kapitanatu portu.
Udaje nam się zaparkować praktycznie przy samym wejściu.

IMG_2516.JPG


Jednak jak zwykle w naszym przypadku, trafiamy na przerwę w pracy. :twisted:
Nie ma tego złego, robimy portowy spacer do fontann, zjadamy pierwsze kugle i już możemy ustawić się w kolejce po winietę. Cena bez zmian- 206 kun.

IMG_2518.JPG


IMG_2519.JPG


IMG_2525.JPG


Dzisiaj od rana bardzo mocno wiało, więc za bardzo nie planowaliśmy żadnej wycieczki. Jednak około 16 morze zaczęło się uspokajać i mogliśmy popłynąć na Punta Kriza.

IMG_2526.JPG


IMG_2527.JPG


Z naszą łódeczką spokojnie mieścimy się pod mostem w Osorze. Większe jednostki muszą poczekać na godziny jego otwarcia o godzinie 9 i 17. Mam nadzieję, że kiedyś trafimy na moment jego otwierania, bo nie jest podnoszony do góry, tylko obracany i wygląda do dosyć ciekawie.

IMG_2528.JPG


IMG_2530.JPG


Liczyliśmy na to, że jedna z naszych ulubionych zatoczek w okolicy będzie wolna... i na szczęście się udało. :hearts:
Na dnie jest mięciutki piasek, który jest na tyle ciężki, że nie zamula wody. Jest pięknie i na pewno jeszcze tutaj wrócimy.

IMG_2531.JPG


IMG_2538.JPG


IMG_2539.JPG


Gdyby ktoś chciał lokalizację, to bardzo proszę. ;)

IMG_2543.jpg


Tak bardzo pracowity, ale bardzo przyjemny dzień kończymy smakami, które zawsze kojarzą mi się z Cro. Żaden posiłek z hotelu ***** nie może się z tym równać. :twisted:
;)

IMG_2541.JPG
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.06.2022 22:24

Bardzo fajna, wygodna, funkcjonalna miejscóweczka z widokiem 8)
W takich warunkach wszystko smakuje lepiej, niż w hotelu ***** :)
P.S. Przyglądam się tej szklance po lewej stronie... :?:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.06.2022 22:30

Katerina napisał(a): P.S. Przyglądam się tej szklance po lewej stronie... :?:

Chyba się w niej Punisher utopił. 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.06.2022 22:32

Bravik napisał(a):
Katerina napisał(a): P.S. Przyglądam się tej szklance po lewej stronie... :?:

Chyba się w niej Punisher utopił. 8O

Coś na pewno :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.06.2022 22:37

Katerina napisał(a):
Bravik napisał(a):
Katerina napisał(a): P.S. Przyglądam się tej szklance po lewej stronie... :?:

Chyba się w niej Punisher utopił. 8O

Coś na pewno :D


:lol: :lol:
No wiecie co :twisted: za nią stoi świeczka, dla romantyzmu, coby zapalić. :oczko_usmiech:
W szkle tylko białe winko. :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.06.2022 22:48

Szkoda, że nie zrobiłaś z tego zagadki :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.06.2022 22:57

Roxi napisał(a):(...)świeczka, dla romantyzmu, coby zapalić. :oczko_usmiech:

Jak dla romantyzmu, coby zapalić , to insza inszość. :sm:
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 18.06.2022 23:12

Uuuuuu, a tu relacja, i to live - to zasiadam szybciutko i będę podglądać :lol: . Ciężki rok mieliście, więc odpoczynek zasłużony :). A ten camp to widzę że prawie jak w Jagodnej, gdybyś nie napisała że to Cres, to serio zastanawiałabym się która to miejscówka na Lili :D :D :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2022 08:01

ROXI, gdzieś Ty się podziewała :idea:

Już czuję, że będzie mega, aż mi się zamarzył wyjazd campingowy; widzę, że mamy identyczne kolorystycznie i rodzajowo krzesełka, stolik i hamak oraz szklanki :D ; ten przedsionek już mi chodził po głowie kiedyś, ale zostałem przy swoim równie niezawodnym Base Second 5.

Fajna parcela z widokiem. Chłonę :!:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.06.2022 16:55

Jak to Roxi zapewne będzie nurkować w głębinach Adriatyku. Jeśli nie, to w takim razie nie jest to Roxi tylko Sobowtór.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.06.2022 21:58

Beatka73 napisał(a):Uuuuuu, a tu relacja, i to live - to zasiadam szybciutko i będę podglądać :lol: . Ciężki rok mieliście, więc odpoczynek zasłużony :). A ten camp to widzę że prawie jak w Jagodnej, gdybyś nie napisała że to Cres, to serio zastanawiałabym się która to miejscówka na Lili :D :D :D


:hearts:
Oj ten rok był mega ciężki, dlatego nie zastanawiamy się nad ceną jednej kugli (12 kun ;) ), tylko korzystamy.
Lili do dla mnie ideał, trudno dorównać. Ale to też dlatego, że spotkaliśmy tam niesamowicie pozytywnych ludzi.
Bardzo mi miło, że zajrzałaś. Pozdrów rodzinkę. :hut: :papa:

te kiero napisał(a):ROXI, gdzieś Ty się podziewała :idea:

Już czuję, że będzie mega, aż mi się zamarzył wyjazd campingowy; widzę, że mamy identyczne kolorystycznie i rodzajowo krzesełka, stolik i hamak oraz szklanki :D ; ten przedsionek już mi chodził po głowie kiedyś, ale zostałem przy swoim równie niezawodnym Base Second 5.


Nooo trochę mnie tutaj nie było. ;)

Nasz przedsionek skończył się rok temu. W czasie lekkiego deszczu zaczął przeciekać... po tylu latach miał prawo i padło na Colemana. Fajnie zrobiony. Mam nadzieję, że będzie solidny.

Ural napisał(a):Jak to Roxi zapewne będzie nurkować w głębinach Adriatyku. Jeśli nie, to w takim razie nie jest to Roxi tylko Sobowtór.


No to chyba będzie sobowtór. ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.06.2022 22:37

Odcinek 4: Pierwszy dzień na morzu.

Dzień zaczął się tak, że obudziliśmy się na podłodze. Dosłownie, bo materac był się zepsuł, a dokładniej korek popuszcza. :twisted: Taki urok campingowego życia. Dziś niedziela, więc nie ma co marzyć o wyprawie do sklepu... chociaż jak tak teraz myślę, to może sklepy tutaj są w niedzielę otwarte... :roll: No nic, dziś czeka mnie nocka w hamaku, Arturo twierdzi, że może spać na glebie. :mrgreen:

Jak już wstaliśmy w tak znakomitych humorach ;), to pora na pierwszą pełnoprawną wycieczkę po Jadranie. Pogoda wskazuje nam kierunek Punta Kriza i zobaczymy co będzie później.

Najpierw jednak stacja benzynowa, która jest zaraz za wyjściem z portu z Osoru, rozwiązanie idealne.

GOPR4247 2.JPG


2.JPG


IMG_2544.JPG


Płyniemy około 1,5 godziny i w końcu cumujemy przy wyspie Trstenik.
Woda idealna do płynięcia, nawet przez chwilę myślimy czy nie płynąć na Pag do Lun. :wink:
Jest to jednak nasze pierwsze dłuższe wypłynięcie i chcemy się trochę polenić... no bardziej ja. :twisted:

3.JPG


4.JPG


5.jpg


Po dobrych 4 godzinach wracamy.

6.JPG


7.JPG


Chwila odpoczynku, kolacja i idziemy na zachód słońca wyposażeni w butelkę wina i czipsy. :twisted:

7a.JPG


No i muszę przyznać, że uległam... od roku było marudzenie o dronie... a że się facet ostatnio wycierpiał, to nabyliśmy drogą kupna. :)
To są nasze pierwsze loty, wię dopiero się uczymy... i tak szok że udało mi się wylądować na łódce. :mrgreen:

8.JPG


Osor jest taki malutki. :)

9.JPG


1.JPG


Dziś wycieczka wyglądała tak:

IMG_2598.jpg


Na dobranoc zachód.
Do jutra. :papa:

11.JPG


DJI_0051.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.06.2022 15:20

Jaki maleńki jest Osor z góry! 8O
Zatoczka urocza, a kolor wody - super! :D Aż się chce zanurzyć... Tylko jak tam temperatura wody w czerwcu?...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.06.2022 18:58

Mikromir napisał(a):Jaki maleńki jest Osor z góry! 8O
Zatoczka urocza, a kolor wody - super! :D Aż się chce zanurzyć... Tylko jak tam temperatura wody w czerwcu?...


W tym roku woda zimna.
Dwa lata z rzędu w czerwcu mieliśmy tutaj cieplutką wodę, ale w tym roku już tak ochoczo do niej nie wskakujemy. :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tu i teraz. W tym momencie. Cres online. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone