Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po trochu i po łebkach, czyli pod namiot do Grecji - 2011.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.07.2011 18:12

Interseal napisał(a):Ciekawe rozwiązanie z tym pociągiem do Grecji, ale samochód był z Wami na platformie, czy też byliście po prostu "pieszo" ?

Samochód też miał urlop :wink: . Na miejscu trochę poruszaliśmy się autostopem. Przy dalszych wycieczkach (np. Meteory czy wyspa Skiathos) korzystaliśmy z usług lokalnych agencji turystycznych.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Po trochu i po łebkach, czyli pod namiot do Grecji - 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.07.2011 20:08

Interseal napisał(a):Grecja (Kalamitsi)
Obrazek

Grecja (Paralia Panteleimonos)
Obrazek



8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :roll: :twisted: :evil:

Powinienem zakląć i to solidnie, ale się powstrzymam...
(miała być teraz właśnie Grecja a wyszedł mi jakiś Pag czy coś...) :evil:
No nic, pozostaje przeczytać i obejrzeć od deski do deski.
Wiesz Mariusz, ja już nie wierzyłem, że w tym roku pojedziecie gdzieś dalej po słowach Twej żony zacytowanych po powrocie z Planicy: "za dużo tego dobrego".... :lol: :D :wink: :roll:

Pozdr.

P.S.
Oż w mordę!
Fajny ten Ford! W sam raz dla waszej famili...
Gratulacje!!!

P.S. 2
"Miałem inne wyobrażenie o południowej Bułgarii..."

Zarówno Melnik jak i Rilski Monastyr był w naszej świadomości. Na ten drugi turystyczny hit już miałem dawać kierunkowskaz, ale wspólną decyzją obu załóg, stwierdziliśmu, coś w stylu: "w 2 tygodniach nie da się upchać połowy Bałkanów.


Hehe... a my jadąc do Grecji w 2001 r, we wrześniu akurat zaliczyliśmy "co najważniejsze" w tej części Bułgarii (Riła, Pirin, Sofia, przełom rzeki przed Sofią, Rilski M., Melnik, Borovec, kolejka pod Musalę)- na niekorzyść Rumunii- ale w tej nam strasznie lało, więc "straty" były niewielkie.
Coś tam wspominałem o tym chyba w chacie we Vratnej w lutym.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2011 21:33

Joanka23 napisał(a):Czy ja wiem czy masakra... pomyśl za parę lat ceny już nie będziesz pamiętał a przejażdżkę takim "promem" na pewno jeszcze nie raz wspomnisz :lol: szczególnie jak będziesz płynął jakimś z prawdziwego zdarzenia albo jak go kiedyś wymienią na jakiś nowszy model to dzieciakom będziesz mówił "a pamiętacie jak na takich barkach się przeprawialiśmy autem przez Dunaj do Bułgarii..." :lol:


Już zaczynam luzować. Bardziej niż wydanymi pieniędzmi denerwowałem się sam na siebie, że nie wiedzieliśmy tak podstawowych rzeczy. Tymbardziej, że nie byliśmy sami. "Kierownikowanie" zobowiązuje :wink:

Joanka23 napisał(a):Most Giurgiu-Ruse faktycznie tańszy... my płaciliśmy 8 euro do Bułgarii a 2 euro z Bułgarii /dlaczego na powrocie taniej to pojęcia nie mam :lol: / ale nie ma co na wakacjach wszystkiego na bułki przeliczać... - ja tam bym się takim promem chętnie przepłynęła :D tylko szkoda, że zdjęcia nie ma...


Dlaczego drożej? Być może płaci się za dezynfekcję samochodu... kiedyś była taka opłata. W końcu po przejechaniu całej Rumunii zaszczepiony bakcyl należy zostawić na granicy, by nie przeszkadzał w zdrowym odpoczynku nad Morzem Czarnym :wink:
W moim przypadku zabieg ten się nie powiódł, choć był wielokrotnie droższy. :wink:

Zdjęcia nie ma, bo wszystko działo się w ciemnościach.

Joanka23 napisał(a):Ciekawa jestem Waszych dalszych wrażeń z Grecji :D a piasek nie jest taki znowu zły :wink: ...myślę, że dzieciaki potrafiły z niego użytek zrobić :lol:


Wrażenia różne. Zależeć bedzie skąd. W każdym razie tę stronę Grecji nieprędko odwiedzimy - dlatego tak mi tego Olimpu szkoda, ale o tym później.
Do piasku nie dam się przekonać... oj nie! :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2011 21:37

slapol napisał(a):Ot i wylazła dusza prawdziwego górala i cromaniaka... :wink: :lol:
Pozdrav


Wiesz Sławek... odpływam sobie od brzegu na kilkadziesiąt machnięć, odwracam się na plecy, patrzę ponad dachy domów a tu .... niebo.... a tymczasem od dziesięciu lat były tam góry :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2011 21:42

Cześć Fata!

Wszelki duch!
Tym razem "dobre" było wspólne :) więc wyjazd doszedł do skutku.

Autko w sam raz. Dzięki, choć coś nie jestem przekonany w 100% do niego.

Taaak we Vratnej to wspominałeś o tylu miejscach... kto by spamiętał.

Gdzieś na Pagu jest teraz Agnieszka. Pag fajny jest, dlaczego mówisz o nim "jakiś"? :wink:

Pozdrowienia.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.07.2011 21:54

Pamiętam przejście Giurgiu-Ruse w latach . . . odległych :wink: gdy opłaty wyniosły nas , jako innostrancow około 50 USD z tzw. sterylizacją samochodu - przejazdem przez . . .
Jadąc golfem , z dość wysokim zawieszenie ( bardzo wolno ) byłem spokojny , za nami Francuzi sportowym kabrioletem miny mieli niewyraźne :lol:

Bakcyl rumuński taka gnojówka nie zmyje


:roll:

. . . nawet po kilkakrotnym użyciu

Jadę z Wami dalej :D

Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.07.2011 22:49

Joanka23 napisał(a):Uprzedzam, że jeszcze tam wrócę! Teraz jak już co nieco zobaczyłam to innym okiem sobie pooglądam te wszystkie Wasze zdjęcia... :D Obiecuję, że się tym razem zamelduję! :lol:

Trzymam za słowo :D :wink: .
Nie miałem pojęcia że mieliśmy taką czytelniczkę, która na dodatek planowała eskapady po rumuńskiej krainie. Ale miło mi że się ujawniłaś :D

Interseal napisał(a):W każdym razie tę stronę Grecji nieprędko odwiedzimy

Bo nie da się ukryć, że "ta strona" jakby trochę mniej atrakcyjna była.... np w porównaniu z Epirem czy wyspami Jońskimi. A już połączenie AL z zachodnią częścią GR wydaje się być baaaaarzdzo rozsądne :roll: . No ale ekspertem nie jestem, takie tylko wrażenie odniosłem po zeszłym roku.... Może jesienią będę wiedział już coś więcej :cool: .

Też nie przepadam za piachem :? . Najlepszy jest drobny żwirek.....

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.07.2011 22:56

Interseal napisał(a):Cześć Fata!

Wszelki duch!

Mówi się: "wszelki miraż"...
:lol: :wink:


Autko w sam raz. Dzięki, choć coś nie jestem przekonany w 100% do niego.

Taaak we Vratnej to wspominałeś o tylu miejscach... kto by spamiętał.

Gdzieś na Pagu jest teraz Agnieszka. Pag fajny jest, dlaczego mówisz o nim "jakiś"? :wink:

Pozdrowienia.
8O 8O
Łoż kurde!!! Widziałem pełno maslin, ale Maslinki niestety nie.
Szkoda, takie spotkanie to by było coś...
Dzisiaj wróciłem.
No wiesz...ten Pag to może i fajny, ale kudy mu tam do Grecji....eeeee...
Poza tym, wolę grecki upał niż Paśski.
:evil: :twisted:


Bardziej niż wydanymi pieniędzmi denerwowałem się sam na siebie, że nie wiedzieliśmy tak podstawowych rzeczy.


Wiesz...Rumunia to taki wciąż dziwny kraj, w którym suma rzeczy nieprzewidywalnych jest równa sumie wrażeń po przejechaniu tego kraju tam i z powrotem. Bułgaria podobnie, ale jakby inaczej.
Nas też "dezynfekowali/sterylizowali" na granicy.
Obawiałem się, że tym gnojem jakim się to odbywało prędzej złapiemy jakiegoś syfa niż będziemy zdezynfekowani...
:lol: :D 8O :roll:
Może kiedyś opiszę zabawne i mniej zabawne historie jakie nas spotkały w tych krajach.

Pozdr.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.07.2011 23:10

Poczytałem o Rumunii i Bułgarii. Resztę bym też poczytał :lol: i pooglądał ozywiście
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 17.07.2011 19:39

kulka53 napisał(a):...Nie miałem pojęcia że mieliśmy taką czytelniczkę, która na dodatek planowała eskapady po rumuńskiej krainie...


Planować to ja dopiero będę :lol: to była taka "zajawka" :wink: dopiero - obiecaliśmy sobie, że musimy przynajmniej tydzień objazdówki tam zrobić. Mnie się marzy jesienią, ale to nie w tym roku bo już urlopu nie mam :(

Interseal napisał(a): Być może płaci się za dezynfekcję samochodu... kiedyś była taka opłata....
Zdjęcia nie ma, bo wszystko działo się w ciemnościach.


piotrf napisał(a):Pamiętam przejście Giurgiu-Ruse w latach . . . odległych :wink: gdy opłaty wyniosły nas , jako innostrancow około 50 USD z tzw. sterylizacją samochodu - przejazdem przez . . .
Jadąc golfem , z dość wysokim zawieszenie ( bardzo wolno ) byłem spokojny , za nami Francuzi sportowym kabrioletem miny mieli niewyraźne :lol:...


Dezynfekcji już nie ma, ale dziury pozostały. :lol: Po prawdzie my też jak Interseal, w nocy granicę przekraczaliśmy i pojechaliśmy za tirem /do dziś dzień nie wiemy czy dobrze 8O - niemniej jednak nikt się nie czepiał/ ale jak zapodaliśmy na granicy w dziurę to huknęło tak, że mój mąż z wrażenia sfory psów przebiegającej obok, nie zauważył :lol: /jedynej, która była nam dana, bo tak to tylko pojedyncze pieski chodziły/

Interseal napisał(a):Wrażenia różne. Zależeć bedzie skąd.


To czekam na ciąg dalszy i te lepsze wrażenia :wink: :lol:
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 17.07.2011 19:43

Interseal Przerwa w dostawie nastąpiła ? :oops: Chciało by się poczytać to i owo, a tu przy okazji obejrzeć jeszcze ładne widoczki :D
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 17.07.2011 19:58

Interseal napisał(a):Witam. Sądząc po ilości odwiedzin, to jest Was tam więcej śledzących "po cichu". :)
Pozdrawiam utajnionych! :) :wink:


Cześć Mariusz.

Niezła wyprawa, taka trasa to i przygód do wspominania więcej.
Sporo ciekawych zdjęć i ciekawie opisujesz etapy podróży.

Czasem brak czasu na częstszą obecność na forum, więc czasem tylko czytanie bez wpisów.
Z tego powodu, to nawet brak wielu moich przywitań (dla nowych relacji) i podziękowań (po ich zakończeniu). :oops: :oops: :oops:
Bywa z tym niezręcznie, mam nadzieję, że wiele osób jest wyrozumiałych.

Pozdrawiam.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 17.07.2011 20:39

nomad napisał(a):Czasem brak czasu na częstszą obecność na forum...


Nomad, ale mam nadzieję, że pamiętasz o obietnicy /wiesz, tej o tajnej zbrojowni... Rambo :wink: :lol: / - mam nadzieję, że nie przeoczyłam relacji...

Interseal - przepraszam za OT, ale jak namierzyłam Nomada to nie mogłam się powstrzymać :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2011 20:40

Kejter napisał(a):Interseal Przerwa w dostawie nastąpiła ? :oops: Chciało by się poczytać to i owo, a tu przy okazji obejrzeć jeszcze ładne widoczki :D


Witam.

Przerwa w związku z wyjadem do Słowacji. Chcieliśmy zobaczyć z bliska te białe skałki na wysokości Trenczyna przy czeskiej granicy, czyli tzw. Vršatské bradlá w Białych Karpatach.

Obrazek

Tempo generalnie spadnie teraz, gdyż wzrasta tempo w pracy... byle do zimy...

Nomadzie. Miło cię czytać. Ja jestem wyrozumiały i nie jestem pamiętliwy :)

Pozdrawiam.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.07.2011 21:21

Interseal napisał(a):Pozdrawiam utajnionych! :) :wink:


dzięki za pozdrowienia :D

pozdrawiam współmieszkańca :lol: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Po trochu i po łebkach, czyli pod namiot do Grecji - 2011. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone