Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.11.2019 13:24

Lutro (tak pomiedzy Agia Roumieli a Francocastello) - ja dopłynąłem najdalej do rzeki z Palmami z Paleochory https://goo.gl/maps/a9JhRjgEveDtWrpD8

Obrazek

Ja staram się osiąśc (chociaz na część roku) w GR i byłbym chętny powtórzyc wyjazd z RIB-em na południe Krety
Na Krecie w okresie letnim wieje mocny wiatr z północy.
Nie tylko popo ale i w nocy (czasem mielismy wrazenie ze przestawi w nocy murowany domek).
Na południu osłaniają góry ale jest "tunelowanie" czy w pewnej odległosci od brzegu mocny podmuch potem.

Nie wiem czy nie lepiej RIB-em spłynąć pewne zakątki.
RIB-a trzymam juz w GR na PEO wiec tylko do Pireusu lub Gythio na prom i wio na Kretę.

Na pewno Kerdodasos / Elafonis od strony wody jest super ale mnóstwo skał i raczej często będą 1-2m pod wodą.
Woda przejzysta ale na pewno nie miejsce do podpłyniecia dla żaglówki.
A dla RIB-a - spoko ...

Lisos jest swietne i tam jachtem na 100% da radę a zadneg nie widzialem (a plywalem tam co 2-3ci dzien)
Swietne miejsce na lapanie ryb, kapiel, czy zwiedzanie antycznych ruin (od ladu tez nie ma dojazdu)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A wszędzie po drodze urocze dzikie zakątki niedostępne od lądu (wysokie góry)
Obrazek

Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.11.2019 22:02

wydaje mi sie ze sporo miejscowosci na płd zach wybrzezu tak ma
(brak dostepu od lądu)

- Lissos (pozostałosci antycznego miasta) - mozna szutrową i krętą dojechać do Sougia a potem taxi wodne lub przez góry z odpowiednim przygotowaniem (ubranie/buty). https://goo.gl/maps/nuA2CZju5so3DCDz7

- Agia Roumieli - koncowka wąwozu Samaria, tylk wawozem można tu dojść lub od morza https://goo.gl/maps/QKdgPhQxVLqQBw329

- Lutro https://goo.gl/maps/WeEisi6AtvhxVgoM7

- Plaża Glyka Nera https://goo.gl/maps/eSA8zaHVMVU317pw8 plaza ze slodką wodą pod zwirem, ponoc nadaje sie do picia (woda w morzu az gazuje od dna od slodkiej, woda najchlodniejsza na Krecie ale kryształ)

- tawerna do ktorej tylko lodzia https://goo.gl/maps/aaMP37Trh2qRBLQb9 https://goo.gl/maps/n7fp1mHgHsZWnemN7

- kapliczki na bezludnych plazach https://goo.gl/maps/3oxrkaH3E9c6pttAA

- niedostepne plaze z wyschnietymi rzekami https://goo.gl/maps/nDDLYb2Ji4L4umEKA
Obrazek

tokoryto tej rzeki
Obrazek

co krok mialem zaznaczone na navi fajne miejsca
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.11.2019 22:10

no i Kedrodasos ponizej Eafonisi bez ludzi a z tym samym piaskiem na dnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Kedrodasos była tylko jedna para w namiocie i grupka młodzieży Kreteńskiej (5 dziewczyn i 2 chłopaków) zdejmująca stroje kąpielowe przed wejsciem do wody ... (jakiś zwyczaj lokalny ??)
niemafal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) niemafal » 06.07.2021 00:50

Cześć dobrzy ludzie :)

Mam pytanie w zeszłym roku tak spodobało mi się pływanie motorówką , że niedawno zrobiłam patent.
Doświadczenie znikome, po Chorwacji pływaliśmy 1 dzień. Znajomi mieli patent więc i mi udało się popływać oraz złapać bakcyla,
- wynajem możliwy był w dni spokojne/bezwietrzne. Nie sprawdzaliśmy fal , map, pogody itd.Zrobiliśmy 80 mil , w kilka godzin - popłynęliśmy z brać na hvar i jeszcze sporo zatok zwiedziliśmy.

Teraz sami jedziemy do grecji i koniecznie chcę kontynuować - ale zastanawiam się gdzie są "bezpieczniejsze-spokojniejsze" wody.
Kefalonia czy Korfu.

Szaleństw nie będzie , bo pierwszy samodzielny wynajem. Ale może macie jakieś rady ??
Wiem że można wypożyczać motorówki bez patentu ale tak myślę że chciałabym mieć z tego pływania więcej przyjemności niż stresu .. ;).

Macie jakies rady >
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2021 09:28

niemafal napisał(a):Cześć dobrzy ludzie :)

........

Teraz sami jedziemy do grecji i koniecznie chcę kontynuować - ale zastanawiam się gdzie są "bezpieczniejsze-spokojniejsze" wody.
Kefalonia czy Korfu.
...........

Macie jakies rady >


Z tym pytaniem najlepiej do Ogórka, on zdaje się najwięcej pływał w Grecji. Jeszcze Marsik i bauty. Ja pływałem po Greckich wodach palcem po mapie. :boss:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.07.2021 14:49

Spokojniejsza woda w Zatoce Argolidzkiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Korfu - pod warunkiem, ze wschodnie wybrzeże (wiatr z płn-zach)
Plataria czy Sivota tez jest OK. Szybko dopłyniesz na Paxos/Antypaxos
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 09.08.2021 13:40

niemafal napisał(a):Cześć dobrzy ludzie :)

Mam pytanie w zeszłym roku tak spodobało mi się pływanie motorówką , że niedawno zrobiłam patent.
Doświadczenie znikome, po Chorwacji pływaliśmy 1 dzień. Znajomi mieli patent więc i mi udało się popływać oraz złapać bakcyla,
- wynajem możliwy był w dni spokojne/bezwietrzne. Nie sprawdzaliśmy fal , map, pogody itd.Zrobiliśmy 80 mil , w kilka godzin - popłynęliśmy z brać na hvar i jeszcze sporo zatok zwiedziliśmy.

Teraz sami jedziemy do grecji i koniecznie chcę kontynuować - ale zastanawiam się gdzie są "bezpieczniejsze-spokojniejsze" wody.
Kefalonia czy Korfu.

Szaleństw nie będzie , bo pierwszy samodzielny wynajem. Ale może macie jakieś rady ??
Wiem że można wypożyczać motorówki bez patentu ale tak myślę że chciałabym mieć z tego pływania więcej przyjemności niż stresu .. ;).

Macie jakies rady >


Dobrym miejscem jest Lefkada. Centrum wynajmu łódek jest Nidri, jest tam kilka wypożyczalni.
Tam zresztą sam zdecydowałem o zamianie pontonu na skorupę - łódkę, bo zastępczo dali mi super komfortowego Regala 2200, którym popłynęliśmy na Itakę, Kefalonię (Fiskardo), do Porto Katsiki na zach. wybrzeżu Lefkady, a w łódce się zakochałem.
Blizej można opłynąć wyspę Meganisi (jest tam i jaskinia, i urocze plaże), dalej wysepki Kalamos i Kastos (tam kolega #ogórek zadowolony spędził kilkukrotnie wakacje).
yamah
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yamah » 22.11.2023 21:31

ogorek napisał(a):Obrazek
Obrazek
Plataria czy Sivota tez jest OK. Szybko dopłyniesz na Paxos/Antypaxos

Powróciły moje wspomnienia z Iria :spoko: co prawda nie z pontonem bo dopiero zaczynam z nim przygodę :hut: ..ale jednak :proszedzieki: bo dzięki waszym relacjom już wiem gdzie od przyszłego roku będą używał gumiaka na Poleponezie..acha tam na filmie z okolic Kilady mijałeś wyspę Jonna Deepa :)
Pozdrawiam serdecznie :papa:
https://maps.app.goo.gl/X48vv4gHpcN9bmQBA
Załączniki:
IMG20230422151046.jpg
IMG20230422114508.jpg
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.12.2023 11:44

moja łódka stoi / zimuje w serwisie marine w Nea Kios
i od września czekam na ofertę serwisu
_ Greckie siga-siga

ja teraz bywam 300m na południe od granic Myloi. Na wprost "Dimas solar faktory"

jak dożyję to powiniennem być od końca czerwca tam.
nie wiem czy bedę trzymać rib na bojce czy w NeaKios czy w Nafplio
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 07.12.2023 13:56

Ogorek opowiesz coś o samym transporcie RIBa z PL do GR ? Wydaje mi się że to dość duże przedsięwzięcie hmm
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.12.2023 16:20

LUKASQ napisał(a):Ogorek opowiesz coś o samym transporcie RIBa z PL do GR ? Wydaje mi się że to dość duże przedsięwzięcie hmm


To był "pikuś" jak promy MINOAN pływały z Triestu (Triest -> Wenecja -> Ankona -> Igumenisa -> Patra)

W-wa -> Triest to trasa 1000 km tylko po EU granicach.
Co więcej bilety odbieramy po północy
Więc start 9-10 i Meta po północy a okrętowanie 3-cia rano, kabina i pobudka na podziwianie Ankony a potem leżakowanie do Patry (i nocleg)

Niestety Minoan przeniósł start na Wenecję (1350 km na raz z RIB-em to już wyczyn dla mnie)
Raz płynąłem a potem MINOAN przeniósł start do Ankony co jest bez sensu aż tam jechać a potem płynąć
CHYBA !!! że łączymy, ze zwiedzaniem/pływaniem po Włoszech i Grecji

Teraz trzymam RIB-a w GR. Koledzy @bounty i @marsik ciagali drogą lądową openkę i RIB-a
@Marsik z Krakowa a @bounty z okolic W-wy

Osobiście trasę bez łódki z okolic Wwy na Peloponez robię z dwoma noclegami (np. Gyor a potem GR przy granicy lub Nisz - zależy od korków na granicy Srb-Gr).
Jadę na długi pobyt, mam wygodne auto ale nie wyobrażam sobie z jednym noclegiem

Z łódką nie wyobrażam sobie chociaż średnia autem bez korków to 100-110 km/h (po GR wbrew pozorom jest sporo ograniczeń 90 110 na autostradzie). Pewnie 20proc dłużej czyli nie 25 godz jazdy a ponad 30
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 12.12.2023 17:32

@Marsik i @Bounty ciągli RIB spod Wawy do Grecji ?? Panowie może coś opowiecie. Mega ciekawa sprawa (przynajmniej dla mnie = turbo fana wczasów samochodem :mg: )
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.12.2023 13:11

Na forum-motorowodne.pl jest użytkownik woj70, który ciągał wiele razy LEMA GOLD II (coś ponad 8m kabinówka)

albo największym SUV-em KIA albo Hyunday (nie pamiętam)
i często slipował z brzegu (żwirowego)

@Marsik - ciągał łódkę open (bodajże 5,4m) z silnikiem 100 KM do Grecji (okolice Lutro - Limni Voulagmenis - tam się spotkalismy a potem Kefalonia bodajze, i zwiedził z Kefalonii Zatokę Wraku na Zante)

@Bounty - lekkiego RIB-a (chyba <5m) na lekkiej przyczepie (okolice Lefkady)

Nie pamiętam aby narzekali na trasę. Woj70 nigdy na przyczepę nie narzekał (pewnie DMC 2500)
Ja narzekałem a płukałem hamulce i nie zaciągałem i zawsze jakiś serwis w GR
Moja Nowy Brenderup DMC 1300

Nie wiem czy Marsik też coś nie narzekał.
To już trzeba mieć zestaw narzędzi i wiedzieć jak naprawić / wyczyścić takie hamulce lub wręcz wymienić łożysko
drfeelgood
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) drfeelgood » 28.02.2024 16:05

Cześć, szukam aktualnej informacji nt. wymogów związanych z pływaniem w Grecji pontonem 4m z silnikiem 20KM.
Ma ktoś aktualną wiedzę? Szczególnie interesuje mnie czy ponton musi być zarejestrowany.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.03.2024 12:34

drfeelgood napisał(a):Cześć, szukam aktualnej informacji nt. wymogów związanych z pływaniem w Grecji pontonem 4m z silnikiem 20KM.
Ma ktoś aktualną wiedzę? Szczególnie interesuje mnie czy ponton musi być zarejestrowany.


Sprawdzę ale z pamięci:

Poniżej 5m laminat z silnikiem do 30 KM można
Ale chyba RIB a może i ponton pod to podpada - tylko do 15 KM

Czyli wymagałby rejestracji, ubezpieczenia

Poniżej 7m parkowanie w państwowych marinach (a takich większość) za free bez konieczności zgłaszania.

Niestety rejestrowane udki MUSZĄ mieć
- gaśnicę minimum 2kg z aktualnymi badaniami (Grecy mogą się przyczepić do gaśnic bezterminowych)
- biały dym i czerwone race
- kamizelki

Wszystko do dostania w każdym łódkarskim lub wędkarskim

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Znajomy Grek zapytał się właśnie w Port Police w NAFPLIO:

Jakiekolwiek dmuchane - w tym RIB -> do 25 KM bez pozwoleń

"They told me for inflatable no need for license if the engine is less 25hp
No need for insurance as well if engine is less than 25hp"
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone