Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag z pontonem - baza wypadowa

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PawelKasia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2022
Pag z pontonem - baza wypadowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelKasia » 21.06.2022 09:04

Hej, od kilku lat jeździmy do Chorwacji z pontonem. Była już wyspa Rab i Mali Losnj, teraz chcielibyśmy spróbować na Pag. Szukamy kempingu, który byłby dobrą bazą wypadową (podróżujemy kamperem), z której możnaby wypływać w ciągu dnia. Ponton 4m i 20KM, ale chodzi o spokojne, rekreacyjne pływanie z dzieciakami (10 i 12 lat) w poszukiwaniu mniej zaludnionych zatoczek lub wysepek, z dala od tłumów i zgiełku, ale w stosunkowo niewielkim zasięgu (do ok. 20 minut jazdy pontonem od kempingu, aby w razie potrzeby sprawnie wrócic w razie zmiany pogody). Podobają nam się okolic Metajny, m.in. ze względu na to że to bardziej część osłonięta od otwartego morza, więc mniejsze ryzyko duzych wiatrów, fal itd, ale niestety nie udało nam się namierzyć żadnego campingu w tamtym rejonie. Fajnie wyglądają kempingi Simuni oraz Strasko, ale pytanie czy się nie rozczarujemy jeśli chodzi o możliwości pływania pontonem w tamtym rejonie, pod względem własnie dostępności zatoczek itd.
Może są tu na forum osoby, które były pontonem na Pagu i mogłyby polecić jakąś fajną miejscówkę?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.06.2022 09:19

Do poczytania :

gumjak-w-zalewie-paskiej-t34183.html?hilit=gumjak
pag-2015-czyli-chorwacka-masakra-pogoda-nie-motorowa-t49314.html
pag-po-magellansku-t50809.html

a przede wszystkim :
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html?hilit=klub%20pag

Jeśli użyjesz wyszukiwarki ( w prawym , górnym roku forum), to znajdziesz jeszcze wiele przydatnych informacji. :wink:
W rejonie Metajny nie ma żadnego campingu. Jedyny nad zalewem to Sv.Duh.
Mniej więcej vis a vis Zubovici.
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 21.06.2022 16:37

PawelKasia napisał(a):Hej, od kilku lat jeździmy do Chorwacji z pontonem. Była już wyspa Rab i Mali Losnj, teraz chcielibyśmy spróbować na Pag. Szukamy kempingu, który byłby dobrą bazą wypadową (podróżujemy kamperem), z której możnaby wypływać w ciągu dnia. Ponton 4m i 20KM, ale chodzi o spokojne, rekreacyjne pływanie z dzieciakami (10 i 12 lat) w poszukiwaniu mniej zaludnionych zatoczek lub wysepek, z dala od tłumów i zgiełku, ale w stosunkowo niewielkim zasięgu (do ok. 20 minut jazdy pontonem od kempingu, aby w razie potrzeby sprawnie wrócic w razie zmiany pogody). Podobają nam się okolic Metajny, m.in. ze względu na to że to bardziej część osłonięta od otwartego morza, więc mniejsze ryzyko duzych wiatrów, fal itd, ale niestety nie udało nam się namierzyć żadnego campingu w tamtym rejonie. Fajnie wyglądają kempingi Simuni oraz Strasko, ale pytanie czy się nie rozczarujemy jeśli chodzi o możliwości pływania pontonem w tamtym rejonie, pod względem własnie dostępności zatoczek itd.
Może są tu na forum osoby, które były pontonem na Pagu i mogłyby polecić jakąś fajną miejscówkę?Może wyda ci się to dziwne, ale polecam wam kemping w Novalji. Novalja nie jest najcichszym miastem jednak kemping usytuowany tuż przed miastem jest cichy (wstęp na kemping w godzinach 6-22), dobrze wyposażony z dobrym slipem, miejscem do czyszczenia łodzi i bezpiecznymi bojkami na wodzie. Z kempingu macie dosłownie kilka minut wodą do stacji benzynowej w mieście. Płynąc w kierunku miasteczka LUN, po 20-30 minutach będziecie mieli po prawej burcie fantastyczną piaskową plażę, których brak jest na Pagu. Do miasta na piechotę będziecie mieli czołgając się pół godziny marszu. Odwiedźcie też Lun bardzo urokliwą wioskę z tysiąc letnimi drzewami oliwnymi. Ten skrawek Pagu jest zupełną odwrotnością Pagu zaczynającego się od Paskiego mostu.

Pozdrawiam.

Ps. Byłem na tym kempingu z pontonem i przyczepą dwa lub trzy razy.

Miłych wakacji.
PawelKasia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelKasia » 21.06.2022 16:55

Dzieki - tego typu informacji potrzebowalismy :) Masz na mysli kemping Strasko w Novalji, czy jest jeszcze jakis inny w tej miejscowosci?
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 21.06.2022 17:17

PawelKasia napisał(a):Dzieki - tego typu informacji potrzebowalismy :) Masz na mysli kemping Strasko w Novalji, czy jest jeszcze jakis inny w tej miejscowosci?


Tak, jest on dużym kempingiem razem z FKK (wejście w głębi kempingu). Z obu stron miasta jest kilka małych bądź bardzo małych przydomowych kempingów. Jednak te co znam na nic wam się nie zdaja ponieważ wjechać do nich, wjedziecie lecz z powrotem wjazd kamperem może być prawie nie możliwy, takie są strome podjazdy.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone