Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 23.04.2024 13:01

Czy coś się zmieliło w przepisach ? Patrząc na odpowiedź to mogę przy pontonie 3,2 m i silnik 8KM (5.88kW) mogę pływać bez winiety. Ubezpieczenie to wiadomo przy tych parametrach pływadła nie jest obowiązkowe.
piszczyk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszczyk » 24.04.2024 08:09

Pik71 no faktycznie coraz więcej "źródeł" i "zmian"
znalazłem coś takiego:


Na podstawie art. 41, ust. 1 i 2 chorwackiej Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych w ruchu (Zakon o obveznim osiguranjima u prometu, NN nr 151/05, 36/09, 75/09, 76/13, 152/14; ) właściciel jednostki pływającej o napędzie mechanicznym o mocy silników ponad 15 kW podlegającej obowiązkowi wpisu do rejestru statków zobowiązany jest do zawarcia umowy o ubezpieczeniu od odpowiedzialności za szkody, jakie w trakcie użytkowania jachtu może wyrządzić osobom trzecim (odpowiedzialność cywilna wobec osób trzecich). Minimalną sumę ubezpieczenia określa art. 42, ust 2. ww. ustawy, a wynosi ona 3 500 000 HRK.


oraz o winietach:

Wysokość opłat jest uzależniona od mocy silnika i długości jednostki pływającej. Do ich wniesienia zobowiązani są użytkownicy jednostek pływających o długości 2,5 m lub większej oraz jednostek krótszych od 2,5 m, ale wyposażonych w silnik (silniki) o łącznej mocy 5 kW lub większej (art. 5, podpunkt 15 chorwackiego kodeksu morskiego (Pomorski Zakonik, NN nr 181/04,
76/07, 146/08 i 61/11, 56/13, 26/15;


za słabo znam chorwacki (prawie wcale ;) ) żeby odnaleźć i przeczytać ze zrozumieniem tekst oryginalny
piszczyk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszczyk » 17.06.2024 10:33

ale! ważny jest przecinek w odpowiedzi mailowej z kapitanatu. i wtedy tłumaczymy że: winietę musisz mieć, a ubezpieczenie tylko gdy...
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone