Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z własną łódką. Przeczytaj zanim zadasz pytanie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 19.12.2008 14:29

Może są jakieś ograniczenia wiekowe dla takiego pływania, ale ja o nich nie słyszałem.

pozdrav K
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.12.2008 15:02

Chorwacki przepisy:

Uvjerenje o osposobljenosti za voditelja brodice kategorije A stječe osoba koja ima najmanje 15 godina života

Świadectwo kwalifikacyjne dla lidera łodzi kategorii A, osoba ma co najmniej 15 lat życia

:wink:
marcin dyszy
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin dyszy » 23.12.2008 21:23

niefajnie z tym ograniczeniem,najwyzej kuzynke wzuce na poklad i ona bedzie dowodzic jak co.. :twisted:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.04.2009 08:46

Przydatni link, świat transportu morskiego:

marine traffic-ais

:roll:
zuro1969
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 24.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuro1969 » 24.02.2010 10:23

Mam pytanko, jakie czekają mnie koszty winietki i ubezpieczenia, Mam ponton D 300 silnik 8KM. Koplega mnie straszy, że lepiej wypożyczyć coś na miejscu, niż zabierać ze sobą
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 24.02.2010 11:30

zuro1969 - wejdź sobie tutaj :

forum/viewtopic.php?t=17857 - i masz wszystko napisane czarno na białym , najpierw poszukaj a jak nie znajdziesz to potem zadawaj pytania w odpowiednich wątkach.
sebasebseba
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.09.2023
Re: Do Chorwacji z własną łódką. Przeczytaj zanim zadasz pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasebseba » 22.09.2023 12:02

Uwaga, informacja na rok 2023.
Jako że byłem ze skuterem wodnym w Chorwacji i Czarnogórze, dziele się informacjami:

Ogólnie informacje w poście wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html są prawidłowe.

Zmiany:
Allianz juz nie ubezpiecza zagranicznych łódek. Pani w Allianz w Chorwacji odesłała mnie to Vienna Insurance Group.
Ubezpieczenie roczne 70 EURO (Sea Doo RXP 215 koni)
Potem z ubezpieczeniem idziecie do kapitana portu i kupujecie winete za 50 Euro na rok.

Porty w większości są darmowe i bez ochrony. Nie jestem pewien jak działają takie duże porty w Splicie np. Ale pod Splitem, w Omisiu wszystko jest za darmoszke.


CZAROGÓRA / Montenegro:
Ubezpieczenie roczne 400 EURO na ten sam skuter. Za mieśiąc 300 Euro.
Kapitan mowił ze ubezpieczenie jest rządowe i ceny wszedzie takie same. Wiec i w Kapitanacie i w Sava insurance group podane mi taką samą cene.

Wineta za to tańsza, 20 euro.



UWAGA!
Jesli nie jestes wlascicielem lódki na dowodzie rejestracyjnym, akt notarialny jest potrzebny. Sprawdzali go w kilki miejscach.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Do Chorwacji z własną łódką. Przeczytaj zanim zadasz pytanie - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone