Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

własną motorówką w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
babinicz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.02.2005
własną motorówką w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babinicz » 11.07.2005 22:29

Czy ktoś z Was był z własną łodzią - proszę o wiadomości na temat ewet. trudności na granicach (szczególnie chorwackiej) ,kupienia winiety na pływanie ,it.
Będę wdzęczny za wszelkie praktyczne wskazówki .
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 11.07.2005 23:25

Niestety nie posiadam doświadczenia w tym temacie. Byłam jedynie w HR na jachcie czarterowanym z chorwackiej mariny.

Tak sobie myślę, że może jakieś organizacje zrzeszające osoby z zamiłowaniem do żeglowania sa w stanie udzielić kompetetnych i wyczerpujących informacji.... Tam zawsze znjadzie się ktoś kto pływa na własnym sprzęcie w HR.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 13.07.2005 00:29

babinicz napisał(a):Czy ktoś z Was był z własną łodzią - proszę o wiadomości na temat ewet. trudności na granicach (szczególnie chorwackiej) ,kupienia winiety na pływanie ,it.
Będę wdzęczny za wszelkie praktyczne wskazówki .


było o tym na forum na wiosnę
wszystko dokładnie objaśnione, poszukaj to znajdziesz
np tu: https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=80130&highlight=#80130
albo tu:https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=73612&highlight=#73612
sebasebseba
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasebseba » 22.09.2023 11:04

Uwaga, informacja na rok 2023.
Jako że byłem ze skuterem wodnym w Chorwacji i Czarnogórze, dziele się informacjami:

Ogólnie informacje w poście wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html są prawidłowe.

Zmiany:
Allianz juz nie ubezpiecza zagranicznych łódek. Pani w Allianz w Chorwacji odesłała mnie to Vienna Insurance Group.
Ubezpieczenie roczne 70 EURO (Sea Doo RXP 215 koni)
Potem z ubezpieczeniem idziecie do kapitana portu i kupujecie winete za 50 Euro na rok.

Porty w większości są darmowe i bez ochrony. Nie jestem pewien jak działają takie duże porty w Splicie np. Ale pod Splitem, w Omisiu wszystko jest za darmoszke.


CZAROGÓRA / Montenegro:
Ubezpieczenie roczne 400 EURO na ten sam skuter. Za mieśiąc 300 Euro.
Kapitan mowił ze ubezpieczenie jest rządowe i ceny wszedzie takie same. Wiec i w Kapitanacie i w Sava insurance group podane mi taką samą cene.

Wineta za to tańsza, 20 euro.



UWAGA!
Jesli nie jestes wlascicielem lódki na dowodzie rejestracyjnym, akt notarialny jest potrzebny. Sprawdzali go w kilki miejscach.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone