Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brijuni i okolice - Pływanie pontonem

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012
Brijuni i okolice - Pływanie pontonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 07.06.2023 13:12

Zastanawiam się w tym roku nad kempingiem Bi Vilage i w związku z tym patrze gdzie mógłbym popływać i co zobaczyć - Nigdy nie byłem w tamtych okolicach. Na mapie wyglądają ciekawie te wysepki ale jak widze jest to Park Narodowy. Nie mogę się doszukać jakiś sensownych informacji czy można czy nie można pływać swoją łódką/pontonem w rejonie parku Brijuni. Czytałem jak można Park zwiedzić wykupując bilet na prom np z Fazany, czytałem relacje jak @daniel1961 jak zwiedzal region Parku kajakiem ale nie znalazlem nigdzie co tam wolno a co nie wolno. Skoro daniel potrzebował zezwolenia na pływanie kajakiem to cos jest na rzeczy ale czy jest gdzies jakas mapka granic parku ? czy wszystkie wyspy wchodzą w sklad ? Chodzi mi nie o samo zwiedzanie tylko po prostu popłynięcie zacumowanie plazowanie i powrot. Ewentualnie jeśli ktoś pływał w tych okolicach małym 15km sprzętem, może podpowiedzieć gdzie można coś ciekawego zobaczyć ? Może cos w stronę Puli.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.06.2023 14:07

https://www.np-brijuni.hr/en/plan-your- ... of-conduct
W punkcie "Rules for vessels" jest to opisane.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 07.06.2023 15:03

Dzięki boboo, bardzo sucho to napisane i mozna powiedzieć tylko dla zwiedzających. Przypłyń do jednego z dwoch portow ktore Ci oferujemy, nie zatrzymuj sie nigdzie pod drodze i płyń szlakiem. Niby po części te zakazy odpowiadają na moje pytanie, że nic co lubie czyli jakies cumowanie w zatoczce nie jest raczej dozwolone ale z drugiej strony znalazlem taki opis - https://blog.ultra-sailing.hr/en/brioni-national-park/ pod koniec w akapicie Sail Brijuni opisują zeby raczej uwazac na glebokosc bo w wielu miejscach plycizny i ze raczej nie polecaja cumowac w pewnych zatoczkach a nie ze tam nie mozna.

Czy ktoś coś jeszcze mógłby dodać - najlepiej kto po tamtych terenach pływał lub jak wspomniałem coś w stronę Puli?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.06.2023 15:20

Kilka lat temu, przed wyjazdem na Mljet, też nie za bardzo wiedziałem jak będziemy tam traktowani.
Kwatera poza Parkiem, ale w sumie prawie codzienne "naruszanie płatnych granic Parku", autem lub pontonem.
I wiesz co zrobiłem :wink:
Po prostu zadzwoniłem na ichniejszą informację 8)

Tu masz kontakt do Brijuni:
https://www.np-brijuni.hr/en/contacts

Osobiście uważam takie informacje za najbardziej wiarygodne, pozbawione domysłów lub interpretacji.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone