Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.08.2022 09:43

chruper napisał(a):Witam. Wybieram się do Rab z łodzią. Mam pytanko. Czy w Rab wykupie winietę i ubezpieczenie w kapitanacie lub porcie, czy jestem skazany na zakup w większej miejscowości na lądzie?


Masz adres i nazwę aplikacji, która jest naprawdę przydatna - są w niej także informacje o kapitanatach.
Jeśli jest kapitanat, to na 99,99 jest też jakaś agencja ubezpieczeniowa ( często zdarza się w tym samym miejscu), także spokojnie jedź na Rab.
W weekendy mogą być ograniczone godziny otwarcia.
Załączniki:
Screenshot_2022-08-23-09-33-10-75_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg
Screenshot_2022-08-23-09-38-12-52_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
chruper
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) chruper » 23.08.2022 10:21

Już czytałem na temat tej apki , ale mam problem z dokończeniem rejestracji. Po podaniu nr tel. powinien przyjść kod SMS do weryfikacji. Próbowałem już parę razy i żaden SMS nie dotarł. Stąd moje pytanie na tym forum
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.08.2022 10:46

Łucka ispostava rab
https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapet ... /rab/13950

Aplikację instalowałem ileś tam lat temu i nie pamiętam, czy miałem tego typu problem, ale spróbuj zarejestrować na terenie Cro z włączonym gps

Edit Lučka a nie Łucka - słownik w telefonie "robi swoje " :)
Ostatnio edytowano 23.08.2022 11:57 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.08.2022 11:33

chruper napisał(a):Już czytałem na temat tej apki , ale mam problem z dokończeniem rejestracji. Po podaniu nr tel. powinien przyjść kod SMS do weryfikacji. Próbowałem już parę razy i żaden SMS nie dotarł. Stąd moje pytanie na tym forum

Miałem dokładnie ten sam problem, do mnie też żaden SMS nie dotarł.
kinodebongo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinodebongo » 05.09.2022 21:08

Witam wszystkich,
wybieramy się niedługo na Korculę i zastanawiamy się mocno nad zabraniem swojej łódki. Łódź jest zarejestrowana w Starostwie na Amatorski połów ryb, mąż oczywiście ma patent sternika motorowodnego. Jak to w końcu jest z tymi łódkami na amatorski połów ryb - można czy nie można? Nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej informacji, a nie chce żeby po przejechaniu ponad 1300 kilometrów się okazało, że nie możemy zrzucić łódki :) Jeśli przy okazji ktoś ma info odnośnie kapitanatu na Korculi to z góry dziękuję. Pozdrawiam :wink:
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 05.10.2022 12:33

kinodebongo napisał(a):Witam wszystkich,
wybieramy się niedługo na Korculę i zastanawiamy się mocno nad zabraniem swojej łódki. Łódź jest zarejestrowana w Starostwie na Amatorski połów ryb, mąż oczywiście ma patent sternika motorowodnego. Jak to w końcu jest z tymi łódkami na amatorski połów ryb - można czy nie można? Nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej informacji, a nie chce żeby po przejechaniu ponad 1300 kilometrów się okazało, że nie możemy zrzucić łódki :) Jeśli przy okazji ktoś ma info odnośnie kapitanatu na Korculi to z góry dziękuję. Pozdrawiam :wink:



Pewnie już wróciliście .... Mam nadzieję, że mieliście super udany wyjazd. Kiedyś rejestracja ze starostwa nie uprawniała w Chorwacji do pływania po Jadranie. Teraz się zmieniło i można o ile wiem na 98%.
A tak na marginesie następnym razem szukajcie odpowiedzi: http://forum-motorowodne.pl/chorwacja . Będzie szybciej. :smo:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Na F.M. jest bardzo przydatna mapa wód do używania i edytowania przez wszystkich używających "pływadeł". Ludzie zaznaczają na niej przystanie wodne, slipy, stacje benzynowe, śluzy, jazy........ Zapraszam do używania i edytowania. Edytowanie jest bardzo proste. Wpisujcie wygodne slipy, przystanie ...... w Chorwacji, wstawiajcie własne filmiki z w/w na YT, opisujcie. Prosta instrukcja w temacie.

http://forum-motorowodne.pl/locja-srodl ... o#comments




Pozdrawiam.
kinodebongo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinodebongo » 27.10.2022 18:36

Dziękuję, tak, już wróciliśmy. Zostawię krótkie info dla przyszłych szukających :)
Nie było problemu z wykupieniem pozwolenia w kapitanacie w Korculi na dowód ze starostwa. W dowodzie mieliśmy wpisaną moc silnika w kM oraz długość łódki. Dowód zalaminowany. Pan przy wypełnianiu formularza poprosił o przeliczenie kM na kW, więc lepiej od razu mieć wpisane w kW. Nie jestem w stanie powiedzieć czy bez tych informacji oraz zalaminowania dowodu zakup pozwolenia byłby możliwy - u nas zadziałała taka opcja. Pan w kapitanacie był mało wymagający i w ogóle za dużo nie mówił. Płatność najlepiej w kunach gotówką lub odliczonym na równo euro, kartą nie można. Jeśli bierzecie swoją łódkę to warto wcześniej ustalić gdzie będziecie ją wodować i czy jej "parkowanie" będzie możliwe. My już byliśmy trochę po sezonie więc nie było żadnego problemu - łódkę trzymaliśmy przy pomoście na plaży w Żrnowskiej Banji za darmo, bo mieliśmy nocleg w apartamencie który wynajmowaliśmy od właścicieli całego terenu - apartamentów, plaży, pomostu itd. Jeśli chodzi o same przeżycia z łódką - byłoby świetnie, gdyby nie pogoda, która była wbrew wcześniejszym prognozom była kapryśna i wiało jak cholera przez cały czas. Udało się nam jednak dopłynąć do Veli Luki i z powrotem, no i opłynąć wszystkie wysepki wokół Korculi i spędzić kilka dni na fajnym nurkowaniu. Mimo wszystko wyprawa z łodzią dość męcząca, raczej nie będziemy powtarzać :)
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 11.06.2023 09:31

Czy ktoś opłacał już winete w tym roku ? jakieś zmiany, nowinki, ceny?

Przez lata urlopów w Chorwacji obserwowałem rożne zmiany a to np. kiedyś parkowałem w mieście za darmo, potem szukałem drobnych kun do automatu, teraz płace aplikacją. Kiedyś dziecko prosiło o drobne kuny na lody, teraz praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. Jedynym miejscem które zawsze mnie "stresowało" to był kapitanat. Wiadomo człowiek chce w pierwszej kolejności dopełnić formalności bo co prawda dopiero przyjechał ale jest piątek 14-sta a Kapitanat do 15-stej. Ok, wiem gdzie jechać bo adresy znam już na pamięć. Parkuje auto no jak się ta aplikacja nazywała, po chwili jakie miałem hasło do niej. Biegiem do Kapitanatu. Wszystko w porządku płaci Pan 123 kuny w gotowce. I tu przychodzi coroczne olśnienie, jak w gotówce jak ja mam polskie extra złotówki z królami itd oraz ewentualnie extra banksterskie euro bez królów. I ponowne bieganie do kantoru - po złym kursie - przychodzę płace. Ostatnio zdaje się nie znalazłem kantoru i chyba wypłaciłem z bankomatu nie pamiętam albo miałem dwu setkę albo pięć setkę w jednym banknocie i oczywiście żadnych drobnych. Wracam płacę i od razu widzę minę jak on to będzie wydawał tym bardziej ze przede mną ta sama akcja.
Oczywiście zawsze sobie obiecuję, że na koniec wyjazdu zostawię sobie trochę kun na tą akcję, ale moja żona nie słyszy tej obietnicy i wszelkie drobniaki wydaje na ostatnie lody.
No teraz liczę, że to będzie jedyna dobra wiadomość przejścia Chorwacji na euro, ale zastanawiam się dlaczego tak jest. Jaka idea przyświecała temu, żeby pobierać opłatę gotówką, zwłaszcza, że przecież lwią część tych opłat wnoszą turyści i to z zagranicy. Nie tylko dla nas był to problem ale praktycznie dla każdego który się tam pojawił czy był to Włoch, Austriak, Niemiec, Węgier czy Czech. Problem moim zdaniem mieli też sami urzędnicy kapitanatu bo właśnie sporo osób płaciło grubymi banknotami a ci w jakimś stopniu musieli z nich wydawać. I tym akcentem powrócę do pytania :

Czy ktoś opłacał już winete w tym roku ? jakieś zmiany, nowinki, ceny?
konradoo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradoo » 16.06.2023 12:49

Cześć, W tym roku zabieram skuter wodny do chorwacji. Powiedzcie mi bo mam mindfuck odnośnie winiety i kapitanatu.
Bo tutaj: https://nautika.evisitor.hr/#payment
jest informacja że wszystko co poniżej 7m długości winiety nie potrzebowuje. Natomiast wiem że jeszcze dwa lata temu taka winieta była konieczna.
To jak to jest? Przerabiał ktoś temat? A jeśli tak to czy można taką winietę kupić online.

Dzięki za odpowiedź.
k.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 16.06.2023 12:57

konradoo napisał(a):Cześć, W tym roku zabieram skuter wodny do chorwacji. Powiedzcie mi bo mam mindfuck odnośnie winiety i kapitanatu.
Bo tutaj: https://nautika.evisitor.hr/#payment
jest informacja że wszystko co poniżej 7m długości winiety nie potrzebowuje. Natomiast wiem że jeszcze dwa lata temu taka winieta była konieczna.
To jak to jest? Przerabiał ktoś temat? A jeśli tak to czy można taką winietę kupić online.

Dzięki za odpowiedź.
k.


Już X razy było tutaj poruszane że wszystko pływające co ma silnik spalinowy musi mieć winietę.
konradoo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradoo » 16.06.2023 13:08

Dzięki za odpowiedź. Można ją kupić online czy tylko w kapitanacie?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.06.2023 14:42

konradoo napisał(a):Bo tutaj: https://nautika.evisitor.hr/#payment
jest informacja że wszystko co poniżej 7m długości winiety nie potrzebowuje
Pod podanym linkiem nie ma ani słowa o winiecie.
konradoo napisał(a):Można ją kupić online czy tylko w kapitanacie?
Ja swoją kupuję "online", ale mój gospodarz musi się pofatygować osobiście do kapitanatu.
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 16.06.2023 15:47

konradoo napisał(a):Cześć, W tym roku zabieram skuter wodny do chorwacji. Powiedzcie mi bo mam mindfuck odnośnie winiety i kapitanatu.
Bo tutaj: https://nautika.evisitor.hr/#payment
jest informacja że wszystko co poniżej 7m długości winiety nie potrzebowuje. Natomiast wiem że jeszcze dwa lata temu taka winieta była konieczna.
To jak to jest? Przerabiał ktoś temat? A jeśli tak to czy można taką winietę kupić online.

Dzięki za odpowiedź.
k.

Musisz mieć winietę i oczywiście patent,wiele lat za nami ze skuterem i kilka kontroli się zdarzyło na wodzie,także kiedy ciągniesz narciarza czy dzieciaki w kółeczku.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.06.2023 20:24

Żeby nie było zaskoczenia.
Winieta podrożała. Przynajmniej na mój ponton.
W zeszłym roku było 179,00 HRK
w tym roku jest 23,76 € czyli 179,02 HRK
Viber-Bild_2023-06-16_19-50-05-516.jpg
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 16.06.2023 22:07

boboo napisał(a):Żeby nie było zaskoczenia.
Winieta podrożała. Przynajmniej na mój ponton.
W zeszłym roku było 179,00 HRK
w tym roku jest 23,76 € czyli 179,02 HRK

Ale zdzierstwo :!:

Nie rozważałeś ominięcia pontonostrady :?: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone