Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drapek12
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) drapek12 » 13.02.2020 12:04

Dzięki za informacje :-)
cabage
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) cabage » 21.04.2020 22:36

Witajcie, prześledziłem wątek, ale odpowiedzi za bardzo nie znalazłem w następującej sprawie.

W związku z wymaganiami w temacie wykupienia winiety (na pływanie w Adriatyku) w kapitanacie potrzebne są
- dowód rejestracyjny łodzi ( to jest)
- patent (to jest)
- oraz poświadczone notarialnie upoważnienie od właściciela, jeśli łódka jest pożyczona......

Jak się sprawy mają w praktyce w nawiązaniu do punktu trzeciego ?
Kolega ma kupioną łódkę na firmę ojca ,ale chciałby skorzystać i zabrać ją do Chorwacji.
W żaden sposób nie jest jej właścicielem (firma jednoosobowa a właścicielem jest jego ojciec).
Co musi zrobić lub posiadać żeby w kapitanacie mógł wykupić bez problemowo winietę ?
Notariusz tłumacz ? Pisanie jakiejś umowy na wynajem- faktury w kilku językach przy tłumaczu przysięgłym ?

Ma zaplanowany wyjazd na koniec września ( szczerze nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać z Korona wirusem) ale lepiej wiedzieć techniczne sprawy..

Przerabiał ktoś z Was podobną sytuację i mógłby podzielić się doświadczeniem w tej sprawie ?

Pozdrawiam Serdecznie
Marcin
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 21.04.2020 23:56

cabage napisał(a):Witajcie, prześledziłem wątek, ale odpowiedzi za bardzo nie znalazłem w następującej sprawie.

W związku z wymaganiami w temacie wykupienia winiety (na pływanie w Adriatyku) w kapitanacie potrzebne są
- dowód rejestracyjny łodzi ( to jest)
- patent (to jest)
- oraz poświadczone notarialnie upoważnienie od właściciela, jeśli łódka jest pożyczona......

Jak się sprawy mają w praktyce w nawiązaniu do punktu trzeciego ?
Kolega ma kupioną łódkę na firmę ojca ,ale chciałby skorzystać i zabrać ją do Chorwacji.
W żaden sposób nie jest jej właścicielem (firma jednoosobowa a właścicielem jest jego ojciec).
Co musi zrobić lub posiadać żeby w kapitanacie mógł wykupić bez problemowo winietę ?
Notariusz tłumacz ? Pisanie jakiejś umowy na wynajem- faktury w kilku językach przy tłumaczu przysięgłym ?

Ma zaplanowany wyjazd na koniec września ( szczerze nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać z Korona wirusem) ale lepiej wiedzieć techniczne sprawy..

Przerabiał ktoś z Was podobną sytuację i mógłby podzielić się doświadczeniem w tej sprawie ?

Pozdrawiam Serdecznie
Marcin

- dowód rejestracyjny łodzi ( to jest) - TAK
- patent (to jest) -TAK
- oraz poświadczone notarialnie upoważnienie od właściciela, jeśli łódka jest pożyczona...... -TAK + Tłumaczenie na chorwacki przez biegłego.
- Ubezpieczenie OC jeśli łódka z silnikiem tego wymaga. OC na miejscu lub krajowe z tłumaczeniem na język angielski.
Z dodatkowym językiem angielskim daje: https://www.pantaenius.com/pl-pl/ubezpi ... -motorowa/
Inne firmy nie wiem czy dają . W tej firmie mam ubezpieczenie.

Pozdrawiam Marek.
cabage
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) cabage » 22.04.2020 22:31

Dzięki za odpowiedź.
Co do tego języka chorwackiego to zastanawiam się właśnie , że jeżeli OC może być po angielsku to dlaczego nie może być poświadczenie notarialne po angielsku ? W końcu to język urzędowy w Chorwacji ? A bynajmniej wymagany w tego typu sprawach ...
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 22.04.2020 23:50

cabage napisał(a):Dzięki za odpowiedź.
Co do tego języka chorwackiego to zastanawiam się właśnie , że jeżeli OC może być po angielsku to dlaczego nie może być poświadczenie notarialne po angielsku ? W końcu to język urzędowy w Chorwacji ? A bynajmniej wymagany w tego typu sprawach ...

Możesz dokumenty zrobić też po angielsku. Co wcale nie jest takie głupie, będziesz miał na drogę dla ewentualnego udowodnienia, że nie ukradłeś łodzi i przyczepy. Oraz pozbycia się kilku dniowego wyjaśniania ewentualnej policji za granicą (czego oczywiście nie życzę) w/w kwestii. Oczywiście też w wypadku niespodziewanego spotkania na wodzie łódką (czego oczywiście nie życzę) z inną łodzią - nacją niż Chorwaci.
Myślę, że OC przyczepy (jeśli nie jest twoja) też podlega procedurze notarialnej i tłumaczenia dokumentów przez biegłego.

Pozdrawiam Marek.

ps. Przypuszczam, że możliwe jest tłumaczenie dokumentów tylko w języku angielskim przez biegłego. Jednak jeśli trafisz w małym kapitanacie na kapitana "wiekowego" (a miałem taki przypadek) ten nie będzie umiał języka angielskiego. Będziesz musiał poczekać, przyjść innego dnia lub poszukać dużego kapitanatu w innym mieście. Pamiętaj też, że małe Chorwackie kapitanaty potrafią mieć swoje "wewnętrzne" przepisy i tu czasami potrafi być "wesoło" . :oczko_usmiech:

Ps2. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że językiem urzędowym w UE jest język kraju którego w UE już nie ma. ha,ha,ha.... :mrgreen: . :mrgreen: :mrgreen:
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.07.2020 16:21

Kojarzycie może czy w Rogoznicy (albo okolicy) można kupić ubezp OC?
przy okazji czy w tym roku ceny ubezp sa takie same jak w latach ubiegłych?
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 16.07.2020 17:35

komanch napisał(a):Kojarzycie może czy w Rogoznicy (albo okolicy) można kupić ubezp OC?
......

Tam gdzie Kapitanat portu tam i Osigurenie. A w Rogoznicy jest Kapitanat portu.
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.07.2020 17:51

smoki3 napisał(a):Tam gdzie Kapitanat portu tam i Osigurenie. A w Rogoznicy jest Kapitanat portu.

A to nie wiedziałem, że to idzie w parze :)
a nie masz czasem nr telefonu do nich?
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 16.07.2020 18:10

komanch napisał(a):
smoki3 napisał(a):Tam gdzie Kapitanat portu tam i Osigurenie. A w Rogoznicy jest Kapitanat portu.

A to nie wiedziałem, że to idzie w parze :)
a nie masz czasem nr telefonu do nich?

Hrvatske mornarice 2, 22203, Rogoznica, Chorwacja

+385 22 559 045

GXG9+3H Rogoznica, Chorwacja

https://www.google.pl/maps/place/LU%C4% ... 15.9689232
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.07.2020 18:24

Wielkie dzięki!
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 16.07.2020 18:39

komanch napisał(a):Wielkie dzięki!

Oczywiście ubezpieczalnia jest czasami w samym Kapitanacie, czasami trzeba poszukać niedaleko Kapitanatu w mieście.
Ravae
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ravae » 21.07.2020 08:13

Witam.

Jestem właśnie w Cro na wyspie Pag w okolicach Novaliji, wczoraj wykupywałem winietę i mogę szczerze polecić biuro kapitanatu w tym mieście . Biuro oficera portowego mieści się przy ul. kralja Tomislava 1, pracuje tam młody chłopak, świetnie mówi po angielsku.

Godziny otwarcia biura to wg stanu na wczoraj 9.00-13.00 od pon. do pt.

Za ponton 3,8m z silnikiem 15Km zapłaciłem 135 kn, nie wciskał żadnych mapek i opłat administracyjnych, to cena samej winiety ważnej do końca roku.

Ponton mam zarejestrowany jako amatorski połów rybek, mam w dowodzie wpisaną długość łodzi i moc silnika, ale jakby tego nie było to w sumie nie byłoby problemu bo wszystkie dane można potwierdzić z innych dokumentów, np. homologacji łodzi. U mnie np. z homologacji wpisał max. ilość osób na pokładzie, jaką przewiduje producent.

Może te informacje przydadzą się innym, ja mogę polecić ten konkretny kapitanat.
klubus007
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) klubus007 » 13.08.2020 20:00

Ravae napisał(a):Witam.

Jestem właśnie w Cro na wyspie Pag w okolicach Novaliji, wczoraj wykupywałem winietę i mogę szczerze polecić biuro kapitanatu w tym mieście . Biuro oficera portowego mieści się przy ul. kralja Tomislava 1, pracuje tam młody chłopak, świetnie mówi po angielsku.

Godziny otwarcia biura to wg stanu na wczoraj 9.00-13.00 od pon. do pt.

Za ponton 3,8m z silnikiem 15Km zapłaciłem 135 kn, nie wciskał żadnych mapek i opłat administracyjnych, to cena samej winiety ważnej do końca roku.

Ponton mam zarejestrowany jako amatorski połów rybek, mam w dowodzie wpisaną długość łodzi i moc silnika, ale jakby tego nie było to w sumie nie byłoby problemu bo wszystkie dane można potwierdzić z innych dokumentów, np. homologacji łodzi. U mnie np. z homologacji wpisał max. ilość osób na pokładzie, jaką przewiduje producent.

Może te informacje przydadzą się innym, ja mogę polecić ten konkretny kapitanat.

Z nieba mi spadłeś. Właśnie kopie za informacją gdzie na Pagu udać się w celu dokonania opłaty. Dziękuje!
ventus
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 13.08.2020 20:46

W Biogradzie nie było tak kolorowo i zrodził się problem. Na rejestrację że starostwa nie chcięli nawet patrzeć. Uratowało mnie to, że dwa lata wcześniej na podobny papier dostaliśmy winietę w Vodicach. Też były rozmowy ale miałem starą winietę i to mnie uratowało. Lepiej mieć ,, plastycznyj papier" jak to ułatwia sprawę.
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.08.2020 08:05

smoki3 napisał(a):
komanch napisał(a):Wielkie dzięki!

Oczywiście ubezpieczalnia jest czasami w samym Kapitanacie, czasami trzeba poszukać niedaleko Kapitanatu w mieście.

W Rogoznicy jest drzwi obok :) obie sprawy załatwione w 3 minuty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019