Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.10.2018 17:05

smoki3 napisał(a):
baunty napisał(a):
smoki3 napisał(a):
komanch napisał(a):Tak więc ta informacja kolegi smoki poniżej, nie sprawdziła sie niestety.
smoki3 napisał(a):Z tego co wiem ubezpieczenie wykupujesz co rok. Od jakiegoś czasu w kapitanacie.

Dwa ostatnie wyjazdy z motorówką ubezpieczenie wykupywałem tylko w kapitanatach. :boss: :papa:

W których - jakie miejscowości ?

Kapitanat Tisno.

W tym roku tam kupowaliśmy.
Płaciliśmy tam też TAX za spanie na łódce.
Rzeczywiście jest w jednym miejscu, w Kapitanacie - tylko nie przyjmują karty.

Z tego co pamiętam to przed w Jelsie też kupowaliśmy w Kapitanacie - a było to kilka lat temu.
Nie mogę skojarzyć jak było w Hvarze i Vis - ie , ale w tym ostatnim to miałem wcześniej wykupione ubezpieczenie.

To chyba nie jest regułą, że w Kapitanatach mają też pośrednictwo ubezpieczeniowe, ale to chyba coraz częstsza lub nawet bardzo częsta praktyka.
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.10.2018 17:16

Widać że jest różnie w takim razie.
baunty napisał(a): .... ale w tym ostatnim to miałem wcześniej wykupione ubezpieczenie

A gdzie kupowałeś wcześniej?
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.10.2018 17:18

komanch napisał(a):Widać że jest różnie w takim razie.
baunty napisał(a): .... ale w tym ostatnim to miałem wcześniej wykupione ubezpieczenie

A gdzie kupowałeś wcześniej?

Robione było na Grecję w Warcie - mało opłacalne.
Tam morze jest podzielone na strefy ( przynajmniej wg Warty ) więc trochę dziwnych wyliczeń było, a w Pantaeniusie nie zdążyłem, bo dzień przed wyjazdem robiłem.

Najpopularniejszy jest Pantaenius - i teraz już szybciej działają.
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.10.2018 17:29

Będę wiec musiał skorzystać z tej ubezpieczalni chorwackiej online.
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.10.2018 17:33

To ubezpieczenie jest tylko na Chorwację, czy np w Polsce też działa?

W Cro kwota ubezpieczeniami OC jest dość wysoka wymagana - w kunach to chyba 3,5 mln.
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.10.2018 17:35

Tylko na Chorwację.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 19.10.2018 17:44

Wszystkie moje posty stopniowo wycofane z forum. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 19:02 przez smoki3, łącznie edytowano 2 razy
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 19.10.2018 18:26

smoki3 napisał(a):Na podaną powyżej sumę za około 200 kun dla łodzi 4,5m. Na cały rok, będąc w sierpniu danego roku następnego przyjeżdżasz w lipcu i masz dalej ubezpieczenie łodzi.

Zgadza sie, dokładnie 270kun :papa:
kubajusta
Podróżnik
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 07.02.2019 18:05

Polecam też wyprawę pożyczoną łodzią. Łódkę można pożyczyć tu
https://www.google.pl/maps/place/Sabion ... 4503?hl=pl
Koszt za cały dzień 600 kun ale można się targować. My pożyczaliśmy za 450 na cały dzień (w cenie paliwo na cały dzień.
Pływać można w prostokącie o rogach : Orebić, Lumbarda, Raciśce, Ekstrawaganza (z wody wygląda lepiej). Pożyczenie łódki na 1 dzień od 9 do 18 wystarcza na opłynięcie tego prostokąta (paliwa wystarczy.
Tu jest link do strony wypożyczalni.
http://www.sabioncello.org/eng/rent_a_boat_orebic.html
Na silnik do łódki do 5 KM nie trzeba żadnych uprawnień.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.02.2019 20:15

kubajusta napisał(a): ... Na silnik do łódki do 5 KM nie trzeba żadnych uprawnień.
Jeśli łódź jest dłuższa niż 2,5 m to nawet z tak małym silnikiem zgodnie z przepisami należy mieć patent sternika motorowodnego, możesz pływać w odległości do 1 mili od brzegu.
Inną kwestią jest to, że najczęściej wynajmujący tego nie respektują a często nawet zapewniają swoich klientów, że nie potrzeba uprawnień. Nieświadomy turysta dopiero ma niespodziankę w przypadku kontroli na wodzie. Jeszcze większą niespodzianką może być odpowiedzialność za udział w zdarzeniu na wodzie przy braku uprawnień, wtedy można zapomnieć o jakimkolwiek odszkodowaniu, tzn. ubezpieczyciel poszkodowanemu pewnie wypłaci ale będzie się domagać zwrotu od sprawcy, który taką łódką sterował bez ppatentu.Nie chciałaby otrzeć jakiegoś wypasionego jachtu ;) Warto mieć to na uwadze.
Wiem, że takie kontrole na wodzie się odbywają, być może jednak natarczywie nie kontrolują typowych łódek z wypożyczalni "dla dobra ogółu" wszyscy chcą zarobić na turystach.
kubajusta
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 07.02.2019 21:04

... Na silnik do łódki do 5 KM nie trzeba żadnych uprawnień.[/quote] Jeśli łódź jest dłuższa niż 2,5 m to nawet z tak małym silnikiem zgodnie z przepisami należy mieć patent sternika motorowodnego, możesz pływać w odległości do 1 mili od brzegu.

Czy możesz mnie podpowiedzieć "zgodnie z jakimi przepisami"?
Zgodnie z moją wiedzą a to "ustawie o bezpieczeństwie morskim" jak też "ustawy Prawo wodne " które są oparte o Dyrektywy UE nie ma ograniczenia długości łodzi tylko moc silnika. Oczywiście pozostaje ograniczenie odległości od brzegu ale w kanale jest zawsze poniżej 1 mili morskich (niektórzy twierdzą, że ograniczenie jest do 2 mlm).
wojstar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 08.02.2019 17:12

Na patent sternika motorowego można pływać po wszystkich akwenach świata maksymalnie dwie mile morskie od brzegu. Z tego co wiem w Orebic w dwóch wypożyczalniach bez patentu łodzi nie wypożyczysz (sam wypożyczam i za każdym razem muszę okazać się patentem).
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 09.02.2019 11:44

W Chorwacji na każdą jednostkę z silnikiem musi być patent, a maksymalna odległość od brzegu to 1 MM.
Jest obszerny wątek na forum dot. pływania.
wojstar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.02.2019 15:25

bigredone napisał(a):W Chorwacji na każdą jednostkę z silnikiem musi być patent, a maksymalna odległość od brzegu to 1 MM.
Jest obszerny wątek na forum dot. pływania.

Dwie mile od brzegu http://www.motorowodniacy.org/patenty.html
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2019 16:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019