Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 15.06.2018 21:01

baunty napisał(a):
typ napisał(a):Prawie jestem pewny ale nie zaszkodzi się upewnić.
Proszę potwierdzić albo zaprzeczyć.
Kajakiem, czyli wiosła bez silnika, nawet 5 metrowym mogę pływać bez winiety i bez patentów?
Znalazłem tylko informacje: "Z obowiązku posiadania winiety zwolnione są łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne itp. "
Czy to samo z uprawnieniami/patentami?
Logika podpowiada że tak, ale przepisy nie zawsze idą w parze z logiką....

Tak, bez winiety i patentów.


Dzieki!
bolo28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 09:05

Witam,
Czy w Omisiu kupię winietę na pływanie łódką?
Pozdrawiam
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 09:08

bolo28 napisał(a):Witam,
Czy w Omisiu kupię winietę na pływanie łódką?
Pozdrawiam

Poczytaj wyjazd-z-wlasna-lodka-przepisy-oplaty-papierologia-t44155.html
Załączniki:
Screenshot_2018-06-17-10-11-40-802_hr.mppi.nis.png
bolo28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 10:29

Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 10:34

bolo28 napisał(a):Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.

W ispostava kupisz winietę - nie wiem dlaczego tam inaczej Morski Pas podał.
Wkleiłem zrzut ekranu z adresem i kontaktem.
To jest przy Jadrance.
bolo28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 10:38

baunty napisał(a):
bolo28 napisał(a):Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.

W ispostava kupisz winietę - nie wiem dlaczego tam inaczej Morski Pas podał.
Wkleiłem zrzut ekranu z adresem i kontaktem.
To jest przy Jadrance.

Dzięki za pomoc. Nieświadomy chciałem jechać po nią do Splitu, a wybieram się do Medici za Omisiem.
Pozdrawiam
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 10:40

bolo28 napisał(a):
baunty napisał(a):
bolo28 napisał(a):Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.

W ispostava kupisz winietę - nie wiem dlaczego tam inaczej Morski Pas podał.
Wkleiłem zrzut ekranu z adresem i kontaktem.
To jest przy Jadrance.

Dzięki za pomoc. Nieświadomy chciałem jechać po nią do Splitu, a wybieram się do Medici za Omisiem.
Pozdrawiam

Miłego wypoczynku.

Przeczytaj tę stronę jeszcze:
plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-8655.html?hilit=Lu%C4%8Dka%20kapetanija#p1980662
ukasz6
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ukasz6 » 25.06.2018 10:01

Witam wszystkich wilków morskich i miłośników Chorwacji:)
Mam następujące pytanie:
Czy jeśli chcę wykupić winietę na łódź (RIB 5m,50km) która stanowi własność mojego teścia to potrzebne będzie notarialne upoważnienie/pełnomocnictwo do korzystania z przedmiotu który stanowi jego własność?
Asekuracyjnie spisaliśmy dokładne pełnomocnictwo w j. polskim które następnie przetłumaczył mi tłumacz j. chorwackiego. Do tego mam zeskanowany dowód osobisty teścia tak żeby w kapitanacie mogli sprawdzić sobie moje i jego dane. Nie jest to jednak potwierdzone notarialnie gdyż zabrakło nam po prostu czasu (teść akurat jest za granicą).
Oczywiście wszystkie inne dokumenty i wymagane uprawnienia są.Chodzi tylko o ewentualną możliwość "przyczepienia się" w kapitanacie do tego, że chcę wykupić winietę nie będąc właścicielem łodzi.
Jeśli ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia to bardzo prosiłbym o podpowiedź bo nie chciałbym się niemiło zaskoczyć,a jest to mój 1 wyjazd z własną łodzią (teścia:p).
Pozdrawiam,
Łukasz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 13:34

Jak dokładnie wygląda sytuacja z ubezpieczeniem OC? powiedzmy silnik 50KM, można to załatwić wcześniej w kraju? nie za bardzo chce mi się jeszcze biegać w cro po jakiś ubezpieczalniach ..... chyba że sporo taniej jest w cro?

edit: ok, już widzę, że w cro bedzie chyba taniej, pytanie dodatkowe, czy da się takie oc załatwić wczesniej przez internet np na alianz.hr? i np czy możliwa jest opcja ubezpieczenia oc tylko na okres 2 tygodni?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2018 16:41

.wego. :!: :papa:
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 16:50

Czyli w kapitanacie załatwię również OC, no to nie ma problemu :) dzięki za info
czy mogę sobie jakoś policzyć ile będzie mnie takie ubezpieczenie kosztować? albo gdzieś się dowiedzieć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2018 17:08

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
michaladam
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 02.08.2018 17:45

komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 18:02

No i elegancko wielkie dzięki!
policzyłem i wyszło mi 270kun przy silniku 50KM
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2018 05:31

.b]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone