Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
typ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 15.06.2018 21:01

baunty napisał(a):
typ napisał(a):Prawie jestem pewny ale nie zaszkodzi się upewnić.
Proszę potwierdzić albo zaprzeczyć.
Kajakiem, czyli wiosła bez silnika, nawet 5 metrowym mogę pływać bez winiety i bez patentów?
Znalazłem tylko informacje: "Z obowiązku posiadania winiety zwolnione są łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne itp. "
Czy to samo z uprawnieniami/patentami?
Logika podpowiada że tak, ale przepisy nie zawsze idą w parze z logiką....

Tak, bez winiety i patentów.

Dzieki!
bolo28
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 09:05

Witam,
Czy w Omisiu kupię winietę na pływanie łódką?
Pozdrawiam
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 09:08

bolo28 napisał(a):Witam,
Czy w Omisiu kupię winietę na pływanie łódką?
Pozdrawiam

Poczytaj wyjazd-z-wlasna-lodka-przepisy-oplaty-papierologia-t44155.html
Załączniki:
Screenshot_2018-06-17-10-11-40-802_hr.mppi.nis.png
bolo28
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 10:29

Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 10:34

bolo28 napisał(a):Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.

W ispostava kupisz winietę - nie wiem dlaczego tam inaczej Morski Pas podał.
Wkleiłem zrzut ekranu z adresem i kontaktem.
To jest przy Jadrance.
bolo28
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 17.06.2018 10:38

baunty napisał(a):
bolo28 napisał(a):Czytałem kilka razy: "Winiety kupuje się w kapitanatach portów (Lučka kapetanija) i ich filiach (Lučka uprava)". W Omisiu jest "Lucka ispostava", nie wiem co to jest i czy mogę tam kupić winietę.

To jest przy Jadrance.

Dzięki za pomoc. Nieświadomy chciałem jechać po nią do Splitu, a wybieram się do Medici za Omisiem.
Pozdrawiam
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.06.2018 10:40

bolo28 napisał(a):
baunty napisał(a):

To jest przy Jadrance.

Dzięki za pomoc. Nieświadomy chciałem jechać po nią do Splitu, a wybieram się do Medici za Omisiem.
Pozdrawiam

Miłego wypoczynku.

Przeczytaj tę stronę jeszcze:
plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-8655.html?hilit=Lu%C4%8Dka%20kapetanija#p1980662
ukasz6
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ukasz6 » 25.06.2018 10:01

Witam wszystkich wilków morskich i miłośników Chorwacji:)
Mam następujące pytanie:
Czy jeśli chcę wykupić winietę na łódź (RIB 5m,50km) która stanowi własność mojego teścia to potrzebne będzie notarialne upoważnienie/pełnomocnictwo do korzystania z przedmiotu który stanowi jego własność?
Asekuracyjnie spisaliśmy dokładne pełnomocnictwo w j. polskim które następnie przetłumaczył mi tłumacz j. chorwackiego. Do tego mam zeskanowany dowód osobisty teścia tak żeby w kapitanacie mogli sprawdzić sobie moje i jego dane. Nie jest to jednak potwierdzone notarialnie gdyż zabrakło nam po prostu czasu (teść akurat jest za granicą).
Oczywiście wszystkie inne dokumenty i wymagane uprawnienia są.Chodzi tylko o ewentualną możliwość "przyczepienia się" w kapitanacie do tego, że chcę wykupić winietę nie będąc właścicielem łodzi.
Jeśli ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia to bardzo prosiłbym o podpowiedź bo nie chciałbym się niemiło zaskoczyć,a jest to mój 1 wyjazd z własną łodzią (teścia:p).
Pozdrawiam,
Łukasz
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 13:34

Jak dokładnie wygląda sytuacja z ubezpieczeniem OC? powiedzmy silnik 50KM, można to załatwić wcześniej w kraju? nie za bardzo chce mi się jeszcze biegać w cro po jakiś ubezpieczalniach ..... chyba że sporo taniej jest w cro?

edit: ok, już widzę, że w cro bedzie chyba taniej, pytanie dodatkowe, czy da się takie oc załatwić wczesniej przez internet np na alianz.hr? i np czy możliwa jest opcja ubezpieczenia oc tylko na okres 2 tygodni?
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 02.08.2018 16:41

komanch napisał(a):Jak dokładnie wygląda sytuacja z ubezpieczeniem OC? powiedzmy silnik 50KM, można to załatwić wcześniej w kraju? nie za bardzo chce mi się jeszcze biegać w cro po jakiś ubezpieczalniach ..... chyba że sporo taniej jest w cro?

edit: ok, już widzę, że w cro bedzie chyba taniej, pytanie dodatkowe, czy da się takie oc załatwić wczesniej przez internet np na alianz.hr? i np czy możliwa jest opcja ubezpieczenia oc tylko na okres 2 tygodni?

OSIGURANJE czyli ubezpieczenie OC wykupujesz w Chorwacji. Masz obowiązek je mieć dla wszystkich łodzi z silnikami powyżej 15kM. Z tego co wiem ubezpieczenie wykupujesz co rok. Od jakiegoś czasu w kapitanacie. Robisz tylko taki myk: np. Wyjazd na 10 dni 15,08,2018- ubezpieczenie na rok. Następne wakacje 10 dniowe spędzasz od 01,08,2019 i nie musisz wykupować ubezpieczenia ponieważ je masz. :boss: Nie mylić z winietą ponieważ ta jest do końca roku kalendarzowego. :!: :papa:
komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 16:50

Czyli w kapitanacie załatwię również OC, no to nie ma problemu :) dzięki za info
czy mogę sobie jakoś policzyć ile będzie mnie takie ubezpieczenie kosztować? albo gdzieś się dowiedzieć?
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 02.08.2018 17:08

komanch napisał(a):Czyli w kapitanacie załatwię również OC, no to nie ma problemu :) dzięki za info
czy mogę sobie jakoś policzyć ile będzie mnie takie ubezpieczenie kosztować? albo gdzieś się dowiedzieć?

Musisz pogmerać na Chorwackich stronach ubezpieczeń. Tam na pewno sumę opłat znajdziesz. Później się podziel info. tabelą. :oczko_usmiech:
michaladam
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 02.08.2018 17:45

komanch
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.08.2018 18:02

No i elegancko wielkie dzięki!
policzyłem i wyszło mi 270kun przy silniku 50KM
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 03.08.2018 05:31

michaladam napisał(a):https://webshop.crosig.hr-ubezpieczenie online

Tylko poprawiłem adres strony ubezpieczeń. :hut:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Polskie ubezpieczenie łodzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018