Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasztecik123
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik123 » 21.08.2017 00:16

Chodzi o sprzęt typu kotwice, światła itd, a nie o papiery
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 28.12.2017 16:49

Witam,
Czy ma ktoś wiedzę/dowiadczenie jak jest z pływaniem sprzętem własnej konstrukcji?
Jestem w trakcie budowy outrigger sailing canoe (podaję nazwę, bo ważne , że to jest canoe :D ) coś jak fotce poniżej:
Obrazek

No i teraz się zastanawiam nad kwestiami jak to kwalifikować;
- samoróbka więc brak jakichkolwiek dopuszczeń do pływania
- mam do niego mały silnik 2,6 KM (patent sternika mam)
- ma długość 4,8 m
- jest to canoe i jako takie nie musi być rejestrowane
- jest to canoe więc nie jest konieczna winieta

Nawet chyba pływało coś takiego po Adriatyku :D
https://www.youtube.com/watch?v=T_Xv5ctcHyw
Albo trochę większa jednostka
https://www.youtube.com/watch?v=BgVJxDxq9IY

Może ktoś z Was przerabiał podobną kwestię?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 31.12.2017 00:18

Pływałem w 2016 na cat-cie na Korculi, bez silnika. Wodowany prosto z plazy przez 2 osoby. Zadnego zgloszenia, zadnej winiety nie mielismy.
O pływanie to bym sie przejmował, ale o zabraniem tego do CRO :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 31.12.2017 11:34

Monte Christo napisał(a):Pływałem w 2016 na cat-cie na Korculi, bez silnika. Wodowany prosto z plazy przez 2 osoby. Zadnego zgloszenia, zadnej winiety nie mielismy.
O pływanie to bym sie przejmował, ale o zabraniem tego do CRO :)

Dzięki za informację. O zabranie tego na dach mojego Tourana się nie martwię. Toż to przecież kajak z małym pływakiem i 10 tyczek bambusowych luzem. Całość ważyć będzie 50 kg. z czego kadłub 25 kg. Właśnie transport pływadła jest dla mnie istotny. Wszystkie elementy mogę unieść sam. Jak się dobrze wszystko przemyśli to żaden problem. Ten drugi filmik (pod koniec) świetnie prezentuje jak sprytnie to spakować :) Jednocześnie robi się z tego box dachowy.
Segitarius
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.12.2017
Skąd wiadomo pod jaki kapitanat się podlega

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segitarius » 04.01.2018 23:06

Witam,

Czytając różne wątki na forum zrozumiałem, że są różne kapitanaty, różnych "rewirów". Kupując winietę na polowanie z kuszą lub pływanie pontonem w jednym kapitanacie, mam prawo do uprawiania w/w czynności na danym obszarze. Skąd wiadomo kiedy opuszcza się jeden rewir i należy kupić nowe pozwolenia? Czy te obszary obowiązywania zezwoleń są na tyle duże, że nie trzeba raz po raz kupować nowego?
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 05.01.2018 09:25

Z tego co się orientuje to winiety są ważne na całym terytorium Chorwacji.
Np wykupując winietę w kapitanacie na Istrii możesz pływać w okolicach Dubrownika.
Segitarius
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segitarius » 05.01.2018 10:41

Uuu, to wiele zmienia. Extra. :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.01.2018 10:55

bolo28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.04.2010
Zakup winiety na pływanie łódką w Splicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 01.03.2018 11:11

Witam,
Zamierzam w tym roku wybrać się z łódką żaglową w okolice Omisia. Przejeżdżając przez Split chciałbym zakupić winietę na pływanie łódką. Problem jest tego typu, że będę ciągnął za sobą przyczepę z łódką (2,45 m szerokości), a w okolicach kapitanatu w Splicie może być dość ciasno z parkingiem. Czy ktoś wie, gdzie w okolicy portu i kapitanatu mogę zaparkować samochód z przyczepą i czy w Splicie wykupię winietę w sobotę? Mam patent sternika motorowodnego i żeglarza jachtowego, więc chyba nie powinno być problemu z pozwoleniem na pływanie.
Pozdrawiam
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 17.03.2018 19:40

artis
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artis » 27.05.2018 21:23

Witam. Może trochę w pokrewnym temacie, ale chyba tutaj pasującym, bo nie chodzi o własna łódkę lecz wypożyczoną. W tym roku wybieram sie do Tribunj, gdzie w cenie apartamentu mam do dyspozycji również fajną otwartopokładową łódź motorową z 60-cio konnym silnikiem. I tu moje pytanie ( nigdy nie pływałem bo patent zrobiłem w październiku 2017 r.) - jakie są zasady pływania, cumowania, kotwiczenia w tamtych portach, przy kejach.? Proszę aby ktoś mi wytłumaczył nie przepisami, tylko jak chłop krowie na rowie, co wolno robić i jak się zachować aby wszystko było ok :) Dokładnie chodzi o to, co zrobić jak wpłynę do jakiegoś portu, przystani i zacumuje... Mam szukać bosmana aby zapłacić za "parkowanie", czy jak? Jak jest z kotwiczeniem w porcie? Jeśli mam własną kotwicę/ciężarek to mogę ją rzucić przy brzegu, wyjść na ląd i nic nie płacę? Jak to wszystko funkcjonuje? Czy może pchać się gdzie mi wygodnie i jak trzeba będzie zapłacić to i tak ktoś do mnie podejdzie? :) Sorki za (na pewno dla wielu) dziecinne pytania, ale nigdy nie miałem do czynienia z tym tematem, a wyjazd 3 lipca ;).
kwlp
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlp » 14.06.2018 01:07

Witam,
Panowie albo nie znalazłem, albo nikt nie napisał
Chodzi o to że jadę z łódką pożyczoną. Z tego co wyczytałem, aby wykupić winiete i OC. Potrzebna jest umowa potwierdzona notarialnie. Ok to się da załatwić ( nawet wiele nie kosztuje ok 50 zł. ) Ale gdzieś spotkałem informacje że musi być w języku angielskim. Tzn że muszę tą umowę potwierdzoną notarialnie jeszcze dać do tłumacza przysięgłego ? Wolałbym uniknąć tego kosztu. dzwoniłem do notariusza to kazał samemu taką umowę przygotować. Może mogę w dwóch językach ją sporządzić ? Tylko nie wiem czy notariusz taką podpisze :( Ktoś miał już takie doświadczenie ?
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 14.06.2018 01:22

artis napisał(a):Witam. Może trochę w pokrewnym temacie, ale chyba tutaj pasującym, bo nie chodzi o własna łódkę lecz wypożyczoną. W tym roku wybieram sie do Tribunj, gdzie w cenie apartamentu mam do dyspozycji również fajną otwartopokładową łódź motorową z 60-cio konnym silnikiem. I tu moje pytanie ( nigdy nie pływałem bo patent zrobiłem w październiku 2017 r.) - jakie są zasady pływania, cumowania, kotwiczenia w tamtych portach, przy kejach.? Proszę aby ktoś mi wytłumaczył nie przepisami, tylko jak chłop krowie na rowie, co wolno robić i jak się zachować aby wszystko było ok :) Dokładnie chodzi o to, co zrobić jak wpłynę do jakiegoś portu, przystani i zacumuje... Mam szukać bosmana aby zapłacić za "parkowanie", czy jak? Jak jest z kotwiczeniem w porcie? Jeśli mam własną kotwicę/ciężarek to mogę ją rzucić przy brzegu, wyjść na ląd i nic nie płacę? Jak to wszystko funkcjonuje? Czy może pchać się gdzie mi wygodnie i jak trzeba będzie zapłacić to i tak ktoś do mnie podejdzie? :) Sorki za (na pewno dla wielu) dziecinne pytania, ale nigdy nie miałem do czynienia z tym tematem, a wyjazd 3 lipca ;).

Napiszę ci to co Wiem i jak My robiliśmy wpływając do Portów. A więc My na Łodzi mieliśmy Radio. Ale nie zawsze z niego korzystaliśmy. Duże Porty jak Trogir czy Split przed portem mają tablicę z numerem kanału. Wtedy odzywasz się przez radio i dostajesz zgodę na wejście do portu. W małych portach wpływając wypatrywaliśmy gościa który pokazywał gdzie mieliśmy cumować. Ta osoba również pomoże zacumować i zaprosi cię do Bosmanki w celach uregulowania opłaty za postój.
Zajrzyj na PAG jestem w tym samym terminie to popływamy na kole i nartach wodnych. 60km spokojnie pociągnie.
Jak masz jakieś pytania to pytaj.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 15.06.2018 01:18

Prawie jestem pewny ale nie zaszkodzi się upewnić.
Proszę potwierdzić albo zaprzeczyć.
Kajakiem, czyli wiosła bez silnika, nawet 5 metrowym mogę pływać bez winiety i bez patentów?
Znalazłem tylko informacje: "Z obowiązku posiadania winiety zwolnione są łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne itp. "
Czy to samo z uprawnieniami/patentami?
Logika podpowiada że tak, ale przepisy nie zawsze idą w parze z logiką....
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.06.2018 21:59

typ napisał(a):Prawie jestem pewny ale nie zaszkodzi się upewnić.
Proszę potwierdzić albo zaprzeczyć.
Kajakiem, czyli wiosła bez silnika, nawet 5 metrowym mogę pływać bez winiety i bez patentów?
Znalazłem tylko informacje: "Z obowiązku posiadania winiety zwolnione są łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne itp. "
Czy to samo z uprawnieniami/patentami?
Logika podpowiada że tak, ale przepisy nie zawsze idą w parze z logiką....

Tak, bez winiety i patentów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone