Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 16.12.2016 15:18

Na Węgrzech też teraz wagi są mocno aktywne. Osobiście zmieniłbym przyczepę na odpowiednią i albo dorobił prawko b+e albo zmienił holownik na lekko lżejszy, tylko rozsądnie bo MR przyczepy wyniesie ok 1200-1300kg i auto musi swoje ważyć.
Miniu78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu78 » 18.12.2016 14:41

Dzięki za odpowiedzi, wiem że w pełni legalnie to nie pojadę, dlatego pytam. Ale nie przestraszyliście mnie na tyle aby nie podjąć ryzyka (chyba). Nie jest tak prosto zmienić przyczepę bo to dodatkowe koszty są i to nie małe. Prawko B+E się zrobi, a to już coś. Z drugiej strony nie lubię takiego ryzyka i zawsze staram się takie sprawy mieć w porządku. Nic, przyjdzie wiosna, zaczną się przygotowania do wyjazdu będziemy myśleć.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 19.12.2016 11:53

nikt nie zabroni Ci próbować. Miej tylko "plan B", jakiś transport zapasowy w PL, kogoś po telefonem. Jadąc z jakąkolwiek przyczepą stajesz się łakomym kąskiem dla służb. Jeżeli Twoja łódka jest duża i sprawia wrażenie ciężkiej miej to na uwadze. Prawko B+E takim zestawem na dzisiaj nie potrzebujesz, ale fajnie jak będziesz miał w razie kontroli. Mnie dla samego sprawdzenia mas w dokumentach i prawa jazdy (duża przyczepa, duży samochód) kontrolowano już wszędzie na trasie, no może z wyjątkiem Słowenii, gdzie jechałem raz podczas tak ulewnego deszczu, że i fotoradarom nie chce się pracować.
Kalina120
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kalina120 » 26.02.2017 15:47

Witam, jakie dokładnie dokumenty/patenty są potrzebne, aby można było ciągnąć narciarza, koło wodne itp. w Chorwacji.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 26.02.2017 16:29

Kalina120 napisał(a):Witam, jakie dokładnie dokumenty/patenty są potrzebne, aby można było ciągnąć narciarza, koło wodne itp. w Chorwacji.


Formalnie to wystarczy taki sam papier jak u nas do ciągnięcia narciarza, a wyrobienie tego to sztuka dla sztuki - płacisz i masz :). Napewno warto to zrobić jeśli to ma być regularna zabawa i u nas i za granicą.

Z autopsji: sam ciągam czasami koło i inne zabawki co wakacje w Cro bez żadnego dodadkowego świstka oprócz patetnu, winiety i ubezpieczenia i bardziej bałbym się to robić bez papierów u nas w PL niż tam.
To jednak moje własne ryzyko i nie namawiam nikogo do tego :D.
Kalina120
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kalina120 » 26.02.2017 22:18

AdamBeata, dziękuję za odpowiedź ;)
jola_asia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jola_asia » 05.03.2017 20:21

Witam mam pytanie,mam ponton długi 2,90 a silnik 5km czy potrzebna jest winieta i gdzie ją można kupić,blisko Trogiru bo tam wakacje w tym roku?
paweju
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paweju » 06.03.2017 23:12

Witam
Czy kapitanat portu w Ploce jest czynny w sobotę? ale nawet jak jest to wątpię abym się wyrobił przed 15:00 a chyba do 15 jest czynny znalazłem tutaj mppi.hr/default.aspx?ID=490
W takim razie czy w Orebicu można wykupić winietę na ponton?
Znalazłem jakieś namiary tutaj
mppi.hr/default.aspx?id=7600
ale nie mogę tego adresu wygooglować na mapach.
Albo gdzie indziej na Peljesacu? abym nie musiał tylko promować z powrotem do Ploce...
z góry dzięki
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.03.2017 06:39

Sporo niemieckich turystów załatwia sobie winietę korespondencyjnie poprzez to biuro/firmę:
http://www.aquamarin.hr/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2017 11:03

paweju napisał(a):Witam
Czy kapitanat portu w Ploce jest czynny w sobotę? ale nawet jak jest to wątpię abym się wyrobił przed 15:00 a chyba do 15 jest czynny znalazłem tutaj mppi.hr/default.aspx?ID=490
W takim razie czy w Orebicu można wykupić winietę na ponton?
Znalazłem jakieś namiary tutaj
mppi.hr/default.aspx?id=7600
ale nie mogę tego adresu wygooglować na mapach.
Albo gdzie indziej na Peljesacu? abym nie musiał tylko promować z powrotem do Ploce...
z góry dzięki



W Plocie Kapitanat jest otwarty i w sobotę i w niedzielę. Tylko czasami dyżurnego trzeba poszukać po porcie. Najlepiej udać się do kas biletowych Jadrolinij i tam poprosić Pań kasjerek o namierzenie i powrót do biura dyżurnego oficera.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 14.04.2017 17:59

paweju napisał(a):W takim razie czy w Orebicu można wykupić winietę na ponton?
Znalazłem jakieś namiary tutaj
mppi.hr/default.aspx?id=7600
ale nie mogę tego adresu wygooglować na mapach.
Albo gdzie indziej na Peljesacu? abym nie musiał tylko promować z powrotem do Ploce...
z góry dzięki
W Orebić jest kapitanat. Na nabrzeżnym deptaku w niskim budynku Pekara Antunovic. Kapitanat jest po prawej z dużą czarną tablicą nad drzwiami. Pan kapitan często przesiaduje przy stoliczku na przeciwko po drugiej stronie deptaka.
olza1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2017
Chorwacja z własną łodzią

Nieprzeczytany postnapisał(a) olza1 » 21.04.2017 23:21

witam
w tym roku mamy plan odwiedzić Chorwację z własną łódką - pytanie czy możecie polecić jakieś kampingi z przystanią gdzie można zwodować łodź i pomieszkać pod namiotem??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja z własną łodzią

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2017 23:30

olza1 napisał(a):witam
w tym roku mamy plan odwiedzić Chorwację z własną łódką - pytanie czy możecie polecić jakieś kampingi z przystanią gdzie można zwodować łodź i pomieszkać pod namiotem??

Witam.
Na większość kempingów, szczególnie na tych dużych można zwodować łódki.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja z własną łodzią

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2017 18:02

olza1 napisał(a):witam
w tym roku mamy plan odwiedzić Chorwację z własną łódką - pytanie czy możecie polecić jakieś kampingi z przystanią gdzie można zwodować łodź i pomieszkać pod namiotem??



Jeśli jedziesz pierwszy raz polecam Jazinę w Tisno.
mamut1962
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamut1962 » 11.05.2017 17:56

Witam, i od razu przejdę "do rzeczy". Przeczytałem kilka razy wszystkie posty i faq dotyczące pontonów, patentów itd itp. I nie ukrywam, że mam poważny mętlik w głowie. Z tego co zrozumiałem, nawet ponton wiosłowy powyżej 2,5 m wymaga wykupu winiety. OK, ale do wykupu winiety (to również informacja z tego forum) niezbędny jest patent sternika motorowodnego! Czyli posiadając ponton o długości 295 cm (a taki posiadam), mogę go sobie spokojnie zostawić w domu? Dodam, że chciałem używać w/w pontonu z miniaturowym silniczkiem ok.0,5 kW. Czy dobrze zrozumiałem, że nawet gdybym miał ponton poniżej 2,5 m długości, to z takim "wiatraczkiem" też bez patentu motorowodnego nie popływam??? Informacje na forum są niestety szczątkowe i często ze sobą sprzeczne. W jednym miejscu jest napisane, że patent trzeba mieć "na wszystko" w innym, że tylko powyżej 5kW. Generalnie zamieszanie. Czy coś w przepisach się zmieniło od 2014 roku?
Z góry przepraszam, jeśli coś zrobiłem "nie tak", ale jestem zupełnie świeży w tych tematach a nie wiem, jak mam synowi wytłumaczyć, że z pływania na pontonie w Chorwacji nici, skoro w Polsce spokojnie sobie możemy pływać po jeziorkach z w/w mini silniczkiem.
Podsumowując: czy ma jakikolwiek sens zabieranie ze sobą do Chorwacji pontonu o długości 2,95 m z silniczkiem zaburtowym 0,5 kW, lub nawet tylko z wiosłami jeśli nie posiadam patentu sternika motorowodnego?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

mamut1962
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone